SkyscraperCity banner

22321 - 22340 of 22394 Posts

·
Registered
262 Posts
Rozpoczęła się budowa nowego biurowca w Łodzi. Będzie miał strefę relaksu i zielony taras na dachu

Przestrzeń biurowa w Łodzi wciąż się powiększa. Mimo epidemii koronawirusa i przejścia wielu firm na pracę zdalną. Rozpoczęła się budowa kolejnego budynku dla biznesu. Tym razem przy skrzyżowaniu ul. Milionowej i Kilińskiego.

Niedawno informowaliśmy o tym, że w Starej Drukarni przy ul. Gdańskiej 130 otwarto nowe elastyczne biura serwisowane. Powierzchnia została wynajęta w 70 proc. jeszcze przed oddaniem jej do użytku. To pokazuje, że biznes w Łodzi nadal potrzebuje miejsca na swoje siedziby.

Miejsca, jak się okazuje, będzie przybywać. Mimo niepewności związanej z epidemią koronawirusa rozpoczęła się budowa kolejnego biurowca. Konkretnie - przy skrzyżowaniu ul. Milionowej i Kilińskiego. Inwestorem jest firma PHU Stanley Wojciecha Świetlika.

- Nowa Milionowa 21 (tak nazywać się będzie biurowiec) to budynek o przeznaczeniu biurowo-usługowo-handlowym o powierzchni ok. 2500 m kw., którego moduły biurowe będą zaczynały się od 20 m kw. - podaje Joanna Wolska, przedstawicielka inwestora.

Biurowiec ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2022 r. Znajdzie się w nim m.in. "przestrzeń relaksu" dla najemców oraz zielony taras na dachu. - Bliskość i bardzo dobra komunikacja z centrum miasta to niewątpliwie duże atuty dla potencjalnych najemców budynku - przekonuje Wolska.

Inwestycja przy skrzyżowaniu ul. Milionowej i Kilińskiego jest kolejną, którą realizuje Wojciech Świetlik. W 2015 r. zakończył np. przebudowę i modernizację kamienicy przy ul. Dowborczyków 25

·
Registered
3,370 Posts
Rozpoczęła się budowa nowego biurowca w Łodzi. Będzie miał strefę relaksu i zielony taras na dachu

Przestrzeń biurowa w Łodzi wciąż się powiększa. Mimo epidemii koronawirusa i przejścia wielu firm na pracę zdalną. Rozpoczęła się budowa kolejnego budynku dla biznesu. Tym razem przy skrzyżowaniu ul. Milionowej i Kilińskiego.

Mimo niepewności związanej z epidemią koronawirusa rozpoczęła się budowa kolejnego biurowca. Konkretnie - przy skrzyżowaniu ul. Milionowej i Kilińskiego. Inwestorem jest firma PHU Stanley Wojciecha Świetlika.

- Nowa Milionowa 21 (tak nazywać się będzie biurowiec) ...

Oczywiście zdjęcie "stanu istniejącego" pokazuje INNY narożnik tego skrzyżowania. :D
Właściwy zahacza o prawą krawędź zdjęcia.

·
Registered
849 Posts
Oczywiście zdjęcie "stanu istniejącego" pokazuje INNY narożnik tego skrzyżowania. :D
Właściwy zahacza o prawą krawędź zdjęcia.
A szkoda, bo ten narożnik widoczny na zdjęciu też mógłby się zabudować. Jak jeszcze mityczny "deweloper z Warszawy" ruszyłby z Nową Tkalnią, to mielibyśmy nagle całkiem spoko skrzyżowanie w tej zapomnianej przez Miasto dzielnicy.

·
Registered
2,034 Posts
A na pokazanym na zdjęciu narożniku nie powstaje właśnie nowa mieszkaniówka (niestety odsunięta od ulicy)?

·
Registered
12,644 Posts
Wieloletni pustostan w końcu powstał. Miał być kiedyś market, a teraz nie wiem co będzie, ale na plus.

·
Registered
12,644 Posts
Wschodnia 10/12 - odbudowa budynku. Powstanie tu siedziba Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Za projekt odpowiada pracownia MK Projekt

Sie mi to podoba!!:):)

·
Registered
3,694 Posts
Oby nie wyszło jeszcze tak, że od Północnej zostanie parking. Mam takie podejrzenia.
Od pólnocy to jakies takie bramy jak na wozy strażackie. Czym to UKE jeździ?
Ale w innym wątku poruszałem to, że projekt łódzkiej delegatury i tak jest 5 razy lepszy od kieleckiego.
Mimo wszystko jakoś radość z tego przychodzi ciężko.

·
łodzioholik
1,253 Posts
Oby nie wyszło jeszcze tak, że od Północnej zostanie parking. Mam takie podejrzenia.
Od pólnocy to jakies takie bramy jak na wozy strażackie. Czym to UKE jeździ?
Ale w innym wątku poruszałem to, że projekt łódzkiej delegatury i tak jest 5 razy lepszy od kieleckiego.
Mimo wszystko jakoś radość z tego przychodzi ciężko.
Jeśli ten budynek będzie kontynuował linię zabudowy kamienic, to te "bramy" będą bardzo przydatne. Wreszcie na tej śródmiejskiej ulicy pojawią się duże przeszklenia parterów, przez które będzie widać jakiekolwiek życie wewnętrz budynku. To istota wielkomiejskości, a przecież wciąż tak rzadka w Łodzi!

Może to wyglądać trochę podobnie do remizy na Księżym Młynie z taflami szkła okien w miejscu dawnych bram.

·
Registered
3,370 Posts
Ale na tej wizce to mi wygląda jak elewacja północna (od Północnej), czyli te okna by wychodziły na parking....
A i oczywiście to nie są bramy wjazdowe tylko okna w miejscu bram.

·
Registered
4,028 Posts
Ah, jak niewiele brakuje do przebicia do Piramowicza. Bylibyśmy w innej rzeczywistości!
Ale, że przebić po to, aby ludzie mieli skakać przez ten wieśniacki płot przy Rewolucji jaki zafundował sobie o zgrozo uniwersytet?

Czy może piełko zamarzło i małomiasteczkowa mentalność UŁ i potrzeba poczucia "twierdzy" chroniącej przed tymi "gorszymi od nas" cudownie zniknęła i w końcu zburzą ten płotek i będzie to jak w normalnym świecie teren ogólnodostępny, tworzący miasto na niwę europejską? No nie może być.

·
Registered
3,694 Posts
Jeśli ten budynek będzie kontynuował linię zabudowy kamienic, to te "bramy" będą bardzo przydatne. Wreszcie na tej śródmiejskiej ulicy pojawią się duże przeszklenia parterów, przez które będzie widać jakiekolwiek życie wewnętrz budynku. To istota wielkomiejskości, a przecież wciąż tak rzadka w Łodzi!

Może to wyglądać trochę podobnie do remizy na Księżym Młynie z taflami szkła okien w miejscu dawnych bram.
Ty się znasz. Od Północnej jest działka z parkingiem i czy to jest nr 10 czy 8? Obawiam się, ze ta remiza będzie realizowana w obrysie wyburzonych ruin pod nr 10 i 12 a ten placyk od północnej (podejrzewam nr 8) zostanie jaj jest albo pojadą polbrukiem i finito? Jako spec naniesiesz bryłe tej remizy na googlemaps i mnie uspokoisz?

·
Registered
29,103 Posts
^^^^Zburzenie płotku nic nie da, Cały teren EkSoc wymaga przebudowy, ale UŁ jakoś generalnie nie lubi inwestować w tego typu rzeczy - najważniejsze to postawienie budynku za kilkdziesiat milionów

22321 - 22340 of 22394 Posts