SkyscraperCity banner

1 - 20 of 48078 Posts

·
Registered Wolf
Joined
·
769 Posts
Discussion Starter #1
Rozmaitości... czyli inwestycje znaczące, ale nie na tyle, żeby zaśmiecać to podforum kolejnymi wątkami, OK? Można dopisywac swoje newsy albo... wywalić lub przenieść ten wątek jeśli za mało poważny ;-)

Budowa hali targowej na pl. Barlickiego rozpoczęta
Dziennik Łódzki, 3 lutego 2005r.


W miejscu dawnej krańcówki autobusowej na pl. Barlickiego rozpoczęła się, zapowiadana od kilku lat, budowa hali targowej o powierzchni 2.100 m kw. dla kupców z Zielonego Rynku.

– Inwestor zakończył rozbiórkę przystanków i rozpoczął wylewanie fundamentów – mówi Jolanta Zborowska, zastępczyni prezesa Stowarzyszenia Zielony Rynek. – Jeżeli temperatura nie będzie spadała poniżej 5 stopni Celsjusza, prace prowadzone będą przez całą zimę.

Hala ma być gotowa w sierpniu.

Plac Barlickiego - miejsce nawet kameralne, choć dotychczas zaniedbane - dla mnie sentymentalne, bo w liceum po lekcjach niemal wszyscy tam szli, żeby wsiąść w tramwaj czy autobus. "W modzie" było przekręcanie nazwy tego miejsca - mówiło się o nim jako o "Placu Barlickim" albo np. "Barlitz Platz" ;-)
 

·
Registered
Joined
·
4,016 Posts
Widziałem, że coś się dzieje ale nie mogłem skojarzyć, ze to ta inwestycja. Na początku pomyślałem oo.. budują nowy drapacz chmur. ;)


PS: W końcu będzie to jakoś wyglądać.

Aha wie ktoś może czy zamierzają także zrobić coś z rynkiem bałuckim?
 

·
Banned
Joined
·
13,122 Posts
Nowy Stary Rynek

Czwartek, 3 lutego 2005r.

Wizerunki łódzkich intelektualistów i przemysłowców mają pojawić się na ścianach kamienic wokół Starego Rynku. Projekt przygotowali członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Starego Miasta. Zaplanowano także pomalowanie kamienic i rekonstrukcję ozdobnych elementów metalowych – bram i okuć.

– Dużym atutem jest położenie rynku w sąsiedztwie parku Staromiejskiego – uważa Łucja Robak z SPSM. – To może przyciągnąć wypoczywających mieszkańców i turystów.

Pełna modernizacja Starego Rynku ma kosztować 7 mln złotych. Członkowie SPSM zamierzają zdobyć pieniądze na remont m.in. z Unii Europejskiej. Liczą również na wsparcie miejskich władz.

Termin rozpoczęcia prac uzależniony jest od czasu uzyskania funduszy.
 

·
Registered
Joined
·
1,646 Posts
MIKI said:
Widziałem, że coś się dzieje ale nie mogłem skojarzyć, ze to ta inwestycja. Na początku pomyślałem oo.. budują nowy drapacz chmur
Przy obecnych wladzach i watpliwych lotow "ekspertach" w Wydziale Urbanistyki - watpie ze cokolwiek takiego powstanie. Nawet gdyby inwestorzy, ktorzy chcieliby cos takiego wybudowac walili drzwiami i oknami. Swoja droga dobrze, ze tak sie nie dzieje bo czlowiek dopiero dostalby palpitacji serca!

Pociesza fakt, ze zawsze jest pewna rotacja i jest szansa, ze w koncu trafia sie nam ludzie kompetentni.
 

·
Natural born Lodzer
Joined
·
1,449 Posts
[Łódź] Parki, fontanny, pomniki oraz inne wiadomościWiosną u zbiegu al. Włókniarzy i ulicy Zgierskiej powstanie pierwszy w Polsce psi park. Łodzianie będą tam mogli pospacerować, a psy wybiegać się do woli.


Na terenie parku, na wzór psich szkół, zostanie nawet stworzony specjalny psi plac zabaw. Znajdą się tam także dozowniki z torebkami i łopatkami przeznaczonymi do usuwania psich nieczystości. Mają one pomóc łodzianom w opanowaniu prostej czynności sprzątania po swych czworonożnych pupilach podczas wspólnych spacerów po ulicach i parkach.

- Chcemy, żeby nasi mieszkańcy, przychodząc do psiego parku, nabrali nawyku sprzątania po swoich ulubieńcach - mówi Teresa Woźniak, dyrektorka wydziału gospodarki komunalnej.

http://www.lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/449139.html
 

·
am/pm
Joined
·
234 Posts
HuBar said:
- Chcemy, żeby nasi mieszkańcy, przychodząc do psiego parku, nabrali nawyku sprzątania po swoich ulubieńcach - mówi Teresa Woźniak, dyrektorka wydziału gospodarki komunalnej.
Bardzo chwalebna inicjatywa. Niestety dla zbyt wielu posiadaczy psow sprzatanie po ich pociechach zdaje sie wciaz byc czynnoscia przekraczajaca ich zdolnosci intelektualne... Moze gdyby aktywnie egzekwowac prawo i wlepiac mandaty za kazde przewinienie zwiazane z czworonogami to ludzie ci opamietaliby sie wreszcie.
 

·
Buja mnie Łódź ;-)
Joined
·
7,827 Posts
newreality said:
Bardzo chwalebna inicjatywa. Niestety dla zbyt wielu posiadaczy psow sprzatanie po ich pociechach zdaje sie wciaz byc czynnoscia przekraczajaca ich zdolnosci intelektualne... Moze gdyby aktywnie egzekwowac prawo i wlepiac mandaty za kazde przewinienie zwiazane z czworonogami to ludzie ci opamietaliby sie wreszcie.
Ludzie sprzątaliby, gdyby zlikwidowano haracz, pardon.......podatek od posiadania psów
 

·
hræddur köttur
Joined
·
4,223 Posts
Park "psi-psi" to całkiem dobry pomysł, zwłaszcza teraz, jak spod łaskawie wszystko skrywającego śniegu wytapiają się sterty psich odchodów. nie trzeba woreczków wykładać, jakby społeczeństwo mniej schamiałe było to by każdy wiedział co z kupką ulubieńca trzeba zrobić. Ale skoro nawet nie chce się z nim na spacerek wyjśc, tylko się wypuszcza samopas, no to o czym wogóle mowa. A pózniej na ulicach niespodzianki a na klatkach schodowych kałuże, chociaż wcale nie padało, ani rurka nie pękła. W blokach czasem się zdarza, ze z balkonów coś kapie, mimo że nikt prania nie wieszał.
 

·
The Promised Land
Joined
·
469 Posts
[Łódź] Modernizacja basenu OlimpiaJest duża szansa na uratowanie Olimpii. Co więcej, jeśli plan się powiedzie, będzie to jeden z najładniejszych łódzkich basenów. I najtańszy

Najpopularniejsza kiedyś pływalnia zamknięta jest od roku. Miasto, do którego należy, nie ma pieniędzy na remont i zakup balonu -zadaszenia. Stary nie spełniał już podstawowych wymogów bezpieczeństwa. W każdej chwili mógł po prostu pęknąć. Ale jest nadzieja na ocalenie jednego z najstarszych basenów w Łodzi. O przekazanie Olimpii ubiegała się Politechnika Łódzka. Jak dowiedziała się "Gazeta", dziś pływalnię dostanie.

Uczelnia ma już dalsze plany. Istnieje projekt, według którego obiekt zostałby przebudowany. Autorem jest dr inż. Jan Jakubowski, pracownik wydziału architektury PŁ. Główne zalety pomysłu to prostota i niskie koszty. - Olimpia zostałaby zadaszona - opowiada dr Jakubowski. - Stałaby się krytą pływalnią, ale szczytową przeszkloną ścianę będzie można automatycznie podnosić. W słoneczne dni umożliwi to wyjście na trawnik i odpoczynek wśród lip i kasztanowców.

Zaplecze, natryski i szatnie zostałyby zmodernizowane. Wielkość niecki pozostałaby taka sama: 50 m na 20 m (8 torów).

Koszt remontu to 8-10 mln zł. Pieniądze w większości wyłoży uczelnia, pomoże Totalizator Sportowy. Budowa ma rozpocząć się już wkrótce. Zgodnie z planem basen gotowy byłby w przyszłym roku. Otwarty ma być nie tylko dla studentów, ale wszystkich mieszkańców Łodzi. - I najtańszy - zapowiadają władze PŁ.

 

·
Registered Wolf
Joined
·
769 Posts
Discussion Starter #13
Dalsze wiadomości z centrum miasta:

Widać już mury hali przy placu Barlickiego
Express Ilustrowany, 16 kwietnia 2005r.


Na placu budowy hali targowej przy placu Barlickiego roboty ruszyły pełną parą. Już widać mury obiektu. Potem przyjdzie pora na prace wodno-kanalizacyjne. Inwestycja ma być zakończona w połowie października.

Do hali o powierzchni 2100 m kw. Przeprowadzi się ok. 80 kupców. Od strony ul. Małej zostanie wybudowany parking, który pomieści 50 samochodów.
 

·
Registered
Joined
·
4,016 Posts
Mój ulubiony basen i na dodatek strasznie tani. Trzymam kciuki z tą inwestycje. Szkoda, że jak na razie nie ma podanych konkretów.
 

·
Registered
Joined
·
4,016 Posts
Mój ulubiony basen i na dodatek strasznie tani. Trzymam kciuki z tą inwestycje. Szkoda, że jak na razie nie ma podanych konkretów dotyczących chociażby daty modernizacji.
 

·
Registered Wolf
Joined
·
769 Posts
Discussion Starter #18
Andrzej4001 said:
u nas budują Aquapark wyglądem nie wiele różniący suie od hipermarketu ;)
Ale budują! I to jest podstawowa różnica w stosunku do większości naszych pływali - z tzw "Falą" na czele...
 

·
Homo Skyscraperus
Joined
·
22,015 Posts
bryla jest poprostu sliczna!! Bardzo ciekawy basen! tylko jedno ale... to pomaranczowe to cyba nie tynk ;][
 
1 - 20 of 48078 Posts
Top