SkyscraperCity banner

5181 - 5200 of 5249 Posts

·
Banned
153 Posts
[QUOTE = "wuyek, post: 170362144, członek: 980691"]
Akurat drugi tor na linii z Łodzi do Kutna do powinien być priorytet na najbliższe lata.
[/ZACYTOWAĆ]
Zdecydowanie tak!!!

·
Registered
6,155 Posts
Wyszperane w otchłaniach urzędów. Firma Multiconsult złożyła do RDOŚ w Łodzi wnioski zaczynające się niewinnie
"wniosek o wydanie zezwolenia Multiconsult Polska sp, z o. o na chwytanie, płoszenie i niepokojenie w związku z odławianiem ryb i minogów wskazanych we wniosku w związku z pracami inwentaryzacji przyrodniczej na potrzeby przeprowadzenia analiz i sporządzenia dokumentacji środowiskowych dla inwestycji kolejowych związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego - Zamówienie Cząstkowe Budowa linii kolejowej nr 85 na odc. Łódź - Sieradz Północny "
i
"...Zamówienie Cząstkowe Budowa linii kolejowej nr 86 na odc. Sieradz Północny - Kępno "

Wątku o CPK nie znalazłem, więc tylko informacyjnie tutaj pozostawię.

·
Registered
958 Posts
Nowe latarnie na przystanku Andrzejów Szosa stoją już od wczesnej wiosny, tyle że nie świecą :) przy okazji ponoć w planach jest wymiana zabytkowej sygnalizacji na przejeździe przez ul. Gajcego wraz ze zmianą kategorii przejazdu na A.

·
Registered
6,155 Posts
WIADUKT KOLEJOWY W GAŁKOWIE
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Gmina Koluszki podpisały z wykonawcą umowę na budowę nowego skrzyżowania bezkolizyjnego w Gałkowie na linii Koluszki – Łódź Widzew i drodze powiatowej nr 2911 łączącej miejscowości Gałków Duży i Gałków Mały. Inwestycja za ponad 23 mln zł usprawni układ komunikacyjny we wschodniej części aglomeracji łódzkiej i zapewni bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kolejowym.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę trójstronną z Urzędem Gminy Koluszki oraz wykonawcą budowy skrzyżowania dwupoziomowego w Gałkowie (woj. łódzkie). Efektem inwestycji będzie wzrost bezpieczeństwa podróży koleją i sprawniejszy system komunikacji w regionie.
Wiadukt kolejowy w Gałkowie to jedna z trzech inwestycji realizowanych w województwie łódzkim przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z projektu budowy bezkolizyjnych skrzyżowań kolejowo-drogowych. Na sieci kolejowej z wykorzystaniem środków unijnych zrealizujemy 27 takich obiektów. Krajowy Program Kolejowy zapewnia zwiększenie komfortu podróży, oraz bezpieczeństwo przewozów kolejowych i transportu drogowego – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Zadaniem wykonawcy będzie budowa wiaduktu kolejowego dla czterech torów linii Łódź Fabryczna – Koluszki oraz Łódź Kaliska – Dębica. Nowy obiekt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy, którym przebiega droga między Gałkowem Dużym i Gałkowem Małym. Inwestycja obejmie też budowę układu drogowego. Przewidziano chodniki i ścieżki rowerowe. Wartość inwestycji to ok. 23,6 mln zł, dofinansowanie ze środków unijnych w ramach POIiŚ wyniesie ok. 11,4 mln zł. Planowane zakończenie prac w grudniu 2022 roku.

Wiadukt kolejowy w Gałkowie – kolejna inwestycja PLK dla zwiększenia bezpieczeństwa

·
Lefebvrysta
14,124 Posts
Ruszyła inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych na odcinku Zgierz - Ozorków - Łęczyca na linii nr 16 z Łodzi do Kutna. Łączna wartość prac to ok. 300 mln zł. Według pierwotnych zamierzeń, prace miały zacząć się w pierwszym kwartale tego roku. Potem ogłoszono rozpoczęcie prac z końcem sierpnia. Wprowadzono komunikację zastępczą. Co ciekawe, prowadzi ona także do Głowna, gdzie pociągi przed rozpoczęciem remontu nie dojeżdżały

Dwa kontrakty

Inwestycja PLK miedzy Zgierzem a Łęczycą to 2 projekty realizowane równocześnie. Projekt pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 16 Łódź Widzew – Kutno na odcinku Zgierz – Ozorków” o wartości 172,8 mln netto jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w kwocie 143,3 mln zł.

Projekt pn. Wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na linii kolejowej nr 16 na odcinku Ozorków – Łęczyca od km 35,884 do km 47,397 linii kolejowej nr 16 w ramach projektu pn.: „Prace na liniach kolejowych nr 15, 16 na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno” o wartości 129,5 mln zł netto jest finansowany ze środków budżetowych.

Trasa Łódź - Kutno na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca zostanie przebudowana do 2022 roku.

Jakie korzyści z modernizacji?

Jak informuje PLK, rozpoczęto już prace m. in. przy peronach. W Łęczycy wykonawca w miejscu starego peronu numer 2 ustawia nową konstrukcję. Na dwóch torach układane są już nowe podkłady. Na stacji Ozorków i Sierpów również kontynuowana jest praca przy peronach. Na szlaku Zgierz – Ozorków – Łęczyca w tym na stacjach Ozorków i Łęczyca usunięto już ponad 30 km torów i sieci trakcyjnej. Między Ozorkowem a Łęczycą wzmacniane jest podtorze, przygotowywane odwodnienie oraz usuwane kolizje z podziemnymi sieciami. Budowane są fundamenty pod nowe słupy trakcyjne. Kontynuację prac zapewniają przygotowane materiały, szyny, podkłady oraz tłuczeń.

Dla podróżnych będzie pięć wygodniejszych peronów. Zmiany będą na stacjach Ozorków i Łęczyca oraz przystanku Sierpów i Zgierz Północ. Wszystkie perony będą wyposażone w wiaty, ławki, gabloty informacyjne, system oznakowania dotykowego. Przewidziano też stojaki rowerowe. Łatwiejszy dostęp do kolei zapewnią dobrze przygotowane dojścia, dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się - zapowiada PLK.

Na przystanku Zgierz Północ wybudowany będzie nowy peron nr 2, który zwiększy dostęp do kolei. Budowa mijanki (drugiego toru) zapewni sprawny przejazd większej liczby pociągów aglomeracyjnych i regionalnych. Prace zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca rozpoczęła się przebudowa obiektów inżynieryjnych m.in. na moście nad rzeką Solanką oraz wiaduktach nad ul. Ozorkowską i ul. Szczawińską w Zgierzu. Prace w Zgierzu wiążą się ze zmianami w ruchu drogowym. W porozumieniu z zarządcą drogi – wytyczono objazdy.

Nad ul. Szczawińską powstanie całkowicie nowa konstrukcja. Wykonawca przystąpił już do rozbiórki wiaduktu. W jego miejsce powstanie obiekt, który umożliwi sprawny przejazd pociągów oraz lepszą komunikację drogową i pieszą. Po modernizacji wiadukt będzie szerszy, co umożliwi zarządcy drogi poprowadzenie dwupasmowej jezdni, chodnika dla pieszych oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Obiekt zostanie podwyższony do wysokości 4,6 m

Konstrukcja nośna wiaduktu nad ul. Ozorkowską zostanie odmalowana i pokryta powłoką antykorozyjną. W tym celu w połowie października została zdemontowana. W kolejnym etapie prac wyburzane będą przyczółki. W ich miejsce powstaną nowe podpory. W ramach inwestycji wyremontowanych zostanie 7 mostów i 4 wiadukty, co zwiększy możliwości transportu ładunków. Na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca wymienionych zostanie łącznie ok. 42 km torów i sieci trakcyjnej oraz 24 rozjazdy.

Bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym zwiększy modernizacja 22 przejazdów. Lokalne Centrum Sterowania w Zgierzu wyposażone zostanie w nowoczesne urządzenia i systemy komputerowe, które będą wspierać dyżurnych w prowadzeniu ruchu między Zgierzem i Łęczycą. Zamontowane zostaną m.in. urządzenia zdalnej kontroli rozjazdów oraz urządzenia zdalnego sterowania na przejazdach.
Wszystko na temat branży kolejowej: PKP, Intercity, przewozy regionalne, koleje mazowieckie, rozkłady jazdy PKP, Kolej kolejowo-drogowych

·
Registered
150 Posts
Ja kiedyś napisałem do ŁKA, żeby w zapowiedziach w pociągu była informacja, z której strony peron. Dostałem odpowiedź, że się nie da.
W ŁKA często się nie da. Ostatnio, że wieczorny pociąg w niedzielę z Warszawy do Łodzi nie może przyjechać kilka minut wcześniej, żeby zdążyć na autobus nocny z Fabrycznego, a kiedyś że pociąg ma rozkład i nie może poczekać na biegnącego peronem pasażera.

·
Registered
1,717 Posts
Przecież jak konduktor widzi biegnącego peronem człowieka, to ma obowiązek czekania. Tak jest w przepisach. Jeśli jakiś konduktor tego nie stosuje, to dodatkowo to świadczy o jego kulturze i wychowaniu...

·
Registered
150 Posts
Przecież jak konduktor widzi biegnącego peronem człowieka, to ma obowiązek czekania. Tak jest w przepisach. Jeśli jakiś konduktor tego nie stosuje, to dodatkowo to świadczy o jego kulturze i wychowaniu...
Biegłem od czoła pociągu, więc musiał mnie widzieć. Jak mnie mijał rozłożyłem ręce wkurzony, a ten mi puknął w zegarek. ŁKA potem zasłoniło się rozkładem jazdy. Nie przepadam za tą firemką.

·
Registered
2,340 Posts

Łódź-Retkinia: Przystanek kolejowy nieco później. „Koordynacja prac z dwóch projektów”

PKP PLK zapowiadają, że nowy przystanek kolejowy na łódzkim osiedlu Retkinia zostanie otwarty w grudniu. Oznacza to kilkumiesięczne opóźnienie względem pierwotnego harmonogramu. Ma ono wynikać z koordynacji robót prowadzonych w ramach dwóch różnych projektów, co zmniejszyło zmiany w rozkładzie jazdy pociągów związane z zamknięciami torowymi.

Trwa budowa nowych przystanków kolejowych na terenie Łodzi, które będą wykorzystywane głównie w ruchu miejskim i regionalnym przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. W styczniu PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadały, że perony Łódź-Radogoszcz Wschód i Łódź-Warszawska na linii kolejowej nr16 pomiędzy Łodzią-Widzewem a Zgierzem oraz Łódź-Retkinia na linii nr 14 pomiędzy stacjami Kaliska i Lublinek zostaną otwarte w trzecim kwartale tego roku. Każdy z tych przystanków pojawi się ostatecznie w rozkładzie jazdy kilka miesięcy później, niż początkowo zakładano.

Wszystkie roboty na linii nr 14 realizowane w jednym czasie

– Budowa nowego przystanku na Retkini została skoordynowana z pracami na linii nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Łódź-Lublinek – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Przypomnijmy, że wspomniane roboty są realizowane w ramach modernizacji trasy z Łodzi do Zduńskiej Woli. Realizacja dużego kontraktu jest opóźniona o kilka miesięcy i zakończy się według aktualnych zapowiedzi w połowie przyszłego roku. Początkowo zakładano, że inwestycja zostanie zamknięta w trzecim kwartale 2020 r.

Koordynacja czasowa obydwu przedsięwzięć pozwoliła w opinii zarządcy infrastruktury na ograniczenie utrudnień w ruchu pociągów. – Zmiany harmonogramu prac na linii nr 14 na odcinku Łódź Kaliska – Zduńska Wola wiążą się ze zmianami w harmonogramie projektu pn. „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego – z mijanką w rejonie przystanku Łódź-Marysin” – dodaje przedstawiciel PKP PLK. Zapowiada jednocześnie, że z nowego przystanku na Retkini pasażerowie skorzystają w grudniu tego roku.

Niebawem otwarcie wszystkich trzech przystanków

W tym samym czasie otwarte mają zostać również przystanki na osiedlu Radogoszcz i przy ul. Warszawskiej. Zgodnie z zapewnieniami służb prasowych krajowego zarządcy infrastruktury kolejowej zaawansowanie prac we wszystkich trzech przypadkach jest duże. W znacznej mierze ogranicza się do robót wykończeniowych. Wydaje się zatem, że deklarowany aktualnie termin otwarcia przystanków jest w pełni realny.

Nowych przystanków w aglomeracji łódzkiej wkrótce będzie więcej. Poza tymi zaplanowanymi w ramach budowy tunelu średnicowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska PKP PLK planują także otwarcie nowego peronu w Pabianicach.

·
Registered
117 Posts
Biegłem od czoła pociągu, więc musiał mnie widzieć. Jak mnie mijał rozłożyłem ręce wkurzony, a ten mi puknął w zegarek. ŁKA potem zasłoniło się rozkładem jazdy. Nie przepadam za tą firemką.
Kiedyś w porównaniu z PR konduktorzy z ŁKA robili bardzo dobre wrażenie. Zresztą, teraz też nie wystawiają "opłat dodatkowych" jeżeli się do nich nie przyjdzie po bilet tylko pouczają.

·
Registered
3,651 Posts
Może kolega miał pecha, osobiście ani razu nie doświadczyłem ani nie widziałem złego zachowania ze strony konduktorów.
Nawet jak pojechałem bez biletu ze Zgierza to konduktor dał mi czas bym kupił bilet przez koleo na następny pociąg, żebyśmy byli kwita bo nie miałem gotówki, a automat nie działał mimo że było po godzinie odjazdu.
Kilka razy czekali jak biegłem w peronach Kaliskiego, a wiadomo jaki tam hektar jest....
Kiedyś pociąg zdążył ruszyć i pasażer wybiegł schodami to kierownik zatrzymał pociąg, zaraz na wysokości schodów.

A co do rozkładu to inna historia, ja proponuję załatwiać takie rzeczy z SBK na FB. Zgłosiłem do nich problem, że nagminnie dyżurny na Widzewie wypuszcza opóźnioną Nałkowską przed ŁKA, a to powoduję opóźnienie dwóch kolejnych kursów ŁKA i opóźnienie rzędu 10 minut minimum przez ten 1 pociąg, a potem ŁKA nie zdążała na łącznicę i kolejne 5 minut w plecy. Po miesiącu problem znikł, zdarzały się opóźnienia, ale już nie 10-20 minut, a 5. Po prostu wstrzymywali Nałkowską jeżeli przyjechała za późno bądź jechała po przeciwnym, a ŁKA po prostu czekała chwilę przed Chojnami.

·
polska_powiatowa
1,267 Posts
W grudniu zeszłego roku jechałem IR z Warszawy do Łodzi. Konduktor strasznie opryskliwy, wrzeszczący na ludzi, nieogarniający biletów elektronicznych. Ogólnie bardzo przykre wrażenie. Z drugiej strony parę tygodni wcześniej jechałem jechałem R Fabryczna-Koluszki-Piotrków Trybunalski-Częstochowa. Miałem tam taki przypał że kupiłem bilet internetowy ale na wcześniejszy dzień. Atmosfera bardzo napięta tak że bardzo ciężko było wyczuć co się stanie za chwilę a miałem jak najgorsze przeczucie. Skończyło się na tym, że anulowali mi bilet internetowy i wystawi drugi na miejscu ;)

·
Registered
150 Posts
Osoby są różne, ale chodziło mi, że ŁKA w odpowiedzi na moją skargę wcisnęła mi tekst o trzymaniu się rozkładu jazdy, jakby pociągi co 10 minut jeździły. To już MPK w Łodzi przynajmniej wyjaśnia sprawę i poucza jak coś pracownika. To nawet samolot chwilę poczeka na pasażera :)

·
polska_powiatowa
1,267 Posts
No cóż - zależy na kogo się trafi. Konduktor/kierownik pociągu pewnie dość "wiekowy"?
Z InterRegio ok. 55 lat, z Regio ekipa już starsza, na pewno po 60. Mimo wszystko ekipa z Regio cechowała się o wiele większą kulturą osobistą i służyła pomocą.

5181 - 5200 of 5249 Posts