SkyscraperCity banner

5201 - 5220 of 5249 Posts

·
Registered
153 Posts
Windy umożliwią transport na kładkę z poziomu peronu, a wjazd na kładkę pochylnia, która obsłuży też transport wózkowo-rowerowy północ-południe, bo teraz jest bardzo utrudniony.

·
Registered
117 Posts
Windy umożliwią transport na kładkę z poziomu peronu, a wjazd na kładkę pochylnia, która obsłuży też transport wózkowo-rowerowy północ-południe, bo teraz jest bardzo utrudniony.
O tym właśnie mówię. Gdyby zrobić poziomą kładkę ze skarpy do windy, nie musiałaby być taka wielka.

·
Padawan entropii
3,226 Posts
Ciekawe ile wytrzyma ten płotek wokół peronu zanim polegnie pod naporem ludu idącego skrótem po skarpie.
Wiem, że taniej jest dorobić schody, rampy i windy do kładki niż dorobić schody, rampy, windy do kładki i rampę ze skarpy na peron, ale brak tego prostego zejścia wnerwia mnie niemiłosiernie.

• Like
Reactions: Polopiryn

·
Registered
117 Posts
Ciekawe ile wytrzyma ten płotek wokół peronu zanim polegnie pod naporem ludu idącego skrótem po skarpie.
Wiem, że taniej jest dorobić schody, rampy i windy do kładki niż dorobić schody, rampy, windy do kładki i rampę ze skarpy na peron, ale brak tego prostego zejścia wnerwia mnie niemiłosiernie.
Jak widać, nie tylko mnie te płotki przeszkadzają. To nawet nie musi być rampa. Wystarczą schody. Dostępność dla niepełnosprawnych jest przecież zapewniona.

·
Lefebvrysta
14,124 Posts
A w rowach pełno wody i za chwilę wylezą ograniczenia na "nierówności toru w planie i profilu" :( Poza tym oidp przystanek ma się nazywać Łódź Retkinia a nie Łódź Retkinia-Maratońska (cóż za potworek).

·
Banned
153 Posts
Mam takie banalne pytanie. Dlaczego z poziomu peronu nie ma pochylni na poziom terenu wokół przystanku? A co będzie miał zrobić niepełnosprawny pasażer na wózku, jak winda będzie nieczynna? Jak opuści peron, albo jak się na niego dostanie z poziomu CH Retkinia??? Chyba znów projektantowi zabrakło wyobraźni!!! Chyba, że zaczną teraz dobudowywać te pochylnie? Kto wie!

·
Lefebvrysta
14,124 Posts

·
Registered
551 Posts

Moim zdaniem to duży błąd bo lepiej jak by powstała nowa trasa innym śladem.Znowu rozgrzebią Łódz-Kutno na parę lat jak Kraków-Katowice.:mad:

5201 - 5220 of 5249 Posts