SkyscraperCity banner

21 - 40 of 1324 Posts

·
Registered
Joined
·
27,332 Posts
Nie wiem, czy o takich rzeczach piszemy tu, czy w merytorycznym, ale:Faktycznie przejazd jest, ale... trudno go zauważyć, bo z Rydza w Milionową skręca się pod prąd. Bardzo dziwnie tam się jedzie.
 

·
Registered
Joined
·
12,456 Posts
Nie wiem, czy o takich rzeczach piszemy tu, czy w merytorycznym, ale:Faktycznie przejazd jest, ale... trudno go zauważyć, bo z Rydza w Milionową skręca się pod prąd. Bardzo dziwnie tam się jedzie.
mam głupie pytanie, czemu tą Milionową nie można przejechać przez Rydza w obie strony? Przepust za wąski? Przecież można było zrobić szerszy. Czy zwęzizm dotarł i tutaj. :lol:

łodzianin;153066854 said:
nie podoba mi się takie rozbijanie wątków i dopisywanie do tamtego ze jest merytoryczny a do tego że to rozważania, wizje itp co moderatorzy uważają za bajkopisarstwo... potem powstaje milion wątków na ten sam temat i niczemu to nie służy.
Z drugiej strony tutaj przynajmniej mod nie będzie ciął postów, straszył banami, obrażał cię itp. bo masz czelność krytykować ten łódzki bylejakizm doprawiony mizerią. I też nie będziesz musiał się przebijać przez posty ze zdjęciami z budowy jakiś śmiesznych ogryzków, dróg osiedlowych czy wymiany torowisk tramwajowych. Trzeba tylko pamiętać by pisać tutaj, a merytoryczny zostawić na inwestycje (czyli przez najbliższe lata zaglądać do niego nie ma sensu)

@łodzianin – trochę przesadzasz. Wiem, że taka A1 jest na odcinku będącym obwodnicą Łodzi za wąska (to samo z A2 do Warszawy), wiem, że Strykowska powinna natychmiast iść do remontu, też denerwuje mnie ignorancja władz Łodzi w kwestii inwestycji drogowych. Ale... to nie ma absolutnie nic wspólnego z opisywanymi utrudnieniami! One są spowodowane nagromadzeniem prac remontowych w kilku punktach stanowiących alternatywne względem siebie trasy.
Przepraszam bardzo, ale gdyby była zbudowana planowana od kilkudziesięciu lat Konstytucyjna, gdyby władza miała odwagę tą inwestcyje forsować, to zamknięcie jednej nitki Rydza na jej południowym odcinku nie miało prawa by się kończyć armagedonem.
Reszta inwestycji do ulice w ścisłym centrum, gdybyśmy mieli normalne drogi międzydzielnicowe, to na poruszanie się po mieście te inwestycje wpływu mieć nie powinny, co najwyżej na poruszanie sie po ścisłym centrum.
Poza tym dochodzi kwestia planowania, organizacji robót, podejścia do kierowców. Patrz ten śmieszny ogryzek Nowowęglowej.
19 marca, czyli pół roku temu zamknięto Wydawniczą, zrobienie małego ronda i wymiana nawierzchni na wjeździe z Wydawniczej w Kopcińskiego zajeło im ponad pół roku. K...wa ponad pół roku coś, co powinno być zrobione w góra miesiąc.

Nie, obwodnica Nowosolnej w tym wypadku nic by nie zmieniła. Też byś wpadał na korek na A1.

Oczywiście nie mówię, że nie jest potrzebna, bo jak najbardziej jest. Ale o tym to już setki razy na tym forum było pisane.
I trzeba wałkowac kolejne setki razy skoro nie dociera to gdzie powinno, tak samo jakbrak szlifierki do torów, głupotę moderek Konstali itp.
 

·
Registered
Joined
·
20 Posts
I trzeba wałkowac kolejne setki razy skoro nie dociera to gdzie powinno, tak samo jakbrak szlifierki do torów, głupotę moderek Konstali itp.
Bartas, tu nie ma co reformować. Zaorać wszystko i budować struktury od zera. Zwolnić wszystkich - od prezesa do sprzątaczek. Łącznie z panią HZD.
Jeżdżę po tym mieście od prawie 30 lat i to co jest teraz to jest dramat. Począwszy od braku planowania strategicznego, poprzez nadzór nad inwestycjami, zarządzanie operacyjne, a skończywszy na remontach. Plus prawdopodobna korupcja przy wielu inwestycjach. A efekt mamy np. taki, że droga z Olechowa na Stoki i z powrotem po południu to prawie 1,5h. Szybciej jest autostradą....
 

·
Registered
Joined
·
254 Posts
No tak... za dawnych czasów było lepiej, bo nic w Łodzi nie robili, nic nie remontowali, nic nie zmieniali więc można było śmigać w te i wewte...

A nie, przepraszam, jeden fontannę zrobił na Placu Dąbrowskiego... super sprawa...

Oczywiście, macie też i rację. Część inwestycji jest nietrafiona, można było to zrobić / zaplanować lepiej. No ale o tym to się zawsze dowiemy po fakcie, czy jest dobrze czy źle zrobione.

A1 jest Wschodnią Obwodnicą Łodzi, dlatego zawsze z tego korzystam, jeśli mam objechać Łódź... Arecki Czy dla Ciebie to duży problem żeby z niej korzystać? (tylko pytam, nie oceniam)
 

·
Registered
Joined
·
11,899 Posts
^^
Problem polega na tym że brakuje nowych tras międzydzielnicowych - i strategicznego myślenia o strukturze dróg w Łodzi - to co miało się dziać inwestycyjnie zostało zawieszone w próżni - studium jest wywracane do góry nogami zamiast organizować finansowanie z UE na projekty w poprzedniej wersji trasy Nowokonstytucyjnej czy TŚ to kombinuje się ze zwężaniem koncepcyjnych tras akurat tam gdzie to mieć miejsca nie powinno ( patrz NowaKonstytucyjna ) . To są rzeczywiste fakty a nie wydumane .

Nikt z tzw. krytykantów ;) nie wahałby się pochwalić władz miasta gdyby rzeczywiście w inwestycjach drogowych następował postęp - to nie jest krytyka dla krytyki - tylko podsumowanie braku efektywnych działań tworzących jakąkolwiek spójną sieć nowych tras zmieniających komunikacyjnie sytuacje w Łodzi .
 

·
Registered
Joined
·
254 Posts
No oczywiście, że brakuje tras międzydzielnicowych, tylko, że jeśli my będziemy się cieszyć że je budują, inni będą protestować bo ta droga będzie pod ich oknami, a oni jej nie chcą i wolą święty spokój...

I tu jest największy problem, wyważenie tego co robić, żeby uniknąć wielkiej krytyki... I może właśnie takie wycofanie się z Konstytucyjnej jest ucieczką od tej krytyki. Ja nadal wierzę, że jeśli PHZ zostanie na stanowisku, to doprowadzi do realizacji tych dróg. A jeśli nie, no to będę bardzo zawiedziony...
 

·
Registered
Joined
·
20 Posts
A1 jest Wschodnią Obwodnicą Łodzi, dlatego zawsze z tego korzystam, jeśli mam objechać ŁÃ³dź... Arecki Czy dla Ciebie to duży problem żeby z niej korzystać? (tylko pytam, nie oceniam)
Jeśli z ulicy Zakładowej mam jechać na ulicę Kasprowy Wierch przez A1 to chyba coś jest nie tak z organizacją ruchu w mieście. Po zlikwidowaniu przejazdu na Widzewskiej, cały ruch N-S we wschodniej Łodzi idzie przez Kopcińskiego, Niciarnianą i Transmisyjną. Dramat co tam się dzieje. Plus jeszcze system sterowania ruchem - za to ktoś powinien iść do więzienia. Na wielu skrzyżowaniach jest faza przerwy (trwająca od 20 do 30 sekund), kiedy wszyscy mają czerwone. Plus priorytet :) dla tramwaju na trasie WZ (dobrze pamiętam, że uzasadnieniem dla wydania 700M PLN było skrócenie czasu przejazdu o jakieś sekundy na całej trasie?). Tramwaj zazwyczaj przejeżdża ostatni (wszystkie kierunki już miały zielone, nawet te wydzielone dla pieszych, rowerzystów, matek z dziećmi, ubranych na czarno, ubranych na biało itd). Plus stan większości ulic jak po wojnie (patrz np. Pomorska, Olechowska, Krzemieniecka). Plus remonty, co trwają miesiącami, a potem i tak zaraz trzeba poprawiać. Plus ciągle zapadające się studzienki (ktoś wie czemu studzienki na nowych trasach są na jezdni, a nie na chodniku?), plus kruszące się krawężniki (jak z piasku) itd. Plus bezsilność jak stoisz w korku i wiesz, że nie ma innej lepszej drogi dotarcia do celu - a to wszystko z powodu bezmyślności, braku kompetencji, świadomego działania na szkodę innych (ale na swoje dobro) ludzi za taki stan rzeczy odpowiedzialnych.
 

·
Registered
Joined
·
25,927 Posts
Discussion Starter #28
Ja nadal wierzę, że jeśli PHZ zostanie na stanowisku, to doprowadzi do realizacji tych dróg. A jeśli nie, no to będę bardzo zawiedziony...
Ale ona już co najmniej dwa razy wyraźnie powiedziała, że nie będzie budować nowych, szerokich arterii.
Z reszta w gruncie rzeczy kontrkandydaci też za wiele o tym nie mówili, bo skupili się na OSSR i licznikach.
 

·
Registered
Joined
·
254 Posts
Arecki dzięki, teraz znam Twój punkt widzenia, nie kojarzyłem żebym kiedyś widział Twoje posty dlatego chciałem dopytać.

Jak już kiedyś pisałem, moja żona dojeżdża z Dołów na Widzewską do pracy, więc rondo Solidarności, skrzyżowanie Marszałków i Niciarnianą przerabia codziennie. Gdyby nie odległość z Dołów do A1 to by właśnie tamtędy miała najszybciej do pracy, no a niestety na Brzezińskiej swoje by musiała odstać...

nowy1212 Nadzieja umiera ostatnia :) kiedyś musi nastąpić przełom i mam nadzieję że w końcu się uda :)
 
  • Like
Reactions: Bartas2004

·
Registered
Joined
·
25,927 Posts
Discussion Starter #30
nowy1212 Nadzieja umiera ostatnia kiedyś musi nastąpić przełom i mam nadzieję że w końcu się uda
Ale nie będzie przełomu, bo ona jasno powiedziała, ze te duże inwestycje uważa za swój błąd i teraz wie, zę woli budować więcej mniejszych i węższych ulic zamiast tych duzych.
To bylo wprost powiedziane.
Nadzieja oczywiście umiera ostatnia, ale moim zdaniem nie ma na co liczyć. Za HZ nie będzie dużych inwestycji drogowych tylko remonty tego co jest.
 

·
Registered
Joined
·
2,011 Posts
w 2017 r. złożono ponad 1100 wniosków o odszkodowanie za zły stan dróg w Łodzi.

Najwięcej za Wojska Polskiego i Rokicińską, dalej Pomorska, Śląska i Przybyszewskiego.Na szóstym miejscu pod względem szkód znajdują się ulice: Jędrzejowska, Rzgowska i Rąbieńska. Następnie Pryncypalna, Aleksandrowska i Przędzalniana. 12. lokata w rankingu to: Tuwima, Jaracza, Legionów, Obywatelska, Łagiewnicka i Okólna.Osiem wniosków o odszkodowanie w ubiegłym roku wpłynęło z ul. Dąbrowskiego. Obecnie jest jednak przebudowywana. Kolejne „wyróżniające” się ulice to: Kaczeńcowa, Krakowska (obie po 7 wniosków), Narutowicza, Złotno i Wróblewskiego (po 6 wniosków), Rewolucji 1905 r., Tomaszowska (po 5) i Karpacka (3).

Najbardziej zniszczona część ulicy Przybyszewskiego (od Kilińskiego do al. Śmigłego-Rydza) ma być przebudowana w trakcie realizacji projektu „Tramwaj dla Łodzi”, czyli do 2021 roku. Co do Śląskiej, ZDiT informuje tylko, że „planowana jest do remontu w najbliższych latach”.
Na ul. Rzgowskiej wnioski o odszkodowania głównie dotyczyły odcinka od Dąbrowskiego do placu Niepodległości. Jest on przebudowywany w ramach projektu „Tramwaj dla Łodzi”. Rąbieńska jest natomiast planowana do remontu w najbliższych latach.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24053017,wystrzal-opony-i-huk-pekajacej-felgi-na-ktorych-lodzkich-ulicach.html#s=BoxLoLoImg2
 

·
Registered
Joined
·
12,456 Posts
No tak... za dawnych czasów było lepiej, bo nic w Łodzi nie robili, nic nie remontowali, nic nie zmieniali więc można było śmigać w te i wewte...

A nie, przepraszam, jeden fontannę zrobił na Placu Dąbrowskiego... super sprawa...

Oczywiście, macie też i rację. Część inwestycji jest nietrafiona, można było to zrobić / zaplanować lepiej. No ale o tym to się zawsze dowiemy po fakcie, czy jest dobrze czy źle zrobione.

A1 jest Wschodnią Obwodnicą Łodzi, dlatego zawsze z tego korzystam, jeśli mam objechać Łódź... Arecki Czy dla Ciebie to duży problem żeby z niej korzystać? (tylko pytam, nie oceniam)
Za tego od fontanny dodatkowo oprócz niej było zrobione:

-odbudowa całej Włokniarzy, pamiętam jak na tej ulicy asfalt był tak już rozjechany że w wielu miejscach było 40km/h.
-Rokicińska od Augustów do Selgrosa. Inaczej miałbyś już od Augustów drogę taką jak była za A1. Dojazd do A1 że hoho ho
-Pabianicka od Rudzkiej do M1.
-Dellostrada

To tak na szybko, wiec jednak zrobiono.

Ta po nim w pierwszej kadencji zrobiła WZ (tunel) i Trasa Górna. To z jednej strony inwestycje nie do końca dobrze przemyslane, ale to też zupełnie nowa jakośc była i gdyby była kontynuowana nie narzekałbym. No ale nie była. Inna sprawa że te inwestycje były przygotowywane za poprzedników

Bo w drugiej z pożytecznych to Inflancka, ale też źle zaprojektowana, dziwny węzeł przy DŁF i urywająca się w połowie Scheiblerów i Grohmanów. Były tez dwa małe drobiazgi, aczkowliek potrzebne (ogryzek przy Łąkowej i przedłużenie Kościuszki) aczkolwiek spiep...ne (pasy na Łąkowej) czy tradycyjnie niedokończone (przedłużenie). Dziś masz zwęzizm i brak jakichkolwiek strategicznych inwestycji na nastepną kadencję.

Innymi słowy początek był ok, ale teraz coraz głębiej w las

No oczywiście, że brakuje tras międzydzielnicowych, tylko, że jeśli my będziemy się cieszyć że je budują, inni będą protestować bo ta droga będzie pod ich oknami, a oni jej nie chcą i wolą święty spokój...

I tu jest największy problem, wyważenie tego co robić, żeby uniknąć wielkiej krytyki... I może właśnie takie wycofanie się z Konstytucyjnej jest ucieczką od tej krytyki. Ja nadal wierzę, że jeśli PHZ zostanie na stanowisku, to doprowadzi do realizacji tych dróg. A jeśli nie, no to będę bardzo zawiedziony...
Politycy sa po to żeby takie problemy brać na klate a nie zamiatać pod dywan. gdyby się przejmowano protestami to by WZ, DŁF czy nawet Trasa Górna nie powstały bo też był opór

^^
Problem polega na tym że brakuje nowych tras międzydzielnicowych - i strategicznego myślenia o strukturze dróg w Łodzi - to co miało się dziać inwestycyjnie zostało zawieszone w próżni - studium jest wywracane do góry nogami zamiast organizować finansowanie z UE na projekty w poprzedniej wersji trasy Nowokonstytucyjnej czy TŚ to kombinuje się ze zwężaniem koncepcyjnych tras akurat tam gdzie to mieć miejsca nie powinno ( patrz NowaKonstytucyjna ) . To są rzeczywiste fakty a nie wydumane .

Nikt z tzw. krytykantów ;) nie wahałby się pochwalić władz miasta gdyby rzeczywiście w inwestycjach drogowych następował postęp - to nie jest krytyka dla krytyki - tylko podsumowanie braku efektywnych działań tworzących jakąkolwiek spójną sieć nowych tras zmieniających komunikacyjnie sytuacje w Łodzi .

Ja napisze nawet że włądze broniłem i popierałem jak robiono WZ czy TG mimo że miałem świadomość niedostatków. Można sprawdzić. Ale teraz nie robi się nic (prawie) zwęża się, więc sorry ale to wygląda jak by za drogi w Łodzi Kononowicz odpowiadał

Ale nie będzie przełomu, bo ona jasno powiedziała, ze te duże inwestycje uważa za swój błąd i teraz wie, zę woli budować więcej mniejszych i węższych ulic zamiast tych duzych.
To bylo wprost powiedziane.
Nadzieja oczywiście umiera ostatnia, ale moim zdaniem nie ma na co liczyć. Za HZ nie będzie dużych inwestycji drogowych tylko remonty tego co jest.
W Łodzi nie są budowane jakeiś nowe drogi nie licząc tych ogryzków w NCŁ, z częsci których zrezygnowano. Dziś zwęża istniejace drogi, choć potrzeba nowych więc trudno to nazwać jakimkolwiek postępem. Gdyby była budowana np. trasa Konstytucyjna jako 1x2, powiedziałbym że jest za wąsko, jest źle ale jest budowana i będzie można w przyszłosci błędy naprawić. Jak z S14 i węzłami. Ale nie robi się nic, a to różnica
 

·
Registered
Joined
·
11,899 Posts
Ale nie będzie przełomu, bo ona jasno powiedziała, ze te duże inwestycje uważa za swój błąd i teraz wie, zę woli budować więcej mniejszych i węższych ulic zamiast tych duzych.
To bylo wprost powiedziane.
Nadzieja oczywiście umiera ostatnia, ale moim zdaniem nie ma na co liczyć. Za HZ nie będzie dużych inwestycji drogowych tylko remonty tego co jest.
No to się pogrążymy i tyle - bo w pewnym momencie gdy już w miarę pełny kształt uzyskają drogi klasy S/A także w formie obwodnic wokół dużych miast ( czyli około 2021/2022 roku ) przemysł logistyka i firmy zaczną patrzeć także na jakość dróg w mieście oraz szybkość przemieszczania się w mieście - i zaczniemy znów przegrywać z innymi ośrodkami regionalnymi . To nie jest tak że firmy wiecznie chcą inwestować w Bantumiastach drogowych - w miarę rozwoju przychodzi moment że jakość komunikacji też odgrywać zaczyna rolę w decyzjach .

https://moto.onet.pl/aktualnosci/ranking-najbardziej-zakorkowanych-miast-w-polsce/1wjlj98
- bycie numerem jeden w rankingu najbardziej zakorkowanych polskich miast nie będzie atutem - tym bardziej że drugie polskie miasto w tym rankungu jak inne zakorkowane polskie miasta podejmują działania poszerzające siatkę ulic i wkrótce odskoczą od Łodzi - która żadnych dużych inwestycji drogowych nie prowadzi .
A towarów nie będziesz woził tramwajem ani hyperloopem udziwnienia możemy zostawić dla futurologicznej przyszłości za + 50 lat .
 

·
Registered
Joined
·
12,456 Posts
No to się pogrążymy i tyle - bo w pewnym momencie gdy już w miarę pełny kształt uzyskają drogi klasy S/A także w formie obwodnic wokół dużych miast ( czyli około 2021/2022 roku ) przemysł logistyka i firmy zaczną patrzeć także na jakość dróg w mieście oraz szybkość przemieszczania się w mieście - i zaczniemy znów przegrywać z innymi ośrodkami regionalnymi . To nie jest tak że firmy wiecznie chcą inwestować w Bantumiastach drogowych - w miarę rozwoju przychodzi moment że jakość komunikacji też odgrywać zaczyna rolę w decyzjach .

https://moto.onet.pl/aktualnosci/ranking-najbardziej-zakorkowanych-miast-w-polsce/1wjlj98
- bycie numerem jeden w rankingu najbardziej zakorkowanych polskich miast nie będzie atutem - tym bardziej że drugie polskie miasto w tym rankungu jak inne zakorkowane polskie miasta podejmują działania poszerzające siatkę ulic i wkrótce odskoczą od Łodzi - która żadnych dużych inwestycji drogowych nie prowadzi .
A towarów nie będziesz woził tramwajem ani hyperloopem udziwnienia możemy zostawić dla futurologicznej przyszłości za + 50 lat .
W Dreźnie się wozi. :lol: A patrząc na ignorantów od dróg w Łodzi boję się że własnie takie pomysły nas czekają, byleby nic nie budować.

A tak na poważnie, podpisuje się pod tym, tak będzie, Tracimy najlepsze lata na inwestycje, stracilismy kupe i nadal będziemy tracić, Potem będzie drożej, trudniej i z mniejszym dofinansowaniem. Ale ludzie tak chcą i tak wybierają nie masz na to wpływu.
 

·
Registered
Joined
·
25,927 Posts
Discussion Starter #35
Darek_Yoker said:
No to się pogrążymy i tyle - bo w pewnym momencie gdy już w miarę pełny kształt uzyskają drogi klasy S/A także w formie obwodnic wokół dużych miast ( czyli około 2021/2022 roku ) przemysł logistyka i firmy zaczną patrzeć także na jakość dróg w mieście oraz szybkość przemieszczania się w mieście - i zaczniemy znów przegrywać z innymi ośrodkami regionalnymi . To nie jest tak że firmy wiecznie chcą inwestować w Bantumiastach drogowych - w miarę rozwoju przychodzi moment że jakość komunikacji też odgrywać zaczyna rolę w decyzjach .
Moze i sie pogrążymy, ale szczerze doceniam, że jasno wyraziła swój pogląd. Przynajmniej teraz wiadomo, ze od HZ nie ma co oczekiwać ze wybuduje nowe trasy, bo ona tego nie chce.
To oczywiście będzie miało swoje konsekwencje, ale przynajmniej wiadomo na czym się stoi i wiadomo, ze od HZ tych rzeczy nie ma co oczekiwać. Bo tak to się można było dotychczas zastanawiać jaką ona ma wizję infry drogowej, a teraz jest ona klarowna.

Bartas2004 said:
A tak na poważnie, podpisuje się pod tym, tak będzie, Tracimy najlepsze lata na inwestycje, stracilismy kupe i nadal będziemy tracić, Potem będzie drożej, trudniej i z mniejszym dofinansowaniem. Ale ludzie tak chcą i tak wybierają nie masz na to wpływu.
Jasne, ale prawda jest taka, że główny kontrkandydat (z resztą inni też) nie stanowi alternatywy. Czy Buda zaproponował alternatywę? Nie on tylko o licznikach i darmowym zbiorkomie mówił.
Nawet taki kandydat od Korwina to o drobnych inwestycjach mówił, ale temat nowych tras czy przebudowy skrzyżowań na bezkolizyjne w kampanii nie istniał.
Kojarzycie czy jakikolwiek kandydat mówił, ze wybuduje gdzies skrzyżowanie wielopoziomowe? O nowych trasach nawet nie wspominam.
 

·
Registered
Joined
·
25,927 Posts
Discussion Starter #36
Oglądałem dzisiaj bardzo ciekawy program o Singapurze.

Oczywiście nie będę tu pisał o wieżowcach czy konkretnych rozwiązaniach drogowych, bo nie te pieniądze, nie ta skala miasta. Jednakże coś co mi się tam rzuciło w oczy to zieleń wzdłuż dróg:Jeszcze raz podkreślę zdaję sobie sprawę z innego klimatu, pieniędzy itd, ale co jadę WZ to sie, zastanawiam jak można było zrobić taką betonowa przestrzeń w ścisłym centrum miasta. Tak samo patrze na projekt Nowoweglowej i widzę kopię WZ, a czy naprawdę nie można było posadzić takich krzewów i takich drzew jak na zdjęciach wyżej? Nie wiem kierowcy by się w tej "dżungli" gubili czy też beton urzędniczy po prostu kocha ten normalny beton?

Spójrzcie jeszcze raz na zdjęcia wyżej i usuńcie w wyobraźni te drzewa, a zobaczycie typowa miejską trasę w Łodzi.

To jest tragedia i ręce powinno uciąć się temu kto przyklepał to jak wygląda WZ na centralnym odcinku. Mam nadzieję, ze jak minie gwarancja na trase WZ to Miasto poprawi to co skopało i zadba o to by główna arteria w mieście wyglądała pieknie, a nie jak okolica wezła autostradowego. Analogicznie z Nowowęglową.


Po prostu nie mogę zniesc tego, że pozwolono na całkowite wybetonowanie tak ważnej arterii w Łodzi.
 

·
Registered
Joined
·
11,899 Posts
^^
To nie jest kwestia wybetonowania - a kwestia braku zieleni - nie wiem czy pamiętasz ale dawałem linki do podobnych obrazków co ty - do brutalizmu okraszonego zielenią nad autostradą w mieście .
Czy się to komuś podoba czy nie w mieście spełniającym funkcje metropolitalne muszą istnieć duże trasy - często z węzłami bezkolizyjnymi . I nie jest problemem to że mają istnieć - problem w tym ze w Łodzi nie stosuje się tego rodzaju zieleni w takich miejscach jak zaprezentowałeś na zdjęciu ...

Poniżej fajny przykład z tak niby krytykowanych miast z USA - warto zwrócić uwagę na ilość zieleni przy ulicach , autostradach w miescie .
https://www.bing.com/videos/search?q=huouston+city+youtube&&view=detail&mid=8A8757B61C13CF68215B8A8757B61C13CF68215B&&FORM=VRDGAR

https://www.bing.com/videos/search?q=huouston+city+youtube&&view=detail&mid=95EA92E548DF8C5CFF0E95EA92E548DF8C5CFF0E&&FORM=VRDGAR
 

·
Registered
Joined
·
25,927 Posts
Discussion Starter #38
^^Nie no ja się zgadzam. Jakie by to miasto nie było to trasy tranzytowe muszą istnieć i istnieją także w miastach, gdzie jest ideologia nowego urbanizmu.

Tylko u nas mamy jakieś dziwne podejście, ze jak sie robi taki arterię to betonuje się i kostkuje cała okolice i zapomina o zieleni. Zieleń traktuje się tak jakby stwarzała zagrożenie dla kierowcy. A przecież zieleń nie zagraża kierowcy jadącemu zgodnie z przepisami. Co więcej zieleń optycznie zawęża jezdnię co powoduje, ze kierowca nie traktuje takiej arterii jak autostrady tylko traktuje ją jako typową ulice miejską o charakterze tranzytowym.
Zieleń także pomaga w odwodnieniu takich arterii, bo potrafi wchłonąć trochę wody, zieleń pochłania także spaliny, których jest całkiem sporo na takich ciągach tranzytowych co zmniejsza zanieczyszczenie powietrza.

Naprawdę nie rozumiem co takiego złego by sie stało, gdyby np. wzdłuż całej WZ dosadzono z 600 czy 800 drzew, gdyby posadzono setki metrów żywopłotów i dosadzono ładne krzewy i trochę kwiatów. Pewno nagle okazałoby się, ze WZ wygląda ładnie i zasługuje na miano głównej arterii miasta, a nie na miano głównego ścieku transportowego jakim jest obecnie.

Jasne wiadomo, ze zieleń kosztuje, ale z drugiej strony czy poprawienie estetyki, poprawienie stanu powietrza i pośrednio zdrowia mieszkańców nie jest tego warte?

Po prostu nie rozumiem czemu z jednej strony robi się ładne woonerfy, gdzie zieleń jest naprawdę ładna, a gdy pewne elementy takiego projektowania trzeba przenieść na inny rodzaj ulic to okazuje sie, ze niedasie.
 

·
Registered
Joined
·
11,899 Posts
^^Nie no ja się zgadzam. Jakie by to miasto nie było to trasy tranzytowe muszą istnieć i istnieją także w miastach, gdzie jest ideologia nowego urbanizmu.

Naprawdę nie rozumiem co takiego złego by sie stało, gdyby np. wzdłuż całej WZ dosadzono z 600 czy 800 drzew, gdyby posadzono setki metrów żywopłotów i dosadzono ładne krzewy . Pewno nagle okazałoby się, ze WZ wygląda ładnie i zasługuje na miano głównej arterii miasta.
^^ No ja tego też nie rozumiem czemu tego się nie robi by taką zieleń na WZ wprowadzić ...
 

·
Yanush Goldman Onionstein
Joined
·
7,237 Posts
Heh, wczoraj widziałem korek od zjazdu z autostrady do ronda Józefiaka/Rokicińska :D

Nie wiedziałem, że aż taka kolejka tam jest. Jeszcze jak KFC dojdzie to będzie bajka :)
 
21 - 40 of 1324 Posts
Top