SkyscraperCity banner

21 - 40 of 77 Posts

·
I love Piotrkowska ;*
2,303 Posts
Discussion Starter · #21 ·
Zapraszam do oglądania i komentowania szóstej partii zdjęć. ;)

61. Łódzkie wieżowce widziane z ulicy

62. Na Andrzeja

63. J.W.

64. X BRE

65. Archiwalna fotka - szmat już nie ma :D

66. WBK na Sienkiewicza

67. Jak to powiedział kiedyś pewien Zonc: "Jakie miasto, takie WTC" :D

68. Kamienica znana jako 'Pod Góralem' i dalsza część pierzei

69. Każdy idzie swoją drogą...

70. Piotrkowska nocą, równie urocza jak w pełnym słońcu ;)

Tym zdjęciem kończę szósty set. Pzdr. :cheers:

·
Registered
1,679 Posts
Z tym zakochaniem, to nie tak łatwo.
Znam to miasto z troche innej strony, czyli jak dojechac z punktu A do punktu B skoro prawie wszystkie ulice jednokierunkowe i tu nie możesz, bo zakaz więc musisz w sąsiednią. Z sąsiedniej masz w głowie, że dalej trzeba w prawo, a znaki każą Ci w lewo. Po ośmiu takich kombinacjach, jestem tak skołowana, że nie mama pojęcia gdzie jestem i cały proces zaczynam od początku.Tragedia.
Ale Twoje zdjęcia, wspaniałe, cudowne, znakomite, pełne smaku i urody, wprawiły mnie w taki zachwyt, że diabli z jednokierunkowymi.

·
I love Piotrkowska ;*
2,303 Posts
Discussion Starter · #23 ·
No cóż, faktycznie sporo tych jednokierunkowych uliczek. Nawet tego wcześniej nie zauważyłem (no może zauważyłem, ale nie zastanawiałem się nad tym, heh) Po prostu nigdy mi to nie sprawiało kłopotów :)
Wydaje mi się, że w każdym nieznanym/cudzym mieście trudno się połapać i dojechać w konkretne miejsce. Jakbym pojechał do Krk czy innych Waw to też bym się nie połapał co i jak i którędy. :)
Dzięki za ostatnie zdanie ;)

Ps. W ciągu następnego tygodnia wrzucę kolejny zestaw :)
Pzdr.

·
I love Piotrkowska ;*
2,303 Posts
Discussion Starter · #25 · (Edited)
Tak dłuugo już zapowiadają ten remont.. Nie wypadałoby nie wyremontować ;)

Siódmy set:

71. Tradycyjnie - zaczynam od widoku ogólnego :)

72. Multibank

73. Klasyk

74. Jeszcze jedna panorama

75. Przy Placu Niepodległości

76.Róg Zachodniej i Legionów

77. Bardzo efektowna kamienica...

78. ... podoba mi się :)

79. Przeskakujemy bardziej na południe - Znowu okolice Pl. Niepodległości

80. Z powrotem na Radwańską

CDN

·
Registered
30 Posts
76.Róg Kościuszki/Legionów

^^
zdjęcia super... tylko mała poprawka :)
to jest róg ZACHODNIEJ i LEGIONÓW :cheers: pozdrawiam :)

·
Registered
143 Posts
Z duzych miast Lodz jest chyba najbrzydsza :( sorry chlopaki !!! to miasto prawie sie nie rozwija !!!! i te brudne kamienice... po co to te zdjecia...

·
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
7,628 Posts
Z duzych miast Lodz jest chyba najbrzydsza :( sorry chlopaki !!! to miasto prawie sie nie rozwija !!!! i te brudne kamienice... po co to te zdjecia...
:lol::lol::lol::lol::lol: skomentuje to tak, bo tylko obśmiać tak durne myslenie i ludzi.
Pogadamy za 5 lat kiedy to oko Ci zbieleje jak zobaczysz Łódź, za twoje Gliwice za nawet 10 lat będą szare i brudne i brzydkie więc po co te komentarze chłopaku ??

·
Łodzianin
1,015 Posts
Gdzie tam Łodzi do Gliwic :nuts:
Dajcie mieć ludziom swoje zdanie. Nie bodoba mu się Łódź - jego prawo. Choć mam wrażenie, że kieruje się stereotypami zupełnie nie znając miasta.
A co do Gliwic, to ja akurat się niesamowicie miło rozczarowałem oglądając to miasto. Część miasta z XIX wieczną zabudową bardzo przypomina Łódź, a główna ulica (jej zabudowa) robi niesamowite wrażenie (które psuje niestety ruch samochodowy).

·
Mamo, zbieram gruz!
4,462 Posts
73. Klasyk

N
1. jestem zakochany od jakiegoś roku (kiedy to obejrzałem odcinek makłowicza pt industrialny smak kręcony w łodzi)
2. bardzo dobre fotki, gratukuję
3. co to za mustang ? stoi on jeszcze gdzieś ?
4. ile dni potrzeba na pełne zwiedzenie śródmieścia włącznie z odwiedzeniem wszystkich możliwych muzeów i pałacyków ?

·
I love Piotrkowska ;*
2,303 Posts
Discussion Starter · #34 ·
Dzięki za miłe komentarze.

^^
zdjęcia super... tylko mała poprawka :)
to jest róg ZACHODNIEJ i LEGIONÓW :cheers: pozdrawiam :)
ah, no tak. Pomyliłem się, już poprawiam :)

1. jestem zakochany od jakiegoś roku (kiedy to obejrzałem odcinek makłowicza pt industrialny smak kręcony w łodzi)
2. bardzo dobre fotki, gratukuję
3. co to za mustang ? stoi on jeszcze gdzieś ?
4. ile dni potrzeba na pełne zwiedzenie śródmieścia włącznie z odwiedzeniem wszystkich możliwych muzeów i pałacyków ?
hmm modelu nie pamiętam.. Pamiętam tylko że był to kabriolet. Widziałem go na ulicy jak były jakieś uliczne wyścigi czy coś. Taka impreza. Był za to na łódzkich numerach, to może od czasu do czasu można go jeszcze spotkać na łódzkich ulicach :)

A co do odwiedzania. To jeśli chciałbyś na spokojnie wszystko pozwiedzać, to może 2-4 dni. Koniecznie trzeba się przejść Piotrkowską (w dzień i w nocy! :)) poszwendać się można też po innych ulicach przecinających Pietryne i równoległe do niej. Polecam zobaczyć takie ulice jak Gdańska, Sienkiewicza i Wólczańska oraz Kościuszki, ale tylko odcinkami ;) zwłaszcza tam gdzie są gmachy banków. Więckowskiego i Legionów też robią wrażenie. Sporo jest takich ulic w Łodzi gdzie setkami metrów ciągną się kamienice, więc na pewno są jeszcze miejsca których nie wymieniłem :)
Aha, okolice Białej Fabryki też są bardzo fajne, sporo tam pałaców/pałacyków, no i oczywiście piękna, złota neo-gotycka Katedra a zaraz za nią przyjemny, mały park.
Na łódzkich muzeach to ja się za bardzo nie znam. Może jakiś kolega z forum doradzi gdzie warto zajrzeć. :)
A co do pałaców.. No to pierwszy w kolejności trzeba zobaczyć Pałac I. Poznańskiego, zaraz przy Manufakturze (ją też polecam:D) i parę minut od Placu Wolności. Pałace są wszędzie, dużo ich jest właśnie przy tych ulicach które wcześniej wymieniłem, oraz przy Moniuszki (super ulica! :) taka mała, a taka piękna, taka mini Piotrkowska :))
A, i jeszcze. Skoro Cię kręci łódzki industrial, to przyjeżdżaj szybko! Bo potem możesz już nie zdążyć z zobaczeniem łódzkich fabryk :(
Zapraszamy do Łodzi :)
Nie ufajcie ślepym propagandom, że Łódź jest młoda i nic tam nie ma. Łódź jest pełna niezwykłych miejsc i pięknych zabytków! :):)

·
I love Piotrkowska ;*
2,303 Posts
Discussion Starter · #35 ·
hmmm no fakt że inne duże miasta też są piękne, ale nie wiem czy są one piękniejsze od Łodzi. Rzecz gustów. W każdym razie na pewno są inne.
A po co zdjęcia? Po to właśnie, żeby unicestwiać takie stereotypy jak ten o 'Szarej Łodzi'! ;)

W Gliwicach nigdy nie byłem i zdjęć też dużo nie widziałem, chociaż ostatnio oglądałem zdjęcia z Bytomia na SSC. Jeśli Wasze miasto ma podobny do Bytomia Charakter, to musi tam być zajebiście ;)
O mieście praktycznie nic nie mogę powiedzieć, ale za to o Gliwiczanach to same pozytywy mogę wymieniać :D

·
I love Piotrkowska ;*
2,303 Posts
Discussion Starter · #36 ·
Ósma część

81. Z Rudzkiej Góry

82. Kościół Świętego Krzyża

83. Centrum

84. Sympatyczna uliczka zwana Moniuszki

85. Sienkiewicza

86. Moniuszki - ulica gdzie zabytkowe cegły w sympatyczny sposób przeplatają się z soczystą zielenią

87. Jedna z wielu ikon Łodzi, tym razem w moim wykonaniu

88. Chętnie zobaczyłbym takie oświetlenie na niejednej łódzkiej kamienicy ;-)

89. Jedna z moich ulubionych, stoi na rogu Kopernika i Wólczańskiej

90. Na koniec - Łódzki bunkier

CDN

·
I love Piotrkowska ;*
2,303 Posts
Discussion Starter · #37 ·
Część dziewiąta

91. Skajlajn

92. Zaniedbana, a szkoda

93. Nasz łódzki drapacz chmur

94. Ogromna kamienica przy Sienkiewicza

95. Okna...

96. ... Gmachu Telewizji regionalnej

97. Pałacyk przy Wólczańskiej

98. Kolejne z serii motoryzacyjnej

99. Pałacyk na rogu Żeromskiego/ Adama M.

100. Jedna z tysięcy, ale przy jednej na milion

CDN

Dobiłem już do setnego zdjęcia :cheers:
Pzdr.

·
I love Piotrkowska ;*
2,303 Posts
Discussion Starter · #38 ·
Część Dziesiąta

101. Carcade

102. Andrzeja... chyba :)

103. Róg Wólczańskiej i Andrzeja Struga