Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 3539 Posts

·
Registered
17,320 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Za zgodą moderatora (pomysł zrodził się tu) zakładam niniejszy wątek.
Wklejamy tu newsy dotyczące łódzkiego sportu i łódzkich drużyn. Żeby zachować standardy forum proszę o przestrzeganie zasad kultury. Zabronione jest m.in.

1. wszelkie napinki kibicowskie. Kto lepszy decyduje boisko.
2. Schadenfreude z porażek innych drużyn
3. wyrzucanie żali
4. niekulturalny język
5. antysemityzm
6. oprawy kibicowskie
7. rasizm
8. odpowiadanie na zaczepki (niestosowne zachowanie zgłaszamy, ale nie kontynujemy pyskówki poniżej poziomu merytorycznego)
9. Sugerowanie korupcji bez dowodów
10. wojenka kogo bardziej faworyzują władze miasta

Jeśli nie umiesz trzymać nerwów na wodzy, kulturalnie dyskutować oraz cieszyć się sukcesem każdej łódzkiej drużyny i każdego zawodnika opuść ten wątek.

Brigi i bany bez ostrzeżenia!​

Zanim napiszesz zastanów się dwa razy!​

Lista może być uzupełniana i nawet jeśli coś nie jest wprost ujęte w w/w punktach może być podstawą briga/bana.

·
Registered
17,320 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Budżetowe rozterki. Czy Franciszek Smuda zostanie w Widzewie?

Nie jest żadną tajemnicą, że pojawienie się w Widzewie Franciszka Smudy było zasługą człowieka Murapolu - Michała Sapoty. Były selekcjoner reprezentacji Polski nie był tani, ale szybko zdecydowano się na jego zatrudnienie. Jakiś czas temu Sapota mówił: - Smuda nie zarabia w Widzewie 30 tysięcy złotych miesięcznie. Może tyle zarabiać, ale w przyszłości. Jest taka opcja, ale nie na tym poziomie rozgrywkowym. Kontrakt podpisaliśmy na kilka lat, a wynagrodzenie trenera jest schodkowe. Będzie rosło po każdym kolejnym awansie. I teraz pojawia się pytanie, czy nowe władze piłkarskiej spółki z al. Piłsudskiego będą chciały płacić tak duże pieniądze trenerowi, bo to na pewno będzie znaczne obciążenie dla budżetu drużyny. Jeśli nie, to na pewno popularny „Franz” zdecyduje się na szukanie nowego pracodawcy. W tej chwili Widzew nie może narzekać na brak pieniędzy. Dzięki doskonałej sprzedaży karnetów, a także cały czas rozrastającej się liczbie sponsorów klubu, RTS jest wypłacalny i budżet na następny rok już został zabezpieczony.

Czytaj więcej: http://www.gol24.pl/3-liga/a/budzetowe-rozterki-czy-franciszek-smuda-zostanie-w-widzewie,13239223/
Bilety na mecz Widzewa Łódź z Lechią Tomaszów Mazowiecki po kilkaset złotych. Ogromne zainteresowanie kibiców meczem Widzewa

Na ostatni mecz Widzewa Łódź w III lidze na własnym stadionie biletów praktycznie nie ma. Można je jeszcze zdobyć za... 199 złotych. Ostatnią pulę biletów na sobotni (9 czerwca) mecz Widzewa Łódź z Lechią Tomaszów Mazowiecki udostępniono w piątek (8 czerwca) o godzinie 9. Zainteresowanie biletami było tak wielkie, że otworzenie strony internetowej Widzewa graniczyło z cudem. Rano w piątek można było jeszcze kupić bilety przez forum kibiców łódzkiego klubu za... 199 złotych. Cena porównywalna z kosztem biletów na najlepsze koncerty w łódzkiej Atlas Arenie. W cenę biletu wliczono nie tylko faktyczny koszt wejściówki ale i symboliczną cegiełkę na jeden z dwóch celów: wsparcie finansowe dla sekcji żeńskiej koszykówki Widzewa Łódź Stowarzyszenie Kibiców Widzewa, które wielokrotnie już wspierało klub Jedno jest pewne. W sobotę na stadionie miejsc wolnych być nie powinno.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/sport/...nteresowanie-kibicow-meczem-widzewa,13242263/
Kibice Widzewa zaplanowali fetę po awansie do II ligi. Zgłoszono już zgromadzenie publiczne w formie przemarszu ze stadionu na plac Wolności

Kibice Widzewa Łódź zaplanowali zgromadzenie publiczne po meczu z Lechią Tomaszów. W sobotę (9 czerwca) Widzew Łódź rozgrywa przedostatnie spotkanie w tym sezonie w III lidze. Kibice łódzkiej drużyny głęboko wierzą, że będzie to jednocześnie w ogóle przedostatni mecz w tej klasie rozgrywkowej. Zwycięstwo Widzewa w sobotnim meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki praktycznie gwarantuje Widzewowi awans do II ligi. Dlatego Stowarzyszenie Fanatyków Widzewa zgłosiło do Urzędu Miasta Łodzi zgromadzenie publiczne w sobotni wieczór

Kibice Widzewa Łódź głęboko wierzą, że będzie już wtedy powód do świętowania. Dlatego, by dopełnić formalności, odpowiednie zgłoszenie wpłynęło do urzędu już w poniedziałek. - Zgromadzenie publiczne zaplanowane jest w formie przemarszu ze stadionu na plac Wolności - mówi Marcin Masłowski, rzecznik prezydenta Łodzi. Władze miasta, w którym ma odbyć się zgromadzenie publiczne, mogą ze względów bezpieczeństwa nie wyrazić na nie zgody. W Łodzi takiej sytuacji nie będzie. - Rozmawialiśmy z wydziałem zarządzania kryzysowego i nie widzimy przeszkód do tego, by kibice Widzewa mogli świętować awans, podobnie jak niedawno robili to kibice ŁKS-u - mówi Marcin Masłowski. Przemarsz kibiców Widzewa może utrudnić poruszanie się pozostałym łodzianom po mieście oraz spowodować problemy komunikacyjne. Dlatego nad przebiegiem zgromadzenia czuwać będą policjanci, którzy między innymi będą zabezpieczać skrzyżowania oraz idących ulicą kibiców. - Będziemy robić wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno maszerującym kibicom, jak i pozostałym mieszkańcom miasta - mówi podkom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Organizatorzy spodziewają się, że na plac Wolności może przemaszerować nawet 10 tysięcy osób. Gdy Widzew awansował do III ligi, feta zgromadziła około 6 tysięcy kibiców. Prawdopodobnie kibice - w przypadku zwycięstwa nad Lechią - przejdą trasą: al. Piłsudskiego - Sienkiewicza - Tuwima - Piotrkowska - pl. Wolności.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/wiadom...w-formie-przemarszu-ze-stadionu-na,13239249//
Żeby pierwszy post nie był tylko o Widzewie to ŁKSowi jeszcze raz gratuluję awansu.

Trzymam kciuki za to, aby oba zespoły spotkały się w ekstraklasie, a derby decydowały o czołowych pozycjach ligi (a może nawet mistrzostwie).

·
Registered
17,320 Posts
Discussion Starter · #3 ·
^^ Pół minuty później pierwsze info o ŁKS

PIŁKA NOŻNA: Paweł Wojowski nowym piłkarzem ŁKS-u
Pierwszym zawodnikiem, który dołączył w przerwie letniej do drużyny ŁKS-u jest 23-letni Paweł Wojowski. Pomocnik w rundzie wiosennej występował w rewelacyjnie spisującym się w tym roku Gryfie Wejherowo, gdzie został wypożyczony z Arki Gdynia.

Paweł Wojowski urodził się w Kartuzach, przez wiele lat związany był z Arką Gdynia.

REKLAMA

W tym klubie występował najpierw w drużynie młodzieżowej, potem w rezerwach, a wreszcie znalazł się w kadrze pierwszego zespołu – w rundzie jesiennej 2016/2017 wystąpił w czterech meczach ekstraklasy oraz trzech spotkaniach Pucharu Polski.

Potem reprezentował barwy Stomilu Olsztyn, PGE GKS-u Bełchatów, a ostatnio Gryfa Wejherowo.

W zespole z Kaszub w minionym drugoligowym sezonie rozegrał wiosną 15 meczów (zagrał m.in. w bezbramkowo zremisowanym spotkaniu w Łodzi z ŁKS-em).

Zdobył jedną bramkę i dwukrotnie był napominany przez sędziów żółtym kartonikiem.

Jego dobre występy pomogły Gryfowi, jednej z dwóch najlepszych drużyn wiosny, utrzymać się w drugiej lidze.
https://www.tulodz.com/wiadomosci,pilka-nozna-pawel-wojowski-nowym-pilkarzem-lks-u,wia5-3270-8667.html

·
Registered
17,320 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Ja też nie jestem fanem Smudy. Na tym etapie potrzebujemy łowcy talentów i trenera, który niesamowicie potrafi rozwinąć zawodników (jak Brosz z Górnika czy Nawałka - i w górniku i w kadrze). Smuda moim zdaniem takim trenerem nie jest.

·
Registered
2,580 Posts
po odejściu Murapolu, najpierw pojawiła się informacja że główny sponsor czyli ZCB OWCZARY, którego marka TERMOton widnieje na koszulkach Widzewa zwiększa swoje zaangażowanie o 70%, dziś w jego ślady poszedł kolejny duży sponsor:

www.widzew.com
Grupa WEC współpracuje z Widzewem od dawna. W nowym sezonie jej wkład finansowy w klub zwiększy jednak o aż 70 procent. Kluczowym elementem ekspozycji marki będzie branding na koszulce meczowej. Na oficjalnym stroju Widzewa przygotowanym na nowy sezon pojawi się logotyp http://www.grupawec.pl zlokalizowany z tyłu koszulki pod numerem zawodnika.
Firma ma prawo do używania tytułu Sponsora Oficjalnego Widzewa Łódź SA. Wiąże się to z szeregiem korzyści, takich jak obecność na ściankach sponsorskich, banerach reklamowych, biletach, oficjalnych pismach oraz w mediach elektronicznych klubu.

W skład Grupy WEC, oprócz spółki wiodącej, wchodzi szereg spółek zapewniających wsparcie prawne, finansowe czy księgowe biznesowi. Szczegóły znaleźć można na stronie www.grupawec.pl.

Kancelaria Prawna Inkaso WEC wynajmuje również jedną z lóż biznesowych na stadionie Widzewa, a pracownicy Grupy WEC są licznie obecni na trybunach VIP. - Mogę śmiało przyznać, że współpraca klubu z kancelarią przynosi wymierne korzyści dla obu stron. Cieszę się, że teraz przechodzi ona na wyższy poziom i jeszcze ściślej zwiąże ze sobą oba podmioty. W widzewskiej rodzinie na dłużej zostaje stabilny, myślący o długofalowej współpracy partner, Grupa WEC może zaś rosnąć razem z dynamicznie rozwijającym się i rozpoznawalnym w całej Polsce i za granicą klubem - podkreśla Remigiusz Brzeziński, prezes zarządu Kancelarii Prawnej Inkaso WEC i jednocześnie przewodniczący rady nadzorczej Widzewa Łódź SA.

- To dla nas świetna wiadomość. Wspólnie z Grupą WEC i innymi firmami, które zakładają wieloletnią współpracę z klubem, tworzymy fundament dający nadzieję na szybką realizację naszego największego celu, czyli powrotu do piłkarskiej ekstraklasy. W chwili, gdy drużyna z całych sił walczy o awans do II ligi, zaufanie nam na polu biznesowym powinno być pozytywnym sygnałem dla całego środowiska. Razem możemy więcej - zaznacza prezes Widzewa Przemysław Klementowski.
:)

·
Banned
34,201 Posts
^^Myślę, ze nie mają wyjścia. Jeśli nie zwiększą zaangażowania to inni zajmą ich miejsce zwłaszcza jeśli Widzew awansuje do II ligi.

Ciekawe w ogóle ile taki sponsor daje pieniędzy, bo mówimy zwiększenie zaangażowania o 70%, ale no ja nie mam zielonego pojęcia o jakich kwotach w ogóle rozmawiamy.

·
Registered
2,580 Posts
Ja też nie jestem fanem Smudy. Na tym etapie potrzebujemy łowcy talentów i trenera, który niesamowicie potrafi rozwinąć zawodników (jak Brosz z Górnika czy Nawałka - i w górniku i w kadrze). Smuda moim zdaniem takim trenerem nie jest.
Express informuje że w nowym sezonie prawdopodobnie trenerami będzie duet Radosław Mroczkowski – Andrzej Woźniak. Byłoby fajnie. Za trenera Mroczkowskiego Widzew w 2012 r przez kilka kolejek był liderem ekstraklasy i z tej drużyny teraz w kadrze grywa Mariusz Stępiński, 23 lata (obecnie zawodnik włoskiej Chievo Verona, która gra w Serie A) wtedy 17 latek. W Wiśle Kraków zakotwiczył kolejny łodzianin Jakub Bartkowski 26 lat a Wiśle tylko tej z Płocka Patryk Stępiński, dziś 23 lata. Kolejne odkrycie trenera 25 letni Bartek Pawłowski z Ozorkowa gra dla ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Mariusz Rybicki 25 lat, dziś I ligowe Wigry Suwałki (zabrakło bardzo niewiele do awansu do ekstraklasy. Do Ekstraklasy awansował właśnie Rafał Augustyniak 24 lata a spadł z niej Bartłomiej Kasprzak 25 lat, zawodnik Sandecji. Gdyby wtedy w 2012,2013 problemem nie były pieniądze dziś Ci zawodnicy stanowiliby o sile ekstraklasowego Widzewa.

·
Registered
2,580 Posts
^^Myślę, ze nie mają wyjścia. Jeśli nie zwiększą zaangażowania to inni zajmą ich miejsce zwłaszcza jeśli Widzew awansuje do II ligi.

Ciekawe w ogóle ile taki sponsor daje pieniędzy, bo mówimy zwiększenie zaangażowania o 70%, ale no ja nie mam zielonego pojęcia o jakich kwotach w ogóle rozmawiamy.
w przypadku ZCB Owczary mówi się o kwocie około 1 mln zł. Kancelaria WEC mniej, tutaj nie mam danych ale prawdopodobnie jest to przedział 200-500 tysięcy.

·
Registered
233 Posts
łodzianin;149178897 said:
Express informuje że w nowym sezonie prawdopodobnie trenerami będzie duet Radosław Mroczkowski – Andrzej Woźniak. Byłoby fajnie. Za trenera Mroczkowskiego Widzew w 2012 r przez kilka kolejek był liderem ekstraklasy i z tej drużyny teraz w kadrze grywa Mariusz Stępiński, 23 lata (obecnie zawodnik włoskiej Chievo Verona, która gra w Serie A) wtedy 17 latek. W Wiśle Kraków zakotwiczył kolejny łodzianin Jakub Bartkowski 26 lat a Wiśle tylko tej z Płocka Patryk Stępiński, dziś 23 lata. Kolejne odkrycie trenera 25 letni Bartek Pawłowski z Ozorkowa gra dla ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Mariusz Rybicki 25 lat, dziś I ligowe Wigry Suwałki (zabrakło bardzo niewiele do awansu do ekstraklasy. Do Ekstraklasy awansował właśnie Rafał Augustyniak 24 lata a spadł z niej Bartłomiej Kasprzak 25 lat, zawodnik Sandecji. Gdyby wtedy w 2012,2013 problemem nie były pieniądze dziś Ci zawodnicy stanowiliby o sile ekstraklasowego Widzewa.
Po pierwsze - nie polecam powoływać się na EI;) Po drugie ja osobiście nie jestem przekonana do Mroczkowskiego głównie dlatego, że osoby pracujące z Mroczkiem generalnie mówią o dość trudnej współpracy... ja jednak wolałabym by w klubie wszyscy ze sobą się dobrze rozumieli.

·
Registered
233 Posts
łodzianin;149181785 said:
tylko że w innych klubach to on był dla nich obcy, a w Widzewie będzie u siebie ;)

O 19.10 ogłoszono kolejnego sponsora no i mamy piwo :)))
Sponsorem została czeska Holba która będzie sprzedawała nowe piwo R O B O T N I C Z E :)))
Ostatni mój post tutaj, bo nie dostrzegłam na początku min. liczby postów:D - akurat o trudnej współpracy mówił mi znajomy(właściwie od dwóch osób), który pracował z Mroczkowskim w Widzewie, a obecnie też jest pracownikiem klubu. Pozostałe jakby mnie nie interesowały.

Z piwkiem super sprawa, no to ja już uciekam :cheers:

·
Banned
34,201 Posts
A ja mam pytanie - czy waszym zdaniem Pesy są niszczone po meczach przez kibiców? Pytam, bo taki zarzut stawia jeden z użytkowników ŁFK. To sprawa jak wiadomo do kibiców nie tylko Widzewa, ale i ŁKS.

·
Registered
824 Posts
A ja mam pytanie - czy waszym zdaniem Pesy są niszczone po meczach przez kibiców? Pytam, bo taki zarzut stawia jeden z użytkowników ŁFK. To sprawa jak wiadomo do kibiców nie tylko Widzewa, ale i ŁKS.
Poza darciem ryja, że aż uszy bolą ;) nic złego się nie dzieje w Pesach po wschodniej stronie Łodzi.

·
Ziemia Obiecana
2,150 Posts
Dziś to w sumie chyba najważniejszy mecz Widzewa od wielu, wielu lat. Jakby stadion miał 50k to też by się zapełnił. Do mnie o kod na bilet pisali ludzie, po których bym się tego nie spodziewał. Do znajomych też dobijają się "uspieni kibice". Wczoraj jak ruszyła sprzedaż biletów, które zostały zwolnione to aż serwery padły

·
Registered
17,320 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Dziś to w sumie chyba najważniejszy mecz Widzewa od wielu, wielu lat. Jakby stadion miał 50k to też by się zapełnił. Do mnie o kod na bilet pisali ludzie, po których bym się tego nie spodziewał. Do znajomych też dobijają się "uspieni kibice". Wczoraj jak ruszyła sprzedaż biletów, które zostały zwolnione to aż serwery padły
To prawda. Dziś narodowy byłby zbyt mały. Architekt mówił ze nie przewidział możliwości rozbudowy. Ciekawe czy teraz trwają prace nad tym czy czasem się nie da.

·
Banned
34,201 Posts
http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35137,23512863,w-lks-kolejne-zmiant-ale-trenera-wciaz-nie-ma-choc-jest-nowy.html
Jest nowy kandydat na trenera ŁKS. Zaskakujące nazwisko!

[...]

Nie tylko Stawowy
Jak już podawaliśmy, faworytem był i jest Wojciech Stawowy, choć Tomasz Salski, prezes ŁKS, zaprzeczał, jakoby prowadził z nim rozmowy. Nieoficjalnie słyszeliśmy jednak, że do ustalenia pozostały szczegóły. W komunikacie o zwolnieniu Robaszka podano, że do środy wątpliwości mają zostać rozstrzygnięte.
Od kilku dni pojawiały się doniesienia, że Stawowy nie jest jedyną opcją. Osoba bliska klubowi z al. Unii przekonywała, że zamiast Stawowego drużynę może przejąć szkoleniowiec z Łodzi, kiedyś związany z SMS. Kryteria te spełnia Radosław Mroczkowski, który w poprzednim sezonie wprowadził Sandecję Nowy Sącz do ekstraklasy. Ani ŁKS, ani zainteresowany, tego nie potwierdzają, ale też... nie zaprzeczają.

Czasu na poszukiwania jest niewiele, bo drużyna zaczyna przygotowania do sezonu 20 czerwca.
Nie sądzę by Mroczkowski zaczał trenować piłkarzy ŁKS. Niby wszystko możliwe, ale wątpie.

1 - 20 of 3539 Posts