SkyscraperCity banner

4941 - 4960 of 4983 Posts

·
Registered
51 Posts
Jestem pod wrażeniem tempa. Ale mam jednak pewne spostrzeżenia. Co ze słupami i fundamentami trakcji elektrycznej, przecież w ramach rewitalizacji są przecież wymieniane. Czy robotami kieruje osobą o właściwych uprawnieniach? Przecież podcinka południowej skarpy jest bardzo głęboka, mało tego, na jej górze składuje się ciężkie prefabrykaty żelbetowe. I nikomu się nie zapala czerwona lampka ostrzegawcza, że przy pierwszej większej ulewie wszystko to zjedzie na piaskową platformę pod peronem, oby nie na tory. A bezpieczeństwo ludzi i dbałość o sprzęt (koparka)? Co się śpieszą? A przystanek Pabianice Północ gdzieś w jakiejś malignie ...

·
Registered
11,199 Posts
Niezła akcja swoją drogą z tym Hutnikiem skoro tak było ... może miał czekać czy coś i akurat wypadł postój na tym przystanku ...

·
Registered
1,427 Posts
Widzę w rozkładzie, że Hutnik obsługuje wszystkie przystanki na linii Zgierz-Łódź Widzew - to na stałe, by zwiększyć dostępność w Łodzi, czy czasowo za któryś osobowy?

·
Registered
5,527 Posts
Na czas remontu do Kutna ma zatrzymywać się parę IC.
Dodaje on, że w celu zmniejszenia utrudnień ŁKA i PKP Intercity uzgodniły, że kilka pociągów ogólnopolskiego przewoźnika zatrzymywać się będzie na przystankach Łódź-Marysin, Łódź-Arturówek i Łódź-Stoki. Siedem innych kursów zatrzymuje się natomiast na przystankach Łódź-Dąbrowa i Łódź-Pabianicka,

·
Registered
5,527 Posts
Dzisiaj miałem kolejowy dzień. Zapraszam na parę zdjęć z różnych miejsc.

1. Łódź Chojny LK25 - widok na zdezelowany peron nr 2 na wschód

2. Akurat przejeżdżał Flirt ŁKA

3. Peron 4

4. Widok na Zachód

5. Peron 1

6. Budyneczek dworca

7. Trochę historii: Wieża wodna wybudowana na początku lat 20. XX w., obecnie od dawna nieczynna.
Wieża wzniesiona została według projektu typowego, posiada konstrukcję żelbetową z wypełnieniami z cegły.

8. Remontowany wiadukt wschodni na Łodzi Kaliskiej. Więcej zdjęć w odpowienim wątku

9. Prace na LK14. Też parę zdjęć w wątku o tej linii.

To wszystko.

Fotorelacja wstawiona Fotorelacjonuszem.

·
polska_powiatowa
1,199 Posts
Postoje części PICów na przystankach łódzkich są już od zeszłego roku. Jechałem w grudniu zeszłego roku tuż przed zmianą RJ Stoczniowcem z Piotrkowa do Włocławka i poza Kaliską na pewno były postoje na Chojnach, Pabianickiej i Żabieńcu.

A od września na otarcie łez w miejsce zdjętego REGIO w wiadomej relacji oraz jednej z TLK zdjętych w zeszłym roku pojawi się grupa wagonów TLK Kociewie w relacji Łódź Kaliska-Toruń Główny-Gdynia Główna.

Przyjazd do Gdyni nastąpi więc około południa, a wyjazd w drogę powrotną – około godz. 17:00.
więcej

Przy aktualnych czasach przejazdu można spodziewać się, że odjazd z Kaliskiej będzie ok. 6, z Kutna przed 8, z Włocławka przed 9 a z Torunia po 9.30. W przeciwnym kierunku - z Torunia ok. 20, z Włocławka ok. 20.40, z Kutna przed 21.30 a w Łodzi po 23. Jest szansa na przejęcie ruchu studenckiego w niedzielę w kierunku Łodzi.

·
Registered
11,199 Posts
Sam widzisz jakie problemy może napotkać dogęszczenie przystanków do -/+ 1,5 km ;).
Nie denerwuj mnie ;) mój postulat jest ze wszechmiar słuszny.
Natomiast osobnym faktem jest to że ostatnią linią kolejową w granicach Łodzi która taką gęstość powinna uzyskać jest LK16; a będzie pierwszą ...
Stąd zrozumiała jest dezorientacja maszynisty ;).

·
Registered
3,777 Posts
W ramach powstrzymywania nerwów pomyśl, że gdzieś musiał pójść pierwszy ogień, a reszta powstanie w odpowiednim czasie i nie warto o tym mówić, ale cierpliwie czekać ;).

·
Registered
11,199 Posts
No właściwie można i tak - zgoda - choć i tak akurat ów pierwszy ogień niekoniecznie powinien być na LK16 - no to czekamy na innych liniach kolejowych w Łodzi na resztę przystanków co +/- 1,5 km ;).

4941 - 4960 of 4983 Posts