SkyscraperCity Forum banner
1 - 8 of 8 Posts

·
The Promised Land
Joined
·
469 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Fotki zrobiłem parę tygodni temu.

W kierunku centrum widziane ze Stoków a dokładniej osiedla Sikawa

Z mgiełką
W kierunku Widzewa z kominami EC IV w tle:

A to już widoki z wiaduktu na ulicy Kopcińskiego:

 

·
BANED
Joined
·
3,734 Posts
noo. te 2 wiezowce to eksponuja sie w ten sposob poniewaz stoja w oddali od centru, i nie ma konkurencji wysokich budynkow stojacych obok, tak wiec to kwestia kadru.
Jednak to co napisales jest w pewnym stopniu prawda. W Lodzi jest taki uklad ze te wiezowce maja mniej wiecej podobne wysokosci, wszystkie w lodzi, powiedzmy +- 20 m.
Kiedy fotografujesz to z takiej perspektywy jak na zdjeciach wyzej wyglada wlasnie w ten sposob. Nie ma zadnego dominujacego punktu ponad inne. Moije zdanie jest takie ze w Lodzi budynek o 1/3 wyzszy od najwyzszych w tej chwili zamknie cala kompozycje skilinu tego miasta:)
 

·
Banned
Joined
·
10,744 Posts
Tak, to kwestia odległości od centrum.

Z dystansu Stoki-Centrum to nawet Pałac Kultury wydawałby się spłaszczony. A spore deniwelacje terenu robią swoje.

Podobnie zgadza się, że problem jest z brakiem czegoś, co by się wybijało wysokością ponad obecne wieżowce. Najchętniej to bym wsadził ze trzy 130 - 160 metrowe biurowce/hotele w środek osiedla Manhattan... gdyby nie fakt, że to teren spółdzielni mieszkaniowej, która wybudowała sobie tam obrzydliwe parterowe biura, wyglądające jak hipermarket. Dobrze, że budynki to zasłaniają :p
 
1 - 8 of 8 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top