SkyscraperCity banner

41 - 60 of 48166 Posts

·
Registered
Joined
·
4,016 Posts
/\

Tak potwierdzam, na Pabianickiej i na Zgierskiej są takie przejścia.


Wycieczki rowerowe na coś sie przydają ;p
 

·
Natural born Lodzer
Joined
·
1,449 Posts
Tylko co za kretyn wymyślił budowanie przejścia podziemnego dla pieszych, kosztem jednego pasa ruchu i to jeszcze tego w kierunku Centrum?
Nie wiem też po co budowano dwa wyjścia dla niepełnosprawnych do tramwaju w każdym kierunku, zamiast zbudowania jednego z przejazdem przez torowisko. :bash:
 

·
Z dystansu bez dystansu.
Joined
·
2,822 Posts
HuBar said:
Nie wiem też po co budowano dwa wyjścia dla niepełnosprawnych do tramwaju w każdym kierunku, zamiast zbudowania jednego z przejazdem przez torowisko. :bash:
Jak sobie wyobrażasz taki PRZEJAZD?!
 

·
Natural born Lodzer
Joined
·
1,449 Posts

Psi park po wakacjach

Na koniec września planowane jest otwarcie pierwszego w Polsce parku dla psów, jaki powstaje w Łodzi u zbiegu ulicy Zgierskiej i al. Włókniarzy. W sierpniu teren zostanie ogrodzony i wyłożony kostką brukową.

Park miał być gotowy już wiosną tego roku. Skąd taki poślizg?

– Opóźnienie wyniknęło z powodu poszukiwania inwestora i sponsorów – mówi Ewa Jasińska z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi. – Dużo czasu zajęło też uzyskanie wymaganych pozwoleń.

Na terenie parku staną kosze i dozowniki z torebkami i łopatkami przeznaczonymi do usuwania nieczystości. Na wzór psich szkół zostanie nawet stworzony specjalny plac zabaw dla czworonogów.

– Wszystko to w ramach programu Łódź – Czyste Miasto – wyjaśnia Ewa Jasińska.
Gdyby ktoś jechał przez Łódź i chciał wiedzieć gdzie to jest, a w przyszłości może nawet tam zajzeć-
Teren parku znajduje się przy skrzyżowaniu na północy Łodzi, niedługo po wjeździe od strony Zgierza, po przeciwnej stronie Castoramy. W miejscu gdzie dwupasmowa Zgierska zmienia się w trzypasmową Włókniarzy.
 

·
Registered
Joined
·
4,016 Posts
I kto tam pójdzie, to jest dość daleko od centrum. Pewnie za miast psów znajdą sobie tam dobrą miejscówkę okoliczni żule.
 

·
Registered Wolf
Joined
·
769 Posts
Discussion Starter · #47 ·
Express Ilustrowany, 3 sierpnia 2005r.
Central malowany


Elewacja łódzkiego Centralu zaczyna się zmieniać. Ściana od strony al. Piłsudskiego została pomalowana na beżowo i brązowo. To pierwsza warstwa farby. Wkrótce zostanie położona druga, by kolory zakryły szary beton. Jeśli dopisze pogoda, całość będzie gotowa w dwa tygodnie.

Malowanie odbywa się nocą, a robotnicy pracują na wysięgnikach. Zrezygnowano z rusztowań, aby dom handlowy mógł funkcjonować bez przeszkód.

Central istnieje już 33 lata, a to pierwsza renowacja ścian budynku. Nowy wygląd ma zachęcić klientów do przychodzenia tu na zakupy.
Hmmm, obawiam się, że na tym zdjęciu Central wygląda lepiej niż w rzeczywistości... I proszę się nie czepiać słowa "lepiej" ;-)
 

·
Registered
Joined
·
13,122 Posts
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2860071.html

Żak w nowym budynku


Joanna Blewąska 08-08-2005 , ostatnia aktualizacja 08-08-2005 16:46

Edukacyjny kompleks na miarę XXI wieku powstaje w samym centrum Łodzi.

Buduje je Centrum Nauki i Biznesu "Żak". Jego centrala jest w Łodzi, a 41 oddziałów - w całej Polsce. Na 35 kierunkach uczy się 12 tys. osób, w Łodzi ponad 600. Żak prowadzi roczne i dwuletnie szkoły policealne m.in. z aktorstwa, architektury krajobrazu i wnętrz, samoobrony, masażu leczniczego, rachunkowości, fryzjerstwa i hotelarstwa. Ma też technika zawodowe i kursy, np. obsługi kas fiskalnych czy wózków widłowych.

Do tej pory zajęcia Żaka odbywały się w różnych miejscach Łodzi, głównie w salach wynajmowanych od szkół. Od września wszystko będzie w wyremontowanej fabryce Morateksu przy ul. Piotrkowskiej 278.

Budynek w ostatnich latach był opuszczony. Teraz zmienił się nie do poznania - ma piękną żółto-pomarańczową elewację. Prawie gotowe jest też wnętrze. Gości wita hol przypominający secesyjne podwórko ze ścianami z czerwonych cegieł. Niebawem staną tu gazowe latarnie. - Takie, jakie widać w filmie "Ziemia obiecana" - zachwala Jerzy Rachubiński, inspektor nadzoru.

W rogu stanie angielska budka telefoniczna. I ogromne akwarium o wymiarach 2,10 m na 1,40 m. Jeszcze nie wiadomo, czy zamieszkają w nim ryby morskie czy słodkowodne.

Oprócz tego w fabryce zostanie urządzona aula na 102 miejsca i trzy sale gimnastyczne. Tam będzie prowadzona nauka tańca, gimnastyka artystyczna i aerobik. Ćwiczyć będą mogli także ci, którzy uczyć się będą na kierunkach zupełnie niezwiązanych ze sportem. - Kilka godzin dziennie sale będą do dyspozycji naszych słuchaczy. Popołudniami będą w nich zajęcia płatne dla wszystkich łodzian - mówi Tomasz Studniarek, dyrektor ds. marketingu.

W budynku będą też nowoczesne pracownie fryzjerskie, kosmetyczne oraz do masażu.

Niemal gotowe są trzy sale komputerowe oraz pracownia plastyczna. Ta ostatnia znajduje się na poddaszu i ma aż 16 okien dachowych (w całym budynku jest ich 60).

Głodni będą mogli wybrać się do baru, a spragnieni wiedzy do czytelni. Tam będzie możliwość wypożyczenia laptopa. Planowana jest także telewizja satelitarna i bezprzewodowy internet w całym budynku.

Z innych ciekawostek: właśnie rozkładane są wykładziny przyjazne alergikom, a w sali, gdzie będą zajęcia z kosmetologii, tapety takie, jakie są zakładane w szpitalnych blokach operacyjnych.

Renowacja kosztowała ok. 7 mln zł. - Chcemy być wizytówką Łodzi jako miasta o największym potencjale dobrze wykształconych ludzi - mówi Dorota Molenda, dyrektor centrum.

Żak chce współpracować z Politechniką Łódzką. Gotów jest uczyć polskiego wszystkich studentów z zagranicy, zanim ci podejmą studia na uczelni technicznej.
Ten kompleks to chyba ta fabryka przy warcie po prawo (zdjecie mikiego)


i kolejna fabryka w remoncie...

Stara fabryka przy ulicy Targowej jak nowa

Czwartek, 11 sierpnia 2005r.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu fabryczna ruina w sercu miasta, przy ulicy Targowej (kiedyś tu były ZPB „Polino”), straszyła przechodniów. Dziś z niedowierzaniem przecierają oczy. W czterech kondygnacjach wprawiono nowe okna, a wyszczerbione mury zostały otynkowane i pomalowane na pastelowe kolory.


Ruinę kupił od likwidatora w drodze przetargu łódzki lekarz, Jan Krajewski:– Prace zmierzają ku końcowi. Mury od dołu zostaną wyłożone granitem. Wszystko w środku zostanie wymienione, aby powstał budynek biurowy klasy A – z klimatyzacją, internetem, siecią komputerową i nowoczesnymi łazienkami wyposażonymi w fotokomórki. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku na początku przyszłego roku.
 

·
Registered
Joined
·
4,234 Posts
No to jeszcze kilka info...
Ostro remontują wnętrza BRE. Jest to zarazem dobra jak i zła informacja. Dobra bo podwyższą standard. Zła (chociaż może nie tak bardzo) oznacza to raczej brak faceliftingu.
Philips już zatrudnia więcej osób niż przewidywał. Oznacza to że nie opuszczą Oriona wraz z wybudowaniem swojego centrum (prawdopodobnie). Moze to także oznaczać plany budowy nowego budynku. Póki co Philips poszukuje inwestora który wybuduje obok CENTRUM HOTELOWO-KONGRESOWE. W zamian za działkę Philips ma mieć umozliwione darmowe korzystanie z usług centrum. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

·
Banned
Joined
·
4,029 Posts
hehe no to dobre info niech wezm? dzia?ke ko?o litery
5 gwiazdkowy hotel + centrum konferencyjne
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Ocieplają Manhattan

Czwartek, 1 września 2005r.

Aż trzy lata ma trwać ocieplanie największego bloku na łódzkim Manhattanie.

– Ma ponad 35 tys. m kw. powierzchni ścian (3,5 hektara!) – wyjaśnia Mirosław Lipiec, szef Zakładu Usług Budowlanych, którego pracownicy wykonują prace.

Blok ocieplany jest najnowocześniejszą metodą. Do wysokości 23 m – styropianem, a wyżej – wełną.

(mgr) - Express Ilustrowany

Źródło: http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/511816.html.
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Zakupy „Pod Topolami”

2005-08-31

Nowy pawilon handlowy „Pod Topolami” otwarto uroczyście przy ul. Armii Krajowej 32 na Retkini. Organizatorem przedsięwzięcia jest Rada Kupców działająca przy Łódzkiej Izbie Przemysłowo Handlowej. Gościem honorowym był wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski, na ręce którego kupcy złożyli podziękowania dla prezydenta Jerzego Kropiwnickiego za pomoc.

W oddanym do użytku centrum jest 57 nowoczesnych stoisk handlowych, w których można kupić żywność, artykuły chemiczne, odzież oraz prasę. W otwarciu pawilonu wzięli udział mieszkańcy okolicznych bloków, którzy deklarowali, że będą robić zakupy „Pod Topolami”.

(G.N.)

Źródło: http://www.uml.lodz.pl/index.php?menu2=2&zapytanie=2,01&poz=1&id=140.
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Nieudany remont elewacji Centralu

Środa, 7 września 2005r.

Nowa, żółto-brązowa elewacja domu handlowego Central 1 nie podoba się łodzianom.

Ponura kolorystyka i brak nowoczesnych elementów to zdaniem wielu za mało, by Central odzyskał dawny blask.

– To jeszcze nie koniec remontu elewacji, ale taka kolorystyka już zostanie. Do końca września pomalowane na brązowo będą jeszcze okna oddzielające poszczególne kondygnacje, pojawią się też nowe, brązowe parapety – mówi Józef Olczak z działu administracji Centralu.

Projekt nowej elewacji był zatwierdzony przez miejskich urzędników.

– Kolory dobierane były pod elewację sąsiednich budynków. W okolicy stoi przecież blok na Manhattanie również w takiej tonacji – tłumaczy Jacek Gaweł, plastyk miasta.

Odnowienie Centralu ma mu pomóc w walce o klienta z hipermarketami.

•••

Krystyna Kamińska: Bardzo smutno wygląda Central w tych kolorach. Może gdyby dodali jakieś ozdobne elementy i więcej kolorów, niekoniecznie jaskrawych?!

Urszula Orczykowska: To jest wizytówka naszego miasta. Powinna być ładniejsza, bardziej rzucająca się w oczy. Zabrakło trochę finezji...

Andrzej Niemierko: Na pewno wygląda o wiele lepiej niż poprzednio. Takie sympatyczne, jesienne kolorki. Szkoda, że odnowili tylko na zewnątrz.

(pd) - Express Ilustrowany

Źródło: http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/513753.html.
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Nowa Europa w nowej szacie

Czwartek, 22 września 2005r.

Nowoczesne centrum medyczno – rehabilitacyjne powstaje w budynku przy al. Kościuszki 116, w którym przed laty mieścił się najpopularniejszy łódzki dancing. Po dawnej restauracji pozostała jedynie betonowa konstrukcja i fragment starego neonu. Reszta została wyburzona. W miejscu sali konsumpcyjnej powstała już klatka schodowa łącząca piwnicę z pierwszym piętrem. Usunięto stare, jednoszybowe, stalowe i nieszczelne okna, jedne ściany wyburzono, inne dobudowano.

– Powstaje tutaj centrum medyczno - rehabilitacyjne – powiedział dyrektor Sławomir Krystkowski z firmy realizującej przedsięwzięcie.

W nowoczesnym wnętrzu będą działały gabinety lekarskie, rehabilitacyjne, salon piękności znanej firmy kosmetycznej, grota solno-jodowa na 12-16 osób, kabina do krioterapii, sala fitness. – Pod starym szyldem Nowa Europa powstanie kompleksowe centrum, w którym można będzie odzyskać formę i ją utrzymać – dodaje Sławomir Krystkowski.

Inwestor planuje zakończenie prac na koniec listopada.

(jed) - Express Ilustrowany

Źródło: http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/519020.html.
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Wkrótce po prawo jazdy - na dworzec Północny

Sobota, 1 października 2005r.

Budynek Dworca Północnego PKS przestaje istnieć. Właśnie zaczęły się wyburzenia i... prace budowlane.

Na mocy umowy z miastem, PKS na terenie dawnego dworca wybuduje biurowiec, który wraz z parkingiem wydzierżawi na nową siedzibę Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów, mieszczącego się dotąd przy ul. Zachodniej, na tyłach pałacu Poznańskiego. Za dzierżawę miasto będzie płaciło ok. 100 tys. zł miesięcznie. Nowy gmach ma być gotowy najpóźniej do kwietnia przyszłego roku. W podziemiach ulokowane zostanie archiwum, na parterze - oddział rejestracji pojazdów, na piętrze - oddział praw jazdy.

Obok parkingu dla interesantów ma pozostać kilka przystanków autobusów międzymiastowych. Część linii autobusowych przeniesie się na dworzec Łódź Fabryczna.

(kow) - Express Ilustrowany

Źródło: http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/522109.html.
 

·
made in poland
Joined
·
4,271 Posts
Jakies wizyualki, czy anonimowa szkarada??
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Psi park przy ul. Zgierskiej z poślizgiem

Poniedziałek, 3 października 2005r.

Za kilkanaście dni oddany zostanie do użytku specjalny park dla psów w pobliżu zbiornika wodnego przy ul. Zgierskiej. Wcześniej jego otwarcie zapowiadano na połowę lipca.

– Opóźnienie zostało spowodowane tym, iż musieliśmy uzupełnić zezwolenia budowlane. Mamy to już za sobą i na pewno park będzie oddany do użytku w tym miesiącu – mówi Teresa Woźniak, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ.

Obecnie na terenie przyszłego parku układana jest kostka i montowane są urządzenia do tresury psów.

(kar) - Dziennik Łódzki

Źródło: http://lodz.naszemiasto.pl/gospodarka/522322.html.
 

·
Registered
Joined
·
1,342 Posts
Psi plac niezgody - Park dla czworonogów ma być gotowy w tym miesiącu

Wtorek, 4 października 2005r.

Z urządzanego właśnie parku dla psów przy ul. Zgierskiej złodzieje ukradli... furtkę. Zainstalowano ją w piątek, dziś już jej nie ma...

– Nic dziwnego, że ukradli furtkę, skoro park zrobiono na kompletnym odludziu. Otaczają go metrowe chwasty. Kto to wymyślił? – komentuje sytuację Stanisław Jędraszkiewicz, mieszkaniec pobliskiego bloku. – Drabinki też pewnie ukradną. Jak było otwarcie zbiornika wodnego, to zasadzili na pokaz dla prezydenta drzewka. Teraz uschły. O ławki prosimy urzędników od dwóch lat.

– To niemożliwe, jeszcze przed weekendem byłam na miejscu i stała nowa brama z furtką – mówi zdziwiona Ewa Jasińska, kierownik programu „Posprzątaj, to nie jest kupa roboty”.

Zdaniem Sławomira Turkowskiego, zastępcy dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi o drzewka mieli dbać... mieszkańcy.

– Przy ich sadzeniu dostali certyfikaty, które ich do czegoś zobowiązują – usłyszeliśmy. Pretensje do urzędników mają młodsi mieszkańcy osiedla.

– Plac dla psów zrobiono na boisku piłkarskim. Pamiętam, jak sami wyrównywaliśmy ten teren, aby mieć gdzie pokopać piłkę – mówi jeden z nastolatków.

Budowa placu, który miał powstać w lipcu, trwa. Jak obiecują urzędnicy z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi, inwestycja zakończy się jeszcze w tym miesiącu.

– Dwie ławki będą na placu psich zabaw. O miejsca do siedzenia wokół zbiornika wodnego mieszkańcy muszą poprosić w innym wydziale Urzędu Miasta Łodzi, bo my nie mamy na to pieniędzy – dodaje Ewa Jasińska.

(kd) - Express Ilustrowany

Źródło: http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/522922.html.
 
41 - 60 of 48166 Posts
Top