SkyscraperCity Forum banner

głosujemy !!

1 - 20 of 40 Posts

·
Live slow - Ride fast
Joined
·
3,644 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Nowy terminal ma ok. 25 tys. m. kw. powierzchni. Podczas projektowania budynku wykorzystano różnicę poziomów terenu i pierwszą z czterech użytkowych kondygnacji umieszczono 5 m pod ziemią. Znajdują się tam pomieszczenia techniczne, socjalne, zbiorniki wody paliwowej, centralna sortownia bagażu, a także garaż dla służb Portu Lotniczego.

Wyżej, na parterze, na 14 stanowiskach odbywać się będzie odprawa pasażerów. Przewidziano też dodatkowe 15. stanowisko, tzw. linię czerwoną odprawy, z deklarowaną kontrolą celną. W antresoli nad parterem zaplanowano pomieszczenia socjalne, a na piętrze (czwarta kondygnacja) pomieszczenia administracyjne, gastronomiczne, biur podróży, linii lotniczych i handlowo-usługowe. Przed terminalem powstał parking na 300 samochodów.

Rocznie nowy terminal będzie mógł obsłużyć ok. 1,5 mln pasażerów; władze lotniska liczą, że w 2012 roku będzie ich mniej więcej 485 tys.

Wartość inwestycji to 195 mln zł; w 76 proc. jest ona dofinansowywana ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Pozostała kwota, stanowiąca wkład własny, pochodzi z emisji obligacji.

fotki: Gazeta Łódź, Łódż Nasze Miasto, Użytkownicy łódzkiego FPW
 

·
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Joined
·
8,149 Posts
Byłem, widziałem.

Na razie cały czas wszystko w powijakach, nie ma sklepów w strefie ogólnodostępnej, trochę pustawo, jak to wszystkie lokale otworzą to też będzie robił lepsze wrażenie.

W środku wydaje się większy niż na zdjęciach, bardzo fajnie prezentuje się od strony wejścia, parkingu.
Szkło fajne, w środku sprawia wrażenie nowoczesnego i dynamicznego :).

W porównaniu z tym co było to dycha na dychę, nie jest to może ekstraklasa, ale nie ma czego się wstydzić i można powiedzieć z dumą, że jest to nowoczesny terminal, a wśród tych którzy nie lubią wielkich przestrzeni i chcą się po przylocie ''poczuć jak w domu'' na pewno zyskamy jego ulubieńców :).

Najważniejsze by żył, a będzie żył jak będzie co raz więcej odlotów :cheers:

Ogólnie 8,5/10
 

·
Pijcie portera z BŁ!
Joined
·
18,251 Posts
Wesoły Romek;92879410 said:
Najważniejsze by żył, a będzie żył jak będzie co raz więcej odlotów :cheers:
Ja bym wolał, żeby było więcej przylotów, niż odlotów ;)
 
1 - 20 of 40 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top