Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 36 Posts

·
Registered
4,030 Posts
LOL niezłe komunistyczne miasto na pierwszych fotach, później już lepiej :]

·
Registered
13,190 Posts
Z TEJ PERSPEKTYWY JESZCZE ŁODZI NIE WIDZIAŁEM!!:):)miła fotorelacja..fajnie wyglądają puste działki po norbelanie i polmerino:)..robią wrażenie ogromu:)

·
Register User
1,688 Posts
poczatkowo myslałem ze nie bedzie wogle centrum . przegladam przegladam nic nic. a tu nagle..aaaa piękne:D i miasto nie jest tak dziurawe jak myslałem jest super!!!!

·
Registered
8,123 Posts
fajno widać mój wieżowiec hehe :) miło pooglądać miejsca zdjęcia swojego miasta z lotu ptaka.W każdym razie dzięki za relację, świetne zdjęcia choć szkoda,mogłoby ich być więcej Łódź dziękuje i serdecznie pozdrawia

·
Registered
571 Posts
Zdjęcia wykonane przez szczecińskiego parolotniarza Cezarego Skórke.
www.cezaryskorka.pl
Pozwoliłem sobie zrobić opisy do zdjęć. Poprawcie mnie jeśli się gdzieś pomyliłem.

1. Retkinia - największe łódzkie blokowisko,
w lewym, dolnym rogu - Smulsko - osiedle domków jednorodzinnych i szeregowców

2.Retkinia cd.

3, 4. kościoły na Retkini

5. wschodni kraniec Retkini, węzeł drogowy Maratońska(ulica wzdłuż torów kolejowych) - Waltera-Janke, Karolew (te stare, szare bloki), po drugiej stronie torów kolejowych Nowe Sady - dzielnica przemysłowo-magazynowa m.in. z zajezdnią MPK, Olimpią i wieloma innymi zakładami i jakimś centrum logistyczne dla TIRów. Dalej widać EC2

6. Stadion Widzewa

7. Al. Kopcińskiego - widok na północ. Na dole wiadukt kolejowy nad linią
do Koluszek

8.Biurowiec "Gazowni Łódzkiej", po lewej stronie porządkowanie terenu pod budowę nowego budynku Sądu Rejonowego

9. Kościół p.w. św. Teresy i św. Jana Bosko przy rondzie Solidarności (chyba najbardziej popieprzone łódzkie skrzyżowanie z największą ilością sygnalizatorów świetlnych) Na prawym skraju zdjęcia widać fragment budowy nowego budynku Wydziału Prawa i Administracji UŁ: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=305542

10. Al. Piłsudskiego - widok w stronę centrum (na zachód)

11. Jakiś "postindustrial" ;)

12. EC4 - najwyższa budowla w Łodzi - 250m ;)

13. Dąbrowa przemysłowa (tu m.in swoje fabryki maja Indesit i Bosch) i giełda samochodowa.

14, 15. Cmentarz Zarzew

16, 17. Znowu giełda samochodowa, jak widać handluje się tu nie tylko samochodami ;)

18. Widok z Dąbrowy (osiedle starych ludzi ;) ) w stronę Centrum

19. Łódzki "downtown" od lewej: biurowiec BRE (w trakcie modernizacji),
"pięknie" zmodernizowany biurowiec UW, dalej jego bliźniek w wersji oryginalnej i Orion. Poniżej widać najwyższy budynek łódzkiego "Manhattanu" czyli osiedla ŚDM

20. Galeria Łódzka, kolejny ŚDM, po przeciwnej strone al. Pilsudskiego - biurowiec Philipsa

21. Kościół ewangelicki p.w. św. Mateusza przy Piotrkowskiej (jej południowy mniej reprezentacyjny kraniec)

22. Hala sportowa przy al. Politechniki - poniżej park Klepacza i budynki
Wydziału Budownictwa i Architektury PŁ. Białą fabryka po przeciwnej stronie alei będzie niedługo zaadaptowana na biura : http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=436867

23. Katedra p.w św. Stanisława Kostki - znajduje się przy Piotrkowskiej nieopodal kościoła św. Mateusza.

24. Inwestycje mieszkaniowe w Śródmieściu - J.W Construction (bloczyska na dole) i Salomon Barciński Park (to ze starą fabryką): http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=368816
w tle: zabudowa ul. Abramowskiego (jedna z bardziej "sławnych" ulic w Śródmieściu ;) )

25. Park Źródliska I i Źródliska II przy al. Piłsudskiego. W nim m.in palmiarnia
(po lewej stronie) i Muzeum Kinematografii w pałacu Sheiblera (centrum fotografii) W głębi: zabytkowe osiedle robotnicze Księży Młyn i dawna tkalnia Sheiblera, czyli przyszłe "lofty":
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=350371

26. Widok na miasto wzdłuż ul. Piotrkowskiej na północ. Kończąca się nagle ulica to al. Kościuszki.

27. Kolejny widok na miasto (głównie Stare Polesie) . Wielki pusty plac na dole, to dawna Norbelana - barbarzyńsko wyburzona stara fabryka. Miejmy nadzieję, ze powstanie tam chociaż coś porządnego...

28. Widok na stare Polesie i Śródmieście. W lewym górnym rogu Manufaktura, nad nią stare Bałuty.

29. Plac Wolności

30. Manufaktura

31. Park Moniuszki i cerkiew p.w. św. Aleksandra Newskiego
(okolice dw. Łódź Fabryczna)

32. EC2 przy al. Politechniki, wyżej wyburzenia pod inwestycje mieszkaniowe SGI

·
Registered
6,178 Posts
Niestety zdjęcia potwierdzają to, co zauważyłem z poziomu parteru. Blokowiska łódzkie są ogromne i bardzo chaotyczne. Niemniej moje zdanie na temat Łodzi po kilkukrotnym pobycie tam i tak nabrało pozytywnego brzmienia. Śródmieście jest bardzo OK... No i będę powtarzał do znudzenia - liczba i wielkość parków poraża.

·
Z dystansu bez dystansu.
2,822 Posts
Przy Rondzie Solidarności to mamy kościół pw. Św. Teresy i Św. Jana Bosko.

Matki Boskiej Zwycięskiej to jest ten przy Mickiewicza/Łąkowej, niedaleko Nobelany ;)

·
Banned
4,029 Posts
Foty super :)
Zdzicho jaka dąbrowa !!! to zarzew

·
krasnal Hałabała
952 Posts
Jaja sobie z was robi, a wy mu wierzycie. Przecież to nieoficjalne screeny z SimCity 5, które za kilka lat wejdzie na rynek. :)

1 - 20 of 36 Posts