SkyscraperCity banner

46221 - 46240 of 48080 Posts

·
Registered
4,264 Posts
No ale kto wylewa, Ten Dudek to musi być cieżki temat. A jak znam osobe Walczaka to dostał ostre zje... że poszlo cos nieautoryzowane przez Libeskinda. To wizu było tyci tyci. Nic nie można o tym powiedzieć szczególnego.
Chlop narobił w portki pisząc to idiotyczne oświadczenie.
Cala ta instytucja kupy się nie trzyma. Jak ktoś ma coś budować to buduje a nie pier.... miasto wnosi działkę a Walczak kupiony od Libeskinda projekt i finansuje realizację. W 40 mln PLN się zmiesci. Taniej nie będzie. Nie trzeba do tego żadnych instytucji.

W odpowiedzi na interpelacje Dyby Bojarskiego sam Delfin Pustelnik z podpisu zastrzegł, że materiały są weryfikowane przez UMŁ i Atlas Sztuki. Tak więc to oświadczenie Dudka to jest ciężki kretynizm. Chyba coś wypił przy piątku.

·
Registered
28,964 Posts
Ale czytałeś interpelację? To jedno wielkie pitu pitu o jakichś wizjach, jakichś wirtualnych kamienicach. Wyciąganie pieniędzy i tyle. To pachnie powtórka z Żydowiczem i Gehrym, po prostu znowu śmierdzi.

Albo wyskoczą konkrety że coś ruszy albo trzeba to zlikwidować

·
Registered
4,264 Posts
Czytałem i wiem kto jest autorem. Znam to sprzed niemal 2och dekad. Ciężki temat ale nie ma nic wspolnego z wyciąganiem kasy.
Albo Walczak wyskakuje z 40 baniek i finansuje te fanaberie albo do zaorania ten temat. Nie widzę tego nic a nic. Zresztą od początku to jest chory koncept. Jak się chce budować to się buduje a jak nie to nie. I niestety jak to w Lodzi jest scenariusz nr 2.

·
Registered
28,964 Posts
No wiesz wyciąganie kasy jest bo kilkaset tysięcy złotych z budżetu miasta na to idzie co roku.

Dla mnie sprawa jest też prosta właśnie albo w tym roku konkrety dot startu pierwszej kamienicy albo to zlikwidować. Nie wiem czemu UMŁ w ogóle w to wszedł

·
Registered
4,264 Posts
Wszedł bo to Walczak. Łodzki Bóg tylko, że niestety himeryczny i z fochem. Pech i tyle.
Co ciekawe pod tym postem Przestrzeń dla Lodzi komentarze były raczej neutralne (poza Filipem Springerem:) z jednym zastrzeżeniem, że ma to finansować partner tj. Walczak. I ja się z tym absolutnie zgadzam od samego początku. Mogą sobie robić co chcą byle udział w finansowaniu był 10proc UMŁ a 90proc Walczak. Wówczas będę zadowolony.
To nowe mikro wizu co się zrobiła awantura to sciema. Jedyne co widać, ze bryla nadal pokraczna ale to musi zostać a jednak już bliżej do tej z Wilna. Jeszcze trochę poprostować tego banana i bedzie jak Muzeum Sztuki w Wilnie. To już byloby fajnie.

Odnoszę wrażenie, że szyscy jednak chcą by kamienica nr 1 powstała ale ma to sfinansować Walczak. Ja należę do tej zdecydowanej jak sądzę większości.
Wydaje mi się że chyba i tak nie ma innej opcji. Nie ma się zatem co krępować a działać tj. UMŁ aport działki Walczak projektu Libeskinda plus cash na realizację i jazda ! Utrzymanie ustalic w umowie inwestycyjnej (wspólników) tak 25proc UMŁ a Walczak 75 proc i będzie śmigać.

Ja napisze więcej niech już budują tą bryłę z wizu. Niech to się juz dzieje a Walczak płaci. Niech powstanie i będzie Libeskind w Łodzi. Może nieidealny ale będzie. Póki, co tam na tej działce jest Bangladesz.
Btw uważam, że ta bryla z wizu pokazana jest ewidentnie najlepsza z tego co do tej pory pokazywano. Chyba wreszcie Libeskind tam ołówek do kartki przyłożył. No a że jest to dekonstrukcja to cóż. Libeskind jest Libeskind.

·
Registered
28,964 Posts
Wszedł bo to Walczak. Łodzki Bóg tylko, że niestety himeryczny i z fochem. Pech i tyle.
Co ciekawe pod tym postem Przestrzeń dla Lodzi komentarze były raczej neutralne (poza Filipem Springerem:)
Dokładnie. Bo akurat ze wszystkich projektów ten jest naprawde spoko. Nie widzę nic złego w tym by do starej zabudowy dodawac coś nowoczesnego, a trochę nowoczesności w tym jednak lekko zapyziałym mieście się przyda

z jednym zastrzeżeniem, że ma to finansować partner tj. Walczak. I ja się z tym absolutnie zgadzam od samego początku. Mogą sobie robić co chcą byle udział w finansowaniu był 10proc UMŁ a 90proc Walczak. Wówczas będę zadowolony.
Tylko, ze z interpelacji to wynika, ze właściwie nic nie wynika.

To nowe mikro wizu co się zrobiła awantura to sciema. Jedyne co widać, ze bryla nadal pokraczna ale to musi zostać a jednak już bliżej do tej z Wilna. Jeszcze trochę poprostować tego banana i bedzie jak Muzeum Sztuki w Wilnie. To już byloby fajnie.
[...]Btw uważam, że ta bryla z wizu pokazana jest ewidentnie najlepsza z tego co do tej pory pokazywano. Chyba wreszcie Libeskind tam ołówek do kartki przyłożył. No a że jest to dekonstrukcja to cóż. Libeskind jest Libeskind.
Ściema, ale dla mnie też już spoko, na pewno lepsze od tej poprzedniej wersji

Odnoszę wrażenie, że szyscy jednak chcą by kamienica nr 1 powstała ale ma to sfinansować Walczak. Ja należę do tej zdecydowanej jak sądzę większości.
Wydaje mi się że chyba i tak nie ma innej opcji. Nie ma się zatem co krępować a działać tj. UMŁ aport działki Walczak projektu Libeskinda plus cash na realizację i jazda ! Utrzymanie ustalic w umowie inwestycyjnej (wspólników) tak 25proc UMŁ a Walczak 75 proc i będzie śmigać.
Ale tu w ogóle nei ma opcji by Miasto to budowało - skąd na to kasa? Ulice się sypią, złomstale królują, kamienice zawalają. Takie fanaberie to tylko w ramach jakiegoś PPP i tyle. I nie sądze by UMŁ w ogóle rozważał inną opcję. Ja sie tylko obawiam, ze Walczak nie chce wydac na to kasy, przecież inaczej już by to ruszał. Ta kamienica na Włókienncizej też pewno mu budżet obciąża

Ja napisze więcej niech już budują tą bryłę z wizu. Niech to się juz dzieje a Walczak płaci. Niech powstanie i będzie Libeskind w Łodzi. Może nieidealny ale będzie. Póki, co tam na tej działce jest Bangladesz.
Ważne by było akceptowalnie. Ja w gruncie rzeczy cudu nie wymagam, bo nie ma na to nawet kasy. Fajnie tylko by powstało coś charakterystycznego, coś co można pokazywac turystom, coś o czym się będzie mówić tak by ten Liebeskind w Łodzi coś po sobie zostawił.

[/QUOTE]

·
Registered
4,264 Posts
^^ i tego sobie życzmy. Niech robią nam tu.2gie Muzeum jak z Wilna. Libeskind to jest bardzo sympatyczny człowiek i chce tu coś zrobić. Jescze żyje! Pytanie czy łodzianie do tego dorośli i to sfinansują. Miasta na to nie stać i to chyba oczywiste. Minister nic nie da bo ważniejsza świątynia rudego w Toruniu za 600 mln PLN. To pokazuje tylko prymitywizm tego państwa. Wszystko zatem w rękach i kieszeni Walczaka. I to jest ultra smutne.

Btw Dudka zamknąć w szafie bo bełkocze.

Jednak nie można od Libeskinda wymagać by sam sobie sfinansował swój de facto pomnik. Tak to się nie da.

·
Registered
702 Posts
Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę śmiechu...

·
Registered
1,827 Posts
Nie, raczej nie jest łódzkim bogiem, a jakimś ekstrawaganckim biznesmanem, który namówił koleżankę Hanię na powołanie instytucji, a ta z kolei stała się karykaturą zanim powstała.

No cóż, my z etapu Walczak-Żydowicz-Liebeskind nie wyrośliśmy, wręcz wróciliśmy do niego w wersji Bis, a w międzyczasie poważne miasta ...

Wrocław przyciąga niemieckie firmy, Gdańsk skandynawskie, Rzeszów ma blisko pracowników z Ukrainy i umie to wykorzystać (o chociażby tak: Jak Phoenix z Rzeszowa | EurobuildCEE) , a my jesteśmy w polskim trójkącie bermudzkim:

·
Registered
13,812 Posts
Dokładnie. Bo akurat ze wszystkich projektów ten jest naprawde spoko. Nie widzę nic złego w tym by do starej zabudowy dodawac coś nowoczesnego, a trochę nowoczesności w tym jednak lekko zapyziałym mieście się przyda
[/QUOTE]
Warto dewizę którą wymieniłeś pamiętać i przy wysokiej zabudowie która jak najbardziej w postmodernizmie wkracza także w rejony starej zabudowy i nadal bywa kontrastowa wysokościowo. To w tym zapyziałym mieście pewnym zapyziałym postaciom się uroiło że "tak nie można".
Libeskind to jest bardzo sympatyczny człowiek i chce tu coś zrobić. Jescze żyje! Pytanie czy łodzianie do tego dorośli i to sfinansują.

Jednak nie można od Libeskinda wymagać by sam sobie sfinansował swój de facto pomnik. Tak to się nie da.
Liebeskind to jest bardzo sympatyczny człowiek że JESZCZE chce tu coś zrobić ;). Po tym co mu wywinęli z " niezrobieniem " jego Bramy Miasta powinien w ogóle zlać - na szczęście tego nie zrobił i tak jak napisałeś trudno by jeszcze sam to miał sfinansować - może jakbyśmy mieli szejka z Dubaju z łódzkimi korzeniami ;) to można by tego wymagać by sam sfinansował.

·
obywatel
375 Posts
^^
Osoby z kartą zapłacą więcej niż we Wrocławiu i Krakowie, a minimalnie mniej niż w Warszawie.

Osoby bez karty zapłacą więcej niż w Warszawie i Wrocławiu.

Cena biletu 90-dniowego normalnego na strefę miejską i podmiejską zostanie podniesiona z 288 do 346 zł, a przecież korzystają z niego głównie osoby z Pabianic, Zgierza i Konstantynowa, które w Łodzi nie mieszkają i ciężko od nich oczekiwać płacenia podatków w Łodzi. Czyli zachęta dla ludzi spod Łodzi, żeby wybrać samochód.
Nic dodać nic ująć, że tak to skomentuję...
A co do Libeskinda ( i to rzeczywiście jest... dziwne, że jeszcze mu się chce coś w Ł. robić 🤔): działkę się wycenia - i aportem do "spółki", a budynek za prywatne się stawia; i proporcje udziałów w utrzymaniu ( w zyskach również, w związku z tym ) powinny odpowiadać proporcjom wycen działki oraz budynku - proste jak konstrukcja cepa, panie! I wcale pan Walczak nie musi "za swoje" tego budować... chyba ma zdolność kredytową? To tyle o tym, bo korespondencji pana dyrektora Dudka nie skomentuję... No comment.

·
Registered
4,264 Posts
Nie było nigdy żadnego projektu Bramy Miasta Libeskinda. Był tylko wydruk z drukarki modelu proponowanej bryły z którym biegał Pan w rogatywce.
Takich modeli MPU może wyprodukować 10 na każdą godzinę pracy.

Co do ostatniej inwestycji w Gdansku, pisałem o tym w innym wątku choć za 800 mln PLN nie slyszałem szerszych zachwytów. Ot kolejna i tyle.
Nawet jak Cavatina w tygodniu odpaliła budowę kolejnego etapu Palio Office to w żadnym portalu miejskim nie było nt. info. To już tak tu spowszechniało, ze lepiej sobie isć z dziećmi na plażę. W Łodzi sytuacja jest zupełnie inna, niestety. Ale ta syt. trwa już 30 lat i przełomu nie widać cały czas. Miasto dosłownie upadło i bardzo powoli się dzwiga, dosłownie samo i to jest smutne i przykre.

Jakby Libeskind miał się na Łódź obrazić to za lata 50te kiedy go z niej wygnano. Wiadomo, niby wyjechał ale to był taki wykazd donikąd i pod presją, także sąsiadów z za ściany. Ale się nie obraziłi to swiadczy o tym jakiej wysokiej jakości jest człowiekiem, niemal zawsze zresztą uśmiechniętym. To bardzo niepolskie. My tu mamy problem jak mamy postawić jego budynek, ktprego projekt jak sądzę o ile nie za darmo to z grubym bonusem chce swojemu miastu dać. Niejako pomnik nagrobny bo tak to trzeba czytać.
Nie my bedziemy jako Polska snuli wizje jak w Toruniu wypieprzyć 600 mln PLN na jeden festiwal. To jest właśnie cała Polska. Mierna i mizerna.

Dziwię się, ze Libeskind godzi się swoim nazwiskiem firmować bibliotekę w tej kamienicy nr 1. Chyba już serio myśli o zejściu z tego świata. Ja bym nie chciał bo jego starszy kolega z rwprezentowanego nurtu architektonicznego Frank Ghery jest jeszcze dość płodny (90lat).

W normalnym kraju przy takim temacie Min.Kultury powinien spiewać, grać i tańczyć. Niestety Libeskind to Żyd więc w Polsce wszyscy poza barnżą architektoniczną i przedstawicielami miasta rodzinnego pochowani do szaf. Wstyd i tyle.

·
obywatel
375 Posts
@Marjach nikt nie będzie tańczył wokół Łodzi - kiedy to wreszcie zrozumiecie? Ile można tłumaczyć, że "jak umiesz liczyć, to licz na siebie"... 🤷 Mnie nie przeszkadza, że Żyd. A jak załatwić sprawę, to już napisałem ∆∆∆. Kluczem do rozwiązania tematu jest... pan Walczak, jak sądzę. I albo wreszcie coś się zacznie dziać - albo niech Łódź da spokój. Pamiętaj: to PHZ jest prezydentem - nie minister Gliński... Uwagami o Toruniu nic nie zdziałasz - radzę lobbować za tym projektem u odpowiednich osób w UMŁ, jeśli chcesz... Może PRZYPOMNĄ SOBIE i poczują się w obowiązku ( i nieważne, że ty się dziwisz - liczy się fakt, że byłby budynek kogoś z najwyższej półki... PR miasta - a przecież w tym ta ekipa jest dobra... więc o co kaman? O płatnika, jak zawsze; i co: to ja mam rozmawiać z panem Walczakiem? ). I tym optymistycznym akcentem... 👋

·
Registered
1,827 Posts
@Marjach ciężko oczekiwać, że ktoś ma skakać, jeśli pomysł istnieje tylko na papierze, a połowa ludzi wymienionych w konspekcie nie wie o tym, że coś takiego istnieje. Oprócz tego spotyka się to z krytyką środowiska, które niedawno broniło domów kultury w Łodzi.

Z resztą, w świetle tego co się wydarzyło nie zdziwiłbym się gdyby sam Liebskind nie wiedział o tym. Tym bardziej nie mam (i to pierwszy raz) pretensji do rządu, bo taki Glinski pewnie wiedziałby ostatni.

·
Registered
4,264 Posts
Nie nikt nie będzie tańczył wokół Łodzi bo zwyczajnie politycznie nie warto. Żadnej spółki SP tylko mierne posady urzędnicze. To jest jeden powód. Przez wszystkich to miasto jest traktowane jako upadłe i poza kręgiem politycznych zainteresiwań. Bo zarządzanie tym bagnem to piekło i jeden wielki problem za 12k brutto. Pass

Tobie nie przeszkadza ze Żyd to sobie przeczytaj komentarze pod marginalnym FB Przestrzeń dla Łodzi gdzie zapewne pół zartem ale i pół serio komentuje się dosłownie te żydowskie fanaberie.
Glinski doskonale zna ten temat i politycznie go rozgrywa jak Zielone Expo. Tak właśnie jest polska. Mierna co najwyżej. Cud, że Libeskind się nie wkur... jeszcze i zakazał firmować czegokolwiek w tym mieście swoim nazwiskiem.

Zgadzam się, ze kluczem w InLodz21 jest Walczak ale w tym calym.chaosie wlasnie widać tą jego ekstrawagancję, te deklaracje ideowe. To niestety dla Łodzi nie jest biznesmen z kategorii dawać mi tego goscia Libeskinda i budujemy za 50 mln PLN. Taki mam gest ! Tak nie jest, niestety. Miasta samego nie stać zwyczajnie na żadną nową instytucję.

Cały ten projekt trzyma w kupie tylko 1a rzecz. Libeskind zapowiedział przyjazd do Łodzi w 2021 aby odebrać honorowe obywatelstwo i obchodzic swoje 70te urodziny oficjalnie.
Coś mu zatem trzeba pokazać. Po polsku raczej przy nim się pokazać. Jak już wyjedzie to zostanie tylko himeryczny Walczak i dosłownie modlitwa, żeby honorowo to sfinansował.

Bez tego inLodz21 już by się, zresztą sama zaorała.

·
..........MODE
10,115 Posts
Tymczasem dm podobno otwiera siedzibę we Wrocławiu, szkoda że nie chcieli zrobić pstryczka Rossmannowi i nie wybrali Łodzi :(
Ech, nadzieję mi zrobiliście ;)

My tu mamy problem jak mamy postawić jego budynek, ktprego projekt jak sądzę o ile nie za darmo to z grubym bonusem chce swojemu miastu dać. Niejako pomnik nagrobny bo tak to trzeba czytać.
Jakby to była czysta taka chęć, to nie ma lepszej okazji, bo to jego miasto planuje ratusz i to dość wysoki, jak na to miasto. Idealna okazja, by jemu powierzyć zaprojektowanie, skoro miasto tak chce go uhonorować, a on tak chce temu miastu coś dać na koniec o ile nie za darmo, to z grubym bonusem.
A tymczasem kolejny raz przewija się w kontekście tego architekta pan Walczak, powstanie jakiejś dziwnej instytucji o mglistym przeznaczeniu i później jest już tylko gorzej. Łącznie z pomysłem na uhonorowanie światowej klasy architekta schowanym i ginącym wśród morza zabudowy kurnikiem.
Jak dwie strony czegoś chcą, to niepotrzebne im żadne pośrednictwo. Pan Libeskind to nie jest człowiek ubezwłasnowolniony.

46221 - 46240 of 48080 Posts