SkyscraperCity banner

1 - 20 of 163 Posts

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)Zakładam wątek o łańcuckich inwestycjach, których po latach stagnacji w mieście pojawiło się kilka. Warto o nich pisać a jakoś nie pasują do wątków rzeszowskich. Zapraszam do dyskusji.

Na początek:

W miejscu zabytkowej siedziby Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ:Miała nastąpić:

Inwestor (lokalny producent zniczy) jednak dokanał całkowitego wyburzenia budynku. No i tak to dziś wygląda:Kryty kort tenisowy:


I jeszcze jedna inwestycja zlokalizowana na miejscu dawnego placu targowego nieopodal browaru i Stawu Browarnego: 

·
Registered
Joined
·
2,053 Posts
Świetny pomysł - popieram!

Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o budynek Sokoła... Oby nie skończyło się to jak z piękną przedwojenną willą przy ul. Rzeszowskiej, którą jakiś barbarzyńca zburzył i "odbudował", dostawił przybudówkę (serio!) i zrobił w niej centrum chińskie... wszystko obłożono pięknymi płytkami do wysokości 3 metrów. Dla mnie kryminał.

Czy wiadomo co będzie w nowym budynku obok stawu browarnego? Jakaś Biedronka czy inny Lidl?
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Teraz budowa konkurencyjnego hotelu. Inwstycja znajduje się w okolicy obwodnicy, hali sportowej i parku. 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Discussion Starter · #7 ·
^^ Ze strony inwestora, właściciela sąsiedniego motelu oraz hoteli w Kraczkowej i Machowej:Sala Balowa:

Sala balowa o powierzchni 1000m2 (z możliwością podziału) umożliwiać będzie organizację imprez do 500os.
Hotel dysponować będzie miejscami noclegowymi dla 120 osób.
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Już wkrótce miasto otrzyma nową ulicę

Kilka tygodni temu, w sąsiedztwie Cmentarza Komunalnego potężny spychacz i koparka rozpoczęły niwelowanie terenu pod nową drogę, która połączy ul. Mościckiego z ul. Traugutta. Inwestycja kosztować będzie 1.2 mln zł, z czego miasto wyłoży ze swojej kasy tylko połowę tej kwoty. Pozostałą sumę udało się pozyskać z funduszy Narodowego Programu Przebudowy Dróg, tzw. schetynówek.

- To bardzo ważna inwestycja w tamtym rejonie – mówi zastępca burmistrza – Henryk Pazdan. Jej realizację powierzyliśmy firmie „Skanska” i liczymy na to, że wykonawca upora się ze wszystkimi robotami już jesienią tego roku. Nowa ulica będzie miała także chodnik, zatoczki parkingowe dla samochodów od strony cmentarza oraz nowoczesne oświetlenie. Aktualnie wykonawca przygotowuje wykopy pod rury wodociągowe. Włączenie tego odcinka do głównej magistrali powinno w efekcie zwiększyć ciśnienie wody na osiedlu Braci Śniadeckich. Ułatwiony będzie także dojazd do Cmentarza Komunalnego i parkowanie pojazdów, szczególnie w okresie Wszystkich Świętych, co do tej pory stwarzało duży problem.

Reporter: Adam Kunysz
lancut.org
 

·
Registered
Joined
·
2,053 Posts
Wiem, że to nie odpowiedni wątek, ale patrząc na zdjęcia Redzika nachodzi mnie jedna refleksja - przejście nad torami na stacji Łańcut nadaje się do remontu, a remont przeprowadzono nie dalej jak jakieś 3-4 lata temu... Tak się u nas robi.
 

·
Registered
Joined
·
123 Posts
Wiem, że to nie odpowiedni wątek, ale patrząc na zdjęcia Redzika nachodzi mnie jedna refleksja - przejście nad torami na stacji Łańcut nadaje się do remontu, a remont przeprowadzono nie dalej jak jakieś 3-4 lata temu... Tak się u nas robi.
Kładkę nad torami też remontowali jakieś dwa lata temu i już zaczyna się sypać.
Tak to jest jak wygrywa najniższa cena w przetargu.

redzik super robota,może zrobisz zdjęcia ostatnio odnowionych kamienic,kilka ich było:)
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Na kamienice może też przyjdzie czas. Nad kilkoma trzeba się będzie popastwić niestety.

A tymczasem:

Przygotowanie infrastruktury terenów inwestycyjnych szansą dla rozwoju Łańcuta
Kategoria: innowacje i przedsiębiorczość |
Dotyczy: Rozwój Polski Wschodniej , Rozwój Polski Wschodniej - Podkarpackie


Opis projektu

Projekt polega na przygotowaniu terenów o powierzchni ok. 8,4 ha pod planowaną Strefę Ekonomiczną.

Tereny zlokalizowane są w Łańcucie, miejscu atrakcyjnym ze względu na: położenie przy trasie tranzytowej z zachodu na wschód (A 4), sąsiedztwo Rzeszowa - stolicy województwa podkarpackiego i niewielką odległość od portu lotniczego w Jasionce.

Tereny inwestycyjne zostaną wyposażone w odpowiednią infrastrukturę techniczną, w szczególności na potrzeby innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie firm.

Nowe tereny inwestycyjne będą częścią projektowanej podstrefy ekonomicznej w Łańcucie. W przyszłości wejdzie ona w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) w Mielcu.


Cel i planowane rezultaty

Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności gospodarczej i inwestycyjnej powiatu łańcuckiego, zwłaszcza miasta Łańcut, w szczególności:

stworzenie infrastruktury dla potrzeb nowych inwestorów,
stworzenie klimatu do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw - wspieranie przedsiębiorczości,
sprowadzenie na teren miasta Łańcuta zaawansowanych technologii,
stworzenie nowych miejsc pracy,
podniesienie poziomu życia mieszkańców Łańcuta i regionu,
podniesienie konkurencyjności gospodarki lokalnej poprzez „wejście” na rynek lokalny firm realizujących produkcję w oparciu o nowe innowacyjne technologie.

Tereny zostaną uzbrojone w infrastrukturę techniczną tj. sieć wodno-kanalizacyjną, zbiornik odparowujący oraz niezbędną infrastrukturę drogową.


Kto skorzysta dzięki projektowi

Na realizacji projektu skorzystają:

mieszkańcy Łańcuta i powiatu łańcuckiego;
osoby bezrobotne z terenu miasta i powiatu, które znajdą zatrudnienie dzięki powstaniu nowych miejsc pracy na utworzonym terenie inwestycyjnym;
przedsiębiorcy, którzy rozpoczną działalność na utworzonym terenie inwestycyjnym;
firmy kooperujące z przedsiębiorcami, którzy rozpoczną działalność na terenie inwestycyjnym.

Korzyści wynikają też z utworzenia Strefy Ekonomicznej, są to:

aktywizacja otoczenia gospodarczego strefy,
rozwój gospodarczy regionów,
wzrost wpływów budżetowych z tytułu podatku VAT.

Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości na terenie Miasta Łańcuta. Uzbrojenie terenów zwiększy obszar przeznaczony pod inwestycje, co tym samym zwiększy możliwość pozyskania nowych inwestorów.
Żródło

Dziś wygląda to tak: 

·
Registered
Joined
·
2,053 Posts
ul. Kolejowa - chodnik zrobiony, mam nadzieję, że zrobią jeszcze drogę...


Robota mało staranna, sporo niedoróbek. Może na koniec podciągną jakość.
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Discussion Starter · #16 ·
^^ Muszą zrobić tę ulicę. Jej stan jest po prostu katastrofalny. A to w pewnym sensie wizytówka turystycznego miasta. Budynek dworca już jakoś wygląda, peron zostanie wyremontowany. Powstał fajny parking, a tu taka masakra.


Jeszcze asfalt na nowej drodze do łańcuckiej podstrefy.


 

·
Registered
Joined
·
123 Posts
Przebudowa ulicy Górne. Podobno mają być nowe chodniki po dwóch stronach i nowy asfalt.
P.S
Myślę, że inne ulice w Łańcucie bardziej potrzebują przebudowy, daleko nie trzeba szukać np.ul.Daszyńskiego, Westerplatte no ale,do kościoła po byle czym iść i jechać nie można :) 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Zbroją teren pod strefęStrefa ekonomiczna w Łańcucie znajduje się w dzielnicy Podzwierzyniec. Fot. Autor

ŁAŃCUT. Na terenie strefy może powstać nawet tysiąc nowych miejsc pracy.

Obszar strefy to około 8,5 hektara aktywnych gruntów, które nadają się pod inwestycje przemysłowe, a więc hale fabryczne. Etap budowy jest końcowy, rozliczenie projektu ma nastąpić do końca września 2013 r. Uzbrojenie terenu to koszt około 3,5 mln złotych, z czego 2,6 mln zł stanowi dofinansowanie z „Funduszu Europejskiego – dla rozwoju Polski Wschodniej”

Projekt pod nazwą „Przygotowanie infrastruktury terenów inwestycyjnych szansą dla rozwoju miasta Łańcuta”, które znajdują się w dzielnicy Podzwierzyniec, praktycznie pod względem fizycznym został już zrealizowany. – Zostały wykonane drogi z chodnikami po obydwu stronach, które znajdują się na obszarze strefy. Długość odcinków drogowych to około 800 metrów. Droga ma kanalizację burzową, a wody opadowe są odprowadzone do zbiornika retencyjnego odparowującego wodę o pojemności 900 metrów sześciennych. Do działek inwestycyjnych doprowadzono wodę i kanalizację sanitarną – wymienia Henryk Pazdan, wiceburmistrz Łańcuta.

Duże zainteresowanie ze strony inwestorów
Inwestorzy na obecnym etapie składają listy intencyjne z informacją, jakie branże gospodarki widzieliby w strefie i co maję do zaoferowania. – Praktycznie jest trzykrotne pokrycie zapotrzebowania na grunty. Grunty będą udostępniane w formie przetargu na użytkowanie wieczyste, które różni się tym od własności, że użytkownicy płacą 25 proc. wartości gruntu, a resztę będą spłacać przez 40 lat. Jeśli zrealizują inwestycję, to mogą też po 3 lub 5 latach wystąpić do miasta, że chcą wykupić użytkowanie wieczyste, bo takie mają prawo. W użytkowaniu wieczystym miasto zastrzega, że na danym terenie inwestycja ma powstać w ciągu dwóch lat. Jeśli inwestor nie poczyni starań w ciągu tego czasu, to miasto może odebrać ten grunt. Chodzi o to, aby nie było spekulacji gruntami – dodaje Pazdan.

Pożądane branże w strefie to takie, które nie powodują utrudnień dla środowiska naturalnego. – Będziemy preferować przemysł lekki, przemysł odzieżowy, stalowy – dorzuca Pazdan.

Projekt poszerzenia specjalnej strefy ekonomicznej Euro-Park Mielec znajduje się już w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów i ma być zaakceptowane w najbliższym czasie. Na terenie podstrefy może powstać nawet tysiąc nowych miejsc pracy.

Justyna Paszkiewicz
SuperNowości
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Arrivia likwiduje dawny PKS Łańcut

Zwolnienia pracowników i likwidacja połączeń. Firma przewozowa Arriva zamyka swój oddział w Łańcucie (dawny PKS). Oznacza to, że od 1 września z głównego dworca autobusowego nie odjedzie prawie żaden autobus tej linii.
Zostaną tylko 2 połączenia: Rzeszów-Leżajsk i Markowa - Husów. Jak poinformował nas Jan Jurkowski zastępca dyrektora Regionu Południe firmy Arriva - oddział od lat przynosi straty. Dlatego firma zwróciła się do wójtów w powiecie by dopłacali do każdego kilometra w gminie 50 groszy. Ci nie wyrazili na to zgody - stąd decyzja o likwidacji połączeń - dodaje Jan Jurkowski.
Tymczasem Starosta Powiatu Łańcuckiego - Adam Krzysztoń zapewnia, że problem rozwiąże i paraliżu komunikacyjnego nie będzie.

Każdego miesiąca roku szkolnego z komunikacji na łańcuckim dworcu korzystało około 55 tysięcy pasażerów. Pracę w łańcuckim oddziale straci też cała załoga - czyli prawie 60 osób.
Radio Rzeszów

Ostatnimi czasy miałem kilka razy okazję skorzystac z usług tej firmy. Dworzec usytuowany trochę na uboczu już wygląda jak widmo. W porównaniu z rozkładem sprzed paru lat można powiedzieć, że praktycznie połączenia zamarły, a te które są w rozkladzie nie wiedzieć czemu czasami nie dochodzą do skutku bez jakiejkolwiek informacji. A już na pewno nie można ufać informacjom w internecie. Transport osobowy (przynajmniej do Rzeszowa) przejęły busy, które jednak korzystają z przystanku przy ul. Cetnarskiego. Niby tam jakieś rozkłady są, ale najczęściej kierowcy ścigają się żeby przejąć pasażerów konkurencji. Pomimo więc małej odległości i związania z Rzeszowem Łańcut nie będzie mieć cywilizowanego połączenia ze stolicą województwa. Ciekawe co władze powiatu z tym zrobią. Może umowa z MPK byłaby realna?
 
1 - 20 of 163 Posts
Top