Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 520 Posts

·
Moderator
19,645 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Wróciłem z Łodzi, gdzie byłem już po raz 3. Jak łatwo się domyślić, fotek mam dużo, przeróżnych, na tyle dużo, że postanowiłem założyć osobny wątek dla tego fascynującego miasta. :)

Prawdę mówiąc z każdym kolejnym pobytem w Łodzi moje spojrzenie na miasto i jego subiektywny odbiór się zmienia. Ciągle uważam, że to miasto niepowtarzalne, z mega klimatem, wywołujące skrajne emocje.

W wątku pokażę miejsca najbardziej znane i popularne, ale też te trochę zapomniane, nie zawsze piękne, ale z klimatem. Będzie zarówno Śródmieście, jak i osiedla z blokami.

Zdjęcia są z lat 2012, 2013, 2014. Łącznie kilkaset. Największa porcja, to te najnowsze z tego tygodnia ;)

Na koniec krótkie wyjaśnienie dotyczące tytułu wątku. To z jednej strony nawiązanie do filmu "Ziemia obiecana", a z drugiej odniesienie się do ogromnego potencjału, jaki jest w Łodzi. Miasto, które powinno smielej patrzeć w przyszłość, nie zapominając o przeszłości.

No to ruszamy! :cheers: Pierwsza wrzutka jeszcze dzisiaj. :)

·
Moderator
19,645 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
Dzięki za komentarze :)
Zgodnie z obietnicą zaczynamy. Na początek klasycznie, z samego centrum.
Przyjrzymy się soborowi św. Aleksandra Newskiego z 1884r. Znajduje się w centrum miasta, tuż obok budowanego dworca fabrycznego.
Będą także fotki ze środka.

1.

2.

3. Spojrzenie nieco na bok. Narożna kamienica to Hotel Polonia Palast z 1912r.

·
Moderator
19,645 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Teraz coś z wnętrza. Od trzech lat próbowałem wejśc do środka i za trzecim razem się w końcu udało. Trwało akurat wielkie sprzątanie. Zrobiłem na szybko zdjęcia i zostałem wyproszony. ;)
Ale lepsze to, niż nic.

7.

8.

9.

10.

·
Moderator
19,645 Posts
Discussion Starter · #17 ·
No - porządna robota :cheers:

Mam nadzieję, że będzie to mocną stroną Twojego wątku. :)
Gdybym miał choć trochę więcej czasu wewnątrz, to bym porządnie obfotografował tam wszystko, a miałem może z minutę ;)
Odkurzacz wył, panowie wynosili dywany itp. więc warunków nie było. Tylko im przeszkadzałem.

Co do innych wnętrz, to będą, i to ciekawe wnętrza :cheers:

·
Moderator
19,645 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Lecim dalej! :)

Łodzki Manhattan, czyli małe miasteczko upchnięte w mega wielką betonową szafę z kilkoma komódkami obok :nuts:
Opinie na temat tego czegoś są różne, mnie się podoba. Tworzy wielkomiejski klimat, budynki nie sięgają bezpośrednio ulicy, upchnięte są w głębi działki.
2 lata temu próbowałem wejść do środka, niestety pan dziadek-ochroniarz w recepcji nie dał się nabrać na ściemę, że idę do kolegi w odwiedziny. Zdradziła mnie też chyba torba od aparatu na ramieniu i plecak :lol:
Swoją drogą takie profesjonalne zwiedzanie całego kompleksu byłoby na pewno ciekawym rozwiązaniem i super sprawą.

11.

12.

13. Jest moc! :D

14. Gdyby nie to "sale" w szybie, to mógłbym Wam wcisnąć, że to lata 80. :nuts:

1 - 20 of 520 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.