SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1138 Posts

·
Registered
4,199 Posts
Discussion Starter #1
Witam serdecznie.
Postanowiłem w końcu założyć własny wątek fotograficzny gdyż trochę już zdjęć na dysku mi się zebrało a może niektórym się one spodobają i przypadną do gustu. Będą to zdjęcia o bardzo różnej tematyce, myślę ,że każdy lub prawie każdy znajdzie coś dla siebie. Pojawiać się będą ujęcia ze znanych jak i mniej znanych miejsc, zarówno tych zadbanych jak i zaniedbanych. Myślę, że nie będą to zdjęcia z jakichś bardziej zorganizowanych spacerów chodź ujęcia z poszczególnych setów będą do siebie raczej pasować. Zobaczymy jak się wątek dalej rozwinie. To tyle jeśli chodzi o kilka słów wstępu, przejdźmy więc do zdjęć. Oczywiście zapraszam do oglądania i komentowania :)

Zacznę może trochę oficjalnie i formalnie bo od zdjęć z tegorocznego Święta Wojska Polskiego:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

·
Pijcie portera z BŁ!
18,191 Posts
Czekałem na ten moment, bo jesteś w ścisłej czołówce fotografów na tym forum. Łódź przez Ciebie pokazana będzie naprawdę świetnym przeżyciem :)

Dobra, koniec tej wazeliny, czekam na następny set.

·
Registered
4,199 Posts
Discussion Starter #4
Dzięki za miłe słowa chodź osobiście uważam, że do ścisłej czołówki to mi jednak jeszcze trochę brakuje. Niemniej mam nadzieje iż nie zawiodę oczekiwań :)

Kolejny set już niedługo ;)

·
Registered
4,199 Posts
Discussion Starter #6
Kolejna i ostatnia już porcja zdjęć ze Święta Wojska Polskiego:

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14. Jedyna okazja by bez strachu i bez skrępowania stanąć na środku południowej części ulicy Piotrkowskiej i zrobić zdjęcie ;)

15. Tym akcentem kończę zdjęcia z tego wydarzenia

·
Registered
4,199 Posts
Discussion Starter #8
Świetne zdjęcia, czekam na następne byleby nie było na nich Pana Fisiaka.
Dzięki :) Wiedziałem, że powinienem wrzucić zdjęcie z Panem Grabarczykiem zamiast z Panem Fisiakiem :lol:

PS używasz może jakiś dodatkowych filtrów?
W zależności od potrzeby polaryzacyjny, połówkowy szary i neutralnie szary ale do zdjęć zamieszczonych jak na razie w tym wątku nie użyłem żadnego z wyżej wymienionych :)

·
City & Colour
13,152 Posts
Dzięki za miłe słowa chodź osobiście uważam, że do ścisłej czołówki to mi jednak jeszcze trochę brakuje.
Nie czaruj ;) Twoje zdjęcia są dobre zarówno pod względem jakości, jak i zawartości. Poza tym do jakiej czołówki Ci brakuje? Może do mnie? ;);););)

Jedynie czego mi to brakuje, to tempa wklejania nowych zdjęć :p

·
Registered
4,199 Posts
Discussion Starter #14
Pozamiatane. Już chciałem swój wątek zakładać, ale teraz to mi aż głupio...
Zakładaj, zakładaj! Zdjęć z Łodzi jest mało więc dawaj swoje bez skrępowania a z czasem się wyrobisz i foty będą coraz to lepsze ;)

PS. Dzięki za wszystkie komentarze :)

20.

21.

22.

·
Registered
4,199 Posts
Discussion Starter #16
Jasne, że nie mam. Wystarczy żeby zdjęcia były podpisane moim nickiem co zresztą widać, że jest zrobione więc luz.

·
Registered
4,199 Posts
Discussion Starter #17
23. Jeszcze kilka kadrów z ogrodu pałacu Poznańskiego. Obiecuję, że już niedługo zmienimy nieco klimaty.

24. Jedno zdjęcie z wykorzystaniem manualnego obiektywu Pentacon 50mm 1.8 :)

25.

·
Registered
5,649 Posts
Witam, ładnie nasycone te zdjęcia, ładny kontrast, używasz jakiś lepszych obiektywów, czy kitowego? A może wspomagasz się programami?
Mam zamiar wkrótce kupić aparat i nie wiem czy Pentaxa czy EOSa 500. Słyszałem, że Pentax ma dobry kitowy...

·
Registered
4,199 Posts
Discussion Starter #19
^^
Witam w moich skromnych progach :D
Zdjęcia wykonuję głównie dwoma obiektywami DA 18-55 f/3.5-5.6 oraz DA 50-200 f/4-5.6. Są to dwa podstawowe obiektywy kitowe dołączane do aparatu. Oczywiście wspomagam się programami graficznymi głównie korzystam z Lightrooma z racji zapisu zdjęć w formacie RAW (cyfrowy negatyw) konieczna jest później ich obróbka zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli zaś chodzi o trudną decyzję z wyborem lustrzanki to myślę, że Pentax K-x na początek z krótkim kitem w pełni spełni twoje oczekiwania a w późniejszym okresie gdy zobaczysz czego Ci jeszcze brakuje można zawsze dokupić inny obiektyw np. o dłuższych ogniskowych. A kit Pentaxa uważany jest za jeden z lepszych na rynku. Ja sobie chwalę ;)

Pozdrawiam

·
Registered
5,649 Posts
Dzięki za informację. W sumie szukam aparatu dla dziewczyny.
Sam od kilku lat działam na EOSie 350 z kitowym 18/55 oraz z 75/300, który w praktyce przydaje mi się tylko do zdjęć ludzi z bezpiecznej odległości...

Pierwszy raz widzę pałac Poznańskiego z drugiej strony. Wygląda rewelacyjnie.^^^^

1 - 20 of 1138 Posts