SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 5967 Posts

·
Registered
Joined
·
14,636 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zniknie 97 połączeń kolejowych!?

Środa, 8 marca 2006r.

Kolej szykuje się do poważnego odchudzenia rozkładu jazdy. Ostatniego dnia marca w regionie łódzkim może zniknąć aż 97 z 217 istniejących połączeń. Zlikwidowane zostaną głównie pociągi osobowe, kursujące wcześnie rano i późnym wieczorem, ale na niektórych trasach pociągi mogą przestać jeździć w ogóle! Stanie się tak, jeśli kolejarze nie dogadają się z Urzędem Marszałkowskim w sprawie finansowania przewozów pasażerskich.W najbliższy piątek odbędzie się w tej sprawie spotkanie przedstawicieli PKP z Zarządem Województwa. Kolejarze chcą, by z budżetu trafiło na konto kolei około 50 mln złotych. Urząd Marszałkowski jest skłonny zapłacić tylko 30.

– Jeżeli nie dojdziemy do porozumienia, ostatniego marca wycofane zostaną wszystkie pociągi oznaczone literą „G“ – mówi Elżbieta Zielińska, szefowa Działu Marketingu PKP PR w Łodzi. – Dotyczy to przede wszystkim pociągów osobowych, w których notujemy najniższą frekwencję podróżnych, ale zagrożony likwidacją jest także pociąg pośpieszny „Prząśniczka“ z Łodzi Kaliskiej do Poznania.

– W budżecie mamy zarezerwowane na dofinansowanie przewozów kolejowych 30 mln złotych i nie ma na razie mowy o tym, by środki te mogły być zwiększone – twierdzi Marcin Siemiński z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

(jaz) - Express Ilustrowany
 

·
Registered
Joined
·
275 Posts
[Łódzkie] Wieści kolejowe

Szybciej na trasie z Łodzi do Kutna?

(źródło: Dziennik Łódzki, 24 kwietnia 2007)

PKP zapowiada, że do jesieni wyremontuje część torowiska na trasie Kutno - Łódź i Łódź - Kutno. Po naprawach pociągi z Kutna do Łodzi dojadą mniej więcej o kwadrans szybciej niż obecnie.
Mieszkańcy Kutna będą wreszcie mogli szybciej dojechać pociągiem do pracy lub szkoły w Łodzi. Jeszcze niedawno przejazd z Kutna do stolicy województwa trwał ponad dwie godziny, a np. do Warszawy niecałe półtorej...

- Jeszcze do marca tego roku wszystkie pociągi do Łodzi jechały ponad dwie godziny - mówi zdenerwowana Magdalena Januszewska, studentka z Kutna. - Na niektórych stacjach czekały nawet po 10 minut, by mógł przejechać skład jadący w przeciwnym kierunku. Przejażdżka trwała dłużej niż do Warszawy. Od marca część połączeń jest już lepiej zorganizowana. Podróż w wielu wypadkach trwa od półtorej godziny do godziny i czterdziestu minut. Są jednak takie składy, które nadal mają długie przestoje na stacjach. Liczę, że teraz będę spędzać mniej czasu w pociągu.

Przypomnijmy, że na przełomie lutego i marca tego roku strajkowali przedstawiciele związków zawodowych kolejarzy w Kutnie, a jednym z postulatów było skrócenie czasu dojazdu do Łodzi. Kolejarze twierdzą, że infrastruktura kolejowa między Kutnem i Łodzią jest w wyjątkowo fatalnym stanie.
Po strajku spółka PKP - Polskie Linie Kolejowe odwołała ograniczenie prędkości pociągów na tej trasie. Podróż z Kutna do Łodzi miała trwać półtorej godziny zamiast dwóch. - PLK zmieniły już częściowo niedogodny dla pasażerów czas jazdy pociągów na trasie Łódź Kaliska - Kutno oraz Kutno - Łódź Kaliska - twierdził Andrzej Frankowski, naczelnik PKP Przewozy Regionalne w Łodzi. - Ograniczenie prędkości składów związane było ze złym stanem torowiska. Nie będzie już także długich przestojów pociągów na stacjach. Trasa Kutno - Łódź Kaliska jest jednotorowa, więc często składy czekały na bocznych torach, by przepuścić pociąg jadący z przeciwka.

PKP rozpoczyna remonty torowiska. - Pod koniec lata lub na początku jesieni pociąg między Łodzią a Kutnem będzie przejeżdżał szybciej mniej więcej o kwadrans - twierdzi Witold Woźniak, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi. - Na tej trasie zostaną wymienione szyny oraz część podkładów na łukach, na których skręcają pociągi. Do tej pory pociągi zwalniały, gdy dojeżdżały do łuku. Teraz zlikwidujemy ograniczenia prędkości i skrócimy czas przejazdu o kilkanaście minut. Jednocześnie modernizujemy trasę Łódź - warszawa i wiele pociągów ma objazd trasą przez Kutno. Remonty potrwają tam do końca listopada 2007 roku. Dlatego remont torowiska między Kutnem i Łodzią będziemy prowadzić sukcesywnie, odcinkami, wraz z udrażnianiem trasy Warszawa - Łódź.
 

·
Registered
Joined
·
275 Posts
Pociągi znów w Płocku?

(źródło: Dziennik Łódzki, 23 kwietnia 2007)

Planowane jest przywrócenie połączeń kolejowych miedzy Kutnem a Płockiem. O możliwości ponownego kursowania kilku par pociągów między dwoma miastami rozmawiają władze Urzędów Marszałkowskich w Łodzi i w Warszawie.
Dłuższa część trasy pociągu biegnie przez województwo mazowieckie, a reszta przez łódzkie. W grudniu 2006 roku z
czterech połączeń dowożących pasażerów do tych dwóch miast zostało tylko jedno. M.in. pod hasłem przywrócenia połączeń na trasie Kutno – Płock strajkowali kutnowscy kolejarze. – Kilka dni temu doszło do spotkania w Łodzi między przedstawicielami naszego urzędu i łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego – mówi Marta Milewska, rzecznik prasowy marszałka mazowieckiego. – Dotyczyło współpracy
m.in. w temacie kolej. Do tej pory województwo łódzkie nie chciało partycypować w kosztach przywrócenia połączeń. Jednak naszym
zdaniem największym problemem na tej trasie jest jakość infrastruktury kolejowej.

– Infrastruktura na trasie Kutno – Płock jest dobra, tylko samorządy muszą się wreszcie porozumieć i znaleźć pieniądze na przywrócenie
połaczeń – twierdzi Witold Woźniak, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP w Łodzi.

Tymczasem łódzki Urząd Marszałkowski twierdzi, że to on do grudnia 2006 roku finansował połączenie Kutno – Płock. Przywrócenie kursów jest możliwe, ale warunkiem będzie proporcjonalne współfinansowanie przejazdów.
 

·
ZBANOWANY
Joined
·
572 Posts
Niech się nie kompromitują dzisiaj po tych zygzakach

15 minut co to załatwi skoro linia po jenym torze z takimi wygibasami że szok to juz by lepiej wstydu oszczędzili i zamkneli - tam nie ma co remontować...
 

·
Registered
Joined
·
275 Posts
Zły stan połączenia Łódź - Wrocław

(źródło: Gazeta Wyborcza, Łódź, 6 maja 2007)

Maleje liczba połączeń, stan techniczny torów z roku na rok się pogarsza, a szybka kolej prędzej połączy Śląsk z Warszawą niż Wrocław z Łodzią.

- Codziennie ze wszystkich łódzkich dworców mamy w sumie trzy pociągi do Wrocławia, dwa do Poznania i Krakowa. Trudno taką sytuację ocenić inaczej niż jako kolejową katastrofę - mówi Jan Raczyński ze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP. - Wyjątkiem jest połączenie z Warszawą, ale pasażerowie i tak pomstują na jego jakość, ale może po remoncie będzie lepiej. Poza linią do stolicy mamy tylko szczątki dawnych połączeń. Sprawdziłem, że kilka dni temu do Krakowa wyjechały z Łodzi 42 osoby. To efekt braku połączeń i czasów przejazdu - dodaje Raczyński.

Lokalnie sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Podróż pociągiem z Piotrkowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Sieradza, Kutna czy Skierniewic wybierają tylko osoby, które lubią spędzać dużo czasu na rozwiązywaniu krzyżówek. Te linie do tego właśnie nadają się najlepiej, przy średniej prędkości na poziomie 40-50 km/h jest również czas na oglądanie przez okno krajobrazów ziemi łódzkiej. Według obliczeń jakimi dysponuje SITK RP w 2001 roku z Łodzi Kaliskiej, Fabrycznej i Widzewa korzystało codziennie ponad 15 tys. pasażerów. W 2020 mogłoby to być nawet 100 tys. osób, pod warunkiem, że na nogi stanęłaby kolej regionalna oraz doczekalibyśmy się linii wysokich prędkości.

Polskie Linie Kolejowe chcą jeszcze przed Euro 2012 zakończyć modernizację linii Wrocław - Poznań, Warszawa - Gdańsk i Warszawa - Łódź. Jednak nawet po remoncie maksymalna prędkość pociągu będzie ograniczona do 160 km/h. Linia wysokich prędkości Poznań/Wrocław - Kalisz - Łódź - Warszawa ma powstać dopiero po 2013 roku. Możliwe jednak, że tory dla szybkich pociągów wcześniej zostaną ułożone w innym miejscu: - Na razie bardziej zaawansowany jest projekt nowego połączenia Śląska z Warszawą - mówi Agnieszka Safuta-Pawlak, członek zarządu PLK ds. inwestycji. - Poza tym nie każda linia musi być przystosowana do prędkości 300 km/h. Na pewno jednak taki priorytet powinny mieć połączenia Gdańsk - Warszawa i Warszawa - Kraków. Jest też za wcześnie by mówić, czy i w którym miejscu województwa łódzkiego zatrzymywałyby się szybkie pociągi - dodaje Safuta - Pawlak.

Łodzianie powinni się więc cieszyć, że "już" w 2012 do Warszawy dojadą nieco w ponad godzinę. A co do remontów innych połączeń to wygląda na to, że sobie na nie długo poczekamy. Co gorsza, mam wrażenie, że z powagi sytuacji nie do końca zdają sobie sprawę władze Łodzi. Nie pamiętam już konferencji prasowej, naukowej czy targów, na które nie spóźniliby się goście z Warszawy. Jerzy Kropiwnicki, prezydent Łodzi w oczekiwaniu na gości nieraz żartuje, że kolejny raz źle obliczyli oni czas przejazdu. Robienie dobrej miny do złej gry to jednak za mało. Na miejscu biznesmenów zamiast bawić się w obliczanie czasu dojazdu do Łodzi po prostu wybrałbym pociąg do innego miasta.

Receptą na wyprowadzenie naszego miasta z kolejowej zapaści ma być budowa podziemnego tunelu średnicowego. Oraz sprowadzenie również pod ziemię Łodzi Fabrycznej i przygotowanie jej do funkcji jedynego dużego dworca miejskiego. Brzmi fantastycznie, prawda? Martwi mnie tylko to, że łodzianie słuchają tej opowieści już od lat 60., a tunelu nadal nie ma. Zarząd Dróg i Transportu zapowiada jednak, że tym razem będzie inaczej. Są już nawet konkretne wyliczenia. Wynika z nich, że potrzeba niecałego miliarda euro. Inwestycja ma poparcie wszystkich władz lokalnych oraz PKP i PLK. Pozostaje więc tylko ustalić, kto ma dać na ten projekt pieniądze. Inwestycji nie udźwignie lokalny samorząd, a PKP poza poparciem nie deklaruje finansowania. Chyba więc najwyższa pora, aby władze lokalne same wskazały źródła finansowania, czy to w budżecie, czy to w programach unijnych, a potem konsekwentnie naciskały na rząd i PLK by je realizowano.

W przeciwnym razie w 2015 roku łodzianie znów usłyszą, o nowym projekcie budowy tunelu pod miastem, etc.
 

·
Registered
Joined
·
275 Posts
Kępno - Wieluń reaktywacja!

(źródło: PKP Przewozy Regionalne - 18 maja 2007)

Po półrocznej przerwie wracają pociągi na trasy: Kępno - Wieluń Dąbrowa oraz Herby - Chorzew Siemkowice.

Dodatkowe pociągi pojadą też między Wieluniem a Herbami Starymi i Katowicami oraz między Herbami Nowymi a Chorzewem Siemkowice.
Wydłużone zostaną także relacje dwóch pociągów, dzięki czemu będzie można dojechać bezpośrednim pociągiem z Torunia do Katowic przez Zduńską Wolę i magistralę węglową. Wszystkie te pociągi będą kursować codziennie od 1 czerwca br.
Zmiany te są efektem porozumienia Ministerstwa Transportu, samorządów województw: łódzkiego, śląskiego i wielkopolskiego oraz PKP Przewozy Regionalne. Niezależnie od nich, tego samego dnia w całej Polsce nastąpi tzw. korekta rocznego rozkładu jazdy. O szczegółach z pozostałych regionów poinformujemy za kilka dni.
 

·
Registered
Joined
·
275 Posts
Kłobuck znów z pociągami

(źródło Gazeta Wyborcza, Czestochowa, 21.05.2007)

Po półrocznej przerwie wracają pociągi na Magistralę Węglową. I to w większej liczbie niż przed likwidacją.

Korektę obowiązującego od grudnia rozkładu jazdy PKP wprowadzi 1 czerwca. Już dziś cieszyć się mogą nie tylko Poznaniacy, którzy zyskują ekspres do Berlina (2 godz. jazdy, podczas gdy z Poznania do Warszawy - 3 godz.), ale i mieszkańcy Kłobucka, Wręczycy czy Miedźna. Znów będą mogli łatwo dojechać na Górny Śląsk.

Odcinkiem "węglówki" od Herbów Nowych do Chorzewa Siemkowic będą jeździć aż trzy pociągi w każdą stronę, czyli oferta zostanie poprawiona względem obowiązującej w latach 2005 i 2006 (wówczas były dwie pary pociągów). Pasażerowie zyskają też możliwość bezpośredniego dojazdu do Zduńskiej Woli w woj. łódzkim, a nawet do Inowrocławia w woj. kujawsko-pomorskiem.

Zmiany na "węglówce" są efektem porozumienia Ministerstwa Transportu, PKP Przewozy Regionalne oraz Urzędów Marszałkowskich w Łodzi i Katowicach, które jeszcze pół roku temu nie chciały finansować pociągów jadących przez pogranicza województw. Ojcem tego sukcesu jest przede wszystkim Stanisław Kokot, wiceprzewodniczący kolejowej "Solidarności": organizował pikiety i konferencje prasowe, m.in. w Herbach Nowych. Interpelację poselską w sprawie likwidacji połączeń na "węglówce" złożyła też Halina Rozpondek z częstochowskiej Platformy Obywatelskiej.

Również 1 czerwca Częstochowa odzyska możliwość połączenia z Kępnem, bez konieczności podróży przez Opole lub Kluczbork. Na zamkniętą linię Wieluń Dąbrowa - Kępno wracają bowiem dwie pary połączeń, czyli tak jak w zeszłych latach. Tu również linia biegnie przez pogranicza województw, w dodatku trzech: łódzkiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Nowe pociągi na "węglówce"

? Katowice 7.36 - Herby Nowe 9.14 - Chorzew Siemkowice 10.19 Inowrocław 13.47 ? Herby Stare 15.58 - Chorzew S. 17.12 ? Herby St. 20.46 - Chorzew S. 22.05 ? Chorzew S. 4.55 - Herby St. 6.28 ? Toruń 6.30 - Inowrocław 7.24 Zduńska Wola 10.09 - Chorzew S. 11.18 - Herby Nw. 12.41 - Katowice 14.49 ? Zduńska Wola 16.02 - Chorzew S. 17.19 - Herby St. 18.43
 

·
Registered
Joined
·
275 Posts
Spotkanie w łódzkim Urzędzie Marszałkowskim

(źródło: www.lodzkie.pl, 29 maja 2007)

Uruchomienie połączeń kolejowych na trasie Kępno - Herby Stare, stan remontu torowiska między Łodzią i Warszawą i możliwość modernizacji połączeń PKP na trasach Łódź – Kutno i Łódź - Opoczno – te tematy zdominowały spotkanie Krzysztofa Makowskiego, Członka Zarządu Województwa z dyrekcją Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych i Zakładu Linii Kolejowych w Łodzi.
Od 1 czerwca uruchomione zostaną trzy pociągi międzywojewódzkie w relacjach : Kępno – Herby Stare, Herby Stare – Kępno i Kępno – Katowice. O uruchomienie tych połączeń zabiegali mieszkańcy zachodnio-południowej części województwa.

Pasażerów, podróżujących na trasie Łódź – Warszawa, utrudnienia czekają jeszcze do kwietnia 2008 r. Do tego czasu potrwa remont torowiska na tej trasie i w związku z tym rozkład jazdy pociągów będzie się zmieniał, w zależności od etapu modernizacji.

-Wiemy, że to bardzo uciążliwa sytuacja dla pasażerów. Dlatego zobowiązujemy się do przekazywania przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem informacji o zmianach w rozkładzie jazdy i czasu podróży – zadeklarował Włodzimierz Janiak , dyrektor Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Kolejna sprawą, omawianą na spotkaniu, była kwestia modernizacji połączeń kolejowych w województwie łódzkim w ramach przygotowań Polski do EURO 2012.

-Chcemy zgłosić do rządowego programu inwestycji kolejowych dwa szlaki : Łódź – Kutno i Łódź Opoczno – poinformował Krzysztof Makowski.


* Z prawej Krzysztof Makowski, członek zarządu województwa łódzkiego (fot. www.lodzkie.pl).
 

·
Registered
Joined
·
18,204 Posts
źródło: http://www.lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/734164.htmlPKP z wyprzedzeniem będzie informować o zmianach w rozkładzie jazdy na trasie Łódź - Warszawa
wczoraj

Po wielu skargach pasażerów na nagłe zmiany w rozkładzie jazdy PKP na trasie Łódź - Warszawa, koleje zobowiązały się wczoraj do informowania o korektach co najmniej z 7-dniowym wyprzedzeniem. - Nie może tak być, że podróżni dowiadują się, iż nastąpiła zmiana i ich pociąg już odjechał - mówi Krzysztof Makowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny za politykę transportową.

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów ma być przywrócenie trzech połączeń na południu województwa. Od 1 czerwca na trasie Oleśnica - Herby Nowe pojawią się trzy pociągi, zatrzymujące się w Kępnie, Wieruszowie i Wieluniu.

Zarząd województwa zamierza także, na fali przygotowań do Euro 2012, wystąpić do rządu o dobudowanie drugiej nitki szyn na trasie z Łodzi do Kutna [pogrubienie - berger.m]. Inwestycja może zostać sfinansowana w ramach unijnych i rządowych dotacji.

(mm) - Dziennik Łódzki
 

·
Registered
Joined
·
275 Posts
PKP: Rekordy... powolności

(źródło: Gazeta Wyborcza, Łódź, 4 czerwca 2007)

Zanim dotrzemy nad Bałtyk lub w Tatry, cały dzień stracimy na przejazd pociągiem. To jednak nic w porównaniu z propozycją wyjazdu w Bieszczady, PKP będzie nas tam wiozło... 24 godziny - pisze łódzka "Gazeta Wyborcza".
- Wspaniale, będę miał okazje przypomnieć sobie młodość. Kiedy w latach 70. jechałem do Sanoka trwało to jakieś 18 godzin, nie spodziewałem się jednak, że kolej zestarzeje się szybciej ode mnie - ironizuje Mieczysław Pietrzak, łodzianin - Planowałem wybrać się z dwoma wnukami do Polańczyka i pewnie dopnę swego, ale 24 godziny i trzy przesiadki to skandal. Tym bardziej że w linii prostej to mniej niż 350 km!

Szukając wakacyjnych połączeń "Gazeta" przyjęła dwa założenia. Po pierwsze wyjeżdżamy w poniedziałek 2 lipca, a po drugie wybieraliśmy tylko pociągi pospieszne i osobowe (pomijając kosztowne Intercity). W Bieszczady uda się wiec dojechać prędzej, jeśli wyruszymy już w niedzielny wieczór, wtedy podróż zajmie "tylko" 12,5 godziny. Szybciej dotrzemy natomiast do Zakopanego, czas przejazdu ze stacji Łódź Widzew to 8,5 godziny.

Nie lepiej maja ci łodzianie, którzy zamiast wędrówek po górach przedkładają sporty wodne i plażowanie. Międzyzdroje według mapy znajdują się ok. 450 km od Łodzi (w linii prostej). Pociąg na pokonanie tej odległości potrzebuje aż 10 godzin i 15 minut.

- Myślałem, że pociągi poruszają się szybciej niż auta w rozkopanej Łodzi. Jazda pociągiem 45 km/h to porażka - mówi Krzysztof Józwiak, taksówkarz. - W tym roku myślałem o skorzystaniu z usług kolei, bo drożeje paliwo. Ale wolę się już zmęczyć za kierownica niż dwa dni urlopu spędzać w pociągu - dodaje. Powody tak długich przejazdów? Podając się za podróżnych dziennikarze "Gazety" spytali o to na dworcu Łódź Fabryczna. - A wie pan jak to jest. Albo gdzieś jest remont, albo tory właśnie na niego czekają - ucina kasjerka.

Niestety wiedza ta nie pomoże łodzianom w szybszym poruszaniu się po Polsce. Być może podróż nie byłaby tak długa i uciążliwa, gdyby nie konieczność przesiadek. Kolejarze najwyraźniej jednak uznali, że zanim zobaczymy Bałtyk, warto poświęcić nieco czasu na oglądanie dworców w Kutnie, Bydgoszczy czy Słupsku. Bezpośrednio dojedziemy tylko do Trójmiasta i dalej na półwysep helski.

„Hity" z letniego rozkładu PKP
Łódź Kaliska - Międzyzdroje, 452 km w 10 godz. 15 min. Wyjazd o godz. 6.09 - przyjazd 16.24, liczba przesiadek trzy
Łódź Widzew- Ustka, 392 km w 10 godz. 14 min. Wyjazd 4.27, przyjazd 14.41, liczba przesiadek trzy
Łódź Kaliska - Jurata 340 km w 9 godz. 25 min. Wyjazd 6.09, przyjazd 15.34, bezpośrednio
Łódź Widzew - Zakopane, 300 km w 8 godz. 36 min. Wyjazd 12.56, przyjazd 21.32, po drodze jedna przesiadka
Łódź Widzew - Sanok 337 km w 24 godz.
 

·
Registered
Joined
·
4 Posts
(źródło: Gazeta Wyborcza, Łódź, 4 czerwca 2007)

„Hity" z letniego rozkładu PKP
Łódź Kaliska - Międzyzdroje, 452 km w 10 godz. 15 min. Wyjazd o godz. 6.09 - przyjazd 16.24, liczba przesiadek trzy
Łódź Widzew- Ustka, 392 km w 10 godz. 14 min. Wyjazd 4.27, przyjazd 14.41, liczba przesiadek trzy
Łódź Kaliska - Jurata 340 km w 9 godz. 25 min. Wyjazd 6.09, przyjazd 15.34, bezpośrednio
Łódź Widzew - Zakopane, 300 km w 8 godz. 36 min. Wyjazd 12.56, przyjazd 21.32, po drodze jedna przesiadka
Łódź Widzew - Sanok 337 km w 24 godz.
Oczywiście nie ma co patrzeć, że można nocnym bezpośrednim pociągiem do Międzyzrojów dojechać w niecałe 8,5 godziny. Dojeżdza się akurat o 7 rano, cały dzień na plażowanie.
Do Ustki da się pojechać tylko z jedną przesiadką w takim czasie.
Do Zakopanego również da się dostać bezpośrednio nocnym pociągiem bezpośrednio.
Rewelacją jest już podany czas przejazdu do Sanoka, w rzeczywistości dostanie się tam zajmuje nieco ponad 12 godzin.

Pismaki potrafią rozbawić :nuts:
 

·
Registered
Joined
·
680 Posts
Na trasie Łódź - Warszawa o 20% taniej!


Tanieją bilety za przejazdy pociągami PKP Przewozy Regionalne w relacjach pomiędzy stacjami odcinka Łódź Fabryczna / Łódź Kaliska – Warszawa Wschodnia – Łódź Fabryczna / Łódź Kaliska. O 20% tańsze będą bilety jednorazowe, abonamentowe oraz odcinkowe imienne, zarówno normalne, jak i ulgowe, w obu klasach. Obniżka dotyczy pociągów pospiesznych i zastąpi obowiązujący teraz 10%-owy rabat, wprowadzony w listopadzie ub. roku.

Tańszych biletów nie można kupić w relacjach pomiędzy stacjami odcinka Warszawa Wschodnia – Skierniewice – Warszawa Wschodnia.
 

·
Registered
Joined
·
680 Posts
Zmiany na trasie Łódź - Warszawa

Kolejny etap modernizacji linii Łódź – Warszawa.

Od dnia 6 lipca zmieni się rozkład jazdy pociągów. Będzie on obowiązywał do dnia 15 sierpnia.

W godzinach popołudniowych zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg relacji Koluszki – Skierniewice – Warszawa Wschodnia i Warszawa Wschodnia – Skierniewice – Koluszki.

Na poprawę skomunikowań wpłynie skrócenie czasu przejazdu na odcinku Koluszki – Łódź Fabryczna. Nie będzie już konieczne kierowanie części składów do stacji Łódź Kaliska i uruchamianie autobusu relacji Koluszki – Łódź Fabryczna.

Zostanie utrzymana komunikacja autobusowa na odcinku Koluszki – Skierniewice, zapewniająca możliwość dojazdu i powrotu z pracy.

Szybki powrót z Warszawy zapewni mieszkańcom Łodzi pociąg pospieszny ŁODZIANIN, który na odcinku Warszawa Zachodnia – Łódź Widzew nie zatrzymuje się na stacjach pośrednich.
 

·
Registered
Joined
·
275 Posts
Rozkład jazdy '2007: Najważniejsze zmiany w Łódzkiem

(źródło: Gazeta Wyborcza, Łódź, 17 sierpnia 2007)

Znamy już najważniejsze ze zmian, jakie mają pojawić się w przyszłorocznym rozkładzie jazdy. Szybciej pojedziemy z Łodzi do Warszawy i Krakowa.
Nowy rozkład będzie obowiązywał od 8 grudnia. Jakie zmiany przygotowali dla łodzian kolejarze? W grudniu, zakończy się remont torów między stacją Łódź Widzew a Koluszkami. Pociągi do Warszawy mają wtedy kursować co 60 minut od godz. 5 do godz. 19. Czas przejazdu? Jeśli PKP uda się zapanować nad koordynacją remontu do Warszawy dojedziemy w około 1,5 godziny.

"Włókniarz" pojedzie do Szczecina przez Kutno i Poznań (niestety, łodzianie będą musieli najpierw dojechać do Kutna, a potem się przesiadać). To krok w dobrą stronę, bo obecnie pociąg kursował przez Sieradz, Kalisz i Pleszew. Na "właściwe" tory skierowano też "Reymonta". Trasę z Łodzi Fabrycznej do Krakowa pokona korzystając z Centralnej Magistrali Kolejowej, co pozwoli na skrócenie przejazdu do 3,5 godziny (odjazd przesunięto z szóstej rano na siódmą). Zła wiadomość jest taka, że dłużej zajmie przejazd z Łodzi do Wrocławia. W pociągu spędzimy dodatkowe 30 min i dojedziemy na miejsce dopiero po ponad 4 godzinach.

W planowanym rozkładzie nie ma nowych połączeń nad morze i w góry. Wrócą za to dwa inne pociągi: "Jaćwing" do Suwałk oraz "Soła" do Bielska-Białej.
 

·
kawiarniana lewica
Joined
·
931 Posts
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/775751.html

Zlikwidowano pociągi z Łodzi do Łowicza
dziś

PKP Łódzkie Przewozy Regionalne od 1 października wstrzymały połączenia pasażerskie między Łowiczem a Łodzią Kaliską. Powód? Urząd Marszałkowski w Łodzi odmówił finansowego wsparcia nierentownych kursów.

PKP szacuje, że gdyby połączenie utrzymać do 8 grudnia, przyniosłoby ponad 1,1 mln zł strat. Urząd Marszałkowski w Łodzi, który w tym roku przekazał kolei 35 mln zł na przewozy regionalne, jest zaskoczony decyzją PKP o likwidacji połączenia.

- Z naszych wyliczeń wynika, że PKP ma oszczędności w związku z modernizacją torów między Łodzią a Warszawą - mówi Marcin Nowicki, rzecznik łódzkiego urzędu. - Tą trasą jeździ mniej pociągów niż wcześniej zakładano. Szacujemy, że te oszczędności znacznie przekraczają koszty utrzymania połączeń na trasie Łódź - Łowicz w okresie od października do 8 grudnia. Czekamy na wyjaśnienia PKP w tej sprawie.

PKP podkreśla, że ograniczenie ruchu za sprawą modernizacji linii kolejowej na trasie Łódź - Warszawa przynosi kolei straty, bo mniej pociągów to mniej pasażerów.
(rk) - Dziennik Łódzki
 
Joined
·
1,174 Posts
Bajka. Niech polikwiduja wszytskie polaczenia. Jak zdechna to kazdemu na dobre wyjdzie. Na ich miejsce wejdzie zagraniczny inwestor przebuduje infrastrukture, wymieni tabor, zrobi normalne polaczenia i bedzie to jakos wygladac. Bo póki co 90% polskiej kolei w ogóle nie wyglada......
 

·
Registered
Joined
·
1,162 Posts
Bajka. Niech polikwiduja wszytskie polaczenia. Jak zdechna to kazdemu na dobre wyjdzie. Na ich miejsce wejdzie zagraniczny inwestor przebuduje infrastrukture, wymieni tabor, zrobi normalne polaczenia i bedzie to jakos wygladac. Bo póki co 90% polskiej kolei w ogóle nie wyglada......

A z jakiej **** zagranicznemu inwestorowi ma się opłacać wchodzienie na polski rynek przewozów kolejowych? I wjakim charakterze ? Inwestycje w infre, przewozy?
 

·
Registered
Joined
·
14,936 Posts
To nie musi byc zagraniczny inwestor. to moze byc polski kapital, wazne jednak jest zeby obecne PKP po porstu padlo i juz dalej nei niszczylo polskiej kolei. Nie mam sensu tego komunistycznego trupa restaurowac, restrukturyzowac itp.
 

·
Registered
Joined
·
13,545 Posts
To nie musi byc zagraniczny inwestor. to moze byc polski kapital, wazne jednak jest zeby obecne PKP po porstu padlo i juz dalej nei niszczylo polskiej kolei. Nie mam sensu tego komunistycznego trupa restaurowac, restrukturyzowac itp.
to jest kilka solidarnościowa..nie komunistyczna..zawsze tych ludzi ciężko było zagonić do roboty..bo byli solidarni..i się wspierali w swoim nieróbstwie!!:):)
 
1 - 20 of 5967 Posts
Top