SkyscraperCity banner

46281 - 46300 of 46589 Posts

·
Registered
Joined
·
180 Posts

·
Registered
Joined
·
1,459 Posts
InLodz21 to jest taki blamaż ... biorąc pod uwagę aktualny stan dróg, estetykę miejską i potrzeby rewitalizacji, to ta instytucja brzmi jak fanaberie bezdomnego, który zamiast jedzenia wolałby chardonnay. To wszystko dzieje się w świetle centralizacji domów kultury. Instytucja pomysłami dubluje to, co miało stanowić core EC1, a oprócz tego, cały czas nie wiadomo kto i dlaczego za tym stoi.

Jeśli Walczak chce coś osiągnąć i to rozwijać, to czas wyjść z bezpiecznej pozycji tajemniczego filantropa. Niech ratuje swoją koleżankę Hanię, bo aktualnie w świetle braku pokrycia obietnic PPP, szemranej sprzedaży lotniska, problemów infrastruktury twardej oraz ogromnej ilości pustostanów całej ekipie PHZ osuwa się grunt pod nogami. Na potknięcie Hanny czekają z kolei Ci którzy zostali oszukani przez koalicje PO / SLD oraz uczestnicy Exodusu z PiS.

Wyciągam popcorne i oglądam, bo bez spektakularnych sukcesów na CITO to szykuje się nam powtórka Jerzego Kropiewnickiego.
 

·
Registered
Joined
·
298 Posts
chyba 1szy raz rzeczywiście Libeskind coś projektuje dla Łodzi. To zresztą widać.
Libeskind pawilonik żabki ma projektować?
Realizacje jego studia naprawdę bywają różne są zarówno większe jak i mniejsze
Żabka Libeskinda.
Dumnie, ale swojsko. Na ostatnim, pierwszym piętrze muzeum cywilizacji. Całej. W piwnicy centrum kreatywnych technologii. Dla pięciu dyrektorów zabraknie miejsca na biurka, ale mogą pracować zdalnie. Dojazd ulicą bez ciągłości asfaltu, tzw. zdekonstruowaną. Budować koniecznie!
 

·
Registered
Joined
·
29,251 Posts
TVP Łódź wymazała z materiału logo Senatu. "Nie rozumiem, w czym ma pan problem"

Senat przekazał TVP Łódź nagrania dotyczące przyjęcia uchwały z okazji 50. rocznicy strajku łódzkich włókniarek. Materiał wykorzystano, ale logo Senatu z polską flagą zamazano.
[...]
Nadawcy otrzymali nagrania. Jak się okazało, w swoim materiale emitowanym w "Łódzkich Wiadomości Dnia Flesz" TVP Łódź zamazała logo Senatu z polską flagą.

- Nie rozumiem, w czym ma pan problem - skomentował Interii Jarosław Kosmatka z TVP Łódź, który był tego dnia wydawcą.
To Kosmatka z DŁ do TVP przeszedł. Kiedy transfer na rzecznika wojewody? Bo to lokalna tradycja ze dziennikarze ida do rzeczników :p
 

·
Registered
Joined
·
29,251 Posts
Z drugiej transzy tego funduszu inwestycji lokalnych Łódź otrzymała oczywiście 0. Myślę że można podziękować wszystkim lokalnym działaczom PiS. Jesteście beznadziejnie że nie potraficie nic załatwić a gierki partyjne są w 100% ważniejsze od interesu Łodzi.

Żenada, potem się dziwić ze klub im się sypie. Rozumiem że PO-SLD walczy z PiS ale jak przekonać się do głosowania na lokalny PiS? Na pewno te działania nie pomagają a zniechęcają
 

·
Registered
Joined
·
3,739 Posts
W dniu dzisiejszym natomiast przeczytałem tekst na FB Miej Miejce także udzielającego się tu kolegi. Na początek moja ocena jest taka, że to bardzo niefajne jest podpieprzanie komuś pojęć z dnia poprzedniego (kult cargo od Kosmy Nykiela z dnia wczorajszego). Oczywiście to pojęcie choć wczoraj bardzo dobrze architektonicznie i urbanistycznie wyniuansowane przez Nykiela dziś zostało totalnie od czapy wkomponowane w wyłącznie polityczny kontekst. Totalny odlot.

Tekst ten bije bez sensu i celu i wyłącznie PHZ, UMŁ i w to co najgorsze to aspirującą miejską klasę średnią. Jaki to jest straszny ból ta klasa średnia. Oceniam ten tekst fatalnie nie tylko dlatego, że ma on wyłącznie polityczny kontekst. Przede wszystkim zawiera całkowicie fałszywy wniosek, że przez rewitalizację Włókienniczej problem patologii przenosi się tylko o kilka ulic dalej. Otóż NIE szanowny Panie Łódź gentryfikuje się i w całym kwartale 1 i też innych przyległych i wszędzie gdzie na to ekonomia pozwala. Miasto nie dźwignie (i to żadne nie tylko Łódź) całego tak zdewastowanego Sródmieścia i nie złapałem po tym tekście czy to pretensja czy to żal. Bo wychodzi na to, że wyłącznie wina PHZ i UMŁ. Pogubiłem się też logicznie ale wychodzi chyba, że to ich wina, że miasto nie gentryfikuje się wszędzie gdzie może czy też gdzie powinno w Śródmieściu.

Zarzut, że robi się taką a nie inną Włókienniczą bez analizy dlaczego ona taka była a nie inna jest wręcz śmieszny. Ja nawet to odczytałem, że to chyba wina PHZ ta Włókiennicza bo tak ją bidulka zaniedbała. Analiza była przecież (Pan się chyba sam do niej przyznaje). Była to ulica żuli i meneli od co najmniej powojnia ale i często gęsto też wcześniej. Wniosek z tej analizy, żeby te kamienice wyremontować i jednak przecież oddać mieszkańcom za całe 9pln m2 pan poddaje wątpliwości (jak w jakimś tam podobno stopniu autor koncepcji PROCŁ). Oczywiście nie wskazując co niby innego z tym zrobić innego (przy założeniu, ze jednak koncepcja PROCŁ była zła lub jest fatalnie realizowana, jak rozumiem przez UMŁ i PHZ). Jest ból o kariatydy jakby to był największy dramat Łodzi, straszenie Springerową Wanną z kolumnadą, ból o zmianę nazwy na Kamienna jakby ona miała jakieś znaczenie. Mi to akurat obojętne i można dyskutować ale co niby jest złego w powrocie do nazwy historycznej (TAK historycznej nie wymyślonej przez tego potwora PHZ).
Btw choćby Pan chciał to komentarze pod postami dot. kariatyd nie są jakoś szczególnie krytyczne. Patrz FP Przestrzeń dla Łodzi. Nawet samo Sto Lat Planowanie nie poddało tego druzgocącej krytyce sugerując, że zwyczajnie tą żulo kamieniczkę należałoby metodologicznie potraktować buldożerem i zbudować coś nowego. I to jest racja tylko wówczas dofinansowania z UE byłoby nul.

Wszystko jest w tym tekście a tak na prawdę niczego nie ma poza politycznym wyciem.

Natomiast tekst Kosmy Nykiela z dnia wczorajszego prima sort. Tak się robi właśnie miasta, tak myśląc i pisząc takie rzeczy. Bardzo dobry poziom nie uciekający do polityki nic a nic.Jeszcze raz brawo. Obserwuję i czekam na kolejne teksty.
 

·
Registered
Joined
·
29,251 Posts
Szok
Łódź planuje połączenie miejskich spółek zajmujących się gospodarką wodno-kanalizacyjną

- Czas byśmy „ruszyli” ostatnią już pozostałość po poprzednim zarządzie miasta, czyli Panu Prezydencie Jerzym Kropiwnickim oraz jego zastępcy Włodzimierzu Tomaszewskim. Na początku lat 2000 została powołana spółka ŁSI oraz został dokonany podział ZWiKu na trzy niezależne podmioty: ŁSI, ZWiK oraz GOŚ. ZWiK oraz GOŚ w ostatnich latach wykonały gigantyczną pracę, by szukać oszczędności. W sytuacji, w której jesteśmy, musimy się optymalizować jeszcze bardziej. Stąd przystępujemy do prac do połączenia spółek. Powołany w tej sprawie został Komitet Sterujący. Będziemy próbowali wypracować rozwiązania, które przyniosą kolejne oszczędności – mówi Wojciech Rosicki, sekretarz miasta Łodzi.

Chcemy docelowo połączyć ze sobą Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Grupową Oczyszczalnię Ścieków. Zamiast dwóch zarządów – będzie jeden zarząd. Zamiast dwóch rad nadzorczych – będzie jedna rada. Zamiast dwóch prezesów – będzie jeden prezes. Oszczędności będziemy szukać w strukturach, radach, członkach zarządu, personelu. Jeżeli chodzi o trzecią spółkę – Łódzką Spółkę Infrastrukturalną – będziemy dążyć do jej likwidacji – przynajmniej w takiej formie, w jakiej obecnie funkcjonuje. Są pewne pomysły jak ją zreformować – bo jak państwo doskonale wiecie, ŁSI wciąż buduje sieci, zajmuje się rewitalizacją, jest zaangażowana w procesy inwestycyjne warte dziesiątki milionów złotych – i z dnia na dzień to się nie zmieni – dodaje Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju UMŁ.

W Łodzi funkcjonuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Grupowa Oczyszczalnia Ścieków oraz Łódzka Spółka Infrastrukturalna odpowiedzialna za inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. To ważne spółki. Zapewnienie mieszkańcom ciągłych dostaw wody, odbioru i oczyszczania ścieków, ciągłe rozwijanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej - to są strategiczne zadania samorządu. Utrzymanie ponad 4 tysięcy kilometrów sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, oczyszczalni ścieków, ujęć wody, systemów jej uzdatniania i kontrolowania jakości.

To są ważne zadania. Mieszkańcy muszą mieć pewność, że w kranach zawsze będą mieli wodę zdatną do picia, spełniającą niezwykle wyśrubowane normy czystości. Musi ona być bezpieczna zarówno pod względem bakteriologicznym, jak i chemicznym. Miasto się rozwija. Z roku na rok przybywa w Łodzi nowej sieci - rosną więc też koszty utrzymania całego systemu wodociągowo - kanalizacyjnego. Konieczne są nowe inwestycje na nowych osiedlach, konieczna jest także w mieście systematyczna wymiana wodociągowych magistral, zastępowanie najstarszych studni głębinowych nowymi ujęciami. Nakładów wymaga również rozbudowa istniejącej sieci, szczególnie w peryferyjnych rejonach Łodzi, tam bowiem najszybciej rozwija się nowe budownictwo. To wszystko kosztuje. Dla ZWIK, ŁSI i GOS wzrost inflacji w Polsce oznacza wzrost cen prądu, paliw, zakupu materiałów, nowego sprzętu, części zamiennych i usług. Nie chcemy tych kosztów przerzucać na mieszkańców. Szukamy oszczędności, gdzie to tylko możliwe. Dlatego rozpoczynamy długotrwały proces, którego zwieńczeniem ma być połączenie spółek zajmujących się w Łodzi szeroko rozumianą gospodarką wodno-kanalizacyjną.

1123427
Coś o co apelowano od dawna wreszcie będzie zrealizowane.

Ciekawe co z ŁSI wymyślą i czy nie wyjdzie tak, ze zarząd i RN ŁSI - likwidacja, a Łódzka Super Spółka sie pojawi i będzie nowy zarząd i nowa RN :) Tak czy inaczej pod znakiem zapytania stawia to trochę PPP, bo znowu bedzie bałagan i pewno się okaże, ze no wicie rozumicie famuły na Ogrodowej muszą poczekac bo reorganizacja spółki. Obym się mylił.

BTW Zrzucanie winy na Kropę za decyzje sprzed 10 czy 15 lat jest nawet śmieszne, Poza UMŁ to chyba nikt już o kropie nie pamieta w Łodzi
 

·
Registered
Joined
·
3,854 Posts
ŁSI pewnie nie będzie już właścicielem sieci, więc odpadnie płacenie jej czynszu dzierżawnego. I skupi się na realizacji inwestycji komunalnych.
Ciekaw jestem reakcji związków zawodowych w ZWiK na te zmiany :)
 

·
Registered
Joined
·
13,028 Posts
Z efektami też miernymi bo jakoś nie kojarzę inwestorów z Izraela w Łodzi a nie oszukujmy się oni mają tam trochę międzynarodowych firm u siebie
Wyjazdy niewiele dały a z drugiej strony teflonowa Hanka goni od kilku lat królika, pod nazwą Expo na które wydano wiecej niż na te wszystkie wyjazdy Kropiwnickiego.

No i za Kropiwnickiego były trzy flagowe inwestycje, centrum księgowe Philipsa, fabrykę Della i Gilette. Za Hanki nic takiego nie udało sie przyciągnąć. Więc moze z Izraela nic nie zdobył, ale to pozyskiwanie strategicznych inwestorów wychodziło lepiej poprzednikowi niż Hance, choć wiem że wielu uważa inaczej mimo że fakty mówią co innego. I nie bronię Kropiwnickiego, bo sam na niego najeżdżałem. Ale dopiero przy Hance wyszło, że nawet on był przy niej dobrym prezydentem

Yup, dlatego LG Chem rozważał Łódź, jako drugą lokalizację. Wszystko się zgadza.
Dell powstał w Łodzi a LG rozważało Łódź jako "drugą lokalizację". To jest ta różnica między Kropiwnickim a Zdanowską. Z tego drugiego LG został tylko pusty PR dla mieszkańcó w stylu "wicie, staraliśmy się ale nie wyszło".
\
Bez przesady. Serio uważasz, ze jedną z głównych przyczyn niewystarczającego rozwoju Łodzi jest to, ze MPU postawiło na MPZP zapis 'do 55m'? Że jakby nie to to Łódź by się rozwijała szybciej i by doganiała innych?

A chlew jest wszędzie, w każdym mieście obsadzają spółki i spółeczki swoimi ludźmi. Rząd RP robi to samo


No i Łodzi nie wybrał, nie pierwszy i nie ostatni raz.
Przecież w tym poście Darek nic nie pisze o MPU, wiezowcach itp. tylko celnie opisuje podejście naszych lokalnych władz ogólnie do administrowania miastem (bo oni nie zarządzają nim). Moze ty uważasz za okej że lotnisko leci na pysk, inwestycje miejskie w infrastrukturę (szczególnie drogi) poleciały na pysk, utrzymanie infry poleciało na pysk, w spółkach i spóleczkach obsadza sie kolesi, "bo wszędzie tak jest" ale efekt tego to jest to o czym pisze Darek.

Za to też został odwołany:
„Sporo czasu Kropiwnicki spędzał w podróżach. Od 2002 r. wyjeżdżał służbowo za granicę 175 razy – najczęściej do Niemiec (17 razy), Francji (12), Belgii (10) i Izraela (9). Odwiedził również Malezję, Singapur, Liban, Syrię, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Armenię. – W misjach biorą udział także jego najbliżsi współpracownicy, radni klubu PiS i biznesmeni, dobierani według klucza znanego chyba tylko prezydentowi – mówi Jarosław Berger.”

Ale miał tez topowych doradców :D

„W sprawach bezpieczeństwa radą służyć miał prezydentowi znany detektyw Krzysztof R., aresztowany później pod zarzutem współpracy z mafią paliwową, a w sprawach inwestycji zagranicznych Piotr M., znany ze słabości do Maybachów były poseł Samoobrony, który także trafił wkrótce do aresztu pod zarzutem oszustw podatkowych. „

Ci sami mądrzy Łodzianie odwołali pośrednio Grabarczyka w 2012 za zasługi jakie dla miasta zrobił jasno pokazując że wolą pustych polityków którzy nic wielkiego nie robią dla miasta jak Godson czy Kwiatkowski, ale są "fajni w mediach".
 

·
Registered
Joined
·
13,028 Posts
Za to też został odwołany:
„Sporo czasu Kropiwnicki spędzał w podróżach. Od 2002 r. wyjeżdżał służbowo za granicę 175 razy – najczęściej do Niemiec (17 razy), Francji (12), Belgii (10) i Izraela (9). Odwiedził również Malezję, Singapur, Liban, Syrię, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Armenię. – W misjach biorą udział także jego najbliżsi współpracownicy, radni klubu PiS i biznesmeni, dobierani według klucza znanego chyba tylko prezydentowi – mówi Jarosław Berger.”

Ale miał tez topowych doradców :D

„W sprawach bezpieczeństwa radą służyć miał prezydentowi znany detektyw Krzysztof R., aresztowany później pod zarzutem współpracy z mafią paliwową, a w sprawach inwestycji zagranicznych Piotr M., znany ze słabości do Maybachów były poseł Samoobrony, który także trafił wkrótce do aresztu pod zarzutem oszustw podatkowych. „
Ale jak to, gdzie teraz będzie Zdanowska kolesi wsadzać jak z 3 stołków się zrobi jeden?
No chyba że 3 zostaną a doda się ten jeden dla tej nadfirmy. Wszak potrzeba matka wynalazków. Doda sie do tego co jest nadspółkę, albo w nowej spólce zrobi się tyle stołków by dla każdego starczyło. Kiedyś mieliśmy taki cyrk że Hanka za poparcie była w stanie taki stołek sprezentować nawet Tomaszewskiemu


Więc nie bój o te stołki
 
  • Like
Reactions: AntyLe25

·
Registered
Joined
·
29,251 Posts
No i za Kropiwnickiego były trzy flagowe inwestycje, centrum księgowe Philipsa, fabrykę Della i Gilette. Za Hanki nic takiego nie udało sie przyciągnąć.
No jasne nic. Ten wzrost powierzchni biurowej na przestrzeni ostatniej dekady to przypadek, a biura sa puste - nikogo tam nie ma*. Te wszystkie centra logistyczne to czym się różnią od montowni niczym, a tez powstały i to ile tych hal? Oczywiscie to nie jest wszystko zasługa Zdanowskiej - cześć z tych inwestycji by przyszła niezależnie od tego czy miastem rządziłaby Zdnowska czy ktos inny to oczywiste


*dobra teraz to może dosłownie nie ma, ale wiadomo o co chodzi
 

·
Buja mnie Łódź ;-)
Joined
·
7,962 Posts
W dniu dzisiejszym natomiast przeczytałem tekst na FB Miej Miejce także udzielającego się tu kolegi. Na początek moja ocena jest taka, że to bardzo niefajne jest podpieprzanie komuś pojęć z dnia poprzedniego (kult cargo od Kosmy Nykiela z dnia wczorajszego). Oczywiście to pojęcie choć wczoraj bardzo dobrze architektonicznie i urbanistycznie wyniuansowane przez Nykiela dziś zostało totalnie od czapy wkomponowane w wyłącznie polityczny kontekst. Totalny odlot.
Serio? Nie słyszałeś o kulcie cargo wcześniej niż u Nykla? To pojęcie funkcjonuje w obiegu od lat :D

A tekst Ogrodowskiego jest bardzo dobry, polecam do poczytania:

Podpisuję się pod każdym z tych zdań:

Wszystko w tym postulacie jest źle – nie dość, że Osiecka nie śpiewała (nieważne, dla wielu osób śpiewała i mają to już utrwalone w głowie i co im pan zrobi), to nijak się to ma do samej ulicy, jej byłych już mieszkańców i do samej Łodzi. Bohaterowie tej melancholijnej piosenki prawdopodobnie nie mieliby szans oprzeć się walcowi gentryfikacyjnej zmiany. Ich klasowe pochodzenie jest jasne – są z klasy ludowej, „wcale Szekspira nie znają”, więc dla nich jest tylko wysiedlenie i ewentualna wycieczka turystyczna w ramach jednej z łódzkich imprez masowych, jak Festiwal Światła. Ich ulica już dawno nie jest ich – stała się własnością polityków, urzędników i całej miejskiej klasy aspirującej, która marzy o tym, żeby tu był Mediolan, Barcelona, Wiedeń czy nawet Wrocław, ale kompletnie bez zrozumienia czemu te miasta są dziś tym czym są, czemu mieszka się w nich lepiej niż w Łodzi i czemu stoją w urbanistycznym rozwoju lata świetlne przed Łodzią. Jest to swoisty kult cargo, przeszczepianie na miejscowy grunt fragmentów modernizacji bez zrozumienia jej istoty i stojących za nią mechanizmów, ślepa wiara w to, że jeżeli wyłożymy ulicę granitową kostką, doczepimy do kamienic gipsowe detale i korten, posadzimy rachityczne drzewka podtrzymywane kijem i wysiedlimy „patologię” poza centrum miasta, to będzie tu Europa, wielki biznes i masa turystów. Dlatego jako miasto podejmujemy ten gargantuiczny wysiłek, płacimy za to miliardami złotówek i euro, a na koniec zostaniemy z tymi kariatydami, kostką i gipsowymi aniołkami jak Himilsbach z angielskim – bez wielkiego biznesu, bez turystów, ale za to z gigantycznymi problemami, tylko przesuniętymi kilka ulic dalej.
 

·
Registered
Joined
·
29,251 Posts
Toya niezwodna:
O SPÓŁEK MIEJSKICH ŁĄCZENIU
Po raz kolejny powraca temat połączenia łódzkich spółek wodno-kanalizacyjnych. Jest już nawet specjalny zespół, który ma wypracować docelowy model łącznia miejskich spółek. Nowy zespół podejmie więc stary temat, bo analizy na ten temat zostały zlecone już... rok temu.
 

·
Registered
Joined
·
3,739 Posts
@xkk ten tekst w mojej ocenie jest bardzo zły. Tezy są z założenia polityczne i fałszywe. Można je falsyfikować na poziomie edukacji podstawowej. Nie podpisuję się pod żadnym z twierdzeń i pod dosłownie jednym i nieprawdziwym zresztą wnioskiem końcowym.

To zresztą tekst wyłącznie polityczny i nadający się do wątku PHP. Kosma Nykiel zajmuje się chyba raczej miastem a polityką widać mniej.
 

·
Registered
Joined
·
13,028 Posts
No jasne nic. Ten wzrost powierzchni biurowej na przestrzeni ostatniej dekady to przypadek, a biura sa puste - nikogo tam nie ma*. Te wszystkie centra logistyczne to czym się różnią od montowni niczym, a tez powstały i to ile tych hal? Oczywiscie to nie jest wszystko zasługa Zdanowskiej - cześć z tych inwestycji by przyszła niezależnie od tego czy miastem rządziłaby Zdnowska czy ktos inny to oczywiste


*dobra teraz to może dosłownie nie ma, ale wiadomo o co chodzi
Powierzchnia biurowa biorąc pod uwagę punkt startu i układ odniesienia w postaci pozostałych miast rosła też za Kropiwnickiego wiec to nie argument. Już tu wielokrotnie wklejałem tabele Coolliersa gdzie wychodziło że najszybciej to straty do TOP5 nadrabialiśmy w latach 2007-12 a od 2013 tracimy dystans. Więc sorry ale ja tu zasług Zdanowskiej nie widzę, od samograj był rozruszany za poprzednika.

Branża AGD, logistyka, to tak samo naturalne było że to musiało sie pojawić (choć bez Dellostrady i tych dojazdów które zbudował poprzednik pewnie byłoby tego mniej, obecna ekipa dojazdów do A i S czy dróg pod logistykę nie buduje bo uważa że są niepotrzebne, a taka tuba propagandowa UMŁ RwR wprost tu regularnie pisze, że Deloostrada to był zbytek, zatem widać jakie tam poglądy rządzą obecnie)
 

·
Registered
Joined
·
13,028 Posts
Co za bełkot. autor tego czegoś chyba nie zrozumiał co to jest kult Cargo tak samo nie rozumie Łodzi. W XIX wieku Łódź a dokładniej Piotrkowska powstawała w takiej a nie innej formie bo własnie chciała naśladować to co było najlepsze i modne gdzie indziej. I teraz chcąc mieć budyni star architektów robi to samo. Ale autor jak zwykle cegła, najlepiej klinkierowa, skromnie bo jak chcemy mieć budynek star architekta, który jest jeszcze jakoś związany z naszym miastem to "kult Cargo". Normalnie kolejny małomiasteczkowy ekspert, którego nasze miasto przerosło. A potem się dziwimy że w Łodzi nie ma miejsca na wysokie budynki bo przecież one przytłaczają, będą wieże kościołów przysłaniać i najlepsze są kilkupiętrowe bloki wzdłuż wybetonowanych ulic i chodników.
 
  • Like
Reactions: Darek Yoker

·
Registered
Joined
·
1,459 Posts
@Bartas2004 a ja się zgadzam z Kosmą. W Łodzi potrzeba kompleksowych przemian rewitalizacyjnych i estetyzujących, a dopiero później budynek Star Architekta. Nikt nie przyjedzie do Łodzi oglądać jednego budynku który był fanaberią lokalnych polityków z przerostem formy nad treścią. Takie budynki są uzupełnieniem, a mityczny efekt Bilbao wyszedł wyłącznie w Bilbao i nie ma dowodów na to, że budując przeskalowane CFC Łódź by powtórzyła ten sukces. Nie chce tu Łodzi deprecjonować, ale nawet braki dużej rzeki stawia nas w gorszej sytuacji jeśli chodzi o przestrzeń miejską.

Za swojego życia efektu Bilbao nie uświadczymy, bo do tego trzeba miliardów wpompowanych w centrum, a tych nikt nie da, bo nie ma po co ;)

Zamiast star architektem, niech politycy dowiedzą się co z dwiema ustawami rewitalizacyjnymi i niech zaczną korzystać z narzędzi które daje specjalna strefa rewitalizacji która sami ustanawiali. Pracy jest po pachy, ale wymaga to wyboru pomiędzy konferencjami i zdjęciami na fb, a godzinami przed biurkiem.
 

·
Buja mnie Łódź ;-)
Joined
·
7,962 Posts
@xkk ten tekst w mojej ocenie jest bardzo zły. Tezy są z założenia polityczne i fałszywe. Można je falsyfikować na poziomie edukacji podstawowej
No to jest sfalsyfikuj. Śmiało
 
46281 - 46300 of 46589 Posts
Top