SkyscraperCity banner

46241 - 46260 of 46589 Posts

·
obywatel
Joined
·
375 Posts
Marjach, przestań podniecać się Glińskim - już tu Depeche napisał: jak się dwie strony chcą dogadać, to i pośrednik niepotrzebny... i nawet vice-premier nie przeszkodzi, naprawdę.
Może rzeczywiście "plan B" w postaci powierzenia panu DL projektu ratusza w NCŁ byłby najlepszym wyjściem z sytuacji... z honorem 🤔? Ale to pan Pustelnik jest od świetnych pomysłów, a nie my tutaj... Z tego, co widzę, w/w osoba pełni funkcję strażaka... No, to panie vice-prezydencie: pali się!
PS. Nie jestem już na Facebooku od paru lat - właśnie ze względu na nieciekawe klimaty... I nie mam nic wspólnego z takimi profilami, ok?
 

·
Registered
Joined
·
29,251 Posts
Ciag dalszy tematu ktory może nie jest ważny dla Łodzi, bo jej tu nie wymieniono, ale warto mimo wszystko odnotować

Bruksela może pozwać Polskę. Za ogromny smog samochodowy w dużych miastach

Komisja Europejska alarmuje: Wrocław, Warszawa, Kraków i Górny Śląsk nie spełniają unijnych norm dwutlenku azotu, czyli trucizny pochodzącej z samochodów. Rząd i samorządy muszą zacząć działać, inaczej grożą nam kary.
[...]
Bruksela: Łamiecie prawo
Komisja wezwała Polskę (przez co należy rozumieć nie tylko rząd, ale całe państwo) do spełnienia wymogów dyrektywy z 2008 roku w sprawie jakości powietrza i czystszego powietrza dla Europy.

- Dwutlenek azotu (NO2) pochodzi głównie z działalności człowieka, takiej jak ruch drogowy, w szczególności z pojazdów napędzanych olejem napędowym, oraz z przemysłu. Tego rodzaju zanieczyszczenie jest przyczyną poważnych chorób, takich jak astma i upośledzenie czynności płuc - podkreśla Bruksela.
[...]
 

·
obywatel
Joined
·
375 Posts
@Bartek'86 mam w najbliższej rodzinie kogoś, kto tak przez parę lat podróżował... Aż wreszcie zamieszkał w W-wie, lecz nie na stałe... I wrócił do Ł., ale tylko po to, aby "się wybudować" w jednej z gmin ościennych... Bo w bloku nie będzie się gnieść, a na obrzeżach jest właściwie jak "na wsi"... to wolał "poza" Ł.; bo tam mu nie pitolą, że infrastruktura kiedyś będzie - tam wie, że trzeba brać z sąsiadami sprawy we własne ręce... i paradoksalnie, tak woli; po prostu dlatego, że nie wciskają kitu. A klimat "Telimeny" dobrze pamięta.
 

·
Registered
Joined
·
3,757 Posts

·
Registered
Joined
·
3,740 Posts
Tak o tej pani nie bylo żadnego projektu a nawet wniosku o PnB. Niczego nie było poza tym wydrukiem z drukarki. Tu tylko w nieco większym formacie.
Takich projektów kazdy z nas zrobi 20 dziennie. Obstawiam, ze niektóre z nich bedą nawet lepsze.
Dodajmy transakcji zakupu działki przez Atlas/Budomal też nie było.

Taki sam projekt jest póki co kamienicy nr 1 Libeskinda. To jest wydruk z drukarki.

Jak chcesz sobie zobaczyć dobre rzeczy z dekonstrukcji to w wątku o wieżowcach jest projekt Gherego dla Toronto. Inny swiat i tam to wybudują.
 

·
Registered
Joined
·
3,757 Posts
Tak o tej pani nie bylo żadnego projektu a nawet wniosku o PnB. Niczego nie było poza tym wydrukiem z drukarki. Tu tylko w nieco większym formacie.
Takich projektów kazdy z nas zrobi 20 dziennie. Obstawiam, ze niektóre z nich bedą nawet lepsze.
Dodajmy transakcji zakupu działki przez Atlas/Budomal też nie było.
Marjach wyskakuj ze swoich 40 projektów (za wczoraj i dzisiaj) :D

A na serio to już wam się osobowości mylą i linia propagandy gubi:

Budynek wybuduje spółka "LDZ Brama", która została powołana przez dwie łódzkie firmy: Atlas (75 proc. udziałów) oraz Budomal (25 proc.). Ma być gotowy w 2018 r.
Miasto sprzedało spółce działkę za 40 mln zł (brutto - netto jest to prawie 50 mln zł). Powierzchnia użytkowa planowanego budynku to 38,6 tys. m kw., w najwyższym punkcie - wieży przy ul. Kilińskiego konstrukcja ma mieć 64 metry wysokości. Pracę znajdzie w nim ok. 3800 osób.
Jeżeli takie informacje firmuje Prezydent Miasta Łodzi to znaczy, że nie jest to kolejny projekt z drukarki. Chyba, że uznamy, że 80% prezydentury PHZ to "projekt z drukarki".

Nawet kolega partyjny wypowiedział się w sprawie bramy miasta:

Zamiast symbolu zmian w mieście, rozczarowanie i szukanie winnych. W Łodzi nie powstanie "Brama Miasta" - budynek, którego koncepcję przygotował znany na całym świecie Daniel Libeskind. - Inwestycja była przygotowana nierzetelnie przez urzędników - twierdzi NIK. Łódzki magistrat jest oburzony.

Śmierć "Bramy Miasta" w Łodzi. NIK krytykuje urzędników, miasto się broni
 

·
Buja mnie Łódź ;-)
Joined
·
7,962 Posts
Jeżeli takie informacje firmuje Prezydent Miasta Łodzi to znaczy, że nie jest to kolejny projekt z drukarki. Chyba, że uznamy, że 80% prezydentury PHZ to "projekt z drukarki".
No dokładnie. Wszystko było dogadane tylko finansowo się nie spięło i zamiast Bramy Miasta mamy Rdzawe Wieże
 

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Kto jeszcze nie oglądał to dzisiaj 17:10 na canal+ family jest odcinek Miasta Rytm o Łodzi.

 

·
Registered
Joined
·
13,453 Posts
No to zmarnowała czy nie? Bo piszesz, ze nie zmarnowała, a następnie że zamiast inwestować to chciano równoważyć budżet...
Wg mnie zmarnowała, bo tu nie chodzi tylko o problemy finansowe i z bezrobociem. Gdy inni szykowali już strategie rozwoju, gdy inni już dbali o standard remontów, o estetykę to w Łodzi w ogóle nikt o tym nie myslał i dopiero w przypadku ŁTR pojawiła się jakas myśl, ze wypada by nie tylko robić, ale robić tez ładniej. To nie sa rzeczy, które az tak podnoszą koszty inwestycji, a wpływają na całościowy odbiór.
W Łodzi nie było strategii, nie było pomyslu, nie było niczego i to nie tylko za Kropy, ale przed nim także. Dopiero Kropa w I kadencji coś zaczał myśleć, w II zmarnował kluczowe lata (ale to nie jedyne zmarnowane lata) i tak wszysyc uciekli, ale uciekaja takze za Zdanowskiej. Łódź nikogo nie dogania...Mozna walczyć, ale ja nie widzę JAKICHKOLWIEK szans na to by Łódź zaczeła doganiac innych. Jeden prosty wykres mówi wiele:
View attachment 1115355

Widzisz tu sukces, widzisz tu doganianie? Ja widzę utrzymanie tej samej pozycji. Dla niektórych to sukces, ale dla wielu to jednak porażka, bo wynik Łodzi powinien być na powyższym wykresie tak w okolicy 50mld. Po 10 latach dobrych rzadów Zdanowskiej wychodiz taki wynik? Gdzie ten drugi Wrocław? To od początku było nierealne, ale Zdanowska pompowała ten balonik mocno zwłaszcza na początku swoich rzadów i teraz jest zawód, bo się okazało ze to było tylko gadanie PRowe, a nie realne działania. Łódź nie ma i nie będzie miała szans by kogokolwiek dogonić. Walczyć trzeba, bo kapitulacja jest ebz sensu, ale warto patrzec realistycznie - Łódź to druga liga...


Nikt Łodzi dodatkowej kasy nie da. Ja sie zgadzam, ze upadek lodzi był wielki. jedynie stwierdzam, ze nalezy zejśc na ziemie - Łódź nie będzie taka jak Wrocław, Poznań, gdańsk czy kraków. To w przewidywalnej rpzeszłości będzie inna liga bo łódx odstaje w praktycznie kazdej kategorii


Nie rozumiesz. Wrocław ma i porobione ulice i poratowane budynki. Działa na dwóch frontach i to jest ta podstawowa róznica. To wynika z wysokiego budzetu Miasta? Nie to wynika z tego, ze Miasto moze sobie robić ładnie ulice, bo kapitał prywatny ładnie odnawia kamienice. To się dzieje równolegle bez jakiegoś wielkiego wysiłku ze strony władz Wrocławia. W Łodzi kapitał prywatny lezy i kwiczy i Miasto musi teoretycznie robic i ulice i kamienice. Ta ekipa wybrała kamiencie, ale czego by nie wybrali to byłoby źle - gdyby teraz robiono te wszystkie ulice to tez by było narzekanie że co z tego że ulice robione jak kamienice się sypią i zawalają? To tez byłby dramat, bo PRowo by się pół Polski śmiało, bo skoro teraz łódzkie sródmiescie mocno odstaje od innych miast to co tu mówić gdyby je kompletnie zaniedbano?

Patrze na Wrocławia i nie wiem czy potrafie wymienić kilka rzeczy w których Wrocław jest gorszy od Łodzi. Jest albo tak samo zły albo troche lepszy albo zwyczajnie lepszy. Nawet jakbym coś znalazł to by było to kilka rzeczy niewpłwyajace na odbiór.
Kamienic wyremontowanych więcej, ulice w lepszym stanie, szkoły w lepszym stanie, zieleń w dużo lepszym stanie, ogólna estetyka miasta to zdecydowanie wyższy poziom, liczba galerii handlowych większa, parkingów wielopoziomowych więcej, nowsze tramwaje i autobusy i tak mogę wymieniac bez końca.
Gorsze są tylko sygnalizatory :)troll:) i stan torowisk

I to jest największy problem Łodzi - Łódź nie ma jak konkurować, bo zwiększy nacisk na jedno to musi zmniejszyć na drugie. Wrocław, i zapewne Gdańsk też, może sobie inwestować we wszystko. Oczywiście nie chcę sprowadzać sprawy do absurdu, ze Wrocław to kraina mlekiem i miodem płynąca, a kasa płynie szerokim strumieniem bo to całkowicie przegiecie to dalej Polska i dalej cała masa patologicznych rozwiązań i rozwalonych miejsc. Jednakże patrząc obiektywnie sytuacja Wrocławia jest dużo lepsza niż sytuacja Łodzi. Łódź w przewidywalnej przyszłości nie nadrobi zaległości do czołówki, bo to jest niewykonalne bez jakiegoś dodatkowego strumienia pieniędzy - dodatkowego, czyli takiego ponad to co inni mają
Wszystko co piszesz ma sporą dozę słuszności choć też bez przesady pewne odbicie w Łodzi nastąpiło ... Wrocław to też nie Szanghaj - typowo polska megalomania i "wózki nad innymi" powodują naddawanie znaczenia realiom pewnych miast nie ma aż takiej przepaści znowu ...

Dużo spraw o których piszesz wynika z tego że my niestety mamy elity do wykopania a nie do rządzenia wpuszcza się new urbanistycznych pajaców do rządzenia tymczasem my jesteśmy na etapie gdy trzeba by np. ściągać dużych inwestorów typu Northvolt a tego w Łodzi się nie robi.
Z czego wynika powyższe - ano też z tajemnicy poliszynela że łódzkie elity interesowało tylko to by mieć pracę dla siebie rodzinki i znajomych ( także politycznych ) na cycu miasta by sobie popijać piwko ogladając ładne podwóreczko z kamienicznym klimatem a latać z Warszawy a wieżowce oglądać w Londynie - a nie to by tu było poważne lotnisko bezrobocie 3-4 % czy miejsca pracy dla mas. Dlatego tak dobrze pławią się w tym sosie new urbanistyczni pajace miejscy. Cały ten klub jest do wykopania - niestety na razie pływają na opozycji konfliktu ogólnokrajowego partia dwuliterowa vs partia trzyliterowa i Królowa Miasta która prawie żadnej na miarę miasta wielkości Łodzi działalności choćby w nowych inwestycjach drogowych nie prowadzi może dalej ten cyrk wyżerających się na mieście klaunów ciągnąć dalej.
 

·
Registered
Joined
·
29,251 Posts
Wszystko co piszesz ma sporą dozę słuszności choć też bez przesady pewne odbicie w Łodzi nastąpiło ... Wrocław to też nie Szanghaj - typowo polska megalomania i "wózki nad innymi" powodują naddawanie znaczenia realiom pewnych miast nie ma aż takiej przepaści znowu ...
Odbicie nastąpiło, ale myślisz, ze w innych miastach go nie ma? Centra logistyczne w Łodzi sie budują, a ktos tu na SSC pisał bodajże wczoraj, ze takie tempo jak i nie większe jest koło Wrocławia (osobiście nie wiem, nie zwracam uwagi). Łódź robi jeden krok, a Wrocław w tym czasie dwa - efekt kuli śniegowej.
Łódź sie rozwija, ale w swojej lidze, inni dawno uciekli

A Wrocław* to nie Szanghaj, ale różnica wypada bezapelacyjnie na korzyść Wrocławia w praktycznie każdym zagadnieniu.

Dużo spraw o których piszesz wynika z tego że my niestety mamy elity do wykopania a nie do rządzenia wpuszcza się new urbanistycznych pajaców do rządzenia tymczasem my jesteśmy na etapie gdy trzeba by np. ściągać dużych inwestorów typu Northvolt a tego w Łodzi się nie robi.
Ale ten inwestor zainwestował w Gdańsku i przy transakcji uczestniczył rzad RP. Tu lokalni politycy czy elity nie mają nic do gadania. Inwestorzy wolą zainwestować tam, gdzie miasto rozwija sie prężniej, gdzie jest wiecej kontrahentów, gdzie więcej ludzi przybywa itp itd

Z czego wynika powyższe - ano też z tajemnicy poliszynela że łódzkie elity interesowało tylko to by mieć pracę dla siebie rodzinki i znajomych ( także politycznych ) na cycu miasta by sobie popijać piwko ogladając ładne podwóreczko z kamienicznym klimatem a latać z Warszawy a wieżowce oglądać w Londynie - a nie to by tu było poważne lotnisko bezrobocie 3-4 % czy miejsca pracy dla mas. Dlatego tak dobrze pławią się w tym sosie new urbanistyczni pajace miejscy. Cały ten klub jest do wykopania - niestety na razie pływają na opozycji konfliktu ogólnokrajowego partia dwuliterowa vs partia trzyliterowa i Królowa Miasta która prawie żadnej na miarę miasta wielkości Łodzi działalności choćby w nowych inwestycjach drogowych nie prowadzi może dalej ten cyrk wyżerających się na mieście klaunów ciągnąć dalej.
Sorry ale jestes monotematyczny. To że w Łodzi nie ma wieżowców to efekt beznadziejnego stanu gospodarczego miasta. Tylko w prężnie działających metropoliach powstają wieżowce i dlatego takowe powstaja powoli we Wrocławiu, bo znaczenie gospodarcze tego miasta jest większe niż Łodzi.
Łódź choć się rozwija to nie zmienia faktu, ze dalej jest zacofana, mało atrakcyjna i tyle. I to się nie zmieni niezależnie od tego czy władze Łodzi pozwolą budowac do 55m czy od 55m. Dla inwestora nie ma znaczenia to czy pracownicy beda mieli widok na ścianę szczytową czy na panoramę całego miasta czego przykładem jest Kraków. Powtarzam - najpierw wzrost znaczenia gospodarczego miasta, a później w efekcie powstają wieżowce. Nie jest natomiast tak, ze to wieżowce napędzają wzrost gospodarczy miasta. Gdyby tak było to wszędzie by budowano wysoko, bo tylko totalny idiota by spowalniał rozwój miasta...

Znaczenia dla inwestora to ma to czy znajdzie fachowców (np poprzez podebranie konkurencji), to czy ew. braki na rynku mozna załatwić poprzez ściągniecie tych ludzi do miasta. Dla inwestora liczy się tez to czy uczelnie sie rozwijają odpowiednio szybko, on nawet koszty ma gdzies, bo w przeliczeniu na EUR to czy on wynajmie powierzchnie biurowa w Łodzi czy we Wrocławiu to bez znaczenia.

Niezależnie kto będzie rządził Łodzią to Łódź jest i będzie w innej, gorszej lidze. Łódź przegrała, ale w latach 90. bo nie dośc że zlikwidowano szybko przemysł na którym opierała się Łódż to gdy innych lekko bo lekko (patrz górnictwo) starano sie ratować to lokalni łódzcy politycy nie zrobili niczego by uratowac Łódź. Kapitał społeczny Łodzi też był niski, a do tego niskei było rpzywiązanie do miasta - to też niestety nie przysłużyło sie Łodzi.

*dowolnie mozna zamienić na Poznań albo Gdańsk albo Kraków
 

·
Registered
Joined
·
13,453 Posts
to lokalni łódzcy politycy nie zrobili niczego by uratowac Łódź. Kapitał społeczny Łodzi też był niski, a do tego niskei było rpzywiązanie do miasta - to też niestety nie przysłużyło sie Łodzi.
Co do ostatniego to też Ci to wskazałem - niestety dotyczy to też łódzkich elit także tych rządzących miastem i to wbrew temu czego niektórzy nie chcieli by widzieć także tych rządzących obecnie. Ta małomiasteczkowa wizja Łodzi brak ściągania dużych inwestorów jest też tego efektem i wbrew pozorom poważnie odbija się na ( braku większego ) rozwoju miasta. Zrobiono z tego miasta chlew/koryto do wyżarcia się dla pewnej grupy wzajemnej adoracji i ta grupa nie widzi ani nie odczuwa potrzeby dostrzegać tego czy w reszcie chlewu ;) się poprawia ważne że owa "elita" może dostrzegać przez okno niebo i bielone ściany oraz ma to koryto. Bardzo wąskie postrzeganie miasta w Łodzi się kumuluje poprzez jakość naszych elit.
 

·
Registered
Joined
·
29,251 Posts
Co do ostatniego to też Ci to wskazałem - niestety dotyczy to też łódzkich elit także tych rządzących miastem i to wbrew temu czego niektórzy nie chcieli by widzieć także tych rządzących obecnie. Ta małomiasteczkowa wizja Łodzi brak ściągania dużych inwestorów jest też tego efektem i wbrew pozorom poważnie odbija się na ( braku większego ) rozwoju miasta. Zrobiono z tego miasta chlew/koryto do wyżarcia się dla pewnej grupy wzajemnej adoracji i ta grupa nie widzi ani nie odczuwa potrzeby dostrzegać tego czy w reszcie chlewu ;) się poprawia ważne że owa "elita" może dostrzegać przez okno niebo i bielone ściany oraz ma to koryto. Bardzo wąskie postrzeganie miasta w Łodzi się kumuluje poprzez jakość naszych elit.
Bez przesady. Serio uważasz, ze jedną z głównych przyczyn niewystarczającego rozwoju Łodzi jest to, ze MPU postawiło na MPZP zapis 'do 55m'? Że jakby nie to to Łódź by się rozwijała szybciej i by doganiała innych?

A chlew jest wszędzie, w każdym mieście obsadzają spółki i spółeczki swoimi ludźmi. Rząd RP robi to samo

Yup, dlatego LG Chem rozważał Łódź, jako drugą lokalizację. Wszystko się zgadza.
No i Łodzi nie wybrał, nie pierwszy i nie ostatni raz.
 

·
Registered
Joined
·
1,459 Posts
Nie wybrała z innych powodów, ale dam Ci coś co pięknie obala tę tezę o specjalistach:

„Dlaczego w grę wchodziła tylko jedna działka? Po pierwsze, chodziło o jej wielkość. Po drugie, musiała być na terenie Łodzi lub dość blisko niej, ponieważ tylko w głównym mieście regionu LG mogło znaleźć „

Wiesz... ja powiem tyle, z fotela Piotrkowskiej 104 ciężko się szuka inwestora, nawet na takie projekty PPP.

PHZ zbyt mocno się boi, że oskarżą jej urząd o podróże, a bez tego to ściągniesz co najwyżej firmę ze Zgierza. Śmieszne, ale po latach Kropiewnicki wydaje się w tym aspekcie wizjonerem.
 
46241 - 46260 of 46589 Posts
Top