SkyscraperCity Forum banner
1 - 15 of 15 Posts

·
Banned
28 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Nie wiem gdzie to :(

Zabytkowa gazownia Karola Scheiblera z mieszkaniami
Stara, zabytkowa gazownia przy ul. Fabrycznej, na terenie dawnego imperium Karola Scheiblera, zostanie zagospodarowana. Po remoncie kapitalnym będą w niej punkty usługowe. Inwestorem jest firma z Wrocławia^ która kupiła wokół około l ha gruntów. - Są tam jeszcze dwa zabytkowe obiekty: portiernia i ceglane fundamenty, na których był kiedyś metalowy zbiornik na gaz. Na tym terenie będą wybudowane apartamenty - wyjaśnia Wojciech Szygen-dowski, wojewódzki konserwator zabytków. - Zostaną tam wybudowane również dwabu- W dawnej gazowni będą punkty usługowe i mieszkania dynki z mieszkaniami. W dawnych zakładach przemysłu bawełnianego Uniontex gazownia była wykorzystywana jako parowozownia. A wcześniej? - Gdy Karol Scheibler wykupił Księży Młyn i zaczął wznosić swoje imperium przemysłowe, w latach 70. XIX wieku wybudował również gazownię - opowiada łódzki przewodnik Bogumił Zawadzki. - Służyła do oświetlania i ogrzewania jego pierwszej fabryki przy Wodnym Rynku. Była to jedna z pierwszych gazowni w Łodzi. Potem Scheibler wybudował secesyjną elektrownię, która działała niezależnie od gazowni.

·
Z dystansu bez dystansu.
2,838 Posts

·
Ja jestem Miasto
4,591 Posts
Wklejam treść strony zalinkowanej przez yarro żeby nie zginęło ;)

ul. Fabryczna 12

Typ projektu: wysokiej klasy powierzchnia mieszkalna
Powierzchnia działki: 10 062 m2
Przewidywany termin zakończenia prac: IIIQ 2011

nieruchomość położona jest w pięknym, zabytkowym parku Źródliska, w którym mieści się również palmiarnia
lokalizacja ta skupia bardzo dobre sąsiedztwo Księżego Młyna – historycznej dzielnicy Łodzi o unikatowym industrialnym charakterze
wokół powstają liczne inwestycje łączące starą architekturę z nowoczesną, co tworzy wyjątkowy klimat tego miejsca
po przeciwnej stronie ulicy powstaje Textorial Park – nowoczesne centrum biznesu
dogodność i szybkość połączeń ze ścisłym centrum miasta jest dodatkowym atutem lokalizacji

Opis:
projekt zakłada renowację zabytkowych budynków i stworzenie wysokiej klasy powierzchni mieszkalnej i usługowej
budynek zostanie wyposażony między innymi w parking podziemny oraz infrastrukturę odpowiednią dla najwyższej klasy obiektów mieszkalnych

·
Banned
28 Posts
Discussion Starter · #6 ·
^^

Fabryczna

ul. Fabryczna 12

Typ projektu: wysokiej klasy powierzchnia mieszkalna
Powierzchnia działki: 10 062 m2
Przewidywany termin zakończenia prac: IIIQ 2011

* nieruchomość położona jest w pięknym, zabytkowym parku Źródliska, w którym mieści się również palmiarnia
* lokalizacja ta skupia bardzo dobre sąsiedztwo Księżego Młyna – historycznej dzielnicy Łodzi o unikatowym industrialnym charakterze
* wokół powstają liczne inwestycje łączące starą architekturę z nowoczesną, co tworzy wyjątkowy klimat tego miejsca
* po przeciwnej stronie ulicy powstaje Textorial Park – nowoczesne centrum biznesu
* dogodność i szybkość połączeń ze ścisłym centrum miasta jest dodatkowym atutem lokalizacji

Opis:

* projekt zakłada renowację zabytkowych budynków i stworzenie wysokiej klasy powierzchni mieszkalnej i usługowej
* budynek zostanie wyposażony między innymi w parking podziemny oraz infrastrukturę odpowiednią dla najwyższej klasy obiektów mieszkalnych

·
Projektant Szubienic
1,662 Posts
Przydalyby sie jeszcze jakies wizualki albo chociaz zdjecia istniejacych budynkow. Ja zupelnie nie kojarze tej gazowni i mam nadzieje, ze ta chatka na zdjeciu w gazecie to jednak wspomniana portiernia, a nie gazownia. Zapowiada sie interesujaco i najwyrazniej ma szanse na realizacje, inwestor sprawia wrazenie w miare ambitnego i dosc wiarygodnego. Poza tym cieszy wzmianka o uslugach - w tamtym rejonie jak najbardziej potrzebnych! Jednak jestem ciekaw (bo ani z artykulu, ani z inforacji na www dewelopera jasno to nie wynika) czy to bedzie bardziej rewitalizacja/adaptacja stanu istniejacego czy bardziej budowa czegos calkowicie nowego (np. z fragmentami starych budynkow jako tzw. bajerami)...

·
Registered
15,704 Posts
skoro parkingi podziemne..to chyba nowy budynek będzie także:):)..

·
Registered
15,704 Posts
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/853792.html

(...) Wkrótce rozpocznie się budowa Folwarku Scheiblera przy ul. Tymienieckiego - powiedzieli włodarze Łodzi. W dawnych oborach i spichlerzach znajdą się punkty usługowe i ekskluzywne lofty. Prace zakończą się za rok. Na terenie pojawią się też nowoczesne budynki wśród zabytkowych.
no ale folwark..to jest od strony prawej rysia śmigłego:):)...czyli nowa inwestycja??:)

·
Registered User
1,573 Posts
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/853792.html

(...) Wkrótce rozpocznie się budowa Folwarku Scheiblera przy ul. Tymienieckiego - powiedzieli włodarze Łodzi. W dawnych oborach i spichlerzach znajdą się punkty usługowe i ekskluzywne lofty. Prace zakończą się za rok. Na terenie pojawią się też nowoczesne budynki wśród zabytkowych.
Jak folwark to nie ma się co obawiać o jakość. Będzie full wypas :)

·
krasnal Hałabała
1,028 Posts
Nareszcie coś więcej o tym:

http://www.veritydevelopment.com/res_pl/fabryczna.php

A zdjęcie mam wrażenie jest pomylone, bo to nie jest ten budynek.

Post jest sprzed paru miesięcy, więc nie wiem czy w międzyczasie nie podmieniono fotki, w każdym razie ta aktualnie widoczna wskazuje właśnie działkę, na której znajduje się parowozownia.

Parkingi podziemne pod samą parowozownią raczej będzie ciężko zrobić - nie ma podpiwniczenia, fundamenty są zapewne płytkie. Budynek jest w złym stanie, sypie się sufit, być może za jakiś czas poleci cały strop, więc z obiektu prawdopodobnie zostaną same mury obrysowe.

1 - 15 of 15 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.