SkyscraperCity banner
1 - 20 of 290 Posts

·
Pijcie portera z BŁ!
18,195 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ponieważ jak zauważyłem, informacje o budowach nowych kościołów i innych obiektów sakralnych czasami pojawiają się w wątku inwestycjach, czasami w wątku o inwestycjach mieszkaniowych, a czasami w innych miejscach, to chyba warto nieco sprawę uporządkować.

dom boży/ Juranda (nie ma niestety wątku dla takich inwestycji)
Wątek może nie będzie oblegany, ale przynajmniej będzie porządek.

·
Registered
0 Posts
Większość nowych Koścołów w Łodzi budowana jest niestety na jedną mańkę :/ Cegła + Czerwona Dachówka + Jedna wieża z przodu

·
Pijcie portera z BŁ!
18,195 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Wiesz, kościoły nigdy w poszczególnych epokach nie różniły się znacznie.

·
Registered
0 Posts
Z tymże w poszczególnych epokach, albo nie było po prostu mozliwości technicznego budowania innych Kosciołów (np. we wczesnym średniowieczu) Bądż ich wygląd był narzucony przez Władze Kościelne jak w Baroku. Dzis są i mozliwosci i swoboda architektoniczna do tworzenia ciekawszych świątyń tj. chociażby Kościół w łagiewnikach pod Krakowem. Nie można go oczywiście porównywać do osiedlowego kościółka na peryferiach miasta, ale na Boga można przecież stworzyc cos ciekawszego niż widoczny na zdjęciach budynek.

·
Pijcie portera z BŁ!
18,195 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Znowu narzekasz na ten temat. Co Ci ten wątek przeszkadza?

A może pomóc - jak za parę lat będziesz chciał prześledzić historię budowy kościołów w Łodzi, to gdzie zajrzysz?
Przepraszam, jeśli lubisz w takich sytuacjach wertować setki stron ogólnych wątków inwestycyjnych. :)

·
..........MODE
10,448 Posts
Wypadałoby zaprosić Pana Arcybiskupa na poświęcenie wątku, bez tego w ogóle się nie liczy

·
Padawan entropii
3,382 Posts
Właśnie z okna zaobserwowałem na terenie pobliskiej parafii sprzęt budowlany. Chyab budują mi na osiedlu nowy kościół...
adres Wyszyńskiego 41a
Wizualizacja znaleziona na stronie parafii

Jak będę miał chwilę wolnego by tam podejść za dnia do się dowiem co i jak.

·
Buja mnie Łódź ;-)
8,372 Posts
Ale kiiiiiiicz :bash:

Z nowych kościołów jakiś poziom trzymają tylko te na Helenówku i przy Rewolucji obok drukarni. O reszcie z litości nie wspomnę - "styl" lat 90-tych wiecznie żywy :eek:hno:

·
..........MODE
10,448 Posts
Dobre, cygańskie wzorce z opłotków Pabianic i Zgierza :D pYEKNE :toilet:

·
Banned
13,043 Posts
Dobre, cygańskie wzorce z opłotków Pabianic i Zgierza :D pYEKNE :toilet:
niestety ostanio jeden z pałacy zdewastowano i obłożono szkłem i jakims blaszanym profilem!!gdzie kużwa konserwator?:)

·
Registered
5,143 Posts
Proponuję zrobić listę. Wiadomo, że zmian na niej nie będzie, ale da nam to spojżenie na skalę. Pomijamy, pod jakim wezwaniem, sam adres. Zacznę skromnie:

1. Wyszyńskiego 41a
2. Hetmańska 9 (Juranda) - tu zasadniczo budowa zakończona, trwają jedynie prace wykończeniowe
3. Jabłoniowa 4
4. Rewolucji 1905 nr 47

·
Padawan entropii
3,382 Posts
Właśnie z okna zaobserwowałem na terenie pobliskiej parafii sprzęt budowlany. Chyab budują mi na osiedlu nowy kościół...
adres Wyszyńskiego 41a
Wizualizacja znaleziona na stronie parafii

Jak będę miał chwilę wolnego by tam podejść za dnia do się dowiem co i jak.
Zdjęcia budowy kościoła na Retkinii z dziś:
Widok ogólny

Widok z północy:

Widok z północnego zachodu:

Ciekawostka
Obecna kaplica do nabożeństw, ślubów, komunii itd.

Plebania do niej:

1 - 20 of 290 Posts