SkyscraperCity banner

41 - 60 of 1345 Posts

·
The never ending story...
592 Posts
No to po korekatach w ustawieniu budynku... poszedłem na całość z wysokością (jakieś 150m jak nic...)

Jedząc hot-doga pod Centralem:

·
krasnal Hałabała
952 Posts
jasne, za chwile sie okaze, ze przez nasze lotnisko najblizsza lokalizacja, gdzie bedzie mozna wybudowac jakis wysokosciowiec bedzie Zgierz ;)

Jak zrobią loty w kierunku Szwecji to może się okazać, że nawet tam nie będzie można tak budować, więc lepiej wypluj to. ;)

·
Registered
927 Posts
No to po korekatach w ustawieniu budynku... poszedłem na całość z wysokością (jakieś 150m jak nic...)

Jedząc hot-doga pod Centralem:
Możesz napisać jak zrobiłeś sobie mapę, pewnie skan i wrzucenie w 3D, ale jakim programem? A także w czym tworzysz modele 3D? :)

·
The never ending story...
592 Posts
^^ mapa to print-screen z www.mapa.lodz.pl, wrzucam w podłoże i wyciągam bryły budynków w oparciu o kształty przyziemia z mapy, proporcje łapię z pamieci oraz z fotografii. Program do 3d to Google Sketchup.

·
ZBANOWANY
571 Posts

Cheche pojechałeś z projektem jak w Chicago, tylko nie wiem po co mu na czubku ten taki ogonek - czyzby to było miejsce na najmocniejszy z najwiekszym zasięgiem nadajnik RadiaMawRyja ?
Ale tak na serio nie wiem do kogo należy ta działka - jeśli do ŚDM-u - to spokojnie budyneczek zbudują, bo prezio D. nie jest głupi a wszelkie protesty ma w dupie - ja pamiętam jak dewoty się pluły ze będzie parking pod oknem, 3x była telwizja nagłaśniać skandale, a facet konkretnie i rzeczowo zbijał wszystkie te urojone argumenty. Chociaż jak z tego powodu znowu czynsz podniosą to go chyba uduszę....

·
Live slow - Ride fast
3,356 Posts
To jest ewidentnie do zablokowania nie tylko przez "niego", ponieważ są tam dwa kioski z prasą i fajkami, oraz jeden z ołowianymi wrzywami.
Po pierwsze dlatego że facet w kiosku ma fajki o 20 gr. taniej jak wydrukowano na pudełku.
Po drugie jest protest młodych ekologów ponieważ na tym białym kiosku jest miejsce odpoczywania okolicznych gołębiów.
Po trzecie te warzywa z budki stanowią podstawowe źródło mikroelementów dla mieszkańców 3-ciego SDM-a
Po czwarte ta budowa oznaczała by likwidacje kilku miejsc pracy.

A więc wszelkim tam budowom STANOWCZO NIE !!!
he he juz widzę reportaż w LWD
Dziś o godzinie dziesiątej rozpoczął się protest kilkudziesieciu mieszkańców łódzkiego osiedla Manhattan. Mieszkańcy protestuja przeciwko likwidacji kiosku z warzywami i planom budowy w jego miejscu 40 piętrowego wieżowca. Mieszkańcy blokowali Aleję Piłsudskiego, protestujących poparli radni młodzieżowego koła POPisiLID, którzy skierowali sprawe do prokuratury.:):)

·
Banned
13,010 Posts
Jest lotnisko, nie będzie wieżowców
Aleksandra Hac2007-10-17, ostatnia aktualizacja 2007-10-17 19:27

O naprawdę wysokich budynkach w odległości sześciu kilometrów od łódzkiego portu możemy co najwyżej pomarzyć. Wszystko przez ograniczenia związane z bezpieczeństwem lotniska, które obejmują znaczną część miasta.
Nie będzie wieżowców

O wysokich budynkach w odległości sześciu kilometrów od łódzkiego portu lotniczegomożemy co najwyżej pomarzyć.

Wiosną dowiedzieliśmy się, że jeden z budynków hotelu Hilton, który stanie przy skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z al. Mickiewicza, będzie miał 95 metrów wysokości. Wtedy też, w rozmowie dla "Gazety" Marek Lisiak, architekt miasta, wskazał kolejne miejsca, gdzie jego zdaniem wysoka zabudowa może się w Łodzi pojawić.

Jednym z nich miało być skrzyżowanie al. Włókniarzy z Mickiewicza. Właśnie tam, już przynajmniej dwóch inwestorów planowało postawić wysokie, ponad stumetrowe wieże. Pierwsza - budynek o wysokości 110 metrów - została zaprojektowany na terenie dawnej Łódzkiej Wytwórni Papierosów przy ul. Kopernika 60/64. Druga - 120-metrowy biurowiec - przy al. Mickiewicza, obok stacji benzynowej i siedziby Telewizji TOYA.

Ale jak się okazuje, architekt miasta wprowadził deweloperów w błąd, a wspomniane wieżowce nie powstaną, bo nie zgadza się na nie Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wszystko przez obowiązujące prawo lotnicze i rozporządzenie ministra infrastruktury, które określa m.in. dopuszczalną wysokość budynków w otoczeniu lotnisk.

Zgodnie z nimi wokół portu im. Władysława Reymonta istnieją dwa obszary, które ograniczają wielkość zabudowy w Łodzi. Pierwszy z nich wyglądem przypomina stadion piłkarski, nad którym krążą samoloty w sytuacji, gdy nie mogą podejść do lądowania. Płaska murawa tego "stadionu" (patrz infografika - pomarańczowy kolor) rozciąga się w promieniu czterech kilometrów od pasa startowego lotniska na wysokości 224 m n.p.m.

Co to oznacza? W tym obszarze powierzchnia naszego miasta sięga ok. 180-195 m n.p.m., czyli najwyższe budynki, jakie tam powstaną mogą mieć maksymalnie ok. 30 metrów wysokości.

Ten "stadion" ma jeszcze trybuny, które ciągną się w odległości od czterech do sześciu kilometrów od pasa startowego (infografika - żółty kolor). Im dalej od miejsca, gdzie lądują samoloty, tym wyżej można budować. Czyli cztery kilometry od pasa startowego ok. 30-metrowe budynki, a sześć kilometrów od pasa ok. stumetrowe.

Drugi obszar, który ogranicza wysokość zabudowy to tzw. płaszczyzna podejścia do lądowania (infografika - różowy kolor). To trójkąt skierowany na wschód, którego płaszczyzna wznosi się w miarę oddalania się od pasa startowego. Jego nachylenie wynosi 1:50. To oznacza, że np. w odległości pięciu kilometrów od pasa startowego może powstać maksymalnie stumetrowy budynek.

Wspomniane prawo dotyczy nowych budynków. A co z tymi, które powstały jeszcze przed jego wprowadzeniem? - Takie budynki i obiekty naturalne to przeszkody lotnicze - mówi Miłosz Wika, rzecznik prasowy łódzkiego lotniska.

W Łodzi jest ich 61. To m.in. archikatedra przy ul. Piotrkowskiej 265, budynek BRE Tower przy ul. Piotrkowskiej 148/150, maszty oświetleniowe stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego przy al. Unii 2, kominy elektrowni EC-2 i EC-4 oraz Rudzka Góra.

Dokładne mapy pokazujące powierzchnie ograniczające wysokość zabudowy posiada ULC, Port Lotniczy im. Władysława Reymonta oraz wszystkie urzędy gmin, które tym ograniczeniom podlegają. Łódzki magistrat, oczywiście, również.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,4587644.html

co za kutas projektował ten pas??..nie można było go o kilka stopni przesunąć w pd strone??

może ktoś narysować cholerną mape z tymi 6 km od lotniska???..wydaje mi się że jest to dopiero w okolicach forum 76..

p.s.
spierda..l..ć z tym lotniskiem do pabianic.:):)

·
mistrz kielni i patelni
638 Posts
:lol: ot, umł

·
Banned
13,010 Posts
no miło straciliśmy w okresie 4 miesięcy 7 ponad 100 metrowców:):)...możemy sobie pogratulować!!:):)...panu lisiakowi i sweterkowiczowi ..dziękujemy!!:):)

·
Łodzianin
9,170 Posts
Popieprzyło ich chyba, to lotnisko jest mniej warte niż te inwestycje, a ULC to jakieś stołeczne gówno musi być, jakoś w Lądku i NY też są lotniska i nie przeszkadzają im wieże..

no miło straciliśmy w okresie 4 miesięcy 7 ponad 100 metrowców:):)...możemy sobie pogratulować!!:):)...panu lisiakowi i sweterkowiczowi ..dziękujemy!!:):)
Raczej ULC...

·
Live slow - Ride fast
3,356 Posts
Za co oni biora kasę kto ma wiedzieć gdzie można stawiać wiezowce jak nie architekt miasta. No dobra a co z Hiltonem ?? Lisiak powinien im zapłacic odszkodowanie za wprowadzenie w błąd.

·
Registered
182 Posts
bardzo smutny artykuł teraz trzeba szukać jak to obejść - sadze że da się jakoś, musi się dać bo za dużo inwestycji ku*** pójdzie w pizdu :bash:

·
Registered
1,445 Posts
"Architekt miasta wprowadził deweloperów w błąd". Rozumiem, że architekt miasta nie zostanie odwołany? Nie poniesie żadnych konsekwencji?

A ten obszar, w którym wolno budowac maksymalnie 30 metrowe budynki... jaki to kawał miasta...:(

·
Life in Rowerland
783 Posts
Nie każcie mi mówić... a nie mówiłem? ... Oto mamy nasz 40-piętrowy apartamentowiec...

Zastanawia mnie jedno... czemu ćwole liczą wysokość od poziomu morza a nie od poziomu danej strefy na lądzie. To rozumiem, że np.: w Krakowie ze względu na poziom morza powinni budować w głąb ziemi... :bash:

Jednym słowem... Łódź... Miasto skazane na niezmierzone pola blokowisk i kamienic...

Ja proponuje nowe centrum Miasta budować w Łagiewnikach.

·
krasnal Hałabała
952 Posts
panu lisiakowi i sweterkowiczowi ..dziękujemy!!:):)

Rozumiem z twojej wypowiedzi, że odpowiadają oni także za lotnicze przepisy bezpieczeństwa? ;)

To może idźmy na całość i zarzućmy im jeszcze fale tsunami, gradobicia i trzęsienia ziemi. :nuts:

Pole manewru pasem startowym było praktycznie żadne bo opierało się na terenach już posiadanych przez łódzkie lotnisko od okresu międzywojennego. Ktoś tu rzucił hasło "przesunąć pas na południe". Gdzie? Na domy mieszkalne Łaskowic, czy może w koryto rzeki Ner?

·
"udaję niewinne zwierzę"
1,375 Posts
p.s.
spierda..l..ć z tym lotniskiem do pabianic.:):)
popieram !!! :cheers:

ale powaga- jezeli to prawda to powinno sie wg mnie jak najszybciej pomysleco jakims nowym lotnisku dla lodzi, bo to oznacza, ze szanse najakikolwiek wyzsze budynki rowne sa 0% (no chyba, ze gdzies na widzewie dopiero). co oznacza, ze wkrotce juz (ceny ziemi rosna) inwestorzy chcac np. stworzyc Xm^2 pow. biurowej/mieszkalnej beda omijac luk szerokim lukiem, bo im sie nie bedzia kalkuwac zakup dzialek u nas.

:badnews:

·
ZBANOWANY
571 Posts
No i miało być tak pięknie i się normalnie pożygałem, znaczy się walnąć tam chińskie budki z sajgonkami a wysokie bloki budować na teofilowie czy w pabianicach.
lenin spadaj z takimi newsami a w każdym razie nie po jedzeniu.

·
Live slow - Ride fast
3,356 Posts
"architekt miasta wprowadził deweloperów w błąd". Rozumiem, że architekt miasta nie zostanie odwołany? Nie poniesie żadnych konsekwencji?
Zostanie przez p prezydenta wysłany na 1 miesiąc urlopu tak jak ten Nowicki co zawalił wniosek o Euro 2012. Proponuje zmienić nazwe wątku na
[Łódź] zakaz budowy wiezowców w centrum.

41 - 60 of 1345 Posts