SkyscraperCity Forum banner

[Łomianki] Inwestycje

10903 Views 14 Replies 11 Participants Last post by  MartuchaUparciucha
[Łomianki] Nowe inwestycje

Rusza nowa inwestycja na Łomiankach w Połowie września zostanie przekazany plac budowy dla Firmy wykonawczej Kalter Sp. z o.o. która w systemie generalnego wykonawstwa wybuduje I Etap osiedla Naturalis dla Ronson Development.
Link do strony wykonawcy: http://www.kalter.pl/index.php?id=63&iakt=24100
1 - 15 of 15 Posts
Bardzo dobrze, że powstaje kolejne ładne osiedle w naszym mieście. Zastanawiam się tylko, gdzie dokładnie ma ono powstać. I ktoś się chyba walnął z tą strzałką wskazującą północ na mapce :)
PN:

Ghelamco zaczyna aktywność na rynku handlowym od Łomianek - zobacz co zbudujeInwestycja Ghelamco w Łomiankach

Spółka Ghelamco, która do tej pory specjalizowała się w projektach biurowych, ogłosiła plan budowy centrum handlowego w podwarszawskich Łomiankach. To pierwsza, ale nie ostatnia inwestycja dewelopera w okolicach stolicy. - Mamy już trzy tereny w pobliżu Warszawy, które przeznaczymy pod budowę obiektów handlowych - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Centralną i Wschodnią, Ghelamco.

Inwestycja planowana jest na terenie przemysłowym po dawnych Zakładach Drzewnych. Deweloper złożył już wniosek o warunki zabudowy.
W ramach inwestycji o powierzchni najmu ok. 10-12 tys. mkw. powstanie także zielony skwer, plac zabaw dla dzieci oraz nowoczesne centrum fitness o powierzchni ok. 1,5 tys. mkw. ze ścianką wspinaczkową, salami do gry w squasha i badmintona. Znajdą się tu liczne restauracje i kawiarnie. Do każdego lokalu można będzie wejść bezpośrednio z ulicy.

Deweloper przewidział także parking dla samochodów i rowerów, a lokalizacja ośrodka w centrum umożliwi mieszkańcom dotarcie do obiektu również piechotą.

Autorem projektu jest prezes firmy projektowej Arch Magic - Paweł Graliński.

Jak informuje Ghelamco powierzchnie planowanych przez spółkę obiektów handlowych oscylować będą w granicach 10 - 12 tys. mkw. i stanowią alternatywę dla typowych, wielkoformatowych centrów handlowych.

Propozycja dewelopera przewiduje wyłącznie zabudowę niską, maksymalnie dwukondygnacyjną, ale tylko w tych fragmentach inwestycji, gdzie planowana jest część rekreacyjno-sportowa oraz usług medycznych. Takie obiekty sprawdziły się już za granicą i z powodzeniem służą mieszkańcom jako łatwo osiągalne, osiedlowe ośrodki usługowo-handlowe.

See less See more
2
Przerzucone z "Nowych Inwestycji":

PN:

Rozpoczęła się budowa Galerii Handlowej Auchan w Łomiankach

W podwarszawskich Łomiankach rozpoczęła się budowa Galerii Handlowej Auchan. Jednocześnie Auchan rozpoczął rekrutację pracowników do mającego tam działać hipermarketu.

Centrum handlowe zajmie powierzchnię 30 tys. mkw. Generalnym wykonawcą galerii w Łomiankach jest IDS-BUD, który oprócz obiektu handlowego zbuduje również węzeł drogowy na przecięciu drogi krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa z ulicą Brukową w Łomiankach.

Zgodnie z zapewnieniami rzecznika prasowego Auchan, Doroty Patejko, galeria handlowa powinna zostać otwarta z końcem 2012 roku.

Jak już podawaliśmy, oprócz hipermarketu Auchan, w obiekcie będzie działał market budowlany Leroy Merlin; zaplanowano też galerię handlową ze 100 butikami.

Auchan ma w tym roku rozpocząć również rozbudowę hipermarketu w Piasecznie na galerię handlową, a także postawić galerię handlową w Wiązownej.

www.pold-plast.com.pl
See less See more
2
Centrum od Ghelamco jakieś takie brzydkie. Brakuje mi tych srebrnych kolumn, tych finezyjnych daszków, tej ciekawej elewacji.
oooo sam chciłałem stworzyć forum o inwestycjach w łomiankach, w sumie można jeszcze dodać sam wiadukt, inwestycje DomPol'u.
Czekam na inne projekty postaram się dodawać zdjecia.
Otwarcie Auchan Łomianki 30 listopada


Immochan zaplanował otwarcie Centrum Handlowego Auchan w Łomiankach pod Warszawą na ostatni dzień listopada.
Na klientów czekał będzie hipermarket i pierwsza część galerii handlowej – druga ma być gotowa wiosną 2013 r. Wśród najemców obiektu są sklepy m.in. : Empik, Intimissimi, Sephora, CCC, Camaieu, Bytom, 5 a sec, Frederic Moreno, Intimissimi, Kari, Matras Księgarnie, Orsay, Ryłko i Sephora.

http://www.thecity.com.pl/Obiekty-handlowe/Wiadomosci/Otwarcie-Auchan-Lomianki-30-listopada

i więcej:
Auchan otwiera Łomianki i pozyskuje nowych najemców

Immochan szykuje się do otwarcia Centrum Handlowego Auchan w Łomiankach. Pierwsi klienci zawitają do centrum 30 listopada tego roku. Wtedy rozpocznie działalność hipermarket i pierwsza faza galerii handlowej. Natomiast na wiosnę przyszłego roku zaplanowano otwarcie drugiej części galerii. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 33,6 tys. mkw. (powierzchnia handlowa z hipermarketem i 95 sklepami to 17 tys. mkw.). Zarówno pierwszy, jak i drugi etap, są już w 100 proc. wynajęte.

http://www.eurobuildcee.com/auchan-otwiera-lomianki-i-pozyskuje-nowych-najemcow/21_1/31124
See less See more
Czy Łomianki rozwijają się za szybko? Dużo nowych inwestycji
autor Michał Wojtczuk

Łomianki to jedna z najszybciej rozwijających się podwarszawskich gmin. Wśród mieszkańców pogłębia się podział na tych, którzy oczekują od władz miasta zgód na jeszcze intensywniejszą zabudowę i na tych, którzy nie poznają już miasta, do którego sprowadzili się kilkanaście lat temu.

Jedną z największych inwestycji mieszkaniowych w Łomiankach jest osiedle Naturalis budowane przez firmę Ronson Development. Powstaje ono pomiędzy ul. Wiślaną i Fabryczną, około kilometra od ul. Kolejowej, którą dojeżdża się do warszawskiej wylotówki na Gdańsk - ul. Pułkowej na Bielanach.

Całe osiedle będzie składać się z 11 domów, w których znajdzie się w sumie około 500 mieszkań. Inwestycja budowana jest etapami - w trzech pierwszych, które zostały już oddane do użytku, są łącznie 172 mieszkania o powierzchniach od 32 do 81 m kw. Ceny zaczynają się od blisko 5,6 tys. zł za m kw., jedna trzecia lokali jest jeszcze w sprzedaży. Deweloper szuka klientów - w sobotę zorganizował dzień otwarty, podczas którego można było kupić mieszkanie o jedną dziesiątą taniej. W tej ofercie dwupokojowe lokale o powierzchni 56 m kw. kosztują ok. 300 tys. zł. Nie są to ceny znacząco niższe od tych w Ursusie czy na Bemowie, nie mówiąc już o Białołęce, ale faktem jest, że zabudowa jest mniej intensywna niż w większości warszawskich osiedli, a w pobliżu osiedla rozciąga się Kampinoski Park Narodowy. Przy pobliskim Jeziorze Fabrycznym władze Łomianek w odległej perspektywie chcą założyć park miejski.

Domy na dawnym polu

Jeśli znajdą na to pieniądze. Bo charakterystyczną cechą podwarszawskich miejscowości, które szybko się rozwijają, jest to, że za inwestycjami deweloperów nie nadążają zazwyczaj inwestycje samorządowe. Ulica Wiślana, stanowiąca najwygodniejszy wyjazd z tzw. Łomianek Dolnych wymaga modernizacji i poszerzenia. Nie ma przy niej chodnika a miejscami jest przy niej ciemno, bo brakuje latarni. Łomiankowscy radni nie mogą jednak się zgodzić co do tego, czy pół miliona na modernizację tej ulicy to najpilniejszy wydatek.

W ostatnich latach w Łomiankach wyrosło kilka osiedli zbudowanych wg tzw. "urbanistyki łanowej" - to ciągi domów ustawionych w szeregu, jak wagony pociągu. Ich kształt wynika stąd, że powstały na dawnym polu, długim i wąskim, które właściciel sprzedał deweloperowi. Dawni rolnicy założyli stowarzyszenie Łomianki Razem i naciskają na władze miasta, by w powstających planach zagospodarowania dopuszczać dalsze odrolnianie gruntów i zabudowę.

Potrzebna nowa szkoła

Nowe osiedla oznaczają wzrost ludności i kłopoty z miejscami w szkołach. Władze Łomianek chcą budować nową szkołę przy ul. Partyzantów na osiedlu Dąbrowa. W marcu wiceburmistrz gminy Piotr Rusiecki na spotkaniu z mieszkańcami prezentował koncepcję architektoniczną budynku.

- Szkoła w Dąbrowie musi powstać, ponieważ jeśli nie podzielimy obwodu na Dąbrowę i Łomianki, czeka nas, dzieci i ich rodziny olbrzymi problem - mówił wiceburmistrz Rusiecki. - W związku z decyzjami radnych mamy taką sytuację, że prawdopodobnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach pierwsze klasy skończą się na literze "K". Już dzisiaj dzieci przychodzą na drugą zmianę - dodał.

Trzykondygnacyjna szkoła ma mieć 21 oddziałów, powstanie przy niej hala sportowa z zapleczem i widownią, boisko sportowego, bieżnia, plac zabaw oraz parkingu. - Architekci wycisnęli z tej działki wszystko, co było możliwe - zapewniał wiceburmistrz Rusiecki. Projekt szkoły ma powstać do końca roku, budowa, której koszt szacowany jest na 15 mln zł, ma się zacząć w 2015 r.

Spór wokół centrum handlowego

Inwestycją, która budzi najwięcej kontrowersji w Łomiankach, jest budowa centrum handlowego na terenie dawnych Zakładów Drzewnych. Inwestycję chce zbudować firma Ghelamco. Ma to być 60 sklepów o łącznej powierzchni ok. 11 tys. m kw. Inwestor ma już warunki zabudowy, stara się o pozwolenie na budowę.

Część mieszkańców Łomianek kibicuje deweloperowi, bo chce, żeby na miejscu zamkniętych, ogrodzonych zakładów powstała namiastka miejskiego rynku. Ale najbliżsi sąsiedzi inwestycji - mieszkańcy jednorodzinnych domów osiedla Prochownia, protestują. Obawiają się, że dostawy do obiektu będą dla nich uciążliwe, a ulica Warszawska zostania zakorkowana. - Nie do takich Łomianek się sprowadzałem. Gdybym chciał mieszkać obok galerii handlowej, na pewno wybrałbym inne miejsce - mówi Dariusz Dąbrowski, przewodniczący osiedla Prochownia. Ma żal do władz miasta, że nie są bardziej krytyczne wobec inwestycji. - Obiekt będzie mieć charakter centrotwórczy. Jesteśmy młodym miastem, nie mamy rynku.

Działka, na której ma powstać centrum handlowe, zlokalizowana jest przy głównej ulicy Łomianek. Na pewno centrum handlowe będzie w tym miejscu lepsze niż zakłady przemysłowe - przekonuje wiceburmistrz Rusiecki. Przeciwko inwestycji protestuje też część lokalnych sklepikarzy, podkreślając, że rok temu oddany do użytku został drugi etap galerii handlowej przy supermarkecie Auchan przy wyjazdówce na Gdańsk. Na 30 tys. m kw. działają tam sklepy stu najemców.

Znalezienie odpowiedniego balansu między rozwojem gminy i zapewnieniem odpowiedniego komfortu starym mieszkańcom będzie jednym z największych wyzwań samorządu Łomianek następnej kadencji.
źródło: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/...nki_rozwijaja_sie_za_szybko__Duzo_nowych.html
See less See more
A propos inwestycji Ghelamco - decyzja SKO:

Decyzja z SKO (Samorządowe Kolegium Odwoławcze) o uchyleniu w całości zaskarżonej decyzji i przekazanie sprawy organowi I instacji do ponownego rozpatrzenia.
Z uzasadnienia zacytuję:
"...Pomimo, że wnioskowana inwestycja została określona jako zespół budynków usługowo-handlowych, z których każdy nie przekracza 2000 m kw. Kolegium traktuje je jako jedną inwestycje i uznaje, że podział powierzchni sprzedażowej na x obiektów jest czysto iluzoryczny. Inwestycja bowiem skladać się będzie z 7 obiektów, z czego 6 obiektów polączona ścianami stanowi jedną całość, jeden wielki budynek. Powierzchnie planowanych budynków znajdują się na wspólnym obrysie, we wspólnej powierzchni wewnętrznej, w rozumieniu przepisów ustawy Prawo budowlane."
"mając powyższe na uwadze wydanie decyzji o w/z powinno być zawieszone do czasu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego".
See less See more
Osiedle Łomianki
34049

34051

34053


Osiedle Park Chopina
34055

34059

34060


Wierzbowy Zakątek
34062
See less See more
7
  • Like
Reactions: 1
Czy znany jest termin rozpoczęcia prac budowlanych Castoramy przy Brukowej?
Hallo Łomianki... Czy Castorama wystartowała? Czy ma ktoś wiedzę kto tam jest GW??
1 - 15 of 15 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top