SkyscraperCity banner

1 - 20 of 384 Posts

·
Registered
Joined
·
502 Posts
Discussion Starter #1
Czas, niezapeszając mam nadzieję, założyć temat odnosnie niewątpliwie ciekawego projektu jakim jest kompleks Galeria Forty.

Jak na razie wstep do jego realizacji, mimo wczesniejszych obaw ze jest to jedynie proba swego rodzaju zablokowania budowy Galerii Veneda, wyglada na to ze jednak inswetorzy daza do faktycznej realizacji tego projektu.

Czy bedzie on zrealizowany w maksymalnej, nakreslonej z rozmachem formie, czas pokaze: faktem jest, teren po bylych zakladach bawelnianych "Narew" zostal wykupiony, rozpoczely sie rowniez prace wyburzeniowe, miedzy innymi wysadzenie w powietrze starej cieplowni zakladu.

Co do samej inwestycji, ponizej link z dokladnym opisem, opiniami i wizualizacjami: jako ze tekst dosc obszerny streszczajac powiem ze projekt sklada sie z hipermarketu, galerii, centrum rozrywki oraz osiedla mieszkaniowego z hotelem.

http://prostozlomzy.pl/informacje/c...oczesnie-i-z-rozmachem-czyli-galeria-f_2.html

Od siebie powiem tylko...Oby :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
502 Posts
Discussion Starter #2
Zielone Światło dla Galerii Narew (Forty) i Galerii Veneda:)

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090625/REG20/628540779

Od siebie dodam że cała zachodnia hala po zakładach bawełnianych została już zburzona.
Wygląda na to że szykuje się w Łomzy mała rewolucja, plany przebudowy drog sa ogromne a dwie takie galerie naraz znaczaca ugruntuja pozycje miasta jako regionalnego osrodka:)
 

·
Registered
Joined
·
502 Posts
Discussion Starter #3
Odkopuje temat

Pozwolenie na budowe oficjalnie wydane :) w ciagu dwoch lat Galeria bedzie oddana do uzytku.

Galeria handlowa ze sklepem wielkopowierzchniowym powstanie na działce o powierzchni nieco ponad 8,5 ha. Powierzchnia użytkowa budynku sięgnie niemal 62 tys m2

Galeria skladac sie bedzie z hipermarketu, marketu budowlanego oraz RTV AGD, galerii dwupoziomowej oraz 5 salowego kina.

Pierwszym oficjalnym najemca jest siec H&M ktora podpisala umowe na lokal 1,5 tysiaca metrow kwadratowych, IGI podkresla ze dalsze negocjacje ida lepiej niz sie spodziewali i wyglada na to "iz nie tylko dla nich Łomża jest miastem przyszlosci"


ponizej artykul z www.4lomza.pl


"Irlandczycy wybudują nam galerię z hipermarketami na Bawełnie
Około 200 mln zł złotych będzie kosztowała budowa galerii handlowej z hipermarketami spożywczo-przemysłowym i budowlanym na Bawełnie w Łomży. Takie szacunki podaje Michał Palma dyrektor ds. rozwoju sieci handlowych Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej. To właśnie IGI ma odkupić od łomżyńskich przedsiębiorców spółkę „Galeria Narew”, która kilka lat temu nabyła teren po byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Narew”, a od dzisiaj ma także prawomocne pozwolenie na budowę galerii handlowej ze sklepami wielkopowierzchniowymi. Mariola Wierzbowska w piątek w ratuszuodebrała ten dokument z rąk prezydenta Jerzego Brzezińskiego.
To za ile została (lub zostanie) sprzedana spółka „Galeria Narew” pozostaje tajemnicą. Kwoty nie chcieli ujawniać ani łomżyńscy przedsiębiorcy, ani Irlandczycy.

Przedsiębiorcy z Łomży działkę z halami po byłych zakładach „łomżyńskiej bawełny” odkupili od syndyka masy upadłościowej w 2006 roku. Za około 15 hektarów ziemi z ogromnymi halami, i m.in. bocznicą kolejową prowadzącą niemal do samej Alei Legionów zapłacili 2,5 mln zł. W połowie 2007 roku dokonali zamiany z prezydentem Łomży – w zamian za torowisko (łącznie ok.3,5 ha) miasto oddało im niemal 1,7 ha działek bezpośrednio „na Bawełnie”. Od samego początku przedsiębiorcy mówili, że chcą aby powstało tam wielkie centrum handlowe z pierwszym w mieście hipermarketem i prowadzili w tym kierunku działania. Oczyścili teren z budowli dawnej „Bawełny”, a samorządowe władze miasta w tym samym czasie sprawnie przeprowadziły niezbędne zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego tej części miasta, a dziś uprawomocniło się wydane przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego pozwolenie budowlane, czyli ostateczny dokument umożliwiający fizyczne rozpoczęcie prac przy budowie obiektu. Dziś, w blasku fleszy fotoreporterów i przed kamerami telewizji, prezydent Brzeziński przekazał dokument Marioli Wierzbowskiej, która nie ukrywała satysfakcji.
- To dla nas wielki sukces – mówiła dziękując prezydentowi że tak sprawnie zostało to wszystko zorganizowane i przeprowadzone.
Obecni na uroczystości przedstawiciele Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej, przyznawali, że zgodnie z wcześniej podpisanymi umowami to oni staną się teraz właścicielami spółki „Galeria Narew”, a więc zarówno terenów, dokumentacji jak i pozwolenia budowlanego.
- Cała inwestycja łącznie z nabyciem udziałów spółki, wybudowaniem galerii jak i uzgodnionych z prezydentem dróg w jej okolicy pochłonie około 200 mln zł – mówił Michał Palma dyrektor ds. rozwoju sieci handlowych Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej. - Przyjmuje się założenie, że każda tego typy inwestycja powinna się zwrócić w ciągu 10 lat – dodawał, podkreślając że dokładne koszty, szacunki przychodów i potencjalne zyski powinny pozostać tajemnicą inwestorów.

Galeria będzie wielka
Przedstawiciele IGI poinformowali, że rozpoczęcie inwestycji nastąpi najprawdopodobniej w kwietniu 2010 roku, a zakończenie planowane jest na IV kwartał 2011 roku. Galeria handlowa ze sklepem wielkopowierzchniowym powstanie na działce o powierzchni nieco ponad 8,5 ha. Powierzchnia użytkowa budynku sięgnie niemal 62 tys m2. Na razie znany jest tylko jeden najemca przyszłego centrum – to sieć H&M, ale – według zapewnień - rozmowy z innymi potencjalnymi najemcami są bardzo zaawansowane i w najbliższych tygodniach powinniśmy dowiadywać się o kolejnych podpisanych umowach.
- Rozmowy idą lepiej niż się spodziewaliśmy – mówił Palma, dodając że oznacza to, iż nie tylko dla IGI „Łomża jest miastem z przyszłością”.
Przy budowie obiektu ma pracować około 400 osób, a po jej zakończeniu nawet 800.
- Inwestycją tą interesujemy się od trzech lat – mówił Janusz Dworzański, kierownik projektu IGI, wyjaśniając rozbieżności w nazwie. IGI używa określenia „Galeria Łomżyńska”, podczas gdy w opracowanej w ratuszu dokumentacji występuje „Galeria Narew”.

Łomża też zarobi
Według pobieżnych wyliczeń prezydenta Jerzego Brzezińskiego tylko z tytułu podatku od nieruchomości do kasy miasta, co roku, po otwarciu Galerii, powinno wpływać około 1,5 mln zł.
- Do tego trzeba doliczyć także udziały miasta w podatku PIT i CIT, a więc kolejne setki tysięcy złotych – mówił prezydent."
 

·
Registered
Joined
·
11 Posts
Kolejna Castorama powstanie w Galerii Łomżyńskiej
Publikacja: 25.02.10 | Autor: IP
Spółka celowa Galerii Łomżyńskiej, Galeria Narew, podpisała umowę najmu z Castoramą, operatorem sklepu z branży dom i ogród.

Sklep zajmie powierzchnię około 9 950 mkw. DTZ, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości, reprezentował podczas procesu negocjacji właściciela Galerii Łomżyńskiej, Irlandzką Grupę Inwestycyjną (IGI).
- Castorama jest niewątpliwie kluczowym partnerem Galerii Łomżyńskiej. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że proces negocjacji przebiegł nadzwyczaj szybko i sprawnie. Umowa najmu została wynegocjowana w rekordowym czasie jak na tego typu kompleksowy proces, zaledwie kilku tygodni - mówi Magda Derwisz, członek zarządu Irlandzkiej Grupy Inwestycyjnej.

Spółka celowa inwestycji, Galeria Narew, na początku grudnia ub. roku uzyskała od władz lokalnych pozwolenie na budowę Galerii Łomżyńskiej. Obiekt będzie nowoczesnym centrum handlowym o łącznej powierzchni najmu 48 000 mkw., natomiast całkowita powierzchnia inwestycji, wraz z naziemnym parkingiem na 1 300 miejsc, wyniesie 92 000 m kw.

IGI planuje rozpoczęcie budowy w 2010 r., a otwarcie galerii nastąpi jesienią 2011 r. Za koncept architektoniczny projektu odpowiedzialny jest Broadway Malyan we współpracy z białostocką firmą EKO-System. Dotychczas zostały podpisane umowy najmu z Castoramą i H&M oraz z mniejszymi najemcami.

http://www.handel-net.pl/handel-det...astorama-powstanie-w-galerii-lomzynskiej.html
 

·
Registered
Joined
·
11 Posts
Opóźnia się rozpoczęcie budowy Galerii Narew w Łomży

Gazeta Współczesna / thecity.com.pl

22/04/2010, 21:02

Pod koniec grudnia ub. roku w czasie przekazywania pozwolenia na budowę Galerii Narew, która ma powstać na terenach po Zakładów Przemysłu Bawełnianego Narew inwestor zadeklarował, że budowa ruszy wiosną tego roku. Tak się jednak nie stanie i według nieoficjalnych informacji prace mają ruszyć dopiero w III kw. br.

Obecnie inwestor Irlandzka Grupa Inwestycyjna negocjacje z potencjalnymi wykonawcami inwestycji, rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na trzeci kwartał tego roku. Konkretny termin będzie znany nie wcześniej niż z końcem maja.

Irlandzka Grupa Inwestycyjna otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę centrum handlowego Galeria Narew w Łomży w grudniu ub. roku. Budowa miała ruszyć w kwietniu br. Otwarcie Galerii Narew było planowane na koniec 2011 roku.

Budynek będzie miał 46 tys. mkw. powierzchni najmu, na których znajdzie się 100 sklepów i punktów usługowych. Będzie to m.in. hipermarket (10 tys. mkw.), multipleks z pięcioma salami. Umowę najmu 1,4 tys. mkw. podpisała już sieć odzieżowa H&M.

http://www.thecity.com.pl/Centra-handlowe/Opoznia-sie-rozpoczecie-budowy-Galerii-Narew-w-Lomzy
 

·
Registered
Joined
·
363 Posts
Miasto nie zabezpieczyło należycie swoich interesów...

Miasto nie zabezpieczyło należycie swoich interesów dokonując przed trzema laty wymiany gruntów na Bawełnie z przedsiębiorcami planującymi budowę tu galerii handlowej. Tak uznała Komisja Rewizyjna Rady Miasta, która zajmowała się dwoma wnioskami jakie skierowali do niej przewodniczący Rady Wiesław Grzymała i wiceprzewodniczący Maciej Głaz.

Przewodniczący Rady wniosek złożył po naszej majowej publikacji pt. „Magistrala kłopotów”. Z dokumentów do których dotarliśmy wynika, że przez jedną z wymienionych przez prezydenta działek przebiegają rury głównej magistrali ciepłowniczej dostarczającej ciepło z MPEC do domów i mieszkań w Łomży. Okazało się także, że przeprowadzając drugą zamianę nieruchomości z tymi samymi biznesmenami (prezydent nazywa zamianę tę uzupełniającą) radni z Komisji Gospodarko Komunalnej nie otrzymali wniosku do zaopiniowania, a jedynie informację o jej przeprowadzeniu. Przed trzema tygodniami prezydent Brzeziński dopytywany o to odpowiadał radnym „czepiamy się słów”, na pytanie dlaczego radni przed wyrażeniem swojej opinii nie wiedzieli, że przebiega tędy magistrala ciepłownicza ironizował: „rozumiem, że państwo mieszkacie w Warszawie”.
Dziś na pytania członków Komisji odpowiadał m.in. z-ca prezydenta Marcin Sroczyński, który twierdził, że radni z KGK nie musieli wyrażać opinii w sprawie zamiany działek dokonywanych przez prezydenta i to nie tylko w przypadku drugiej zamiany, ale także tej pierwszej. Odnośnie informacji, że przez jedną z działek przebiegają rury magistrali Sroczyński powiedział, że „na pewno te informacje nie były przed radnymi ukrywane”. Podkreślał też, że w ramach drugiej zamiany miasto przejęło na własność najważniejszą komorę ciepłowniczą, która dotychczas była na działkach osób prywatnych.
Sroczyński odpowiadając na pytanie radnego Macieja Borysewicza dlaczego w porozumieniu podpisanym przez prezydenta z Galerią Narew w marcu 2008 roku jest zapis, że z zakresu zobowiązań inwestora w związku z przebudową układu komunikacyjnego „wyłączona zostaje przebudowa sieci ciepłowniczej” mówił, że miasto i tak postawiło bardzo duże wymagania i że jak byłyby większe to inwestycja wcale nie byłaby realizowana. Sroczyński przekonywał radnych z Komisji Rewizyjnej, że „interes miasta został należycie zabezpieczony” i że podstawowym interesem było to aby centrum handlowe powstało, a układ komunikacyjny w ramach budowy którego jest także schowanie pod ziemię napowietrznej magistrali ciepłowniczej, której koszty ma pokryć Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, jest tego efektem.

Ostatecznie przewodniczący Komisji Rewizyjnej radny Jan Kleczyński poddał pod głosowanie wniosek o tym, że działania podejmowane przez prezydenta były właściwe, a interes miasta został właściwie zabezpieczony. W głosowaniu za tym wnioskiem zagłosował tylko Kleczyński, a przeciwko opowiedzieli się radni Maciej Borysewicz i Mariusz Chrzanowski. Tym samym Komisja uznała, że miasto nie zabezpieczyło należycie swoi interesów dokonując przed trzema laty wymiany gruntów na Bawełnie z przedsiębiorcami planującymi budowę tu galerii handlowej.

4lomza.pl
 

·
Registered
Joined
·
11 Posts
Budowy ruszą niemal równocześnie
Łomża: Wielki wyścig Vendy i Galerii Narew
źródło: Gazeta Współczesna, 11.08.2010 (zaktualizowany 11.08.2010 10:15)

W Łomży dwóch inwestorów od dawna zapowiadało budowę galerii handlowych. Dopiero teraz ujawniają wstępne terminy rozpoczęcia prac. Pod koniec października zacznie się budowa Galerii Narew. Jeszcze przed końcem roku ruszy również budowa Venedy należącej do spółki Echo Investment.

W Gazecie Współczesnej czytamy, że pod koniec ubiegłego roku z ust przedstawicieli Galerii Narew Sp. z o.o. padały deklaracje, że prace budowlane wystartują wiosną 2010 roku. Nie rozpoczęły się one do tej pory. Teraz pojawiła się kolejna data – koniec października. Prezes spółki, Jerzy Wierzbowski zapowiedział nawet, że jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, do grudnia będzie gotowa konstrukcja obiektu. Nowe centrum handlowe ma powstać w miejscu hal po Zakładach Bawełnianych.

Również spółka Echo Investment postanowiła przyspieszyć z inwestycją w Łomży. W dzienniku czytamy, że pierwsze prace przygotowawcze przy galerii Veneda będą miały miejsce jeszcze w 2010 roku. Zwłaszcza, że w czerwcu Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę mieszkańców na plan zagospodarowania przestrzennego terenów pod galerię.

Gazeta sugeruje teraz, że między inwestorami rozpoczął się nieformalny wyścig. Najprawdopodobniej ten, który swoją galerią otworzy jako pierwszy, będzie miał szansę uzyskać lepsze przebicie i pozycję na rynku.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Echo Investment realizuje inwestycje w czterech segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
 

·
Registered
Joined
·
288 Posts
Galerię Narew mieli zbudować nam Irlandczycy..., zbudują Szwedzi?

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie firma ze szwedzkim rodowodem Reinhold Polska poinformowała o zawarciu umowy nabycia udziałów w spółce posiadającej w swym pakiecie m.in. 100% udziałów Galerii Narew, która ma realizować budowę centrum handlowego na Bawełnie w Łomży. Wartość transakcji, która dotyczy łącznie siedmiu spółek celowych, oszacowana została na 80 mln zł.

Sprzedającym udziały jest giełdowa spółka Alterco. W opublikowanym komunikacie czytamy, że Reinhold Polska nabędzie od niej „100 proc. udziałów w podmiocie posiadającym udziały w spółkach celowych wymienionych poniżej, z których każda realizuje osobny projekt nieruchomościowy, tj: Aero 4 realizującej centrum logistyczne w Słubicy koło Warszawy, na działce o powierzchni 6,46 ha (100 proc. udziałów), Coucal będącej właścicielem Centrum Handlowego Solaris w Opolu, o łącznej powierzchni wynajmu 18.136 mkw (80-100 proc. udziałów), Galeria Narew która będzie realizować budowę centrum handlowego w Łomży, o przewidywanej powierzchni wynajmu 48.102 mkw (100 proc. udziałów), IGI Toruń która będzie realizować budowę centrum handlowego w Toruniu, o łącznej powierzchni wynajmu 35.852 mkw (50 proc. udziałów), SPV Gdańsk 1, realizującej projekt komercjalizacji istniejącego centrum logistycznego w Gdańsku, o powierzchni hal 24.510 mkw (100 proc. udziałów), SPV Gdynia 1, realizującej budowę budynku biurowo-hotelowego o powierzchni 15.000 mkw (100 proc. udziałów) oraz Panorama która będzie realizować budowę centrum handlowego w Gdańsku, o powierzchni handlowej 40.000 mkw (100 proc. udziałów).(...) Wartość aktywów, będących przedmiotem sprzedaży przez Alterco na rzecz Reinhold Polska, to 80 000 000,00 złotych” - czytamy w komunikacie.

Reinhold Polska zajmuje się zarówno klasyczną działalnością deweloperską, jak i inwestycjami w gotowe projekty. Spółka posiada biura w największych polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu, gdzie realizuje obecnie inwestycje mieszkaniowe i biurowe.

Przypomnijmy, Galeria Narew to centrum handlowe z hipermarketem, które ma powstać na terenach dawnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego Narew w Łomży. Niemal równo rok temu spółka uzyskała pozwolenie na budowę. Wówczas informowano, że inwestycję szacowaną na ok. 200 mln zł zrealizuje Irlandzka Grupa Inwestycyjna, której przedstawiciele byli obecni podczas przekazywania przez ówczesnego prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego decyzji o pozwoleniu na budowę przedsiębiorcom z Łomży, którzy kilka lat wcześniej odkupili od syndyka masy upadłościowej grunty po byłych zakładach bawełnianych, powołali spółkę Galeria Narew, doprowadzili do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i przeszli całą procedurę administracyjną zmierzającą do wydania tego pozwolenia.

Źródło: Galerię Narew mieli zbudować nam Irlandczycy..., zbudują Szwedzi?
 

·
Registered
Joined
·
203 Posts
Widać że wszystko zmierza ku dobremu, juz zaczynają reklamować powierzchnie handlowe na wynajem. :cheers:
A propos, czy nie uważacie że już czas zmienić nazwę wątku na Galeria Narew?
 

·
Registered
Joined
·
2,167 Posts
Przepraszam, za dwa kolejne posty, jeden pod drugim. Pojechałem dziś, żeby przyjrzeć się działce jaka jest przeznaczona na tą budowę. Zrobiłem kilka zdjęć. :D

W oddali widać samotną koparkę. Ciekawe jak długo tam stoi?
 

·
Registered
Joined
·
256 Posts
kto jest inwestorem? ogrodzenie, logo galerii i wykorzystanie starego rendera wyglada troche nieprofesjonalnie, mam nadzieje ze inwestycja sie obroni.
 
1 - 20 of 384 Posts
Top