SkyscraperCity banner

15841 - 15856 of 15856 Posts

·
Registered
24,706 Posts
Przyznam szczerze, ze mnie te oferty nie dziwią. 5,5mln na tak zniszczoną ulice z niespodziankami pod ziemią to za mało, a termin zakończenia 15.12 nierealny - najwcześniej kwiecień 2021. No, ale kto wie oby była licytacja i może uda się zejść np do 8mln? Trzeba pamietac, ze jak teraz nie ruszą to w kolejnych latach ze wzgledu na przebudowę Przybysza będzie to niemożliwe.

Mam nadzieję, ze uda się jednak wybrac, bo okolica jest tragiczna i od czegos trzeba zacząc. Zrobią Zarzewską i Przybysza to może to będzie lekkim impulsem do zmian

·
Registered
12,342 Posts
Przyznam szczerze, ze mnie te oferty nie dziwią. 5,5mln na tak zniszczoną ulice z niespodziankami pod ziemią to za mało, a termin zakończenia 15.12 nierealny - najwcześniej kwiecień 2021. No, ale kto wie oby była licytacja i może uda się zejść np do 8mln? Trzeba pamietac, ze jak teraz nie ruszą to w kolejnych latach ze wzgledu na przebudowę Przybysza będzie to niemożliwe.

Mam nadzieję, ze uda się jednak wybrac, bo okolica jest tragiczna i od czegos trzeba zacząc. Zrobią Zarzewską i Przybysza to może to będzie lekkim impulsem do zmian
Te niespodzianki pod ziemią to bonus dla wykonawcy. Bedzie mógł przedłużyć budowę o rok i zainkasować za to ekstra miliony. A specjaliści z UMŁ znowu powiedzią że się nic nie stało i niedobadanie było.

• Like
Reactions: Darek Yoker

·
Registered
2,357 Posts
Co do Górnej za rok z planu dla Osiedli ma być też robiona ulica Bednarska. Dosyć ważna komunikacyjne dla okolicy. Bedzie też Krakowska ale to już inna bajka tj. Zdrowie.

·
Registered
868 Posts
Kretynizmem jest stosowanie pomarańczowych lamp sodowych gdy latarnie ledowe są już od kilku lat standardem nawet w największych pipidówkach z trzema latarniami na krzyż... nie dość że dają już przyjemniejsze białe światło to jeszcze są bardziej energooszczędne.
lampy sodowe na głównych trasach to raczej standard. I to się z pewnych względów prędko nie zmieni. Pałujecie się nad tymi LEDami jakby to było remedium na wszystko, a ta technologia ma dużo wad. Żeby nie powiedzieć że więcej niż zalet.

·
Registered
1,795 Posts
Po prostu do tej pory był to standard. Ba, na dalszych odcinkach ŚR mają być właśnie LEDy. Sodowe by mi nie przeszkadzały, ale naprawdę dają mało światła.

·
Registered
24,706 Posts
lampy sodowe na głównych trasach to raczej standard. I to się z pewnych względów prędko nie zmieni. Pałujecie się nad tymi LEDami jakby to było remedium na wszystko, a ta technologia ma dużo wad. Żeby nie powiedzieć że więcej niż zalet.
Standard? W Warszawie są obecnie stosowane LEDy*, to samo ma być na pozostałych odcinkach, czyli i u nas będzie standard. Oczywiście pomijam drogi A/S.

Tak jak napisał @owlkuba84 - nie chodzi o to, ze sodowe sa z zasady złe, bo generalnie to było dobre oświetlenie na takie trasy, ale teraz wymogi środowiskowe (?) sa takie, ze te sodowe nie mogą mocno swiecić i jest najzwyczajniej w świecie ciemno. Ja to bym ranking przedstawił tak:
I miejsce - klasyczne sodowe jakich wiele w Łodzi
II miejsce - LEDy

IV miejsce - nowe sodowe oświetlenie

Tak bez III, bo to nowe sodowe to dno.

* Na dowód z YT
299151

---
BTW Ciekawe czy to przejście zostaje i jeśli tak to czy tak jak bywa to w Białymstoku takie miejsce będzie charkteryzowało sie innym kolorem światła (od latarni)
299153

·
Registered
926 Posts
A jakież to zalety ma oświetlenie sodowe względem LED ? Obecnie montowane lampy sodowe są niemal tak ciemne jak stare kilkudziesięcioletnie rtęciowe, w dodatku pobierają więcej energii niż LED. Jeżeli dochodzi do tego jeszcze system redukcji mocy to otrzymujemy parodię oświetlenia. Przejazd Rokicińską od OBI do Gajcego daje wystarczający obraz jaka przepaść jest między nowym oświetleniem sodowym a ledowym (prościej - na odcinku z lampami sodowymi jest tak ciemno że oślepiają sygnalizatory, na odcinku z lampami ledowymi można jechać w nocy bez świateł).
Standard? W Warszawie są obecnie stosowane LEDy*, to samo ma być na pozostałych odcinkach, czyli i u nas będzie standard. Oczywiście pomijam drogi A/S.

Tak jak napisał @owlkuba84 - nie chodzi o to, ze sodowe sa z zasady złe, bo generalnie to było dobre oświetlenie na takie trasy, ale teraz wymogi środowiskowe (?) sa takie, ze te sodowe nie mogą mocno swiecić i jest najzwyczajniej w świecie ciemno. Ja to bym ranking przedstawił tak:
I miejsce - klasyczne sodowe jakich wiele w Łodzi
II miejsce - LEDy

IV miejsce - nowe sodowe oświetlenie

Tak bez III, bo to nowe sodowe to dno.

* Na dowód z YT
View attachment 299151
Dorzuciłbym na III miejsce lampy metalohalogenkowe zastosowane na Piotrkowskiej, Kopernika, okolicach DŁF i paru innych miejscach, które dają przyjemne, jasne i co najważniejsze białe światło, a nowe sodowe usytuował gdzieś na miejscu X :p

• Like
Reactions: nowy1212

·
Registered
11,215 Posts
Problem w tym że charakterystyka oświetlenia LED - też nie jest zbyt ciekawa też jest zwykle ciemno przy tym oświetleniu ( u nas to nie sytuacja z Warszawy ) a jeszcze do tego barwa tego światła jest bardzo odległa od oświetlenia dziennego i chyba gorsza niż sodowa. Przy S-R mimo kwestii perspektywy to mogli chyba bardziej po skosie " / " ogólnie to przejscie na 2x3 zrobić ...

·
Registered
24,706 Posts
Problem w tym że charakterystyka oświetlenia LED - też nie jest zbyt ciekawa też jest zwykle ciemno przy tym oświetleniu ( u nas to nie sytuacja z Warszawy ) a jeszcze do tego barwa tego światła jest bardzo odległa od oświetlenia dziennego i chyba gorsza niż sodowa.
Może i barwa jest gorsza niż sodowa, ale przynajmniej LED daje światło, a nie ciemności jak na jakiejś uliczce osiedlowej... Oczywiście moja krytyka sprowadza sie do nowych opraw sodowych, nie starych

15841 - 15856 of 15856 Posts