SkyscraperCity banner

1 - 20 of 10597 Posts

·
BANED
Joined
·
3,847 Posts
Discussion Starter #1
Jak świeże bułeczki sprzedają się bilety lotnicze z Łodzi do Londynu.

Minął tydzień od uruchomienia systemu rezerwacji Ryanaira. Przewoźnik ten będzie od 30 października latał z Londynu do Łodzi i z powrotem. - Dwa pierwsze samoloty będą pełne, wszystkie bilety zostały już wykupione - cieszy się Wojciech Błasiak, wiceprezes Lublinka.

Samolot (189 miejsc) będzie latał z Łodzi codziennie o godz. 10.10. Na lotnisku Stansted pod Londynem wyląduje o godz. 11.30 czasu miejscowego. W drogę powrotną z Londynu do Łodzi pasażerowie wystartują o godz. 6.25, a na Lublinku będą o godz. 9.45.

Bilety rezerwować można w internecie na stronie www.ryanair.com. Kosztują od 19 zł (plus opłaty lotniskowe i podatki).

Ryanair od trzech miesięcy lata z Wrocławia. Pasażerowie są zachwyceni. Linia nie odwołuje lotów, nie ma opóźnień. Samoloty zapełnione są w 90 proc. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy Ryanair przywiózł ze Stansted do Wrocławia ponad 20 tys. ludzi.

Na Lublinku kończy się rozbudowa drogi startowej (specjalnie dla dużych boeingów 737 przedłużana była z 1443 m do 2100 m). Asfalt jest już położony, w przyszłym tygodniu pas będzie malowany. Powiększona płyta postojowa i droga kołowania też są już prawie gotowe. - Na październik wszystko będzie dopięte na ostatni guzik - zapewniają władze Lublinka.
 

·
Banned
Joined
·
4,119 Posts
To dobry znak :)

znajomi pierwszy lot wykonaja w odwrotnym kierunku tj Londyn - Łódź.
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Na wakacje z Lublinka

Wtorek, 13 września 2005r.

Niższe niż na Okęciu opłaty lotniskowe i „przyjazny pasażerom port” – w ten sposób władze lotniska Lublinek zachęcają biura turystyczne, by zaczęły organizować loty czarterowe z Łodzi. Być może na przyszłoroczne wakacje mieszkańcy województwa będą już odlatywać z Lublinka.

Zdaniem szefów dużych biur podróży, oferujących wakacyjne wyjazdy zagraniczne, w Łodzi jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Łodzianie jeżdżą do Grecji, Egiptu, Tunezji, Turcji i zwykle muszą odlatywać z Warszawy, Poznania, Krakowa lub Katowic. Biura podróży zastrzegają, że na początku mogą być kłopoty, by zapełnić boeing, zabierający na pokład 189 pasażerów.

Atutem łódzkiego portu są niższe niż w Warszawie opłaty lotniskowe oraz... niewielki ruch lotniczy. Pasażerowie zamiast dwie czy trzy godziny wcześniej, mogą przyjechać na lotnisko 40 minut przed odlotem. Policzono, że na wakacyjnych wyjazdach z Lublinka każdy pasażer zaoszczędzi średnio 100 – 300 zł.

(mp.) - Dziennik Łódzki

Źródło: http://lodz.naszemiasto.pl/gospodarka/515790.html.
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Gazeta Wyborcza: „Lufthansą z Łodzi”

13 września 2005

Niemiecka linia lotnicza Lufthansa uruchomi połączenia z łódzkiego Lublinka do Monachium. Oferta skierowana jest głównie do biznesmenów zainteresowanych lotami do międzynarodowego portu (Monachium), z którego będzie można dostać się do innych miejsc na świecie. (Gazeta Wyborcza, 13.09.2005, s. 1)

Źródło: http://www.uw.lodz.pl/index.php3?str=307.
 

·
HELOŁ OFKORS:)
Joined
·
171 Posts
Ryanair nie tylko do Londynu

Dobra passa Lublinka: za niespełna dwa miesiące wystartują pierwsze w historii Łodzi tanie loty - do Londynu, a już mówi się o drugim połączeniu

Od 30 października do portu Stansted pod Londynem latał będzie Ryanair. To już pewne, od kilku miesięcy trwa sprzedaż biletów. Cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że Ryanair rozważa uruchomienie w najbliższych miesiącach drugiego połączenia. Nieoficjalnie wymienia się trzy kierunki: Frankfurt, Liverpool i Nothingam. Portal o lataniu www.pasazer.com obstawia, że najbardziej prawdopodobne jest ten pierwszy.

- Bardzo dobra wiadomość - cieszy się Paweł Melcer ze Stowarzyszenia Lotnisko dla Łodzi. - Nie tylko dlatego, że będzie to udogodnienie dla mieszkańców regionu i kolejny argument przyciągający inwestorów. Zainteresowanie Ryanaira oznacza, że rynek lotniczy w Łodzi zaczyna się rozkręcać i chętnych na loty do Londynu nie brakuje. A to bardzo dobry sygnał, że lotnisko będzie się rozwijać.

Poczekamy zobaczymy, a prywatnie to czekam na Rzym:)
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Do Monachium nie tak szybko

(2005-09-14 14:50/Ireneusz Dylczyk)

Nie potwierdziły się wczorajsze doniesienia łódzkiej edycji Gazety Wyborczej, jakoby Lufthansa zamierzała otworzyć regularne połączenia pomiędzy Łodzią a Monachium.

Przypomnijmy, Thorsten Bohg, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce, wskazywał w wywiadzie udzielonym 8 czerwca naszemu portalowi, że Łódź jest jednym z portów, do których niemiecki przewoźnik mógłby rozpocząć rejsy. Poinformował jednocześnie, że jest za wcześnie, by mówić o szczegółach.

W lokalnych mediach kilkukrotnie pojawiały się informacje o możliwym otwarciu przez Lufthansę połączenia do Monachium jeszcze w tym roku. Po ogłoszeniu konferencji prasowej w łódzkim Urzędzie Miejskim, zwołanej przez przedstawicieli linii lotniczej (na zaproszeniu nie podano jakiej), lokalne media, na czele z Gazetą Wyborczą, były pewne, że będzie to Lufthansa. Zagadkę rozwiązali jednak przedstawiciele linii Ryanair, którzy poinformowali o uruchomieniu połączeń z Łodzi do East Midlands.

Poprosiliśmy o komentarz przedstawicieli Lufthansy. W specjalnym oświadczeniu dla pasazer.com, Anita Bożek, dyrektor sprzedaży Lufthansy na Polskę Południową, powiedziała: Nieprawdą jest, że w środę 14 września br. przedstawiciele Lufthansy ogłoszą uruchomienie połączenia na trasie Łódź - Monachium. W chwili obecnej nie ma takich planów. W istocie, przewoźnik sprawdza możliwości uruchomienia połączeń z Łodzi, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

Wygląda więc na to, że łodzianie niestety będą musieli jeszcze poczekać na uruchomienie połączeń z Lublinka przez tradycyjnych przewoźników. Mimo zapowiedzi, także LOT - partner Lufthansy z sojuszu Star - nie przywrócił połączenia z Łodzi do Warszawy.

Ireneusz Dylczyk

Źródło: http://www.pasazer.com.pl/czytaj.php?lp=1019.

PS Wielka szkoda...
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Łódzkie lotnisko się rozwija

Joanna Blewąska 18-09-2005 , ostatnia aktualizacja 19-09-2005 12:09

Lublinek staje się konkurencją dla warszawskiego Okęcia. Zachęta do latania z Łodzi zamiast z Warszawy obiegła fora internetowe w całej Polsce

Łódzki port jest na fali. Informacje o nowych połączeniach pojawiły się na ogólnopolskich stronach "Gazety Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". Artykuł pod tytułem "Jak latać, to z Łodzi" opublikował krajowy dziennik Metropol. Pisze w nim, że Okęciu wyrasta niespodziewany konkurent.

Skąd ten wniosek? Z Lublinka od października zacznie latać Ryanair, najtańsza wśród tanich linii lotniczych (której nie ma na Okęciu!). W tym roku będzie wozić pasażerów do Londynu, a od marca także do Nottingham. Loty te będą dużo tańsze niż z Okęcia. Dlatego jest pewne, że bilety kupować będą także pasażerowie ze stolicy. Na wylot z Łodzi do Londynu zdecydowało się już ponad tysiąc warszawiaków. Widząc to, PKS i Polski Express postanowiły uruchomić specjalne autobusy, które dowozić będą na Lublinek ze stolicy.

- Łódzki port ma niższe niż Okęcie opłaty lotniskowe. Mniej zapłacą linie lotnicze, które będą chciały lądować w Łodzi. A opłaty lotniskowe to spora część ceny biletu dla pasażerów. Również i te będą więc tańsze. W przypadku lotów do Londynu Ryanairem nawet do 400 zł. A biorąc pod uwagę, że autobus PKS ma kosztować ok. 20-26 zł w jedną stronę, warto będzie wystartować z Łodzi - kalkuluje Krzysztof Kowalski ze Stowarzyszenia Lotnisko dla Łodzi.

Stowarzyszenie poszło za ciosem i zachętę do latania z Lublinka umieściło na 49 forach internetowych w całej Polsce. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Postów przybywa z każdą minutą. Piszą ci, którzy chcą z Polski wylecieć, i tacy, którzy planują powrót:

* Tychy: Jestem bardzo wdzięczna za ten post. Od rana szukam logicznego połączenia z North Yorkshire.

* Warszawa: Dziękujemy za zaproszenie i pozdrawiamy ambitnych łodzian! Gratulacje za pomysł zachęcania warszawiaków do latania z Lublinka.

* Poznań: Studenci na pewno będą latać z Łodzi. Dla nas liczy się każdy grosz. I bardzo dobrze, że wyrasta Okęciu poważna konkurencja. Walka o klienta będzie tylko z korzyścią dla pasażerów.

Po co Łodzi pasażerowie z Warszawy? By zapełnić samolot. Połączenie Ryanaira jest pierwszym tanim w historii łódzkiego portu. I choć w promieniu 100 km od lotniska mieszkają 4 mln ludzi, ruch lotniczy trzeba rozkręcić. Łodzianie latają - 300 tys. pasażerów rocznie Okęcia to klienci tylko z Łodzi - ale na razie nie mają nawyku, by latać z Lublinka.

- Bilety Ryanaira sprzedają się bardzo dobrze, ale warto by samoloty latały naprawdę pełne - mówi Kowalski.

To przyciągnie do Łodzi kolejnych przewoźników. - A łodzianom da możliwość latania z Łodzi do różnych miast europejskich - dodaje. Poza tym, każdy przewieziony pasażer, to pieniądze dla lotniska. Im będzie ich więcej, tym szybciej spółka należąca do gminy zacznie przynosić zyski.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2922756.html.
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Z Łodzi do Lwowa i Kijowa

Linia lotnicza Sky Express dostała koncesję na wykonywanie regularnych przewozów towarów i pasażerów samolotami Saab 340

Pierwszy lot może się odbyć już w poniedziałek. Na początek mają to być przewozy towarowe, w niedalekiej przyszłości firma regularne rejsy pasażerskie na Ukrainę. Spółka nie ma jeszcze certyfikatu bezpieczeństwa Europejskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa Lotnictwa (EASA) zaświadczającego, że w pełni kontroluje swoje samoloty. Od 28 września wszystkie linie w Unii Europejskiej muszą mieć ten certyfikat, ale dopuszczalne są odstępstwa. Tak też się stało w przypadku Sky Express. Urząd Lotnictwa Cywilnego dał firmie jeszcze dwa miesiące na zdobycie świadectwa.

Sky Express ma dwa 30-miejscowe saaby 340, które chce wykorzystywać do przewozu towarów i poczty w Europie Środkowej. Mogą też wykonywać loty z pasażerami. Firma rozważa uruchomienie rejsów z Łodzi do Lwowa i Kijowa. Według przedstawicieli spółki połączenia te mają spore szanse powodzenia, ponieważ duża grupa klientów hal targowych z odzieżą pod Łodzią to Ukraińcy.

a.bu.

Źródło: http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050930/ekonomia/ekonomia_a_9.html.
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Nowi na Lublinku

(2005-09-30 08:50/Paweł Cybulak)

Jak podaje Gazeta Wyborcza, władze łódzkiego lotniska podczas targów w Kopenhadze, gdzie prezentowały się linie lotnicze rozmawiały z ośmioma przewoźnikami zainteresowanymi lotami z Łodzi. Według władz lotniska najbliższe uruchomienia regularnych lotów z Lublinka jest węgierski Wizz Air oraz tunezyjskie linie lotnicze, które chcą obsługiwać stąd czartery.

Dodatkowo, linia lotnicza Sky Express otrzymała koncesję na wykonywanie regularnych przewozów samolotami Saab 430, a co się z tym wiążę firmą będzie mogła wkrótce uruchomić długo zapowiadane połączenia z Łodzi na Ukrainę.

Paweł Cybulak

Źródło: http://www.pasazer.com.pl/czytaj.php?lp=1054.

PS To w końcu Saab 430 czy 340 (jak w poprzednim poście)?
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
24 października wystartuje pierwszy samolot rejsowy z Łodzi do Warszawy

czwartek, 29 września 2005

24 października wystartuje pierwszy samolot rejsowy z Łodzi do Warszawy. Trasę obsługiwać będą małe 19-sto osobowe Jet Stream'y. Samoloty będą latać 10 razy w tygodniu. Zaplanowano sześć lotów porannych i cztery popołudniowe około godziny 14-tej. Z Warszawy samoloty startować będą około południa i wieczorem. Sześć dni później, 30 października uruchomione zostanie połączenie taniego przewoźnika Ryanair'a do Londynu a w marcu przyszłego roku do Nottingham.

Źródło: http://www.radiolodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1835&Itemid=1.
 

·
Banned
Joined
·
4,119 Posts
same dobre wiadomosci :)
 

·
Et paradoxe... Ça suffit!
Joined
·
736 Posts
Łódź reklamowana będzie w samolotach azjatyckich linii lotniczych.

blew 10-10-2005, ostatnia aktualizacja 10-10-2005 18:16

Łódź reklamowana będzie w samolotach azjatyckich linii lotniczych. Przewoźnik Cathay Pacific - z siedzibą w Hongkongu - wydaje kolorowy magazyn, który czytają pasażerowie samolotów. W ostatnim numerze jest artykuł o Łodzi (napisany po angielsku, z fragmentami po chińsku). Autorami są dziennikarze, którzy co miesiąc opisują nowe miejsce w Europie. - Pokazaliśmy, co Łódź ma najcenniejszego - wspomina ich wizytę Jarosław Nowak, dyrektor biura promocji i turystyki w Urzędzie Miasta Łodzi.

Ta udała się bardzo dobrze. Artykuł o Łodzi ma aż osiem stron i piękne zdjęcia. Opisuje miasto jako miejsce warte odwiedzenia. "Lodz" (wymawiaj: Woodge - radzą dziennikarze) ma stare fabryki i ciekawą architekturę, staje się centrum filmu. Podane są też adresy kawiarni, restauracji i muzeów.

Co prawda linie Cathay Pacific nie latają do Polski, ale wożą pasażerów z Azji do Frankfurtu. - A stąd już można dostać się do Łodzi autem lub pociągiem - zachęcają dziennikarze.

A może w przyszłym roku będzie można i samolotem. Artykuły o Łodzi w zagranicznych pismach to nie tylko promocja, ale także karta przetargowa w rozmowach z przewoźnikami lotniczymi. - Chcemy pokazać ten artykuł Lufthansie. Jako kolejny argument, że warto z Łodzi uruchomić połączenie - mówi dyrektor Nowak.

Na zdjęciach pokazane są: wnętrza Muzeum Kinematografii, łódzkie kawiarnie (m.in. domowa szarlotka w Cafe Verte), Jadwiga i Janusz Tryznowie - założyciele Muzeum Książki Artystycznej, oraz plakat reklamujący Łódź filmową.

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2961366.html
 

·
Et paradoxe... Ça suffit!
Joined
·
736 Posts
PLL LOT wraca na Lublinek

Joanna Blewąska 11-10-2005, ostatnia aktualizacja 10-10-2005 19:27

Linie lotnicze LOT wchodzą na łódzkie lotnisko. Znów bez żadnej promocji i reklamy. A to właśnie ostatnie niepewne rejsy tego przewoźnika, zniechęcały łodzian do latania.

Połączenie Łodzi z Warszawą ma ruszyć już 24 października, czyli za niespełna dwa tygodnie. Tymczasem LOT zupełnie go nie reklamuje. Co więcej, rejsów nie ma jeszcze w systemie rezerwacji. - A pasażerowie zaczynają kupować bilety kilka miesięcy przed odlotem. Normą w branży lotniczej jest to, że sprzedaż rusza nawet kilkanaście miesięcy przed pierwszym startem samolotu - mówi Marcin Kryska, redaktor naczelny portalu mojeprzeloty.pl. - Wtedy też powinna ruszyć reklama nowego połączenia.

Jak więc samoloty mają być pełne? - Też się o to martwimy, ale my mamy inny zakres obowiązków - tłumaczy Michał Marzec, dyrektor Lublinka. - Musimy przygotować pracowników i wyposażenie, by obsłużyć samoloty z Warszawy. I do tego jesteśmy przygotowani.

To mało. Bo brak promocji, grozi powtórką z historii. LOT już latał z łódzkiego lotniska. Eurolot, Spółka LOT, uruchomiła je w 1999 roku. Pierwszy lot odwołano z powodu awarii samolotu, drugi przez niski pułap chmur. Po pół roku loty zawieszono. Drugie podejście było w 2001. Pierwszy lot do Warszawy nie odbył się z powodu złej pogody. Kilka następnych samolotów przyleciało z opóźnieniem, a kilka odwołano, bo albo miały awarię albo nie mogły wystartować z Okęcia. Ostatnio loty zawieszone zostały w 2004 roku. Jak zawsze, z powodu małej frekwencji. - Ale jak ta mogła być dobra, skoro na rejsy z Łodzi do Warszawy nigdy nie można było liczyć - denerwuje się Michał Kula, przedsiębiorca z Łodzi.

Podstawiane w ostatniej chwili autobusy (zamiast samolotów) zniechęciły do lotniska wielu biznesmenów. - W sierpniu ubiegłego roku trzy razy próbowałem polecieć do Warszawy - opowiada Kula. - Wszystkie loty odwołano. Tylko popsuli rynek lotniczy w Łodzi!

Biznesmeni narzekali, a LOT komentował, że w Łodzi nie ma potencjału.

Czy nowe połączenie też nie zakończy się fiaskiem? PLL LOT tłumaczy, że tym razem w jego imieniu z Łodzi do Warszawy latać ma przewoźnik Jet Air. A firma czeka na certyfikację swych samolotów. Gdy tylko ją dostanie (ma to się stać w najbliższych dniach), połączenie trafi do systemu rezerwacji. Argumentu o tym, że jest dość późno, Leszek Chorzewski, rzecznik LOT, nie chce komentować. Mówi, że zadanie zapełnienia samolotów należy do działu marketingu, i nie powinna się tym martwić "Gazeta".

Stowarzyszenie Lotnisko dla Łodzi uważa, że mimo wszystko z połączenia z Warszawą powinniśmy się cieszyć. - Szkoda, że LOT nie uczy się na błędach, ale na rejsy do Warszawy liczą biznesmeni Philipsa czy Gillette, którzy szybko dostaną się do krajów zachodniej Europy - mówi Paweł Melcer, prezes. - To duży atut dla regionu. Pod warunkiem oczywiście, że tym razem loty będą regularne i pewne.

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2961560.html
 

·
Registered
Joined
·
1,646 Posts
equivoque said:
Łódź reklamowana będzie w samolotach azjatyckich linii lotniczych.

blew 10-10-2005, ostatnia aktualizacja 10-10-2005 18:16

Łódź reklamowana będzie w samolotach azjatyckich linii lotniczych. Przewoźnik Cathay Pacific - z siedzibą w Hongkongu - wydaje kolorowy magazyn, który czytają pasażerowie samolotów. W ostatnim numerze jest artykuł o Łodzi (napisany po angielsku, z fragmentami po chińsku). Autorami są dziennikarze, którzy co miesiąc opisują nowe miejsce w Europie. - Pokazaliśmy, co Łódź ma najcenniejszego - wspomina ich wizytę Jarosław Nowak, dyrektor biura promocji i turystyki w Urzędzie Miasta Łodzi.

Ta udała się bardzo dobrze. Artykuł o Łodzi ma aż osiem stron i piękne zdjęcia. Opisuje miasto jako miejsce warte odwiedzenia. "Lodz" (wymawiaj: Woodge - radzą dziennikarze) ma stare fabryki i ciekawą architekturę, staje się centrum filmu. Podane są też adresy kawiarni, restauracji i muzeów.

Co prawda linie Cathay Pacific nie latają do Polski, ale wożą pasażerów z Azji do Frankfurtu. - A stąd już można dostać się do Łodzi autem lub pociągiem - zachęcają dziennikarze.

A może w przyszłym roku będzie można i samolotem. Artykuły o Łodzi w zagranicznych pismach to nie tylko promocja, ale także karta przetargowa w rozmowach z przewoźnikami lotniczymi. - Chcemy pokazać ten artykuł Lufthansie. Jako kolejny argument, że warto z Łodzi uruchomić połączenie - mówi dyrektor Nowak.

Na zdjęciach pokazane są: wnętrza Muzeum Kinematografii, łódzkie kawiarnie (m.in. domowa szarlotka w Cafe Verte), Jadwiga i Janusz Tryznowie - założyciele Muzeum Książki Artystycznej, oraz plakat reklamujący Łódź filmową.

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2961366.html

Lecialem nie tak dawno Cathay Pacific z Bangkoku do Hong Kongu. Uwazam, ze to duzy prestiz - ukazanie sie tego artykulu w "pisemku" tej linii. Prezentuja bardzo wysoki poziom...

Jak zobaczylem zjezdzajace plynnie ekrany LCD przed kazdym pasazerem - zalamalem sie... No i te stewardessy.... :)
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Spotkanie z łódzkimi parlamentarzystami

Do pierwszego lotu Ryanaira można już odliczać dni. Boeing 737 wyląduje na Lublinku 30 października. A zaraz potem zabierze łodzian do Londynu na Stansted. Samolot ma 189 miejsc. Na pierwszy lot do Londynu zostały tylko cztery bilety.

Władze miasta i lotniska rozmawiają też z innymi przewoźnikami - od wiosny z Lublinka latać może Centralwings, Wizz Air oraz Lufthansa. Ta ostatnia linia myśli też o stworzeniu stacji przeładunkowej dla samolotów towarowych.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2967170.html.
 

·
HELOŁ OFKORS:)
Joined
·
171 Posts
Kolejna linia lotnicza chce latać z Lublinka

Centralwings zamierza od wiosny uruchomić połączenie do Włoch lub na Wyspy Brytyjskie
(Joanna Blewąska 17-10-2005 - Gazeta Wyborcza)

Centralwings to mająca siedzibę w Łodzi spółka córka PLL LOT. Startuje z pięciu polskich lotnisk do 23 miast w Europie. Zajmuje się także lotami czarterowymi. - A kiedy w końcu zacznie latać z Łodzi? - pytali czytelnicy "Gazety". Wczoraj zapadła decyzja: samoloty Centralwings wystartują wiosną z łódzkiego Lublinka. - Cieszę się, bo mam sentyment do Łodzi - mówi Piotr Kociołek, prezes.

Polskie tanie linie celowały w Londyn. Gdy okazało się, że z Lublinka latać będzie do tego miasta Ryanair, szefowie Centralwings zaczęli się zastanawiać nad innym miastem. Możliwy jest jeden z dwóch kierunków: Wyspy Brytyjskie lub Włochy (najprawdopodobniej Rzym). Niewykluczone, że Centralwings uruchomi połączenia na obu tych trasach.

- Gdy tylko bilety z Łodzi będą dobrze się sprzedawać, będziemy planować kolejne trasy - obiecuje prezes Kociołek.

Centralwings planował przewieźć w tym roku 700 tys. pasażerów. Plan zostanie zrealizowany, bo we wrześniu do samolotu wsiadł półmilionowy pasażer.

W wakacje samoloty Centralwings były wypełnione prawie w 90 proc. Największym powodzeniem cieszą się loty do Londynu, Rzymu, Bolonii i Lizbony. Dlatego na sezon zimowy Centralwings uruchamia nowe połączenia do Shannon i Dublina w Irlandii, Edynburga w Szkocji i Mediolanu we Włoszech.

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
1 - 20 of 10597 Posts
Top