SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 32 Posts

·
Registered
Joined
·
502 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kwitnie nam łomżyński temat ogolny ale jednak, podobnie jak stalo sie to ze stadionem miejskim, najwieksze projekty chyba jednak wypada wyszczegolnic w osobnych tematach, zatem pozwolilem sobie zalozyc temat o plywalni miejskiej, niedlugo pewnie bedzie trzeba zalozyc trzeci o galerii forty :)


AQUAPARK w Łomży, krotka historia szybkiej budowy:

Budowa miejskiej plywalni w Łomzy rozpoczeła się tuż przed Wielkanocą 2009 roku, kiedy to rozpoczely sie roboty ziemne.

Projekt mial byc zrealizowany w 2 lata jednakze ostatecznie bialostocka firma ktora buduje obiekt zobowiazala sie do wykonania go w dwa razy krotszym czasie. Oto krotka historia budowy, zdjecia z tematu ogolnego :)

troche faktow: "Przypomnijmy, że nowa pływalnia kosztować będzie ok. 35 mln złotych, z czego 12,5 mln zł dołoży Unia Europejska za pośrednictwem Marszałka Województwa Podlaskiego.
Obok niecek basenowych zlokalizowana zostanie część rekreacyjna, wyposażona w zjeżdżalnię dla dzieci, ławeczkę napowietrzającą, ławeczki do masażu, parasol wodny, bicze podwodne, kilka gejzerów podwodnych oraz jacuzzi. W sąsiedztwie hali basenowej zaplanowano pomieszczenia techniczne i gospodarcze, m.in. dla ratowników. Na piętrze - m.in. gabinety odnowy biologicznej, zespół rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, komorę krioterapii, solarium, saunę fińską i turecką, grotę solną oraz bufet z zapleczem i zespół kawiarniany. Integralną częścią pływalni będzie zespół dwóch zjeżdżalni. Na terenie obiektu, który w pełni będzie dostosowany do wymogów osób niepełnosprawnych, będzie mogło przebywać jednocześnie około 420 osób. Obok pływalni zlokalizowany zostanie parking mieszczący jednorazowo 54 samochody osobowe i 2 autokary. Wykonawca (konsorcjum firm INSTAL Białystok S.A. wraz z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym BUDOMEX Sp. z o.o., ma czas do marca 2011 roku, ale na razie nie dementuje zapowiedzi o przekazaniu gotowej pływalni do użytku już a październiku 2010 roku."

jedna z wizualek:


zdjecia:

poczatek budowy w prawej czesci zdjecia duzy wykop pod fundamentybudowa:
Mniej wiecej tak wyglada budowa na dzien dzisiejszy, konstrukcyjnie sam budynek jest juz praktycznie stanie surowym otwartym
 

·
Registered
Joined
·
114 Posts
Może ktoś jest w Łomży i wrzuciłby jakąś aktualizacje zdjęciową ? Wydaje mi się że wszyscy z łomżyńskich forumowiczów porozjeżdżani po studiach ?
 

·
Registered
Joined
·
364 Posts
Kwitnie nam łomżyński temat ogolny ale jednak, podobnie jak stalo sie to ze stadionem miejskim, najwieksze projekty chyba jednak wypada wyszczegolnic w osobnych tematach, zatem pozwolilem sobie zalozyc temat o plywalni miejskiej, niedlugo pewnie bedzie trzeba zalozyc trzeci o galerii forty :)
Dokładnie bardzo fajnie, że dodałeś ten temat tutaj na forum, mam nadzieję, że to przyczyni się do częstszych fotorelacji z budowy. Ja niestety odpadam bo mieszkam poza granicami Kraju.

Właśnie pisałem o tym w temacie o Inwestycjach, że przydałby się jeszcze temat dla Galerii Łomżyńskiej/Forty, skoro jest temat dla Venedy, która powstanie później.
 

·
user
Joined
·
149 Posts
Może ktoś jest w Łomży i wrzuciłby jakąś aktualizacje zdjęciową ? Wydaje mi się że wszyscy z łomżyńskich forumowiczów porozjeżdżani po studiach ?
Coś w tym jest, że większość tutejszych forumowiczów mieszka z konieczności poza Łomżą :)

Osobiście będę w Łomży na weekend 19/20 grudnia, więc mogę pobiegać z aparatem ;-)
 

·
Registered
Joined
·
502 Posts
Discussion Starter · #5 ·
no mnie jeszcze wzgledy sercowe czesto do Warszawy wyganiaja ale tak to jestem na miejscu caly czas wiec tez pocykam ten aquapark :) no, jeszcze na obrone niebawem tam pojade hehe ;)

notabene musze przyznac ze jak zaczynalem tutaj tematy o Łomzy to troche roznych sygnalow dostawalem raz na czas wlasnie od ludzi ktorzy tu nie mieszkaja i np zagranica siedza dlugo ze super, ze wreszcie duuzo aktualnych zdjec moga zobaczyc.
Strasznie mile jest cos takiego uslyszec :) teraz takie osoby naprawde juz maja co ogladac bo jest tu nas wiecej i tematy sie rozkrecily bardzo pozytywnie :)
 

·
Registered
Joined
·
549 Posts
Czekamy na pływalnie
Od dziewięciu miesięcy trwa budowa pływalni miejskiej przy ul. kard. Wyszyńskiego w Łomży. Pomimo opadów śniegu i mrozu wykonawcy z firmy Instal Białystok nie zamierzają przerywać robót. Jak najszybciej chcą zamknąć obiekt i kontynuować prace w ogrzewanym wnętrzu. Choć zgodnie z zawartą umową zakończenie budowy pływalni przewidziane jest w marcu 2011 roku, jednak przy rozpoczęciu inwestycji wykonawca zapowiedział oddanie pływalni do użytku już pod koniec 2010 roku. Dotychczasowy przebieg prac daje szansę na powodzenie tych zapowiedzi.

Do połowy grudnia zakończono posadowienie obiektu, konstrukcje żelbetowe budynku oraz drewnianą konstrukcję dachu nad basenem. Wykonano także ściany działowe i posadzki ze szlichty cementowej w piwnicach. Gotowa jest już także konstrukcja niecek basenowych i jacuzzi oraz słupy pod konstrukcję zjeżdżalni. W całości zakończono roboty ziemne i złącze kablowe WLZ. W 80% wykonano ocieplenie obiektu, zaś montaż okien zewnętrznych dotychczas został zrealizowany w 60%. W połowie wykonano kanały wentylacji mechanicznej zaś parkingi przy obiekcie są zrealizowane w 80%. Do ich ukończenia zostało jedynie ułożenie nawierzchni z kostki. Przyłącza i instalacja wod-kan są zrealizowane w 40%, zaś w 15% instalacja wewnętrzna, odgromowa i oświetlenie terenu. Wykonywane są również gresy w piwnicach, malowane są ściany. Przystąpiono już do realizacji technologii basenowej. Rozpoczęto również realizację fasad zewnętrznych, zaś niebawem rozpocznie się realizacja ścian kurtynowych wewnętrznych oraz stolarki drzwiowej wewnętrznej. Całość inwestycji jest zrealizowana w około 40%.

Pływalnia miejska przy ul. kard. Wyszyńskiego, oprócz głównej niecki basenowej o wymiarach 12,5x25 metrów z sześcioma torami do pływania oraz basenu sportowo – rekreacyjnego do nauki pływania, posiadać będzie część rekreacyjną wyposażoną w zjeżdżalnię dla dzieci, ławeczkę napowietrzającą, ławeczki do masażu, parasol wodny, bicze podwodne, kilka gejzerów podwodnych oraz jacuzzi. W skład obiektu wejdą również pomieszczenie odnowy biologicznej, zespół rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, komora krioterapii, solarium, sauna fińska i turecka, grota solna oraz bufet i zespół kawiarniany. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Inwestycja jest realizowana przy wsparciu finansowym Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego na lata 2007-2013.Tymczasem zakończony został remont basenu przy Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży. Nie może jednak ciągle być udostępniony mieszkańcom, bo nie ma specjalistycznych szafek z systemem sterowania elektronicznego. Po rozstrzygnięcie przetargu na ich wykonanie (w październiku) wpłynął protest jednej z firm. Krajowa Izba Odwoławcza, po pismach z prośbą o jak najszybsze rozpatrzenie protestu, ostatecznie przeanalizuje go dopiero 29 grudnia. Zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, do czasu rozpatrzenia skargi nie można podpisać umowy z wykonawcą. Jednakże ta sama ustawa daje możliwość złożenia wniosku o uchylenie zakazu zawarcia umowy jeszcze przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu i taki wniosek Prezydent Jerzy Brzeziński złożył. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej nie dopatrzył się jednak istotnego interesu społecznego w jak najszybszym otwarciu basenu i odmówił uchylenia zakazu zawarcia umowy przed ostatecznym rozstrzygnięciem protestu. Od czasu podpisania umowy wykonawca będzie miał 30 dni na dostarczenie niezbędnego wyposażenia do basenowych szatni.

źródlo: http://www.um.lomza.pl/index.php?wiad=1799
 

·
Registered
Joined
·
364 Posts
Widać duże postępy prac, oby tak dalej i może rzeczywiście uda im się to skończyć jeszcze w 2010 roku.

Zupełnie inaczej chyba wszyscy wyobrażaliśmy sobie rozbudowę pływalni przy szkole podstawowej nr 10.
 

·
Registered
Joined
·
549 Posts
No widać że główna konstrukcja jest już gotowa. Teraz pozostały "tylko" wykończenia. Jednak zazwyczaj bywa tak że wykończeniówka zajmuje najwięcej czasu i jest najbardziej kosztowna. Parking też już powoli zaczyna się robić ;)

Czy ktoś może wie jaki będzie kolor elewacji oraz dachu? Czy będzie to wyglądało tak jak w projekcie? Jaki rodzaj pokrycia dachu będzie zastosowany? Dobrze by było żeby kolorystyka obiektu nie gryzła się z otoczeniem, czyli przede wszystkim parkiem a także kościołem.
 

·
Registered
Joined
·
364 Posts
Twoja gazeta na weekend - Łomża :


Szkło lepi się do ściany
Notowana w ostatnich dniach zdecydowana „łaskawość” aury spowodowała, że ekipy budujące pływalnię miejską przy ul. Kardynała Wyszyńskiego mogły powrócić do montażu elementów szklanych na elewacji. Jak informowaliśmy trzy tygodnie temu, siarczysty mróz przerwał te prace, bo... szkło pękało jak wafelki. W poniedziałek czynności te zostały wznowione i jest szansa, że zostaną szybko ukończone, bo właściwie wszystkie potrzebne powierzchnie szklane zostały już do montażu przygotowane. Jego zakończenie pozwoli na przyśpieszenie prac wykończeniowych wewnątrz obiektu.

 

·
Registered
Joined
·
549 Posts
Prace na pływalni nabierają rozpędu
Od roku przy ulicy kard. Wyszyńskiego, tuż obok sal gimnastycznych Publicznego Gimnazjum nr 1, powstaje pływalnia miejska. Wykonano ponad połowę przewidzianego do realizacji zakresu prac. Obiekt jest już praktycznie zakończony w stanie surowym, dzięki czemu wszystkie prace wewnątrz nabierają tempa. Budowa pływalni miejskiej jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Wartość projektu wynosi 35 milionów zł., z tego dofinansowanie - 12,5 mln zł.

13 marca 2009 roku, uroczystym „wbiciem łopaty” realizację inwestycji wspólnie z władzami Łomży rozpoczęli m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego i Wicewojewoda Podlaski. Od tego momentu pływalnia wykonana została w stanie surowym. Zakończona została także budowa ścianek działowych, ocieplenie budynku i montaż okien zewnętrznych. Na ukończeniu jest kanalizacja deszczowa. W około 70 procentach zrealizowane zostały przyłącza i instalacja wodno – kanalizacyjna, zaś rurociągi, które będą doprowadzały do pływalni ciepło technologiczne, są gotowe w 60 procentach. W ponad 30 procentach zrealizowane są też podłoża i posadzki - głównie w piwnicach i na poddaszu, kanały wentylacji mechanicznej, instalacje centralnego ogrzewania i solarna, elektryczna oraz odgromowa. W 1/4 położono tynki wewnętrzne. Rozpoczęto budowę parkingów (kanalizacja jest już wykonana), roboty malarskie, montaż urządzeń technologicznych, instalacji telewizji przemysłowej i systemu alarmowego.
Zgodnie z umową wszystkie prace przy tej inwestycji powinny trwać dwa lata. Istnieje jednak szansa, zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, że jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane utrudnienia, to obiekt uda się oddać do użytku już w listopadzie bieżącego roku.
Podstawowym elementem pływali przy ul. Kard. Wyszyńskiego będzie niecka basenowa o wymiarach 12,5x25 metrów z sześcioma torami do pływania, o głębokości od 1,20 do 1,80 m. W skład pływalni wejdzie także basen sportowo – rekreacyjny do nauki pływania o wymiarach 6x12,5 m z dwoma torami pływackimi z głębokością zmienną od 0,8 do 1,1 m. Przy nim znajdować się będzie część rekreacyjna, wyposażona w zjeżdżalnię dla dzieci, ławeczkę napowietrzającą, ławeczki do masażu, parasol wodny, bicze podwodne, kilka gejzerów podwodnych oraz jacuzzi. W sąsiedztwie hali basenowej zlokalizowane będą pomieszczenia techniczne i gospodarcze, niezbędne do funkcjonowania obiektu oraz pomieszczenia dla ratowników. Na piętrze przewiduje się zagospodarowanie obiektu m.in. na potrzeby odnowy biologicznej, zespół rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, komorę krioterapii, solarium (lub saunę infrared), saunę fińską i turecką, grotę solną oraz bufet z zapleczem i zespół kawiarniany. Integralną częścią pływalni będzie zespół dwóch zjeżdżalni. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

·
Registered
Joined
·
549 Posts
Mokry wrzesień, popływamy w listopadzie?
W prawie 75% zrealizowana została już pływalnia miejska przy ul. kard. Wyszyńskiego w Łomży. Rozpoczęta w marcu ubiegłego roku, warta 35 mln zł inwestycja, realizowana jest przy wsparciu środkami unijnymi, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wprawdzie termin zakończenia budowy pływalni wyznaczony został na marzec 2011 roku, to jednak wykonawca już pod koniec września chce próbnie napełnić główną nieckę basenową wodą, a gotową pływalnię oddać do użytku już w listopadzie br.
Zakończone zostały już prace budowlane przy konstrukcji niecek basenu sportowego, rekreacyjnego i brodzika oraz wszystkich kondygnacji. Prawie w całości zrealizowane zostały także przyłącza i instalacje wodno – kanalizacyjne, kanalizacja deszczowa, a także instalacja centralnego ogrzewania. W 65% wykonana została instalacja solarna. Półmetek przekroczyły prace związane z montażem urządzeń obiegu filtracyjnego, instalacji uzdatniania wody oraz dróg wewnętrznych z miejscami parkingowymi. Trwa montaż wentylacji i klimatyzacji, układane są tynki wewnątrz obiektu. Ku końcowi zbliżają się prace na elewacji. Rozpoczyna się układanie ceramiki basenowej. Rozpoczęto również montaż zbiornika na ciekły azot do kriokabiny.

Podstawowym elementem budowanej przy ul. Kard. Wyszyńskiego pływalni będzie niecka basenowa o wymiarach 12,5x25 metrów z sześcioma torami do pływania, o głębokości od 1,20 do 1,80 m. W skład pływalni wejdzie także basen sportowo – rekreacyjny do nauki pływania o wymiarach 6x12,5 m z dwoma torami pływackimi z głębokością zmienną od 0,8 do 1,1 m. Przy nim znajdować się będzie część rekreacyjna, wyposażona w zjeżdżalnię dla dzieci, ławeczkę napowietrzającą, ławeczki do masażu, parasol wodny, bicze podwodne, kilka gejzerów podwodnych oraz jacuzzi. W sąsiedztwie hali basenowej zlokalizowane będą pomieszczenia techniczne i gospodarcze, niezbędne do funkcjonowania obiektu oraz pomieszczenia dla ratowników. Na piętrze przewiduje się pomieszczenia do odnowy biologicznej, zespół rehabilitacji z fitnessem i elementami SPA, komorę krioterapii, solarium infrared, saunę fińską i turecką, grotę solną oraz bufet z zapleczem i zespół kawiarniany. Integralną częścią pływalni będzie zespół dwóch zjeżdżalni. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
http://um.lomza.pl/index.php?wiad=2092

 
1 - 20 of 32 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top