SkyscraperCity banner

1 - 20 of 716 Posts

·
Łukasz B
63 Posts
Chyba jeszcze nikt o tym nie pisał.
Skanska Property (właściciel budynku Green Horizon) zbuduje przy dworcu biurowiec. Będzie on na działce pomiędzy dworcem a Składową.

--

Budynek biurowy w Łódź Nowe Centrum

architekci: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
współpraca autorska: Justyna Siwińska-Pszoniak, Paulina Adamczyk, Mateusz Skalski, Konrad Basan, Maciej Spiess, Tymon Czyżewski, Damian Langer, Seweryn Wróblewski konstrukcja: Damian Figura Biuro konstrukcyjno-budowlane
branże: Elsanteam (wod-kan), eNNpro (elektryka), WN-PROJEKT (hvac), BZB Projekt (procedury administracyjne)
inwestor: Skanska
powierzchnia: 21 300m²
projekt: 2015
realizacja: w budowie
Po kliknięciu - pełen rozmiar:

Wszystko ze strony Medusa Group
http://www.medusagroup.pl/projekty/biurowe/nowa-fabryczna/

Wcześniejsza koncepcja:

·
Registered
5,479 Posts
Chyba jeszcze nikt o tym nie pisał.
Skanska Property (właściciel budynku Green Horizon) zbuduje przy dworcu biurowiec. Będzie on prawdopodobnie na działce pomiędzy dworcem a Składową.
Trwają pracę projektowe.
Mam nadzieję że będzie to pierwsza realizowana komercyjne inwestycja w bezpośrednim sąsiedztwie dworca.
To ciekawy news :) Byle budynek wypełniał pierzejowo działkę :p

·
Misie śni lepsza Łódź...
3,784 Posts
^^ Tak, to jedna z dwóch działek, na której poza jakimś składowiskiem materiałów nic się w sprawie budowy dworca nie dzieje, więc na pewno nie obejmuje jej 5-letni okres karencji.
Także świetna wiadomość dla NCŁ, że już od razu coś powstanie i to w miejscu najlepszym z możliwych (nie w "szczerym polu", ale coś, co zepnie stare z nowym!), ale zła wiadomość dla nas, bo... zasłoni widok Katarzynie_DJ i nie będzie mógł robić dla nas zdjęć z kolejnych postępów ;) Chociaż też chyba bardzo dużo nie zasłoni? :p

·
Władza l**u
8,738 Posts
-Brama Miasta Pro
Tutaj nie jestem do końca przekonany... będzie chętny na działkę?

Bardzo, bardzo szkoda, że zrezygnowano z projektu SSS oraz CŁC. Gdyby tuż po otwarciu dworca powstawał biurowiec Skanski, Budomalu, Brama Miasta, trwały remonty kamienic i innych pokolejowych budynków na dużą skalę, a do tego powstawała wyjątkowa konstrukcja typu SSS... to o Łodzi byłoby głośno i jestem pewien, że inwestycje ruszyłyby z kopyta :) Bez "katalizatora" w stylu dużej i wyróżniającej się inwestycji miejskiej pokazującej zainteresowanie UMŁ w ładowaniu milionów w ten obszar obawiam się, że wiele decyzji może być wstrzymywanych.

·
Pijcie portera z BŁ!
18,185 Posts
Mam nadzieję, że w MPZP jest zakaz walenia szyldów firm na stalowych konstrukcjach na dachu...

Tak czy siak informacja świetna. Dobrze się zaczyna :cheers:

1 - 20 of 716 Posts