SkyscraperCity banner

46441 - 46446 of 46446 Posts

·
Registered
13,017 Posts
Zdanowska po prostu nie zaczeła prac nad Konstytucyjną - tak jak nie zaczął tego nikt od czasu gdy powstała koncepcja tej trasy - nikt więc niczego nie zabrał, nikt niczego nie zarzucił.
Dojazdy do autostrad sa niezrealizowane i moze to podkreślę raz jeszcze - sam dodałem cegiełkę do tabelki ze spisem niespełnionych obietnic Zdanowskiej i chyba mało który forumowicz pzoa toba mysli, ze ja lubię Zdanowska i ja popieram. Nie lubie, nie popieram i żałuję jakiegokolwiek głosowania na PO w Łodzi od ~2015r

Zabrał Fabryczny? Nie zabrał i to się liczy.
Nad KDP prace trwały i ustały i dlatego sam napisałem wtedy:
"Z wad: Zwlekano z resztą S14, rozpoczęto i nie dokończono dokumentacje KDP "

1. opóźnienia to powstały za czasów zaawansowanej I kadencji PiS, więc to już PiSowskie tempo
2. była możliwość łatwego podniesienia prędkości do 140km/h co już jest prędkością OK biorac pod uwagę, ze to linia docelowo o charakterze regionalnym, a wiekszośc pociagów zatrzymuje sie co chwilę; niestety nikomu nie zależy na dorzuceniu kilku milionów do tego by do zmienic...

Tylko, że mamy już kilka lat rządów PiS - czy trwają jakies prace nad tym by powstała linia nowa do Kutna? Bo była taka wzmianka, zobaczymy. Obecna trasa do Kutna nie jest problemem - w sensie ona jest Ok tylko, ze Ok dla ruchu aglomeracyjnego, Łódź potrzebuje nowego wylotu dla ruchu dalekobieznego.
Zrzucanie całej winy na PO po sześciu latach rzadów jest tak samo żenujące jak zrzucanie winy na PiS gdy PO-PSL byli już w połowie drugiej kadencji. Zrzucac na poprzedników to można w I kadencji, II kadencja to już inna sprawa...

To twoja opinia. Ja się z nią nie zgadzam. Nie przeceniałbym znaczenia KDP, bo to nie jest świety Graal, któy spowoduje, ze nagle zwalą się tu masowo inwestorzy, a NCŁ zostanie zabudowane w kilka lat, bo co właściwie się zmieni? No fajnie, ze będzie można dojechać szybko do Wrocławia czy Poznania, ale nikt firm z tych miast do Łodzi nie przeniesie. Już wieksze znaczenie będzie miał odcinek do Warszawy, ale czy nagle firmy masowo zaczną inwestowac w NCŁ? Bzdura, bo musza być ludzie chętni pracowac w Łodzi, a tak się nie stanie - ludzie wolą jednak żyć w Warszawie, a nie w Łodzi.
owszem KDp wesprze rozwój gospodarczy Łodzi tak jak i wszystkich miast na których stanie Y, ale to nie będzie wzrost gwałtowny, a powolny.

CPK to nie musi się równac KDP. Projekt CPK jest chory zakłada, ze cała Polska będzie zjeżdżac się pociagami do jednego lotniska w Polsce. Komu to słuzy? Mieszkańcy Wrocławia, Krakowa czy Poznania mają swoje lotniska. CPK to jest taki miś do którego wpakowano wszystko bez sensu - przypomne, ze tramwaje podmiejskie chciano wepchnac do projektu CPK. Tu potrzebne jest zwykłe lotnisko dla Łodzi i Warszawy z KDP i dojazdem z A2 czy S8 i tyle.
Warto podkreslić, ze Zdanowska wspiera KDP i otwarcie wyraza inne zdanie. Wg mnie nie mozna łączyc CPK i KDP. To drugie moze istnieć bez CPK w końcu tak to było za czasów PO-PSL

No Macierewicz dobrze wybraleś. Macierewicz dalej mami ludzi w Bełchatowie i gada brednie, ze tam bedzie dalej kopalnia. Gdy inne ośrodki górnicze maja gotowe strategie i pomysły co zrobic z pieniędzmi które da UE na transformację to Macierewicz gada bzdety, ze kopalnia w Bełchatowie będzie i cały okręg myśli że wszysko jest git i fajnie.
Ogłupia ludzi w Bełchatowie, zabrał Airbusa w Łodzi, zabrał terminal rpzełdaunkowyw Łodzi - tak jest bilans. To człowiek, który niszczy potencjał, szkodnik nr 1

Brednie. Na KDP była gotowa spora cześć dokumentacji i co robił PiS? Na nowo udawał, ze pracuje i tworzył nowe korytarze dla przebiegu KDP po to by... wrócic do tych korytarzy które znane były juz za PO. Zmarnowano kilka lat na to by udawac, ze coś sie robi. Przecież Nowak tych dokumentów nie spalił w piecu, one zostały schowane do szuflady, ale gotowe do wykorzystania.
6 lat to mało? To kupa czasu i majac już gotową sporą cześć dokumentacji wystarczyło jeszcze z 3 lata popracować nad resztą dokumentów. Tu juz powinna trwac budowa, jakos przy budowie autostrdjie trzeba kilkunastu lat planowania, a i tu i tu mowa o nowym korytarzu.

Gdzie ja to neguję? Ja się z tym zgadzam, nie wiem tylko po co pisać to 100 razy - jak sie zgadzam to sie bardziej nie zgodzę

Czy ja na tym SSC brzmię jakbym lubił Zdanowską? Mam inną wizję Łodzi, widze inne niż ty wady, ale tez oceniam ją krytycznie. Tylko znowu - pisanie 100 razy tego samego niczego to nie zmieni - nie zgodze się bardziej niz teraz.

Ja się zgadzam tylko musi byc ten ktoś kto pokaze, ze chce przejąc władzę, zbierze poparcie, ludzi itp itd Póki co nikogo takiego nie ma - większość osób, nawet jesli merytorycznie jest ok, to nie radzi sobie politycznie. Nie umie stworzyc profesjonalnego ruchu lokalnego, nie umie zebrac funduszy, nie umie sie odpowiednio wypromowac itp itd Trudno mi jednocześnie winic łodzian za to, ze nie wiem nie czytają tego co pisze UNJ - to ona musi dotrzec do łodzian, a nie oni do niej. Póki co UNJ (to tylko przykład) ani nikt inny nie potrafł tego zrobić - nie umiał się przebić przez obecny beton.
Problem Łodzi jest niestety spory - lokalni aktywiści są zbyt słabi by sie przebić, a partie ogólnokrajowe nigdy w Łódź specjalnie nie inwestowały. Konfa tu sie nie liczyła i nie liczy, Kukiz to samo, Nowoczesna też, z Hołownia czuję że wyjdzie to samo choc mam nadzieję, ze nie. To jest sytuacja patowa - nie ma nadziei na to, ze ktoś tu sie przebije przez beton PO+SLD-PiS. Tez mi nie odpowiada ta sytuacja, ale to że ludzie nie chcą głosowac na innych to nie wina łodzian ale polityków/aktywistów. W innych miastach daja oni czasem rade sie przebić.
Nie zaczęła, choć nastała kolej na Konstytucyjną. Poza tym jakie s konsultacje jednak były, a wybrany wariant obwodnicy Nowosolnej jednak zawierał północny odcinek Konstytucyjnej. Przyszła kolej na budowe Konstytucyjnej i w swoim stylu teflonowa Hanka uciekła od ryzyka krytyki i schowała głowę w piasek. Równie dobrze bym mógł napisac że PiS nie zajumał terminala czxy Airbusa, bo przecież też nic nie zaczął. Nikt nic nie zaczął w tym temacie...

Nowak tylko dlatego nie zabrał Fabrycznego, bo Grabarczyk zdążył rzutem na taśmę podpisać umowę z wykonawcą. Inaczej by nie było niczego. Więc tak, wdzięczny jestem Grabarczykowi za to, ale na pewno nie PO, bo ich minister chciał zadumać i p o prostu już nie mógł bez kar umownych dla wykonawcy pewnie liczonych w grube miliony. A teraz mamy powtórkę z rozrywki, tyle że teraz to ja ju ż nie liczę na rozsądek u PO, bo jestem prawie pewny że jeśli prace nad KDP nie będą na tyle daleko zaawansowane (umowa z wykonawcą) to znowu to szemrane towarzystwo zajuma

Dostępność komunikacyjna to podstawa. Dziś z Łodzi masz 1,5-2 godzin na normalne lotnisko, a kolei ponadregionalnej prawie nie ma. Pytanie za 100 punktów, ile mamy w Łodzi pociągów IC? A ile jest takich we Wrocławiu? A ludzie muszą być mobilni. Tak jak A1 i A2 rozwinęły logistykę, tak KDP, a najlepiej KDP i CPK zmieni warunki dla inwestycji w NCŁ. Niestety tego nasze władze nie zauważają za bardzo. A deweloperzy powoli przestają wierzyć że coś się zmieni. I Nowak nie zawiesił prac, on je odłożył na święty nigdy. Według bardzo ambitnego harmonogramu (moim zdaniem niemożliwego do zrealizowania) budowa miała zaraz ruszyć a Y maił być gotowy w 2020. Realnie byłby w okolicach 2023-5. Ale przyszedł Nowak i powiedział "nie bo nas nie stać". Nie dając nic w zamian.

Analizy robione jeszcze za PO mówiły że najlepsza opcją na lotnisko dla Warszawy po 2035 jest CPL pod Baranowem, Tylko wtedy lokalny kacyk mazowiecki zrobił lotnisko w Modlinie, "bo tak". A sama Warszawa chce utrzymać swój monopol na duże lotnisko biznesowe w Polsce bo daje jej to przewagę nad innymi. Stąd też się broni i chce by Polska sponsorowała jej jej własne lotnisko w samej Warszawie a nie lotnisko lepiej skomunikowane z innymi częściami polski pod Warszawą. CPK w wersji PiS jest przeskalowane, ale po odchudzeniu powinno powstać. I powoli (nie nagle jak chce PiS) zastępować Okęcie. Tak mówiły analizy. Ale rozumiem że lepiej inwestować w dużo gorzej położony Modlin, bo lokalny polityk tak chciał?

Uwalając Y Nowak powinien dac alternatywę między Lodzią i Wrocławiem, bo to brakujący element infry. Nie dał nic poza bieda modernizacją na małym ogryzku. Jego wybór, tak samo jak jego partii, ale ja już nie ufam im i mogę co najwyżej gest Kozakiewicza pokazać.

Tempo PiS nie powala, ale wreszcie pojawiają się konkrety. A co robi PO i reszta opozycji? Obiecuje jak Antonii z Airbusem, że jak dojdą do władzy to ukręcą łeb inwestycji. Nie widze tez by Zdanowska jakoś twardo wspierała KDP. Owszem, nie krytykuje tego projektu i jak np. były wice Łodzi a obecnie poseł Lewicy Trela nie mówi, że lepsze są dworce powiatowe czy ścieżki rowerowe zamiast KDP, ale wsparciem to bym tego nie nazawał. Ona jak chce wspierać to powinna wezwać na dywanik swojego koalicjanta Lewicę i jasno powiedzieć, że jak jej lider będzie dalej forsował głupoty w stylu dworców powiatowych czy ścieżek rowerowych to koniec koalicji. Ona powinna z atym projektem lobbować w swoim ogólnopolskim środowisku politycznym, a nie potrafi nawet tego robić w lokalnym. Choć bardziej bym powiedział, że tego nie robi bo nie widzi potrzeby.

Co do Macierewicza, niech wciska kit w Bełchatowie, ze tam dalej bedzie kopalnia. To 100 razy mądrzejsze niż przekonywanie Łodzian że zamiast KDP lepsze są dworce powiatowe i ścieżki rowerowe.

Ja nie twierdzę że lubisz Zdanowską, do Marjacha czy n=innego RwR daleko ci. Ale zauważam że gdzieś tam jak dochodzi do decyzji to zaczynasz szukać tłumaczeń itp. i wiedząc jak jest źle zaczynasz głosowac na "mniejsze zło". A biorąc pod uwagę jak jest rządzona Łodź należy jak się nie widzi alternatywy zostać w domu. Bo ta ekipa dawno przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości.

·
Registered
13,017 Posts
Tragiczny stan dróg to wynik tego, że teraz PHZ inwestuje w autostrady i metro, tu postawiła priorytet... także 70% za tak spektakularne inwestycje rodem ze stolicy gwarantowane.
Właśnie Eske miałem włączoną i powiem że Hanka ma gadane. Metro buduje, masę głównych dróg których nie da się zliczyć. Generalnie rewolucja idzie i jak już skończą to do centrum kazdy bedzie mógł w 15 minut dojechac tym metrem i już nikt nie będzie jeździł autem bo będzie miał wybór. I najgorsze jest to że w te brednie te 70% wierzy.

View attachment 1132673

Nie ma Łódź Niciarniana
Nie ma trzeciego przystanku w tunelu
Jakby dorobić łącznicę Stoki-Niciarniana to w 15min by sie załapały Stoki i pewno i Marysin
Tylko ta łącznice musiały by loklane władze zrobić, dlatego będzie tylko to co rząd wybuduje, a potem i tak cały splendor na Hankę spłynie.

Z Arturówka na Widzew jadę 9 minut ŁKA, więc Arturówek tez by się załapał na 15 minut, a przy dobrych wiatrach nawet Radogoszcz Wschód.

Teraz tylko trzeba zapytać o jedno - jak miasto ma zamiar tworzyć infrastrukturę transportową na osiedlach, by ułatwić dotarcie na często peryferyjnie położone stacje.
Z Arturówka na Fabryczny w dawnych czasach, gdy nie trzeba było się przesiadać jechało się ponad 20 minut. Bo była zmiana czoła. Teraz nie masz bezpośrednich pociągów, więc dochodzi ci jeszcze przesiadka, nie ma szans na 15 minut. Już pomijam tą niesamowitą częstotliwość jaką można wyciągnąć z jednotoru.

·
City & Colour
13,192 Posts
A ja szczerze napiszę, że nadal do mnie nie trafia kolej w mieście. Po prostu lokalizacje stacji są złe i tego się nie naprawi nigdy, bo to jest nienaprawialna zaszłość historyczna.
Te przystanki maję i będą miały olbrzymie znaczenie dla aglomeracji czy metropolii i tu nie mam wątpliwości, że to będzie hit, ale dla poruszania się wewnątrz miasta to jednak znaczenie będzie niewielkie. No ja z tego nie skorzystam ani razu jak sądzę - nawet przy największej chęci i sympatii dla torów.
A ja się zastanawiam po ilu latach Łódź będzie musiała zakupić swoje pociągi do obsługi połączeń stricte łódzkich i wew. ścisłej aglomeracji. Bo jak już wspomniano, i jak popatrzysz sobie na czasy przejazdów między osiedlami, na których stacje są lub będą położone blisko zabudowań (chociaż nawet w Trójmieście często do najbliższych blokowisk są setki metrów) do stacji na trasie tunelu, to czas przejazdu skróci się często o połowę. Zresztą już teraz jakdojade.pl pokazuje jako szybsze połączenie Centrum i Radogoszcza Zach. tramwajem do Kaliskiej i ŁKA niż tramwajem i autobusem czy nawet samą jedenastką (różnica kwadransa):

1135133

1135139

Przeglądałem też dzisiaj stronę SKM w Pradze i tam przy tylko kilkuminutowej różnicy na rzecz kolei uznaje się pociąg za bardziej atrakcyjny.

Uważam też, że sieć stacji na terenie Łodzi powinna być jeszcze bardziej zagęszczona -- widzę dodatkowe przystanki na: Żubardziu na wys. Bałutki, Kozinach przy Srebrzyńskiej, Karolewie przy Wróblewskiego, Retkinii -- jeden przy Olimpijskiej, drugi przy Plocka, Kuraku przy Tuszyńskiej, Rokiciu nad Obywatelską, Widzewie -- jeden nad Rokicińską, drugi przy Augustów, trzeci na wysokości Hetmańskiej, Dąbrowie-Chojnach przy Zapolskiej.

No i integracja taryfy. Tylko bez żadnych dopłat do pociągów może się to udać.

46441 - 46446 of 46446 Posts