SkyscraperCity banner

16221 - 16240 of 35099 Posts

·
Registered
165 Posts
Jakoś na takiej al. Politechniki tory też nie są najlepsze, trochę tam tramwajem buja - a nie przeszkadza to osiąganiu tam tramwajami najwyższych prędkości w mieście. Teraz w trochę mniejszym stopniu, po dodaniu przystanku przy Sukcesji, bo odcinki są teraz za krótkie na takie rozpędzanie się.
Przeszkadza ograniczenie prędkości. Na odcinku od Wróblewskiego do ronda LL uszczęśliwiono motorniczych tabliczkami 30km/h :/ Ale to nic w porównaniu np. z tabliczkami na Gdańskiej (10km/h).

·
Registered
30,605 Posts
:) Fajnie się to czyta, jakby już właściwie wszystko było ustalone i przyklepane. W ogóle większość marzeń w tym dziale dot. zakupów, modernizacji, przebudów i budów torowisk czyta się tak, jakby spora część piszących zasiadała w Radzie Nadzorczej i Zarządzie MPK.

Na pewno seryjny montaż urządzeń klimatyzacyjnych na wagonach już od dziś jest tak samo prawdopodobny, jak puszczenie NF6D na 1 czy 4. Ciekawy jestem reakcji ludzi, którzy zarządzają MPK, gdyby sobie to poczytali.
Wiesz kilka lat temu MPK mówiło, że nie będzie ściągać tramwajów z Niemiec, a jednak ściągają i szukają. To na SSC zaczęła sie dyskusja o tramwajach NF6D.

Nie ma się co oszukiwać, że mamy tu kilka osób na forum co znają kogos kto coś może. Jasne nic nie jest pewne, ale już nie raz widziałem jak pomysły ze SSC były realizowane po jakimś czasie.

A z tą klimatyzacją kto wie - może się uda, bo ja mam przeczucie, ze w MPK nikt nawet nie patrzył na ceny klimatyzatorów, bo pewno wychodzili z założenia, ze drogo.

·
..........MODE
10,405 Posts
Ja bym powiedział, że nikt nawet o tym nie pomyślał. Skoro Konstal fabrycznie nie montował, to znaczy, że niepotrzebne.

Jeśli narzekacie na woltany, że zmniejszono im liczbę drzwi (z 8 na 6 na skład), to jak widzicie NF6D z 3 drzwiami? Wiecie, ile tam będzie trwała wymiana pasażerów, w dodatku z "pańską" wersją z dwoma rzędami siedzeń? Już widzę te tracone fazy. Motorniczy będzie chciał ruszać, a z wagonu "jeszcze nie, jeszcze nie!!!" bo ktoś z pod kabiny nie będzie mógł się dopchać.
Może i na testach, na ciemno fajnie się jeździ.

·
..........MODE
10,405 Posts
To zmodernizować Konstala z jednymi, szerokimi drzwiami z przodu :) Ciekawe, kto pójdzie do tyłu?

·
Registered
30,605 Posts
Jeśli narzekacie na woltany, że zmniejszono im liczbę drzwi (z 8 na 6 na skład), to jak widzicie NF6D z 3 drzwiami? Wiecie, ile tam będzie trwała wymiana pasażerów, w dodatku z "pańską" wersją z dwoma rzędami siedzeń? Już widzę te tracone fazy. Motorniczy będzie chciał ruszać, a z wagonu "jeszcze nie, jeszcze nie!!!" bo ktoś z pod kabiny nie będzie mógł się dopchać.
Może i na testach, na ciemno fajnie się jeździ.
No dlatego nim MPK kupi kolejne sztuki to chce przetestować. I też dlatego pomysł jest taki by te tramwaje poszły na linie gdzie jest mniejszy popyt.

Choć moim zdaniem niezależnie od tego co będzie to warto kupić i w razie czego modernizować gruntownie. To i tak wyjdzie taniej niż zakup nowego.

To zmodernizować Konstala z jednymi, szerokimi drzwiami z przodu Ciekawe, kto pójdzie do tyłu?
Ci którzy jadą do końca.

·
Eeeeeeeeeeee??
3,064 Posts
Poważnie, na tym forum, macie problem z detalami na wizualizacji? W końcu to uproszczenia! Podwójnej ciągłej na jezdniach przecież nie namalują, bo tak też jest pokazane na wizce :nuts:
Przy Marysinie nie ma już żadnych pozostałości oprócz fundamentów po starych słupach trakcyjnych.

Pomysł ze sprowadzeniem tramwaju do poziomu peronu kolejowego moim zdaniem jest dobry. Powstanie szansa na pierwszy z prawdziwego zdarzenia węzeł drzwi w drzwi między pociągiem a tramwajami zmierzającymi do ścisłego centrum i podejrzewam, że właśnie takich pasażerów będzie miał tramwaj na pętli. Dlatego ten kierunek uważam za słuszny, zamiast pozostawiać tramwaj poziom wyżej i wydłużać czas przejścia.
Martwi mnie w tym wszystkim wspominana, potencjalna rywalizacja z systemem tramwajów podmiejskich o finansowanie.

·
Registered
28,200 Posts
Niektórzy pytali po co ścianka za tunelem ano po to że tam stromo jest do poziomu torów PLK więc trzeba zrobić pochylnie a żeby nie obsunęła się trzeba muru/ścianki oporowej...
Ale jak stromo do torów PLK? To tory tramwajowe NIE BĘDĄ na poziomie torów PLK?

Przecież w takiej sytuacji budowa tego przejazdu pod Inflancką traci jakikolwiek sens.

·
Registered
3,326 Posts
^^ Mnie też się bardzo podoba ten plan z przejściem tramwaju pod jezdnią i stworzeniem prawdziwego węzła kolej-KM. Poza tym strasznie cieszy mnie to, że ktoś pomyślał wreszcie o P+R - tego w Łodzi strasznie brakuje. Naprawdę jest bardzo pozytywnie zaskoczony! Mam tylko nadzieję, że jak pokażą szczegółowy plan przebudowy to nie będzie żadnych dziwactw. Co do kontekstu tramwajów podmiejskich, to myślę, że jak temat zrobił się taki medialny to raczej dostaną dofinansowanie, tylko nie można dać sprawie przycichnąć.

·
Registered
14,266 Posts
^^ Mnie też się bardzo podoba ten plan z przejściem tramwaju pod jezdnią i stworzeniem prawdziwego węzła kolej-KM. .
Tak naprawdę gdybyśmy mieli w Łodzi więcej tego typu rozwiązań separujących ruch tramwajowy od innego
to korzyść byłaby ogromna i dla samej komunikacji tramwajowej i dla autobusów i dla aut.

I rejon ronda Solidarności i skrzyżowanie marszałków i przejazd tramwajów przez Rokicińską na Olechowie i przebudowa skrzyżowania Mickiewicza/Włokniarzy na trzy poziomowe ; wszystkie te miejsca silnie obciążone ruchem powinny uwzględniać rozwiązania "tunelowe" dla tramwajów takie jak przy Kaliskim pod Bandurskiego pewnie dałoby się jeszcze dalsze 2-4 takie miejsca na terenie Łodzi wskazać gdzie tego typu rozwiązania by się przydały .
To byłby znaczący postęp, przyspieszenie w tych miejscach dla tramwajów dałoby się odczuć w przeciwieństwie do nawet najbardziej "spriorytetowanych światełek" .

·
Registered
28,200 Posts
Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie tu niepokoi.

Zgodnie z wizualizacją, tory tramwajowe przetną Inflancką praktycznie w rejonie końca peronu kolejowego przeciwnego względem wiaduktu Strykowskiej nad torami.

Co oznacza, że po wybudowaniu mijanki trzeba tam będzie wybudować kładkę albo przejście podziemne na drugą stronę torów. Bo mało prawdopodobne, by kolej zgodziła się na przejście w poziomie szyn, gdy na drugim końcu peronów jest wiadukt drogowy.

A jeśli przystanek tramwajowy umieścić bliżej Strykowskiej (bez względu już, czy przejazd pod Inflancką wraz z przystankiem tramwajowym po jej północnej stronie będzie tuż przy skrzyżowaniu ze Strykowską w poziomie -1, czy tory zakończą się przed skrzyżowaniem w poziomie 0), nie trzeba będzie budować żadnych kładek, bo do przechodzenia na drugi peron będzie wykorzystywany wiadukt Strykowskiej.

Zresztą w ogóle biorąc pod uwagę planowaną mijankę, umieszczanie tramwaju w poziomie -1 zaczyna mieć coraz mniej sensu. By dostać się na peron po północnej stronie torów, pasażer będzie musiał pokonać dwukrotną różnicę poziomów. A przy tramwaju w poziomie 0 są tylko jedne schody do pokonania.

·
Registered
1,018 Posts
NF6D ma wyjechać liniowo już w sobotę na uwaga... 10/7 !!! Przynajmniej według Facebooka MPK. Wagon zyskał wyświetlacze klapkowe R&G, oznaczenia MPK, a co ciekawe został na nim wielki napis BOGESTRA :D

• Like
Reactions: nowy1212 and Kpc21

·
Registered
1,018 Posts
Na fanpage'u MPK też pojawiła się informacja o wyjeździe tego wagonu.

Może napis LTZ w Łodzi jest naklejony tylko z jednej strony, tej której nie widać na zdjęciu ? Co by było kompletnym nonsensem ze względu na to, że to jest tramwaj dwukierunkowy.

·
Homo homini lupus est.
192 Posts
Tak naprawdę gdybyśmy mieli w Łodzi więcej tego typu rozwiązań separujących ruch tramwajowy od innego
to korzyść byłaby ogromna i dla samej komunikacji tramwajowej i dla autobusów i dla aut.

I rejon ronda Solidarności i skrzyżowanie marszałków i przejazd tramwajów przez Rokicińską na Olechowie i przebudowa skrzyżowania Mickiewicza/Włokniarzy na trzy poziomowe ; wszystkie te miejsca silnie obciążone ruchem powinny uwzględniać rozwiązania "tunelowe" dla tramwajów takie jak przy Kaliskim pod Bandurskiego pewnie dałoby się jeszcze dalsze 2-4 takie miejsca na terenie Łodzi wskazać gdzie tego typu rozwiązania by się przydały .
To byłby znaczący postęp, przyspieszenie w tych miejscach dla tramwajów dałoby się odczuć w przeciwieństwie do nawet najbardziej "spriorytetowanych światełek" .
Separacja i "tunelowanie" tak. Ale nie dla tramwajów tylko dla samochodów. Pod Inflancką tunel dla tramwaju jest OK, bo wychodzi prawie na poziomie stacji, ale na skrzyżowaniu masakry (czy inaczej marszałków) zrobiłyby się przejścia podziemne, których nie chcę.
To samochody powinny mieć prawdziwy tunel wzdłuż Mickiewicza (jako przedłużenie W-Z). Ewentualnie drugi, niższy poziom wzdłuż Kopcińskiego.

·
Registered
28,200 Posts
Nie do końca OK, bo wybudowaniu mijanki i tak trzeba będzie biegać po schodach w górę i w dół.

·
Registered
30,605 Posts
Tylko ze jak tramwaj będzie pod spodem to przynajmniej w jednej relacji nie będzie świateł,a jak WZ auta byłoby dołem to tramwaje i tak by stały bo są inne relacje.
Ja na marszałków to byłbym za tym by wszystkie tramwaje były pod ziemią i by powstały schody ruchome jak w metrze. Wszystkie relacje by zostały, a tramwaje by tylko sobie ustepowaly. To by realnie skrócilo czas jazdy o jakiejś 3min.

Oczywiście teraz tak sobie mogę pisać, ale wg mnie to by dało większe korzyści dla pasażerów MPK.

·
Registered
3,532 Posts
kuba_łódź;140280279 said:
NF6D ma wyjechać liniowo już w sobotę na uwaga... 10/7 !!!
Tego się spodziewałem po testach, które wykonywał tylko na WZ. Chcą najpierw zobaczyć jak się będzie zachowywać w codziennej pracy, ale na najlepszym jakościowo torowisku.

16221 - 16240 of 35099 Posts