SkyscraperCity banner

1 - 20 of 656 Posts

·
Registered
1,163 Posts
Discussion Starter #1
http://www.lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/557153.html

"Wydział Prawa UŁ planuje przeprowadzkę

Czwartek, 12 stycznia 2006r.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego planuje przeprowadzkę. Za kilka lat przyszli prawnicy mają się uczyć w nowoczesnym budynku o kształcie paragrafu.

Budynek ma stanąć w pobliżu centrum konferencyjnego UŁ przy ulicy Kopcińskiego. Oprócz sal wykładowych będzie w nim sala sądowa, w której przyszli prokuratorzy, sędziowie i adwokaci będą ćwiczyć swoje umiejętności.

Uczelnia dopracowuje teraz projekt oraz przygotowuje wniosek o umieszczenie go w ministerialnych planach inwestycyjnych.

Przeprowadzka jest konieczna, gdyż stary budynek Wydziału Prawa i Administracji przy ulicy Składowej jest za ciasny. Wydział jest drugim co do wielkości na UŁ. Kształci 6,5 tys. studentów.

Uczelnia nie ma jeszcze planów zagospodarowania dotychczasowej siedziby Wydziału Prawa i Administracji oraz wybudowanej przed kilku laty nowoczesnej auli na 600 miejsc. - Na pewno nie będzie z tym problemu. Potrzeby mamy duże, wykłady w auli mają także studenci innych wydziałów. Tu także odbywają się egzaminy wstępne na uczelnię, a także konferencje - mówi Jadwiga Janik, rzecznik UŁ."

·
Banned
4,119 Posts

·
Registered
1,163 Posts
Discussion Starter #4
KRN¥BRNY said:
paragraf? brzmi zagadkowo:)
Tak też pewnie będzie wyglądało, ale nie wiem na ile z poziomu ulicy będzie to widoczne. Hm, a taka dosłowność... gdyby Uniwersytet Medyczny kierował się podobnymi zasadani chcąc prowadzić rozbudowę katedr poszczególnych specjalności, efekty mogłyby być dosyć ciekawe :D

·
Buja mnie Łódź ;-)
6,561 Posts
lazej said:
http://www.lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/557153.html

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego planuje przeprowadzkę. Za kilka lat przyszli prawnicy mają się uczyć w nowoczesnym budynku o kształcie paragrafu.

Przeprowadzka jest konieczna, gdyż stary budynek Wydziału Prawa i Administracji przy ulicy Składowej jest za ciasny. Wydział jest drugim co do wielkości na UŁ. Kształci 6,5 tys. studentów.
Paragraf ma być podobno utrzymany w podobnej stylistyce co Wydział Zarządzania :)

pozdrawiam

·
Registered
811 Posts
Szkoda, że dalej nierozwiązay będzie problem ich dotychczasowej siedziby. Miasto powinno się wreszcie zdecydować czy będzie przedłużać Uniwersytecką. Wydaje się to coraz mniej prawdopodobne, pozwolili już na budowę nowej auli Wydziału Prawa tymczasem parterowy blaszek wdłuż Narutowicza dalej straszy.

·
Registered
811 Posts
xkk said:
Paragraf ma być podobno utrzymany w podobnej stylistyce co Wydział Zarządzania :)
Wszytkie nowe i remontowane budynki Uniwersytetu są utrzymane w IDENTYCZNEJ stylistyce. Wystarczy porównać Wydziały Zarządzania, Historii i Filozofii i wyremontowaną część Ek-Socu. Słyszałem plotkę, że wymusza to na projektantach administracja.

·
Buja mnie Łódź ;-)
6,561 Posts

·
Registered
811 Posts
xkk said:
W czym zarządzanie jest podobne do Ek-Socu i WFH?
Chociażby w zastosowaniu bardzo podobnych materiałów (panele metalowe) i kształtów (zaokrąglenia narożników lub zaokrąglenia w innych miejscach).

·
Registered
1,342 Posts
Ta nowina o Wydziale Prawa i Administracji totalnie mnie zaskoczyła, bo oni tam przez ostatnie lata wszystko na Składowej w środku remontowali (no dobrze, nie ruszyli tego strasznego blaszaka naprzeciwko Uniwersyteckiej). Zwolnili by też wtedy pewnie kamienicę przy samej Uniwersyteckiej, mimo iż tam także ostatnio sporo było remontów.

·
Registered
1,163 Posts
Discussion Starter #14
Ullgive said:
Ta nowina o Wydziale Prawa i Administracji totalnie mnie zaskoczyła, bo oni tam przez ostatnie lata wszystko na Składowej w środku remontowali (no dobrze, nie ruszyli tego strasznego blaszaka naprzeciwko Uniwersyteckiej). Zwolnili by też wtedy pewnie kamienicę przy samej Uniwersyteckiej, mimo iż tam także ostatnio sporo było remontów.
Unwierek na nadmiar powierzchni wykładowych nie narzeka, w zwiazku z czym na pewno jeśli prawo opuści ten rejon, będzie on odpowiednio wykorzystany, chociażby przez stosunki międzynarodowe i politologię.

Swoją drogą UŁ coraz bardziej koncentruje swą bazę dydaktyczną, co na pewno ułatwia prowadzenie zajęć, ale też odbiera im trochę klimatu. Nie tak dawno temu geografia mieściła się w trzech budynkach (Lipowa, Kopcińskiego, Źródłowa) i wędrówki pomiędzy poszczególnymi zajęciami tworzyły bardzo fajny klimat. Chociaż z drugiej strony bywało, że jakiś pub znacząco modyfikował te migracje :D

·
Registered
1,342 Posts
lazej said:
Unwierek na nadmiar powierzchni wykładowych nie narzeka, w zwiazku z czym na pewno jeśli prawo opuści ten rejon, będzie on odpowiednio wykorzystany, chociażby przez stosunki międzynarodowe i politologię.
Nie no, na pewno po wyprowadzce zagospodarują te puste budynki bezproblemowo.

·
Registered
811 Posts
Właściwie to nie napisali czy w nowym budynku będzie jakaś duża aula a końcu na prawie są pewnie najliczniejsze roczniki na całym Uniwersytecie, więc może będą dalej korzystać ze starej.

·
Buja mnie Łódź ;-)
6,561 Posts
piortek said:
Właściwie to nie napisali czy w nowym budynku będzie jakaś duża aula a końcu na prawie są pewnie najliczniejsze roczniki na całym Uniwersytecie, więc może będą dalej korzystać ze starej.
Wróbelki ćwierkają, że w nowym budynku ma być 2x500 miejsc.

A aula przy Lindleya na pewno bezrobotna nie będzie :)

pozdr

·
Registered
4,226 Posts
No to już wiem co, gdzie, kiedy i jak!!
UNIWERSYTET ŁÓDZKI
BUDYNEK DYDAKTYCZNY
WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI UŁ
W ŁODZI, PRZY UL. KOPCIŃSKIEGO 8/12

budynek sześciokondygnacyjny dla około 10 000 studentów, 4 aule wielofunkcyjne, biblioteka wydziałowa, sale wykładowe, pracownie naukowe, kawiarnie, rozległe przeszklone atrium łączące wszystkie kondygnacje obiektu

powierzchnia 22 500 m2

realizacja 2006 – 2007

1 - 20 of 656 Posts