SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1858 Posts

·
Registered
3,226 Posts
Discussion Starter #1
Pojawiło się już tutaj kilka tematów o Łodzi ale mam nadzieję, że jeszcze jeden nie spowoduje przesytu. Na moich zdjęciach chcę pokazać swoje rodzinne Miasto takim jakim je widzę na co dzień. Pojawią się więc foty z miejsc już znanych i ciekawych jak i również tych mniej atrakcyjnych. Będzie sporo zdjęć czarno-białych więc jeśli ktoś takich nie lubi to….. szkoda ;)

Zaczynamy:

1. Zachód słońca nad Miastem -widok z wiaduktu koło dworca Łódź Fabryczna

2. Hotel andel’s czyli widok na część dawnej fabryki poznańskiego

3. Widok na RedTower z jednej z moich ulubionych ulic – ul. Roosevelta

4. Wiosna już zaczęła się na dobre więc nie mogło zabraknąć również tego zdjęcia :)

Tyle na początek. W miarę możliwości i wolnego czasu będę starał się wrzucać nowe zdjęcia.

Miłego oglądania

·
Registered
67,027 Posts
Ano miło się ogląda, piękny początek :eek:kay: - czekam na kolejne :|.

·
Pijcie portera z BŁ!
18,192 Posts
Sporo drzew na tej Twojej Łodzi. Co prawda prawie żadne nie jest zielone, ale mi to nie przeszkadza :)

Również czekam na więcej.

·
Registered
3,226 Posts
Discussion Starter #6
Witam ponownie. Dzięki za pozytywne oceny.

5. Ulica Wróblewskiego, w tle widać komicy EC-2. To miejsce przez krótki moment można zobaczyć w filmie "Zero".

6. Stary wóz strażacki stojący pod bydynkiem Staży na ul. Wólczańskiej

7. Miejsce może mało fotogeniczne ale zielony kolor liści na drzewach alejki koło basenu Fala tak mnie urzekł, że musiałem zrobić to zdjęcie.

8. Jedna z bram w centrum miasta.

·
Registered
8,069 Posts
Ja bym strzelał Próchnika albo Rewolucji ale możesz mieć rację.

·
Registered
67,027 Posts
Jest DOBRZE - trzymasz poziom. Nie jest może TAK ładnie jak na początku, ale nadal ciekawie :eek:kay:.

·
Registered
3,226 Posts
Discussion Starter #12
Jest DOBRZE - trzymasz poziom. Nie jest może TAK ładnie jak na początku, ale nadal ciekawie :eek:kay:.
Tak ładnie tzn., że miejsca nie są tak ładne czy zdjęcia nie są takie ładne ;) ?
Jeśli to pierwsze to na samym początku pisałem, że będą zdjęcia również z tych mniej ładnych miejsc. Jeśli to drugie to sorry ale jestem kompletnym amatorem :)

·
Registered
67,027 Posts
^^
To pierwsze rzecz jasna :|.

·
Registered
3,226 Posts
Discussion Starter #15 (Edited)
9. Zawsze jak wyjeżdżam z centrum w stronę Retkini (droga po lewej stronie fotografii) to lubię oglądać widoczne na zdjęciu budynki w bocznym lusterku samochodowym :) Tutaj widok z kładki dla pieszych

10. To samo miejsce tylko w b&w, na mniejszym zbliżeniu i uchwycone bez samochodów

11. Atlas Arena, a w zasadzie jej część

12. Rzeźba znajdująca się na Retkini. Zawsze zastanawiałem się co przedstawia i nadal nie wiem.

13. Kamienica Instytutu Europejskiego widziana od tyłu, w tle widać wieże katedry łódzkiej

·
Registered
3,226 Posts
Discussion Starter #16
14. Red Tower w jesiennej odsłonie

15. Kawałek rynku łódzkiej Manufaktury

16. To co zostało z jednej z dawnych fabryk i dawnego imperium Scheiblera

17. Tyły- małe "osiedle" (trzy bloki i kilkanaście kamienic) położone pomiędzy ulicą Piotrkowską a Wólczańską

18. Również Tyły

·
Registered
67,027 Posts
^^
Fajnie, fajnie :eek:kay: - acz liczę na częstszą aktualizację :|.

·
.
6,298 Posts
Hej, zdradzisz tajemnicę czy w swoim Soniaczu używasz innego obiektywu niż kitowy? Korzystasz z filtrów lub innych nakładek?

Aha, dzięki za ciekawe kadry, z innych miejsc niż Piotrkowska, chociaż jak dla mnie za dużo Manufaktury. Powodzenia w dalszej działalności:)

1 - 20 of 1858 Posts