SkyscraperCity banner
1 - 20 of 21 Posts

·
The Promised Land
469 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kilka zdjęć z początków kwietnia.

Kościół św. Teresy

Wyższa Szkoła Humanistyczno - Ekonomiczna

Tyły Teatru Wielkiego

Na trzecim planie Manufaktura - od lewego końca kadru do dźwigów po prawej stronie.

·
Banned
4,029 Posts
?adna ta lodz :]]

·
...
12,159 Posts
dajcie zdjęcia kościóła św. Teresy z bliższej odległości ;]

Uwielbiam kościoły z kopułą,
szkoda, że takich obiektów jest mało w Polsce
chociaż z tego co się orientuje to w Łodzi są dwa :)

·
The Promised Land
469 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Raine said:

Mieszkam od paru lat, żeby nie przesadzić jakieś 250m w prostej linii od tego kościoła. Co dzień widzę jego bryłę z okna, wobec czego nie jest to dla mnie atrakcyjny obiekt do fotografowania :)
Po weekendzie zapostuję parę fotek.

·
Registered Wolf
769 Posts
Ano świetna! Można na niej rozpoznać bardzo dużo budynków, niekoniecznie tych kojarzonych z panoramami - jak choćby Grand Hotel, kamienica Petersilgego przy Piotrkowskiej 86, budynek PZU przy al. Kościuszki 57 (a obok moja dawna kamienica przy Kościuszki 53 - też wystaje!) - a przy okazji panoramka nie jest całkiem "off-topic", bo widać też Teatr Wielki :)

Bomba! Kto jest autorem tych zdjęć (Ty, pan_tomas'ie?) - i skąd były robione? Kojarze tylko przybliżony kierunek, ale nie podejmuję się zgadnąć odległości - raczej była spora...

·
Registered
1,008 Posts
Raine said:

Kopuła jest całkiem fajna. Niestety, mimo że kościół jest w środku całkiem nieźle urządzony w porównaniu do innych współczesnych, kopuła od środka jest okropnie brzydka i lepiej nie przechylać głowy, żeby na nią spojrzeć (a jest ona naprawdę wysoko).

·
made in poland
4,324 Posts
Swego czasu przejezdzalem obok codziennie i musze powiedziec, ze z pewnej odleglosci (od strony strykowskiej) kosciol robi swietne wrazenie (wielki) jednak jak sie stanie obok to jakis taki maly sie robi :)
Poza tym przydaloby mu sie jakies czyszczenie czy inna rewitalizacja.

·
Registered
4,238 Posts
adikk said:
Swego czasu przejezdzalem obok codziennie i musze powiedziec, ze z pewnej odleglosci (od strony strykowskiej) kosciol robi swietne wrazenie (wielki) jednak jak sie stanie obok to jakis taki maly sie robi :)
Poza tym przydaloby mu sie jakies czyszczenie czy inna rewitalizacja.
Nic dziwnego że robi wrażenie. Ma 60 metrów wysokości a z krzyżem 64 metry. Podstawa to krzyż o wymiarach 50X50. średnica kopuły 23 metry. Wybudowaby w latach 60-tych, ale cos mi sie obiło o uszy ze projekt jest przedwojenny

·
Registered
1,003 Posts
zdjęcia super. Jestem nowy na skyscraperze i mam problemy z wklejaniem fotek. Proszę napiszcie co trzeba zrobić aby tekst uzupełnić zdjęciami plików nadysku w p.c.

1 - 20 of 21 Posts