SkyscraperCity banner

29261 - 29280 of 48004 Posts

·
#!$#@^&*
3,142 Posts
„Jest w Polsce takie miasto – złe”. Łódź to miasto inne niż wszystkie. Miasto wielkich szans, ale też i wielkich rozczarowań oraz spektakularnych upadków.
http://www.siemysli.info.ke/lodz-miasto-zle-lubilo-handel/
http://www.siemysli.info.ke/lodz-miasto-zle-lubilo-handel-2/
Poza przytoczeniem znanych faktów historycznych to stek żałosnych wypocin, które w końcówce osiągnęły już chyba apogeum:

Górna przyciąga do siebie developerów, tworzących enklawy zamkniętych, chronionych osiedli, by za oknem zarysować obraz budynków z brudnymi oknami, zdewastowanymi klatkami schodowymi, pozamykanymi kinami i domami kultury. Kto jeszcze ma pieniądze, szybko zmienia adres zameldowania. Prawdziwe problemy z mieszkańcami Górnej zaczną się dopiero za kilka lat, kiedy wymrze pokolenie emeryckie – ostatni bastion względnego dostatku, utrzymującego od lat całe rodziny. Dziś zapijaczeni ojcowie wysyłają swe pociechy na ulice, by kradły lub sprzedawały swoje ciała.
Łódź obecnie upodobniła się do Rio de Janeiro. Na co dzień można tu spotkać jadące ulicą auta, warte miliony. Obrzeża miasta to wille lekarzy, prawników, polityków czy innych hochsztaplerów. Lecz jest jeszcze druga strona medalu. Łódzkie fawele (favelas), dzielnice nędzy, tak jak ich brazylijskie pierwowzory, tworzą się wokół centrów miasta. Mijając uśmiechniętych Europejczyków, kilka metrów dalej natykamy się na wyciągniętą rękę, błagającą o jałmużnę.
Litości panie Boryczko!

·
Registered
3,437 Posts
Poza przytoczeniem znanych faktów historycznych to stek żałosnych wypocin, które w końcówce osiągnęły już chyba apogeum:

Litości panie Boryczko!
Można zajrzeć na romanboryczko.com i przeczytać, jakiż to znaffca łódzkich realiów:
Nazywam się Jan Kowalewicz. Urodziłem się w 1988 roku Wołominie, a mieszkam w Krakowie. Studiowałem i studiuję.Pracowałem jako magazynier, szatniarz, kierowca, pikolak, najczęściej jako kelner, aż wyblakł mi kołnierz zupełniei tak chodzęobecnie. Literatura jako pasja zjawiła mi się wcześnie, natomiast poezję slamową uprawiam od 2010 roku. Dosyć krótko, ale przeważnie regularnie. Uczestniczyłem w “Hamlecie” Jacka Tyskiego, polskiej realizacji APP, slamie “Baczyński”, nieoficjalnych mistrzostwach Europy w poezji slamowej, publikacji słowackiej antologii poezji grupy wyszehradzkiej, a z tejże ramion rezydowałem w Bratysławie 2014, aby pisać i uczestniczyłem w projektach tyczących się tego regionu. Uprawiam wieleinnych tyle ciekawych, co mało efektywnych form komunikacji z ludźmi. Za Iredyńskim muszę przyznać, że człowiekiem jestem, ale znam język potworów. Lubię koty, gotować, sport, jeść, muzykę, czytać, psy, sztuki plastyczne i spędzać czas poza domem.

Moja sugestia - olać.

·
Registered
21,069 Posts
INTERNETOWA MAPA RZEK

Zakład Wodociągów i Kanalizacji przy współpracy z Łódzkim Ośrodkiem Geodezji przygotowali internetową mapę łódzkich rzek. W jednym miejscu zestawiono zarówno te widoczne gołym okiem, ale także te schowane pod ziemią. Mapa pokazuje też te rzeki, które na stałe zniknęły z łódzkiego krajobrazu w ciągu ostatnich stu lat.

http://tvtoya.pl/news/show/14880,1

Ile rzek jest w Łodzi? [MAPA]

Z prac badawczych, które wodociągi przeprowadziły wspólnie z Łódzkim Ośrodkiem Geodezji wynika, że w Łodzi płynie więcej rzek niż do tej pory przypuszczano.

Miłosz Wika z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji wyjaśnia, że do tej pory mówiło się, iż podziemnych rzek płynących przez miasto jest kilkanaście. Teraz jednak wiadomo, że jest ich więcej. - Znaleźliśmy sporo nowych dopływów - wyjaśnia.

ZOBACZ MAPĘ RZEK

Część rzek płynęła również w ścisłym centrum, przecinając Piotrkowską czy aleję Kościuszki. Wszystkie zostały umieszczone na specjalnej mapie, którą łodzianie mogą oglądać w sieci. - Można uruchomić wyobraźnię, a także zobaczyć, którędy rzeki przebiegały w dawnych czasach - dodaje prezes ZWiK Romuald Bosakowski.

Zbieranie informacji do stworzenia mapy obecnych i dawnych łódzkich rzek zajęło prawie 10 lat. Umieszczono na niej również dawne zdjęcia i naniesiono plan Łodzi z lat 30.

https://www.radiolodz.pl/posts/30759-ile-rzek-jest-w-lodzi-mapa

·
Registered
21,069 Posts
Posłuchaj, jak brzmi wielokulturowe miasto. Powstała "Dźwiękowa historia Łodzi"

Osoby z dysfunkcją wzroku mogą poznać dzieje wielokulturowej Łodzi za pomocą muzyki. Powstało autorskie słuchowisko rejestrujące najważniejsze epizody z historii miasta.

To efekt projektu "Dźwiękowa historia Łodzi", w ramach którego wydano też publikację dostosowaną do potrzeb osób niewidomych. - To szeroko zakrojony projekt, który realizowaliśmy blisko rok. Powstało słuchowisko na kanwie publikacji dotyczącej historii Łodzi. Publikacja wydana została w druku transparentnym i uzupełniona została o grafiki brajlowskie i plansze dotykowe z mapami i historycznymi obiektami naszego miasta. Projekt to także spacery i warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku. - wyjaśnia Paulina Długosz z Muzeum Miasta Łodzi.

Autorem kompozycji jest łódzki artysta i performer Suavas Lewy. Słuchowisko wykorzystuje też materiały archiwalne. - Praktycznie każdy z utworów ma inną formę. To, co je łączy to wypowiedzi, wrażenia uczestników projektu. To właśnie one zainspirowały artystę do skomponowania ścieżki dźwiękowej. Przez to, jest to często dość abstrakcyjna linia melodyczna, muzyka bardzo wrażeniowa - mówi Paulina Długosz.

"Dźwiękowa historia Łodzi" to wspólna inicjatywa Fundacji Szansa dla Niewidomych oraz Muzeum Miasta Łodzi. A samo słuchowisko zostało zarejestrowane w Studiu koncertowym im. Henryka Debicha w Radiu Łódź.

Posłuchaj całego materiału i dowiedz się więcej:

https://www.radiolodz.pl/posts/3078...rowe-miasto-powstala-dzwiekowa-historia-lodzi

·
Moderator
11,857 Posts
Wiecie gdzie mozna dostac/kupic ramki do tablic rejestracyjnych, czarne ze srebrnym tloczonym napisem PromujeLodzkie?

·
Registered
841 Posts
To zdanie mówi wszytko o autorze. Skończ 5/6 lat studiów, skończ kilka lat specjalizacji/aplikacji - nazwą Cię hochsztaplerem :)
Błędem autora jest to, że bazując na obiegowych opiniach, wszystkich polityków, lekarzy i prawników włożył do jednego worka i to jest niesprawiedliwe.

·
Registered
3,437 Posts
Błędem autora jest to, że bazując na obiegowych opiniach, wszystkich polityków, lekarzy i prawników włożył do jednego worka i to jest niesprawiedliwe.
Błędem autora jest to, że on po prostu nie umie się wysłowić.
Źle zbudował zdanie i wyszło mu niekoniecznie to co chciał wyrazić.
Takich nieporadności językowych oraz przykładów używania wyświechtanych kalek na jego stronie jest więcej.

·
Registered
21,069 Posts
Grupowe zakupy energii procentują

- Pomysł utworzenia Łódzkiej Grupy Zakupowej energii elektrycznej sprawdził się, bo przez ostatnie dwa lata udało się zaoszczędzić 30 mln zł - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezentując ofertę ŁGZ na rok 2017.

Miasto Łódź po raz trzeci w ramach Łódzkiej Grupy Zakupowej energii elektrycznej przygotowało i przeprowadziło postępowanie przetargowe na zakup energii elektrycznej na 2017 rok dla wszystkich jej uczestników. Dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty, którą złożyła firma Energa Obrót S.A. z siedzibą w Gdańsku proponując jedną z najniższych stawek dla samorządów w kraju, tj. 204,70 zł netto za 1 MWh (megawatogodzinę). W ubiegłorocznym postępowaniu uzyskano stawkę 211,20 zł, a dwa lata temu 218,00 zł/MWh.

Do Łódzkiej Grupy Zakupowej energii elektrycznej 2017 przystąpiły w sumie 483 podmioty, w tym miasto Łódź i 7 innych partnerów Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego (ŁOM), a także jednostki bezpośrednio podległe miastu: spółki miejskie, placówki kultury i oświaty oraz służby zdrowia i wiele innych.

http://uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=31604

·
Registered
841 Posts
Dlaczego nikt nic nie wspomniał, że przy pasażu Schillera stanęła taka ładna choinka. Dopiero dziś na kamerkach zobaczyłem. Gdyby tak jeszcze spadło trochę śniegu :)

·
Registered
13,815 Posts

·
..........MODE
10,076 Posts
Dlaczego u nas w Łodzi wszystko, co byście chcieli nowe, musi być ZAMIAST. A może TAM, GDZIE PUSTO? Mało takich wygonów mamy?

·
Registered
2,479 Posts
Chyba nikt jeszcze nie wkleił więc się poświęcę
Nawiązując do postu: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=136742558&postcount=10779
zdjęcia nadesłanych prac:
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.
31.

32.

33.

34.

35.

36.

37.

38.

39.

40.

41.

42.

43.

44.

45.

46.

47.

48.

49.

50.

51.

Zdjęcia ponumarowane. Które prace najbardziej wam się podobają?
Moi faworyci to 1, 3 i 50
Edit: Trójka jest wręcz idealna na ekskluzywny sklep na parterze (na Piotrkowskiej 58 :) ) lub na Hotel.
50 to również bardzo fajne witryny sklepowe.
Chętnie zrobił bym sondę ale się nie da (chyba że w nowym wątku)

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/5,35136,21062423.html?i=51

·
Registered
13,815 Posts
Dlaczego u nas w Łodzi wszystko, co byście chcieli nowe, musi być ZAMIAST. A może TAM, GDZIE PUSTO? Mało takich wygonów mamy?
OKey nie wiem jak tam z mpzp ale nie musiałoby być zamiast...
jak dla mnie czy teren na obszarze SDMu,
czy teren wygonu przy DTHiltonie,
czy teren po zrównanej z ziemią Norbelanie
swobodnie nadaje się pod 25 kondygnacji plus
i stworzenie z Poniatowskiego prawdziwego łódzkiego
Central Parku więc absolutnie nie musiałoby być zamiast ...

29261 - 29280 of 48004 Posts