SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 5268 Posts

·
Łodzianin
Joined
·
1,017 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Wszystko o nowym stadionie na Widzewie. 18018 miejsc, loże VIP, ekrany LED, rozkładana scena...

Wiemy już, jak będzie wyglądał nowy stadion przy al. Piłsudskiego, na którym swoje mecze rozgrywać będą piłkarze Widzewa. Co jeszcze wiemy o tym obiekcie?
Jego całkowita pojemność będzie wynosiła 18018 miejsc siedzących. Oprócz meczów piłkarskich na stadionie będzie istniała możliwość rozgrywania meczów rugby oraz organizowania np. koncertów. W tym celu, w trybunie północnej, znajdować się będzie rozkładana scena, która na co dzień będzie stanowić integralną część trybuny.

Trybuna zachodnia stanowić będzie tzw. trybunę reprezentacyjną, składającą się z 4 poziomów użytkowych.

W trybunie zachodniej zlokalizowane będą szatnie dla zawodników gospodarzy i gości, szatnie dla młodzików, pomieszczenia sędziów i delegatów, siłownię i strefę odnowy biologicznej - dla zawodników lub do wykorzystania komercyjnego, obszerną strefę przeznaczoną dla gości VIP lub na organizację wydarzeń komercyjnych, 24 loże VIP oraz 8 lóż komentatorskich i 2 studia TV, pomieszczenia dla służb oraz biura.

W trybunach północnej, południowej i wschodniej zlokalizowane będą wejścia dla widzów, punkty gastronomiczne, promenada z widokiem na obszar wokół stadionu powierzchnie komercyjne pod wynajem.

Na trybunach przewidziano sektor rodzinny

Sektor kibiców gości o pojemności 900 miejsc zlokalizowany jest w trybunie północnej.

Wokół stadionu będzie 663 stanowisk parkingowych dla samochodów osobowych (w tym 113 miejsc VIP) i 9 stanowisk autobusowych.

Wjazd na teren stadionu od ul. Tunelowej i ul. Józefa, a także wjazd czasowy na czas imprez masowych od al. Piłsudskiego.

Na widowni, jak i w trybunie zachodniej przewidziano miejsca dla kibiców niepełnosprawnych.

Na obiekcie będą też dwa ekrany LED umieszczone w narożnikach - widoczne dla wszystkich kibiców.

INFORMACJE O UMOWIE

W kwietniu 2014 r. ogłoszono postępowanie na wybór wykonawcy, zakończone wyłonieniem najkorzystniejszej oferty, pozwalającej na skorzystanie przez miasto z prawa opcji (budowa trybuny północnej) - dzięki temu możliwe jest powstanie obiektu o pojemności minimum 18 tys. miejsc siedzących.

Umowa z wykonawcą, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "Mosty-Łódź" SA, została zawarta 24 lipca 2014 r.

Realizacja umowy obejmuje dwa główne zadania: wybudowanie i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie stadionu piłkarskiego oraz przebudowę układu komunikacyjnego na potrzeby obsługi stadionu przy al. Piłsudskiego.

Całość prac wyceniono na ponad 137 mln zł, z czego ponad 113 mln zł stanowi koszt wybudowania stadionu. Przebudowa układu drogowego to koszt 24 mln zł.

Zadanie realizowane jest zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pierwszy etap realizacji stanowiło zaprojektowanie obiektu. W dniu 24 października 2014 r., czyli w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy, wykonawca przekazał zamawiającemu koncepcję wielobranżową stadionu.

Kolejnym etapem będzie złożenie przez wykonawcę projektu budowlanego wraz z pozwoleniem na budowę. Zgodnie z terminami zawartymi w umowie ma to nastąpić do dnia 24 stycznia 2015 r.

Termin realizacji inwestycji wynosi 28 miesięcy od dnia podpisania umowy, co oznacza, że nowy obiekt powstanie do dnia 24 listopada 2016 r.

Projektant to Biuro Architektoniczne Ferdzynowie.

http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/...8_miejsc_.html 

·
The never ending story...
Joined
·
591 Posts
A nie robi was ktoś w jajo przypadkiem? Ta wizka jest zrobiona w Sketchupie!
 

·
Łodzianin
Joined
·
1,017 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Za wiele nie wiadomo... Tę wizualizację przesłała pracowanie Ferdzynów jednemu z kibiców. Jest to wstępna koncepcja istniejąca od kilku lat. Wiadomo tyle, że obecnie projekt jest dalej opracowywany aby dostosować go do warunków licencyjnych stadionu bodajże kategorii 3 (wszystkie mecze poza finałami pucharów).
Nie można tego traktować jako projekt wykonawczy, ale jako wstępną wizualizację/koncepcję, o której od jakiegoś czasu mówił Puchalski.

Co do uwagi Twtw - nie znam się na robieniu wizualizacji, ale być może Ferdzynowie po prostu nie chcieli pokazywać bardziej profesjonalnych projektów, przynajmniej do czasu rozpoczęcia modernizacji.
 

·
___________
Joined
·
1,512 Posts
Wiesz kiedy zaczną?
O ile zaczną...
O ile inwestora znajdą/sponsora...
O ile miasto (rada, prezydent) się zdecyduje i pozwoli... (tereny są miasta i na dzień dzisiejszy Widzew tylko dzierżawi)...
O ile rzeczywiście jest to rysunek wiążący...

Do tego trzeba doliczyć czas powstania projektu budowlanego i wykonawczego, wydanie pozwolenia na budowę... itp. itd.

Na razie zbyt wiele nie wiadomych żeby obstawiać jakiekolwiek daty.

A może zna ktoś szacowany koszt na podstawie tej "koncepcji".


Za wiele nie wiadomo... Tę wizualizację przesłała pracowanie Ferdzynów jednemu z kibiców.
Ale LOL... i w tym momencie można zamknąć temat i usunąć.
 

·
Registered
Joined
·
1,445 Posts
Dzięki. Dobrze wiedziec, że coś sie w sprawie dzieje. Mam nadzieję, że szybko ruszą z modernizacją, czas nagli; żeby potem nie było problemów z licencją. A że jestem kibicem Widzewa, chętnie bym się wybrał na mecz na odnowionym, całkowicie zadaszonym, pięknym, kameralnym stadionie mojego Widzewa....!!:):)
 

·
Registered
Joined
·
840 Posts
A nie robi was ktoś w jajo przypadkiem? Ta wizka jest zrobiona w Sketchupie!

Skoro Puchalski z dumą pokazywał szkice (wizualizacje) to nie liczył bym na jakiś dowcip. Te obrazki, które wkleił miszczu, zostały przysłane jednemu z kibiców przez Ferdzynów. Podobno też obecnie projekt przechodzi jakieś kosmetyczne zmiany.

Podsumowując, pewne jest że:
- tak mniej więcej wygląda projekt nowego stadionu, zaakceptowany został już dawno przez klub i wszyscy by chcieli aby był zrealizowany.

Co będzie dalej, zobaczymy.
 

·
___________
Joined
·
1,512 Posts
Ludzie wybaczcie ale o czym my tu dyskutujemy ??
O marzeniach małego Kazia ??

Tę wizualizację przesłała pracowanie Ferdzynów jednemu z kibiców.
Przecież to sie kupy nie trzyma... od kiedy pracowania wysyła obcym jakieś materiały a nie zainteresowanym... wolne żarty.

Jest to wstępna koncepcja istniejąca od kilku lat.
Śmieszne stwierdzenie... skoro kilka lat zajmuje wizualizacja wczesnej "koncepcji" to kiedy projekty i kiedy budowa... i kto w na dzień dzisiejszy będzie bazował na wczesnej koncepcji sprzed kliku lat kiedy były inne wymogi.

Nie można tego traktować jako projekt wykonawczy, ale jako wstępną wizualizację/koncepcję
Ja uważam że to nawet koncepcja nie jest, bo koncepcja zakładać powinna również wkomponowanie obiektu w istniejącą infrastrukturę... zresztą co za pracowania wypuszcza swoje rysunki bez loga albo jakichkolwiek informacji i obiekcie...

Moim zdaniem z takimi "pewnymi" informacjami to ten watek można przenieść... na forum onetu. A tu nie powinien był się pojawić, zero informacji, zero danych, jakiś 3 żenujące pseudo wizualki... przecież te rysunki małego Kazia w szczegółach dopracowane co do drzewek i miejsc parkingowych, ale niestety nikt nie przewidział oświetlenia tego obiektu... do tego koncepcja zakłada wykarczowanie i zrównanie z ziemią terenów dookoła.

Póki co mam wrażenie że jakiś kibic chciał się popisać i puścił jakieś swoje pomysły w eter... nie chce mi się wierzyć żeby szanująca sie pracowania takim czymś się chwaliła...
 

·
Łodzianin
Joined
·
1,017 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
Śmieszne stwierdzenie... skoro kilka lat zajmuje wizualizacja wczesnej "koncepcji" to kiedy projekty i kiedy budowa... i kto w na dzień dzisiejszy będzie bazował na wczesnej koncepcji sprzed kliku lat kiedy były inne wymogi.
Pisane było, że koncepcja sprzed lat jest teraz zmieniana, żeby dostosować do nowych wymogów. Ale przecież Lesio nie musi czytać, może tylko kłapać.
I kto powiedział, że kilka lat zajmuje wizualizacja? Ona istnieje gotowa od dłuższego czasu. I nikt nie powiedział, że pracowania udostępniła całość.


Póki co mam wrażenie że jakiś kibic chciał się popisać i puściła jakieś swoje pomysły w eter... nie chce mi się wierzyć żeby szanująca sie pracowania takim czymś się chwaliła...
Tak, i ten sam kibic zrobił Puchalskiemu takiego psikusa. A naiwny Puchalski tak mu uwierzył, że pokazywał tę wizualizację w TV TOYA...

A swoją drogą ciekawe o wykarczowaniu jakich terenów mówisz?
 

·
___________
Joined
·
1,512 Posts
Tak, i ten sam kibic zrobił Puchalskiemu takiego psikusa. A naiwny Puchalski tak mu uwierzył, że pokazywał tę wizualizację w TV TOYA...
A ja nie wiem co robi Puchalski i skąd ma te zdjęcia... ja tylko mówię jak to Tu na forum wygląda na podstawie przytoczonych przez Ciebie informacji.

A swoją drogą ciekawe o wykarczowaniu jakich terenów mówisz?
A mało jest wysokich drzew przy stadionie od strony Piłsudskiego, torów ??
W zamian za to naćkane jest małych drzewek (krzaczków) na potęgę...

Co to są za budynki narysowane i co one mają za funkcje ??

No i co ze sztucznym oświetleniem boiska ?? Koncepcja nie zakłada ?? To o kant dupy jest taka koncepcja i naprawdę jest co poprawiać, a na pewno nie ma się czym chwalić... jeżeli to rzeczywiście wyszło od architektów to prędzej jako szkic czy zarys, któremu do koncepcji jeszcze trochę brakuje.
Na dzień dzisiejszy, po tym co widać, znacznie bliżej rozpoczęcia budowy jest obiekt miejski... bo z czymś takim to nawet nie ma co jeszcze budowy planować.


No i co z kosztami ?? 70 mln chce na to Puchalski ?? No to się lekko zdziwi... i niech przemyśli jeszcze postawienie "1" przed tą kwotą.
 

·
Banned
Joined
·
4,116 Posts
Lesio wrzuc a luz bo az sie gotujesz ze zlosci i po co ?
 

·
Łodzianin
Joined
·
1,017 Posts
Discussion Starter · #13 ·
PIŁKA NOŻNA Widzew chce grać u siebie
dziś

Działacze Widzewa po raz kolejny zgłosili chęć przejęcia od Urzędu Miasta Łodzi terenów przy al. Piłsudskiego (są jedynie dzierżawione). Gdyby do tego doszło, włodarze klubu deklarują, że mają plan rozbudowy bazy sportowej.

Priorytetem jest rozgrywanie w przyszłości meczów ligowych na własnym stadionie.
(bart) - Express Ilustrowany
 

·
Łodzianin
Joined
·
9,297 Posts
Nowy akcjonariusz w Widzewie Łódź

Stowarzyszenie Widzew Łódź, Zbigniew Boniek i Wojciech Szymański podpisali w dniu 18 czerwca 2007 roku umowę inwestycyjną z Sylwestrem Cackiem, współzałożycielem Grupy Dominet, zgodnie z którą stał się on większościowym akcjonariuszem Klubu Sportowego Widzew Łódź SA. W wyniku umowy inwestycyjnej spółka Klub Sportowy Widzew Łódź wstąpi w obowiązki dotychczas działającego Stowarzyszenia Widzew Łódź. Klub Sportowy Widzew Łódź SA. będzie kontynuował kierunek rozwoju obrany przez Stowarzyszenie Widzew Łódź.

Prezesem Zarządu Spółki został dotychczasowy Prezes Stowarzyszenia Widzew Łódź – Władysław Puchalski, natomiast w skład Rady Nadzorczej weszli: jako Przewodniczący Sylwester Cacek, jako Wiceprzewodniczący Marek Kopczyński oraz Zbigniew Boniek i Wojciech Szymański.

„Polska piłka nożna ma ogromny potencjał rozwoju, a Widzew Łódź to klub z wieloletnią tradycją i licznymi sukcesami. Cieszę się, że nasze kilku miesięczne rozmowy zakończyły się pozytywnie i będziemy mogli wspólnie pracować nad rozwojem klubu. Sukces w sporcie zależy z jednej strony od talentu i ciężkiej pracy zawodników, z drugiej zaś – od zapewnienia im odpowiedniego zaplecza i możliwości rozwoju. Jestem przekonany, że obrana strategia i dodatkowe środki finansowe, jakie Widzew Łódź pozyskał, w dużym stopniu przyczynią się do jego rozwoju” – mówi Sylwester Cacek, większościowy akcjonariusz spółki Klub Sportowy Widzew Łódź SA.

„Przez trzy lata zespół ludzi pracował na ten sukces. Wejście inwestora daje podstawy do silnego rozwoju klubu na wielu płaszczyznach. Mamy nadzieję, że wspólnie damy naszym kibicom wiele radości i sukcesów” - mówi Władysław Puchalski, prezes Klubu Sportowego Widzew Łódź SA.

Po utworzeniu spółki Klub Sportowy Widzew Łódź dopełnił obowiązków wynikających z ustawy o sporcie kwalifikowanym, zgodnie z którą kluby sportowe wchodzące w skład ligi zawodowej powinny docelowo działać w formie spółek akcyjnych.

Sylwester Cacek – współzałożyciel grupy kapitałowej Dominet S.A., do której należy ogólnopolski bank detaliczny Dominet Bank S.A. Przez wiele lat był odpowiedzialny za nadzór i zarządzanie finansową grupą kapitałową. W 2002 roku Dominet S.A. pozyskał, jako akcjonariusza międzynarodowy fundusz inwestycyjny – Merrill Lynch Global Emerging Markets Partners, L.P. (MLGEMP), przy wsparciu którego zakupił Cuprum Bank, przekształcony później w Dominet Bank S.A. Przez 5 lat stworzył z regionalnego banku instytucję finansową o zasięgu ogólnopolskim posiadającą ponad 160 placówek w całym kraju i szeroką paletę produktów i usług kierowanych do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W 2007 roku Dominet S.A. został z sukcesem sprzedany międzynarodowej grupie Fortis. Sylwester Cacek był pomysłodawcą wielu inicjatyw realizowanych przez Dominet Bank na rzecz sportu – bank współpracował m.in. z Polską Ligą Koszykówki w sezonach 2006/2007 oraz 2007/2008 jako sponsor generalny rozgrywek koszykarzy o Mistrzostwo Polski. Ponadto, w 2006 roku Dominet Bank rozpoczął wdrażanie nowatorskiego projektu współpracy z klubami sportowymi w całej Polsce, polegającą na wprowadzeniu m.in. co-brandowych kart kredytowych umożliwiających współfinansowanie klubów przez Bank dzięki inicjatywie kibiców.

:cheers: :cheers: :cheers:

Sylwester Cacek 42 na liście stu najbogatszych Polaków z majątkiem oszacowanym na 400 mln złotych
 

·
Banned
Joined
·
4,116 Posts
Maja plany i wyglada ze maja nowego własciciela:

Ktos jeszcze ma watpliwowsci ze Widzew ma plany na przyszlosc, ktos watpi w menedzerskie umiejetnosci Puchalskiego ?

Tak własnie buduje sie przyszlosc. Nie obiecuje sie szklanych domow, nie zada sie jałmuzny z nieba. Widzew twardo stapa po ziemi a nie buja w oblokach. Widzew organizacyjnie to czolowka ekstraklasy. Klub od 3 lat profesjonalnie zarzadzany, z roku na rok coraz lepszy sportowo i coraz bogatszy.

Brawo dla p. Bonka i Puchalskiego za to co robia!
 

·
Registered
Joined
·
422 Posts
Na razie to nic nie wiemy...Jakies konkrety, Budżet na przyszły sezon.Wiemy ze to bedzie zmiana na lepsze(chociaz na gorsze bedzie ciezko zrobic)?Jak zobacze budżet około 15-30 mln w przyszłym sezonie to powiem ze Boniek i Puchalski zrobili dobra robote, poki co czekajmy...
 

·
Banned
Joined
·
4,116 Posts
Kiedy trzy lata temu powstało nowe stowarzyszenie Widzew Łódź, sponsorami drugoligowej wówczas drużyny byli Boniek i Wojciech Szymański, biznesmen z Nowego Dworu Mazowieckiego. Obaj deklarowali, że nie mają zamiaru długo utrzymywać zespołu. Udało się znaleźć tylu sponsorów, że w ubiegłym roku nie musieli dawać pieniędzy na utrzymanie klubu. Ale ośmiomilionowy budżet wystarczał tylko na walkę o utrzymanie w ekstraklasie. Dlatego trwały poszukiwania bogatego udziałowca, który zapewniłby stabilizację finansową. - Bo Widzew nie może grać o dziesiąte miejsce - mówił Boniek.

Szefowie klubu rozmawiali z wieloma firmami i bogatymi ludźmi, którzy chcieliby zostać udziałowcami sportowej spółki akcyjnej. Udało się znaleźć sponsorów - browar Carlsberg (piłkarze reklamują piwo Harnaś) i internetowe zakłady bukmacherskie bwin.

- Musimy mieć pewność, że ktoś, kto zostanie udziałowcem, nie zmarnuje tego, co przez ponad dwa lata robiliśmy. Mało tego, zagwarantuje nam rozwój - tłumaczył Boniek.

Wreszcie znaleziono takiego - to Sylwester Cacek, biznesmen z Piaseczna. Boniek: - To poważny człowiek, z którym prowadziliśmy rozmowy od 15 grudnia. Ma wizję stworzenia silnej drużyny.

Cacek był jednym z założycieli grupy kapitałowej Dominet SA, do której należał Dominet Bank. Bank był sponsorem tytularnym ekstraklasy koszykarzy, organizował mecze gwiazd polskiej ligi. Miał też klub piłkarski Dominet Piaseczno, który w 1994 roku grał w II lidze. W tym roku Dominet Bank został kupiony przez grupę Fortis. Według "Wprost", od tego czasu Cacek jest rentierem, a jego majątek szacowany jest na 350 mln zł.

- Polska piłka nożna ma ogromny potencjał, a Widzew Łódź to klub z wieloletnią tradycją i licznymi sukcesami. Cieszę się, że nasze kilkumiesięczne rozmowy zakończyły się pozytywnie i będziemy mogli wspólnie pracować nad rozwojem klubu (...). Jestem przekonany, że obrana strategia i dodatkowe środki finansowe, jakie Widzew pozyskał, w dużym stopniu przyczynią się do jego rozwoju - powiedział Sylwester Cacek na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Wkrótce zostanie zarejestrowana sportowa spółka akcyjna Klub Piłkarski Widzew SA. Jej głównym akcjonariuszem będzie właśnie Cacek, a pozostałymi Szymański i Boniek. Ten ostatni wcześniej zapowiadał, że chce się wycofać z działalności w łódzkim klubie. - Ale gdy przekonałem się, jak poważne zamiary ma pan Cacek, to też wykupiłem udziały - powiedział "Gazecie". - Znalezienie takiego akcjonariusza jest kolejnym etapem realizowania zapowiedzi, jaką złożyliśmy trzy lata temu. Celem moim i moich przyjaciół było przywrócenie Widzewowi świetności.

Dzięki spółce znalazły się pieniądze na sprowadzenie kilku wartościowych zawodników z zagranicy. Kontrakt podpisał już Brazylijczyk Douglas Ribeiro Cardozo, który w Santosie grał z Robinho i Carlosem Zago, a ostatnio występował w Elche. Bliski jest transfer 19-letniego Ghańczyka Emmanuela Clotteya, o którego starały się kluby niemieckie. - On będzie rewelacją naszej ligi - zapowiada Boniek.


Widzew chce jeszcze w tym roku zbudować dwa boiska treningowe, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią najnowszej generacji i oświetleniem. - A w ciągu trzech lat powalczymy o europejskie puchary - zapewniają jego szefowie.


Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

-----
Brawo, widac ze Widzew mysli przyszlosciowo, zamiast inwestowac w pilkarskch emerytow rozwija infrastrukture i mysli o mlodych talentach, jednoczesnie robi zaciag mlodych i zdolnych obcokrajowców. To moze byc ciekawy sezon dla Widzewa, jesli tylko w tabeli bedzie wyzej niz w poprzednim sezonie to bedzie dobrze. Cel jest jasno postaiony na 100lecie klubu Widzew chce powalczyc o puchary!
 

·
Registered
Joined
·
14,954 Posts
Wszystko fajnie tylko mam nadzieje ze ten stadion na miare Zgierza nie powstanie za pienaidze miejskie w chamski sposob przyznane przez radnych PO ale za prywatne pieniadze. Chca to budowac na Widzewie, niech to robia za swoje

Pocieszajace jest to ze przynajmniej jedna druzyna z Lodzi w I lidze zawita pewnie na dluzej :cheers:
 
1 - 20 of 5268 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top