SkyscraperCity Forum banner
1 - 7 of 7 Posts

·
Registered
Joined
·
5 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Spotkałem się z informacją w internecie o krytym lodowisku z trzema ścianami , wybudowanym niegdyś w Łodzi.
http://golasso.pl/smieja-sie-z-lodz...kul.html?material_id=4f30dfddfbaedd6919000000
Temat wydał mi się ciekawy, więc postanowiłem jakiś czas temu poszukać więcej informacji w internecie. Niestety nie znalazłem wiele ponad ten link. Chyba tylko tyle, że została wybudowana czwarta ściana. Czy ma ktoś więcej informacji a najlepiej zdjęcia tego "cudu" ? Jeśli tak to byłby to bardzo ciekawy kontent :).
ps. Przed chwilą znalazłem link z którego wynika ,że chodzi o lodowisko na Retkini (byłem tam i bym w sumie nie podejrzewał). Jednak chętnie zobaczyłbym zdjęcia sprzed remontu.
http://www.mojalodz.fora.pl/inne-obiekty-sportowe,224/lodowiska,1752.html
 

·
Padawan entropii
Joined
·
3,481 Posts
Tak, to chodzi o lodowisko na Retkini/Retkinii (w sumie jak to się*powinno odmieniać?). Ścianę dobudowano w ciągu ostatnich 5 lat. Jak byłem 5 lat temu to jeszcze były trzy ściany, w tym roku już był komplet.
Zdjęć niestety nie posiadam.
 

·
Padawan entropii
Joined
·
3,481 Posts
W języku polskim taka Anglia w miejscowniku brzmi Anglii i zawsze stosowałem taką odmianę analogicznie dla Retkinii. Spotykam się za to często w różnych miejscach z pisownią przez jedno "i". Stąd moje wątpliwości. Nie pamiętam czy to się stosuje tylko do nazw obcych miękkotematowych czy do polskich także.
 
1 - 7 of 7 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top