SkyscraperCity banner

22361 - 22380 of 22638 Posts

·
Buja mnie Łódź ;-)
8,105 Posts
To co Krier myślał? Że rysuje Świątynie Opatrzności Bożej II? Bo czym innym miało być to bizancjum pośrodku?
Jak to co? Kryty pasaż! Taki jak w Mediolanie:

Odessie:

albo... Warszawie:

A pod spodem coś na kształt stacji Manufaktura czy innych Kozin - o żadnym dużym dworcu nie było wtedy mowy!

·
..........MODE
10,081 Posts
Ho ho... To albo już skleroza, albo nie wiedziałem o tym.
Ale to jednak chyba hala dworcowa miała być, no przecież nikt nie zakładał likwidacji Fabrycznego.

·
Buja mnie Łódź ;-)
8,105 Posts
Ho ho... To albo już skleroza, albo nie wiedziałem o tym.
Ale to jednak chyba hala dworcowa miała być, no przecież nikt nie zakładał likwidacji Fabrycznego.
Likwidacji nie, ale między ośmio- a czterokrawędziowym dworcem jest pewna różnica. A PLK bardzo długo upierała się, że jeden peron dla pociągów klasycznych i jeden dla KDP wystarczą

·
Registered
13,838 Posts
No kryty pasaż miał być halą dworcową ot cała filozofia kotlet pasaż=plac=miasto=właściwa przestrzeń publiczna orgazm new urbanistów wyrosły na bazie krytyki początków postmodernizmu hoho lat temu xx.

·
Buja mnie Łódź ;-)
8,105 Posts
No kryty pasaż miał być halą dworcową ot cała filozofia
Nie. Ów kryty pasaż miał znajdować się w miejscu, w którym potem wymyślono szklaną rurę i które znajduje się na południe od pierwotnie planowanego dwuperonowego dworca. Teraz na tym terenie ma być Nowe Soho

·
Registered
4,234 Posts
Więckowskiego 43/45
Wydano pozwolenie na rozbiórkę budynków magazynowych przy fabryce Władysława Barucha.

Chodzą słuchy, że powstaną tam mieszkania/hotel. Inwestorem jest "INWESTYCJE GAJEWSKI Sp. KOMANDYTOWO-AKCYJNA". Ktoś coś na ten temat?

. View attachment 1042205
Gdyby się o ruszyło to byłaby już 4ta fabryka na Starym Polesiu rewitalizowana w ostatnich latach
1. Kopernika15 (R.Wyss) - Vision Dev
2. Wólczańska 13 - RevisitHome
3. Fabryczka na rogu Lipowej i 1szegoMaja (częściowo zrobiona i liczę na kontynuację

Niestety jedna z ciekawszych E.Wavera na rogu Kopernika/Wólczańska to CFI. Jest też pasaż Lido od Cosinusa ale też się nie garną.

·
Registered
1,798 Posts
Odnośnie spółki:
INWESTYCJE GAJEWSKI | Rejestr.io

Założona 02 lipca 2020, a adres siedziby wygląda tak:
INWESTYCJE GAJEWSKI | Rejestr.io

Co do osoby, to mamy tutaj pana : Łukasza Gajewskiego

ten z kolei, jeśli się nie mylę, to prezes zarządu TragetPRO

Fabryka wspaniała, oby się udało ;)

·
Registered
4,234 Posts
^^ wpadnij przy okazji na Wólczańska 13 i obfoć fabrykę od RevisitHome. Ponoć trwaja prace przygotowawcze do rewitalizacji.

22361 - 22380 of 22638 Posts