SkyscraperCity Forum banner

[Łódź] Zielona Business Park (al. Kościuszki/ul. Zielona)

36832 Views 139 Replies 59 Participants Last post by  Qczas
Już niedługo zapomnimy o tym widoku.
Widziałem dziś projekt budowlany biurowca, który ma tutaj stanąć.Budynek obłożony piaskowcem, sześciokondygnacyjny, z parkingiem podziemnym.
Powierzchnia użytkowa 10 000 m2, pow. biurowa nie całe 6 000 m2.
Autorami projektu są Staszewscy Ziółkowscy Architekci http://szarch.pl/
ZDiT niestety nie zgodził się na zmniejszenie łuku jezdni i fasada będzie "schodkować", żeby dopasować się do narożnika.
Ogólnie na pewno na wielki plus dla okolicy, natomiast możemy zapomnieć o stacji przesiadkowej dla szybkiej kolei albo upamiętnieniu Wielkiej Synagogi.

Tunel na planach przechodzi teraz około dwa numery na południe od tego miejsca.

Aktualizacja - styczeń 2015 r.:

...i pojawiła się stronka projektu Zielona Business Park/Biurowiec Zielona-Kościuszki

http://www.zielonapark.pl/


O projekcie

Zielona Business Park to inwestycja klasy A w rzeczywistym centrum Łodzi. Nowoczesny biurowiec realizuje śmiałą wizję inwestora by nowoczesne przestrzenie biurowe były dostępne w samym sercu miasta. Zaprojektowany z myślą o najdrobniejszych detalach gwarantuje najwyższe standardy na rynku nieruchomości. Prestiżowy obiekt znajduje się w bezpośrednim otoczeniu dawnego pałacu Jakuba Hertza i kamienicy Pikusa, wyznaczając nowe standardy na łódzkich rynkach biznesowych nieruchomości. Interesująca bryła biurowca będzie ważnym uzupełnieniem pierzei ulicy Zielonej i al. Kościuszki zastępując blaszane pawilony handlowe i parking. Elewacja biurowca to polerowany piaskowiec na parterze, płyty piaskowca na piętrach oraz eleganckie płyty z szarego granitu na ostatniej, piątej kondygnacji. Miejsce pod Zieloną Business Park to ma także niezwykle bogatą historię, przed II Wojną Światową zajmowała je monumentalna synagoga według projektu Adolfa Wolffa ze Stuttgartu o czym przypomina pamiątkowa tablica. Warto podkreślić, że projekt biurowa w tak szczególnej lokalizacji wymagał uzgodnień zarówno z Architektem Miasta jak i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Położenie

Wyjątkową atrakcyjność adresu zapewnia unikatowe jak na warunki łódzkie położenie. Biurowiec zaplanowano na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i ul. Zielonej, która wkrótce stanie się głównym łącznikiem pomiędzy Nowym Centrum Łodzi przy budowanym dworcu Łódź Fabryczna a reprezentacyjną ul. Piotrkowską. Lokalizacja przy al. Kościuszki będącej główną osią transportową miasta na linii północ-południe gwarantuje idealne skomunikowanie obiektu. Przystanki komunikacji miejskiej znajdują się tuż obok biurowca, a kilkaset metrów dalej powstaje najnowocześniejszy dworzec kolejowy w Polsce – Nowa Łódź Fabryczna. A dojazd z lotniska zajmuje tylko kwadrans. Wielkomiejski charakter ulicy Zielonej i sąsiedztwo reprezentacyjnego deptaka jakim jest ulica Piotrkowska sprawiają, że Zielona Business Park to idealne miejsce na posiadanie biura lub obiektu handlowego. Główne wejście zlokalizowano w podcieniu w fasadzie od al. Kościuszki a dodatkowe znajdują się od północy i południa.

Standard

Nowoczesna przestrzeń biurowa klasy A to nie tylko przestronne wnętrza ale także szereg ułatwień zawartych w samej infrastrukturze budynku. Prawie 6000 m2 zostało podzielone na 6 kondygnacji oferując wyjątkowo elastyczne możliwości kształtowania dostępnej przestrzeni. Łączą je 3 windy oraz 2 klatki schodowe. Wchodzących do budynku wita recepcja a nad bezpieczeństwem obiektu czuwa ochrona. Dostępne powierzchnie biurowe wynoszą:(możlwść wydzielenia mniejszych wg indywidualnych zapotrzebowań)

Parter
258,20 m2
170,90 m2

Piętro 1
506,00 m2
575,60 m2
59,60 m2
59,00 m2

Piętro 2
612,50 m2
575,60 m2

Piętro 3
601,60 m2
588,60 m2

Piętro 4
566,30 m2
537,20 m2

Piętro 5
411,30 m2
394,60 m2

Wygodę użytkowników gwarantuje także dostępność 92 miejsc parkingowych zlokalizowanych na dwóch podziemnych kondygnacjach. Co ważne miejsca parkingowe będą dostępne zarówno z ulicy Zielonej jak i al. Kościuszki. Zielona Business Park idealnie komponuje się z zabytkowym otoczeniem dzięki eleganckiej bryle i wysokiej jakości elewacji.

OPIS TECHNICZNY BUDYNKU i ZAŁOŻENIA:

główne wejście do budynku od al.Kościuszki (drzwi obrotowe wraz z kurtyną powietrzną)
hall wejściowy (wysokość 3,7 m) wraz z recepcją i pomieszczeniem monitoringu
dwie klatki schodowe z 3 windami obsługiwanymi od poziomu 2 (garaże)
ilość miejsc garażowych 92 szt tj. 1 auto/65 m2 , parking monitorowany
toalety i jadalnie na każdym poziomie w pełni wyposażone
wjazd do garaży: Kościuszki
wjazd/wyjazd: Zielona
powierzchnia do wynajęcia 6000 m2
6 kondygnacja-dodatkowo taras widokowy
budynek klimatyzowany z wentylacją i regulacją wilgotności
podwójne zasilanie obiektu
podwieszane sufity
okablowanie telefoniczne , elektryczne, informatyczne
fasad budynku-naturalny kamień
wnętrza wykończone naturalnym kamieniem (części wspólne)
pozostałe wg ustaleń (kamień, płytki, wykładziny)
1 - 20 of 140 Posts
Wątek zaraz umrze, trzeba otwierać nowe wątki do baju-baju?
ZDiT niestety nie zgodził się na zmniejszenie łuku jezdni i fasada będzie "schodkować", żeby dopasować się do narożnika.
Bez sensu. To jest centrum,a nie tor wyscigowy, żeby takie łuki zostawiać

Ogólnie na pewno na wielki plus dla okolicy, natomiast możemy zapomnieć o stacji przesiadkowej dla szybkiej kolei albo upamiętnieniu Wielkiej Synagogi.
Patrze na mapkę i z niej wynika,ze to jest teren prywatny (przynajmniej w większości).
Do miasta należy narożnik północno-zachodni?- tutaj nie zmieści się stacja?


Ale poza tym to bardzo dobra wiadomość,pytanie na ile to jest realne.
I mam taka propozycjenie twórzmy wątków dopóki nie ma oficjalnego komunikatu - to nie ma sensu. Dopóki nie ogłoszą to inwestycji nie ma.
A i z oficjalnymi komunikatami byłbym ostrożny.
Bez sensu. To jest centrum,a nie tor wyscigowy, żeby takie łuki zostawiać
Pewnie im chodzi o tory tramwajowe. Ale fakt - szkoda, że nie umieją skorelować między sobą potrzeb i dopasować się w miarę potrzeby...

Do miasta należy narożnik północno-zachodni?- tutaj nie zmieści się stacja?
Z tym, że jak pisze fanfix: "Tunel na planach przechodzi teraz około dwa numery na południe od tego miejsc", więc przecież jeszcze dalej niż północno-zachodni narożnik... Ale przecież nic chyba nie stoi na przeszkodzie przy tak dużej inwestycji jak stacja podziemna (poza kosztami), żeby od stacji tunelik szedł pod skrzyżowaniem i wyjście było właśnie na północno-zachodnim narożniku?..

Swoją drogą jeśli właściciel planowanego biurowca nie dogada się z miastem, żeby w jego parterze i podziemiu umieścić stację kolejową, to będzie to największy idiotyzm jaki w życiu popełni... Kto by nie chciał takiego potoku podróżnych u siebie????
misiek-lodz said:
Pewnie im chodzi o tory tramwajowe. Ale fakt - szkoda, że nie umieją skorelować między sobą potrzeb i dopasować się w miarę potrzeby...
Z 0,5m można by zabrać i nic by się nie stało.

Ale przecież nic chyba nie stoi na przeszkodzie przy tak dużej inwestycji jak stacja podziemna (poza kosztami), żeby od stacji tunelik szedł pod skrzyżowaniem i wyjście było właśnie na północno-zachodnim narożniku?..
No własnie o to mi chodzi :)

Swoją drogą jeśli właściciel planowanego biurowca nie dogada się z miastem, żeby w jego parterze i podziemiu umieścić stację kolejową, to będzie to największy idiotyzm jaki w życiu popełni... Kto by nie chciał takiego potoku podróżnych u siebie????
Ma być parking podziemny...
Z tego co wiem takie budynki musza mieć parking więc nie można zrobić tego na zasadzie "zrezygnujcie z parkingu,a my wybudujemy stację i będą wszyscy zadowoleni".
Tak, ale to chyba nie jest niemożliwe, żeby ustawić parking w inny sposób? Nie dwie podziemne kondygnacje, ale powiedzmy dwie połówki podziemnych i dwie nad ziemią (od strony Piotrkowskiej) - drugie połówki biurowca (od strony Kościuszki) to podziemny dworzec i usługi nad poziomem ziemii. Miasto ma dworzec, daje więc jakieś dofinansowanie do części budowy biurowca (albo połączyć te dwie sprawy jakoś), a dodatkowo właściciel ma zagwarantowane masy przechodzących przez jego hol ludzi. Tak się robi na świecie, czemu nie można u nas?..
A czy może się kolega podzielic co to za inwestor, może jakaś pracownia co to zaprojektowała, czy to wielka tajemnica?
Ale przecież nic chyba nie stoi na przeszkodzie przy tak dużej inwestycji jak stacja podziemna (poza kosztami), żeby od stacji tunelik szedł pod skrzyżowaniem i wyjście było właśnie na północno-zachodnim narożniku?
Stacja to chyba odkrywkowo musiałaby być budowana. Stąd jeden albo drugi skwerek wchodził w grę.
Stacja też nie musi być budowana odkrywkowo, natomiast między rektoratem a sąsiednimi kamienicami jest trochę miejsca. Ta stacja musi powstać, więc sądzę, że jakieś rozwiązanie się znajdzie.
Przecież już od dawna jest wiadome, że jeśli stacja w rejonie skrzyżowania Zielona/Kościuszki powstanie (a pewnie powstanie) to wejście do niej będzie na skwerku na Zielonej pomiędzy Wólczańską, a Kościuszki. Już od dłuższego czasu plac po synagodze nie wchodzi w grę niestety. Tym samym tracimy wielką szansę na odbudowanie bryły i zrobienie w powiązaniu z tunelem.
Autorami projektu są Staszewscy Ziółkowscy Architekci
Ich strona internetowa nie należy do najbardziej imponujących w treści ;)
http://szarch.pl/

Wygooglałem jeszcze, że również oni są autorami koncepcji przebudowy tego biurowca na Kopcińskiego:
http://www.e-biurowce.pl/pl/info/ne...cinskiego-w-lodzi-powstanie-kolejny-biurowiec

Mam nadzieję, że to nie ściema z tą inwestycją, bo zatwierdzony jest już projekt budowlany, nie jakaś tam WZtka, więc chyba nie robi się czegoś takiego, jeśli nie chce się faktycznie budować?
Projekt to jest najmniejszy problem. Jak nie ma $$ to nie ma budowania.
^^ kicks ass :cheers:
A kto jest właścicielem działki ?
COFAM! Niech nie zmniejszają łuku narożnika, bo z tymi schodami wygląda świetnie! :)
Świetny projekt, ale Wielkiej Synagogi nie odżałuję :(
jestem mega pozytywnie zaskoczony!

Nie gargamel, ładny stonowany piaskowiec pasujący do otoczenia, wysokość w tym miejscu prawidłowa, duże okna i handlowo-usługowe (chyba) przyziemie i podziemny (!) parking.

Super. Jeśli powstanie to uporządkuje i ożywi ten zapyziały narożnik!
Wiadomo, że od wizki do realizacji, długa droga, ale na prawdę trzymam kciuki żeby się udało.
:cheers:

@fanfix - wiesz coś więcej, jaka jest szansa wdrożenia tego projektu? I ew. na kiedy jest planowany?
Wow. Szok i niedowierzanie. Budować jak najszybciej.


edit, tyci większe:1 - 20 of 140 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top