SkyscraperCity banner

1 - 20 of 22394 Posts

·
Registered
Joined
·
4,235 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Ze względów technicznych nowy watek

[Łódź] Inwestycje i nowości.
Kolejne duże firmy planują inwestycje w Łodzi. Dadzą w sumie aż 5 tys. miejsc pracy.


Dla porównania firmy, które weszły do strefy w ubiegłym roku, zadeklarowały utworzenie 2,5 tys. etatów. A od początku istnienia strefy (1997 r.) fabryki ŁSSE przyjęły 4,5 tys. ludzi.

Materace dla IKEI

Nowe firmy myślą o postawieniu w Łódzkiem swych fabryk. Każda z nich zainwestuje powyżej 120 mln zł. - To niemiecki producent opakowań, japońska firma z branży IT, amerykański producent chemii oraz polska firma robiąca materace - zdradza Andrzej Ośniecki, prezes ŁSSE.

Najwięcej miejsc pracy dadzą Japończycy - aż 2 tys. - Tu będzie dużo etatów dla inżynierów - podkreśla prezes Ośniecki. Najwięcej pieniędzy wyłożą Amerykanie - aż 400 mln zł!

Więcej powiedzieć na razie nie można. - Zagraniczne firmy to notowane spółki i o swych decyzjach muszą najpierw poinformować giełdę. Ale wszystko jest na dobrej drodze - zapewnia prezes Ośniecki.

Wiadomo tylko, że ulokują się w okolicach Łodzi, a nie w samym mieście. Japończycy na przykład najbardziej zainteresowani są Radomskiem.

Tajemnicą nie jest już inwestycja polskiej firmy. To spółka Correct, założona przez osoby związane z Com.40, producentem mebli i materacy. W ŁSSE chce produkować milion materacy rocznie. Produkty będą eksportowane, być może trafiać będą do IKEI.

Correct zatrudni co najmniej 300 osób. Fabrykę chce postawić w Ociążu, między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim. To nie jest województwo łódzkie, tylko wielkopolskie. - Ale tam nie ma specjalnej strefy. Nasza jest najbliżej i dlatego my obejmiemy tereny wybrane przez inwestora - mówi prezes Ośniecki. - A najważniejsze, by inwestorzy zostali w Polsce.

Kilka tłustych lat

Łódź ciągle czeka na Della. To inwestycja mogąca dać kilka tysięcy miejsc pracy. Miasto określiło, jaką pomoc może zaoferować (m.in. grunt na Olechowie). Teraz czeka na decyzję Amerykanów, którzy mają ogłosić ją do końca marca.

Właśnie te inwestycje mogą być kluczowe dla rozwoju Łodzi. Specjalne strefy ekonomiczne liczą bowiem na kilka tłustych lat, ale potem trudniej będzie przyciągać inwestorów. SSE mogą działać do 2017 roku (na tyle pozwala zapis traktatu akcesyjnego Polski do Unii Europejskiej). - A to oznacza, że inwestorów możemy spodziewać się jeszcze przez cztery, pięć lat - szacuje Sebastian Mikosz, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. - Postawienie fabryki trwa rok lub dwa. W pierwszych latach spółki przynoszą zwykle straty i nie korzystają z ulg. Aby zyskały, muszą trafić do strefy do 2010 roku.

Co zrobić, by nie zmarnować najbliższych lat? - Inwestować w infrastrukturę - twierdzi wiceprezes Mikosz.

Łódzka strefa zamierza to robić - na inwestycje przeznaczy 4,6 mln zł, czyli ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Przede wszystkim uatrakcyjni tereny (uzbrojenie, drogi dojazdowe). W pierwszej kolejności zajmie się Nowym Józefowem.Strefy ekonomiczne w Polsce mają za sobą rekordowy rok. W 2005 r. wydały w sumie 180 zezwoleń na budowę nowych fabryk (katowicka aż 30). Firmy obiecały zainwestować 7 mld zł (najwięcej w wałbrzyskiej i warmińsko-mazurskiej) i zatrudnić ponad 24 tys. osób (liderzy to: kostrzyńsko-słubicka, katowicka i wałbrzyska). Najwięcej fabryk otwartych zostało w strefie łódzkiej. Produkcja ruszyła aż w 14 zakładach.
 

·
BANED
Joined
·
3,847 Posts
tak dalej tak dalej Panowie, byle z wiatrem:)
Ciekawe co sie dzieje w temacie przenosin BOT do Lodzi?

PS> mam pytanie techniczne , po co robic taj jak mowisz 2 czesc watku?
 

·
Registered
Joined
·
13,017 Posts
KRN¥BRNY said:
tak dalej tak dalej Panowie, byle z wiatrem:)
Ciekawe co sie dzieje w temacie przenosin BOT do Lodzi?

PS> mam pytanie techniczne , po co robic taj jak mowisz 2 czesc watku?
na razie przeniesli PKF mysle ze w ciagu trzech miesiecy moherowa banda przeniesie i BOT a nowy wojeowda lodzki pomodli sie za pomyslnosc... :(

A co do rozwoju trej lodzkiej strefy nie rozumiem dlaczego zamiesciliscie to info jako inwestycje z Lodzi, jedna dotyczy Radomska a to raczej Czestochowa a nie Lodz, natomiast druga oinwestycja to miedzy kaliszem a ostrowem wlkp. Lodz jedynie traci miejsce w sfojej strefiew dzieki nim wiec nie wiem czy jest powod do radosci, ida lata chude dla lodzi co widac
 

·
BANED
Joined
·
3,847 Posts
przeniesli PHF, to to samo? co do BOT to kupili juz kamienice:) pozyjemy zobaczymy.
 

·
Z dystansu bez dystansu.
Joined
·
2,822 Posts
Podbijam, bo nie wszyscy widzą, że jest nowy wątek...
 

·
Registered
Joined
·
1,163 Posts
yarro said:
Podbijam, bo nie wszyscy widzą, że jest nowy wątek...
Już gadałem o tym z Tomasem, ale jaki jest cel nowego wątku? Jest za to skutek w postaci utraty bieżącego dostępu do największego archiwum wiadomości o nowych łódzkich inwestycjach.
 

·
Registered
Joined
·
4,235 Posts
Discussion Starter #9
lazej said:
Już gadałem o tym z Tomasem, ale jaki jest cel nowego wątku? Jest za to skutek w postaci utraty bieżącego dostępu do największego archiwum wiadomości o nowych łódzkich inwestycjach.
Tamten watek niemiłosiernie się rozrósł i odnalezienie jakiegoś starego tematu graniczyło z cudem. Wymieszano inwestycje z 2004, 2005 i zaczęto 2006. Myślę że roczne sprawozdania wystarczą. Argument "utraty bieżącego dostępu do największego archiwum wiadomości o nowych łódzkich inwestycjach" uważam za bezasadny. Na pierwszej stronie jest link do starego wątku, więc każdy go sobie odnajdzie.
Poza tym nawet w archiwum czasami trzeba zrobić porzadki.
pzdr
Tomas
 

·
Banned
Joined
·
4,029 Posts
BOT czyli bardzo ciekawie co z kupnem kamienicy na piootrynie ? pewnie przeniosą do wawy i zrobią centrale .
NAWET O TYM NIECH NIEMYŚLĄ
BOT , PB to firmy promujące Łódz i region niemozemy do puscic do wynosin ich do WAWY
Zepsuć w tym kraju to co jeszcze dobrze działa -Marcinkiewicz (PiS)
 

·
Banned
Joined
·
4,029 Posts
Będą pieniądze na Lublinek, drogę S8 i obwodnicę Wielunia

Czwartek, 2 lutego 2006r.

Podczas głosowania nad budżetem państwa w Senacie udało się utrzymać większość pieniędzy na kluczowe inwestycje w regionie łódzkim. Senatorowie zaakceptowali m.in. 25 mln zł na lotnisko Lublinek, prawie 12 mln zł na budowę obwodnicy Wielunia i 10 mln zł na budowę drogi ekspresowej S8 łączącej Wrocław z Warszawą przez Łódź, Sieradz i Pabianice.Nie obyło się jednak bez cięć i dramatycznych momentów. Były plany zabrania 5 mln zł na Lublinek, ale na szczęście nie przeszły. Straciła natomiast droga S8, na którą Sejm uchwalił wcześniej 20 mln zł.

- Przez pomyłkę były dwie poprawki po 10 mln zł, więc jedną z tych kwot przeznaczyliśmy na nadzór budowlany - tłumaczy Elżbieta Więcławska-Sauk, senator PiS z Łodzi.
- Nie ma mowy o pomyłce - ripostuje poseł Cezary Grabarczyk z okręgu sieradzkiego. - Rzeczywiście były dwa wnioski i każdy z nich Sejm przegłosował. Gdyby to PiS zabiegał o tę inwestycję, w Senacie na pewno zostałoby 20 milionów.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz pytany wczoraj, czy w następnych latach rząd przeznaczy jeszcze pieniądze na łódzkie lotnisko, odpowiedział: - Lublinek to lotnisko gminne i gmina sama powinna je finansować. O ewentualnym dofinansowaniu Lublinka z budżetu państwa będziemy decydować po dokładnym zapoznaniu się ze stosownymi analizami, by nie wyrzucać publicznych pieniędzy w błoto.

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/564866.html

warszawskie metro kture miata setkami milionów z centralki nie jest wyzuceniem kasy w błoto
DOŚĆ DOŚĆ ZABIERANIA KASY NA LOTNISKO I Łódz ten rząd chce do tego doprowadzić:
a)wyniesc z Łodzi BOT,PKF,
b)niebudować dróg w Łodzi i S8, może jeszcze zabiorą kase na A1 ?
c)zabrać pieniadze na Lublinek
 

·
Registered
Joined
·
4,032 Posts
"Premier Kazimierz Marcinkiewicz pytany wczoraj, czy w następnych latach rząd przeznaczy jeszcze pieniądze na łódzkie lotnisko, odpowiedział: - Lublinek to lotnisko gminne i gmina sama powinna je finansować. O ewentualnym dofinansowaniu Lublinka z budżetu państwa będziemy decydować po dokładnym zapoznaniu się ze stosownymi analizami, by nie wyrzucać publicznych pieniędzy w błoto."

Koleś mnie rozwalił :bash:
 

·
Registered
Joined
·
17,607 Posts
Powstaje nowe osiedle

Piotr Wasiak 02-02-2006 , ostatnia aktualizacja 02-02-2006 19:28Na Olechowie Południe już niedługo zacznie się budowa 12 budynków komunalnych z ponad trzystoma mieszkaniami. Pierwszy budynek będzie gotowy już pod koniec tego roku


O nowe mieszkania będą się mogli starać ci, którzy dziś żyją w domach przeznaczonych do rozbiórki lub modernizacji, oraz osoby, które swoje mieszkania w dobrym stanie technicznym oddali do dyspozycji gminy. Kandydaci będą musieli także wykazać się określonymi dochodami.

Czynsz na nowym osiedlu będzie wynosił ok. 5,40 za mkw. - Spodziewamy się bardzo wielu chętnych. Atutem nowych budynków jest także położenie na dużym i pięknym terenie zieleni - mówi Ilona Podwysocka, dyrektor wydziału budynków i lokali UM w Łodzi.

Mieszkania na nowym osiedlu będą jedno-, dwu- i trzypokojowe, o powierzchni od 33 do 68 mkw.; 16 lokali zostanie przystosowanych dla niepełnosprawnych. Wszystkie będą wyposażone w instalacje, opomiarowanie, sieć domofonową i telewizyjną. Przed blokami znajdą się parkingi. Budowa osiedla zostanie zakończona w 2008 r.

W ub. roku oddano 480 lokali komunalnych na sąsiednim Olechowie Północ. Ponieważ prace poszły szybciej, niż przewidywano, przyspieszono termin rozpoczęcia prac na Olechowie Południe.

Wieści z magistratu

* Prezydent miasta, Jerzy Kropiwnicki, zwołał wszystkie służby porządkowe i zapowiedział, że żaden dach w Łodzi nie ma prawa się zawalić. Przez kilka ostatnich dni nadzór budowlany, straż pożarna, policja i straż miejska przeprowadziły w sumie ponad 1000 kontroli i zapowiadają kolejne.

* Firmy stawiające na nowe technologie mogą łatwiej skorzystać z ulgi w podatku od nieruchomości. Warunkiem, aby firma nie płaciła podatku przez trzy lata, było zainwestowanie 500 tys. euro i zatrudnienie minimum 30 osób (w przypadku małych firm), 3 mln euro i praca dla 50 osób (średnie firmy) lub zainwestowanie 6 mln euro i zatrudnienie 100 osób. - Do tej pory tylko Philips skorzystał z naszej oferty - mówi Kropiwnicki. - Teraz z ulg będą mogły skorzystać również firmy inwestujące odpowiednio o połowę mniej pieniędzy, dające jednak dwa razy więcej miejsc pracy.

* Konkurs na łódzkiego filantropa roku. Celem konkursu jest m.in. wyróżnienie firm i osób, które działają na rzecz ludzi w potrzebie. Do tytułu "Łódzki filantrop roku" mogą być nominowane firmy i osoby. Zgłaszać je mogą organizacje pozarządowe, w szczególności stowarzyszenia i fundacje. Statuetki będą przyznawane w kilku kategoriach: edukacji, ekologii, kultury, ochrony i promocji zdrowia, pomoc osobom niepełnosprawnym, działalność charytatywna oraz sport i rekreacja. Nominacje należy składać do 15 marca.

GAZETA WYBORCZA
 

·
Z dystansu bez dystansu.
Joined
·
2,822 Posts
MIKI said:
"Premier Kazimierz Marcinkiewicz pytany wczoraj, czy w następnych latach rząd przeznaczy jeszcze pieniądze na łódzkie lotnisko, odpowiedział: - Lublinek to lotnisko gminne i gmina sama powinna je finansować. O ewentualnym dofinansowaniu Lublinka z budżetu państwa będziemy decydować po dokładnym zapoznaniu się ze stosownymi analizami, by nie wyrzucać publicznych pieniędzy w błoto."
A to nie jest tak, że województwo po to ma teraz też swoje udziały w spółce lotniskowej, żeby dotowanie przez państwo było zgodne z prawem?

Na jakiej zasadzie dotowane jest z budżetu GMINNE metro warszawskie? A moze powinny je budować za własne pieniądze gminy przez które przebiega?
 

·
Banned
Joined
·
4,029 Posts
kaczorek chroni swoje kaczuszki
lepiej tego nienazwać !!!!!
 

·
BANED
Joined
·
3,847 Posts
to co mowicie tutaj jest nawet zabawne, ale poczytajcie na wyborczej co sie dzialo w Trwam dzis. Dziennikarze polozyli mikrofony na ziemi, gdzie ja zyje:-(
 

·
Banned
Joined
·
4,029 Posts
dokładnie :( przyznam ze tak zle niebyło z W. Łódzkim
dosyć dosyć dosyć
jestem optymistą ale to co sie dzieje przeszło moją wyobraznie
 
1 - 20 of 22394 Posts
Top