SkyscraperCity banner
1 - 8 of 8 Posts

·
The Promised Land
469 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Fotki zrobiłem parę tygodni temu.

W kierunku centrum widziane ze Stoków a dokładniej osiedla Sikawa

Z mgiełką

W kierunku Widzewa z kominami EC IV w tle:

A to już widoki z wiaduktu na ulicy Kopcińskiego:

·
The Promised Land
469 Posts
Discussion Starter · #3 ·
KRN¥BRNY said:
rany. o ktorej wstales? masakra:)
Nie pamiętam o której wstałem, a zdjęcia robiłem gdzieś tak między 19-20tą :)

·
Krakus rodowity
5,174 Posts
Ogólnie skyline wydaje się być spłaszczony, ale na tym zdjęciu wieżowce wyszły jak należy :)

·
BANED
3,735 Posts
noo. te 2 wiezowce to eksponuja sie w ten sposob poniewaz stoja w oddali od centru, i nie ma konkurencji wysokich budynkow stojacych obok, tak wiec to kwestia kadru.
Jednak to co napisales jest w pewnym stopniu prawda. W Lodzi jest taki uklad ze te wiezowce maja mniej wiecej podobne wysokosci, wszystkie w lodzi, powiedzmy +- 20 m.
Kiedy fotografujesz to z takiej perspektywy jak na zdjeciach wyzej wyglada wlasnie w ten sposob. Nie ma zadnego dominujacego punktu ponad inne. Moije zdanie jest takie ze w Lodzi budynek o 1/3 wyzszy od najwyzszych w tej chwili zamknie cala kompozycje skilinu tego miasta:)

·
Banned
10,750 Posts
Tak, to kwestia odległości od centrum.

Z dystansu Stoki-Centrum to nawet Pałac Kultury wydawałby się spłaszczony. A spore deniwelacje terenu robią swoje.

Podobnie zgadza się, że problem jest z brakiem czegoś, co by się wybijało wysokością ponad obecne wieżowce. Najchętniej to bym wsadził ze trzy 130 - 160 metrowe biurowce/hotele w środek osiedla Manhattan... gdyby nie fakt, że to teren spółdzielni mieszkaniowej, która wybudowała sobie tam obrzydliwe parterowe biura, wyglądające jak hipermarket. Dobrze, że budynki to zasłaniają :p

1 - 8 of 8 Posts