SkyscraperCity banner
1 - 13 of 13 Posts

·
Registered
1,005 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Miałem zamiar poczekać aż uzbieram jeszcze zdjęcia z innych miejsc, ale doszedłem do wniosku, że mogą się w końcu zdezaktualizować, więc to co mam opublikuję już teraz.

Najpierw kilka ujęć z Rudzkiej Góry:
- z lewej strony w tle okolice al. Politechniki, w tym elektrociepłownia; z prawej centrum miasta

- fragment toru saneczkowego, w tle Retkinia

- Górna, wysoki budynek w oddali to słynne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego

- w tle katedra oraz kościół św. Mateusza, daleko z prawej kościół św. Teresy (z kopuła)

- w tle Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki

A teraz z innej beczki:
- róg al. Politechniki i Wróblewskiego

- wieżowce przy Traugutta, Teatr Wielki, wieżowiec TVP

- kościół św. Teresy z dwóch przeciwnych stron

·
Registered
4,992 Posts
zdjęcia fajne, ale czy naprawdę dla kilku kolejnych zdjęć trzeba od razu tworzyć następny oddzielny wątek ?
nie lepiej dołączyć do popularnego wcześniejszego wątku z panoramami ?

·
Registered
4,029 Posts
Polskie miasta zdecydowanie nie nadają się na panoramy, wiadomo dlaczego :(

...a zdjęcia ładne tylko szkoda, że w większości przedstawiają bloki…

·
Register User
1,688 Posts
kościół sw Teresy moze byc "landmarkiem łodzi " jak kopoła słynnego kościoła sw Pawła i Piotra w londynie. tak mi sie skojarzyło:)

·
Registered
1,396 Posts
Miki, nadają się, nadają. W Łodzi tak właściwie to SDMy wszystko psują, gdyby nie one byłoby naprawdę ok (jesli chodzi o centrum oczywiście). Kościół św Teresy robi wrażenie a Teatr Wielki na tej fotce wydaje się większy niż ten warszawski. Nie wiedziałem o jego istnieniu.
No i przede wszystkim jakieś nowe fotki Waszego miasta zaczęły się pojawiać na forum co mnie bardzo cieszy.

·
Registered
172 Posts
Łódź widziana z dziesiątego piętra hotelu Światowit

stadion ŁKS'u na którym właśnie odbywały się Łódzkie derby

·
Registered
1,005 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Całkiem ładne są z tamtąd widoki. Aleja Kościuszki oczywiście piękna, z wyjątkiem dziur w zabudowie.

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
NO WRESZCIE zaczeliście pstrykać! :)
Fajne fotki jak zwykle w przypadku Łodzi ciekawe widoki. Mam nadzieję że pojawi się coś więcej np jakiś wątek z poziomu chodnika.

·
Banned
10,750 Posts
wisza90 said:
kościół sw Teresy moze byc "landmarkiem łodzi " jak kopoła słynnego kościoła sw Pawła i Piotra w londynie. tak mi sie skojarzyło:)
Lepszą kopułę miała Wielka Synagoga i to ona powinna być "landmarkiem Łodzi"... tylko komuchy z UMŁ nie dadzą pieniędzy rzecz jasna... PiS daje kasę z podatków obywateli tylko na katolickie budynki... na żydowskie świątynie nie da, qrwa.

W Łodzi tak właściwie to SDMy wszystko psują, gdyby nie one byłoby naprawdę ok (jesli chodzi o centrum oczywiście).
Tak se ( sobie ) tłumacz... u Ciebie w mieścinie nie ma 25-kondygnacyjnych bloków tworzących skyline, to sobie takie teorie możesz snuć zdrów.

Pzdr.

1 - 13 of 13 Posts