SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 171 Posts

·
To ja!
Joined
·
12,323 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Oto kilka projektów które mogą zostać zrealizowane w naszym mieście, zaczynamy od galerii:


Galeria Tuszewska
30 Lokali Usługowych
3 Poziomy
102 Miejsca ParkingoweUrbanity
Strona internetowaGaleria Dekada8 Lokali Usługowych
1 Poziom (być może 2)
40 Miejsc Parkingowych
1600 m2 Powierzchni

Urbanity
Strona Intenretowa
Park Handlowy E10 Lokali Usługowych
1 Poziom
210 Miejsc Parkingowych
4500 m2 Powierzchni

Urbanity
Strona Internetowa
 

·
Registered
Joined
·
22,077 Posts
Przystań kajakowa w Łowiczu

Łowiczanie mogą już korzystać z nowej przystani kajakowej na rzece Bzurze.
Miłośnicy kajaków są zgodni, że pomost ułatwi im uprawianie sportów wodnych. Ta pierwsza w mieście przystań powstała w parku Błonie.
Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza z przekonaniem podkreśla, że przystań będzie dużą atrakcją w Łowiczu.

https://www.radiolodz.pl/posts/4367-przystan-kajakowa-w-lowiczu
 

·
To ja!
Joined
·
12,323 Posts
Discussion Starter · #9 ·Tak będzie wyglądał park przy MickiewiczaUrząd Miasta w Łowiczu stara się o dofinansowanie w ramach programu „Rewaloryzacji zabytkowych parków” na zmodernizowanie parku Mickiewicza.Na początku tego roku Urząd Miejski w Łowiczu złożył wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o dofinansowanie w kwocie 1 mln złotych rewitalizacji parku Mickiewicza. Z miejskiej kasy pochodzić będzie 400 tys. zł. - Są duże szanse na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku, ale decyzja powinna przyjść do 15 czerwca – powiedział Grzegorz Pełka.

Projekt rewitalizacji parku mieszczącego się pomiędzy trzema ulicami: Mickiewicza, Żabią i Bonifraterską zakłada przywrócenie pierwotnego charakteru parku z początków XX wieku. Wiąże się to z szeregiem prac budowlanych oraz pielęgnacyjnych. Projekt zakłada wycięcie około 40 drzew, częściową wycinkę samosiejek oraz pielęgnację drzewostanu w taki sposób, aby do zieleńca dostało się więcej światła.

- Obecnie w parku dominuje bardzo wysoka roślinność. Są to głównie drzewa o szlachetnych gatunkach. Wkomponowanie starych drzew w nową zieleń oraz strzyżenie koron spowoduje, że do ciemnego dziś parku dostanie się więcej światła – powiedział Grzegorz Pełka, naczelnik Inwestycji i Remontów.

W ramach zadania odnowiona zostanie również struktura gleby, a liczący około 1 ha park obfitować będzie w nową, niską roślinność – krzewy, rabaty kwiatowe oraz pergole. Zwiększy się ilość alejek, które wykonane zostaną z kostki brukowej. Zakupione zostanie także wyposażenie parku, czyli lampy, ławki oraz kosze na śmieci.

Jeśli uda się otrzymać dofinansowanie prace rozpoczną się jesienią tego roku i potrwają do wiosny przyszłego. Jeżeli Urząd Miejski otrzyma negatywną odpowiedz powróci pierwotny plan, czyli wykonanie w ramach budżetu obywatelskiego jednej alejki przechodzącej przez środek parku. - Niewykluczone wtedy, że ratusz zdecyduje się na zrobienie dwóch bądź trzech mniejszych alejek, gdyż wykonanie jednej nijak się ma do charakteru parku – powiedział Grzegorz Pełka.

http://www.lowicz24.eu/wiadomosci/l24/4850-tak-bedzie-wygladal-park-mickiewicza
 

·
To ja!
Joined
·
12,323 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
'Budojom' nam w strefie ekonomicznej nowy zakład, który zajmie się produkcją oświetlenia LEDowego. Postaram się trochę zareklamować ten wątek Łowiczakom, może uda się stworzyć tutaj żywy temat, w którym będzie można prowadzić dyskusje na temat naszego miasta. Wszystkich chętnych gorąco zapraszam ;) 

·
To ja!
Joined
·
12,323 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Ruszyła modernizacja parku Mickiewicza


Pod koniec ubiegłego roku ruszyły prace w parku Mickiewicza. Obecnie pracownicy kutnowskiej firmy Trakt prowadzą wycinkę blisko 60 drzew.


Prace zimowe w parku Mickiewicza trwają od końca 2014 roku. Zakres robót obejmuje wycinkę blisko 60 drzew. Naczelnik Inwestycji i Remontów Grzegorz Pełka przyznaje, że ilość drzew wydaje się duża, jednak znaczna, że znaczna ich część to spróchniałe lub chore rośliny.
- Z najbardziej okazałych są dwie topole, które usunięte zostaną w celu wpuszczenia do zieleńca więcej światła. Pozostałe drzewa poddane zostaną przycince i pielęgnacji – dodaje.

Warto dodać, że w parku Mickiewicza rośnie około 170 drzew. 1/3 zostanie więc usunięta dzięki czemu park pomiędzy trzema ulicami: Mickiewicza, Żabią oraz Bonifraterską zyska pierwotny charakter ogrodu botanicznego.

Kolejny etap wiąże się z szeregiem prac rozbiórkowych, budowlanych oraz pielęgnacyjnych. Ruszą one na przełomie marca i kwietnia. W ramach tych działań odnowiona zostanie również struktura gleby, a liczący około 1 ha park w efekcie końcowym obfitować będzie w nową, niską roślinność – krzewy, rabaty kwiatowe oraz pergole. Docelowo zwiększy się ilość alejek, które wykonane zostaną z kostki brukowej. Zakupione i zainstalowane zostanie także wyposażenie parku, czyli lampy, ławki oraz kosze na śmieci.

Przypomnijmy, że za zrewitalizowanie parku Mickiewicza kutnowski Trakt otrzyma 1 036 845,01 zł. Niespełna 400 tys. zł pochodzić będą z Urzędu Miasta, 660 tys. zł to dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.http://www.lowicz24.eu/wiadomosci/l24/6303-ruszyla-modernizacja-parku-mickiewicza
 

·
To ja!
Joined
·
12,323 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Porozumienie w sprawie wiaduktu ma być podpisane w marcu

Porozumienie dotyczące wspólnej realizacji i współfinanansowania budowy dróg dojazdowych do wiaduktu oraz samego wiaduktu drogowego nad linią kolejową z Warszawy w kierunku Poznania w sąsiedztwie dworca Łowicz Główny ma zostać podpisane w marcu.

Wcześniej treść porozumienia muszą zaakceptować łowiccy radni. Projekt uchwały z treścią porozumienia trafi na najbliższą sesję miejską, która planowana jest 26 lutego.

Zgodnie z nim miasto finansowałoby koszty budowy wiaduktu w wysokości 25% wartości budowy do kwoty 11,57 mln zł. Wartość dróg dojazdowych do wiaduktu, które musi sfinansować miasto wyniesie kolejne ok. 27 mln. zł. Kwota ta możne jednak ulec zmianie po opracowaniu dokumentacji technicznej. Może też ulec zmniejszeniu po uzyskaniu dotacji zewnętrznych.

- Jest to inwestycja, która ma duże szanse na uzyskanie dofinansować, dlatego też zakładamy, że wkład własny miasta w latach od roku 2015 do 2019 nie przekroczy kwoty 26,6 mln. złotych - powiedział nam naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Grzegorz Pełka.

W projekcie porozumienia pada też kilka istotnych dat. Jeśli w marcu zostanie podpisane porozumienie, pierwsze prace związane z przygotowywaniem infrastruktury drogowej, poprzedzającej budowę wiaduktu i dostosowującej sieć drogową do niego, rozpoczną się w drugiej połowie 2016 roku. Układ drogowy powinien zostać przebudowany do 30 czerwca 2018 roku. PKP PLK wstępnie planuje zakończenie inwestycji i oddanie wiaduktu do użytku w październiku 2019 roku.

http://www.lowiczanin.info/gospodar...w-sprawie-wiaduktu-ma-byc-podpisane-w-marcu-/
 

·
To ja!
Joined
·
12,323 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Kolejny blok stanie w miejscu kotłowniMiasto znalazło nabywcę budynku po byłej kotłowni miejskiej, mieszczącej się przy ul. Bonifraterskiej 18. Nowy właściciel będzie chciał postawić w tym miejscu czterokondygnacyjny blok mieszkalny, w którym znajdzie się 25 lokali.Był to już trzeci przetarg nieograniczony na sprzedaż miejskiej nieruchomości. Miasto szukało chętnych na nabycie działki o powierzchni 828 m² dwukrotnie w ubiegłym roku. Po raz pierwszy budynek trafił pod młotek w sierpniu, wówczas jego cena wywoławcza wyniosła 290 tys. zł. Dwa miesiące później Urząd Miejski za kotłownię chciał już 40 tys. zł mniej. Ostatecznie, w wyniku trzeciego przetargu, nieruchomość została sprzedana za 232,3 tys. zł.

Nowym właścicielem po podpisaniu aktu notarialnego stanie się JHM DEVELOPMENT, spółka córka skierniewickiego MIRBUDU. JHM wykonuje zadania inwestycyjne w zakresie budownictwa mieszkaniowego w systemie deweloperskim, a w Łowiczu będzie to już kolejna inwestycja tego rodzaju. Przypomnijmy, że dwa bloki (po 25 mieszkań w każdym) mają powstać na osiedlu Bratkowice, w miejscu po dwóch, wyburzonych już, kotłowniach przy ul. Medycznej. Spółka planuje rozpocząć budowę bloków przy ulicy Medycznej i Bonifraterskiej jeszcze w tym roku.

Ps, wciąż mam nadzieję, że ludzie z Łowicza odkryją to forum
 

·
Registered
Joined
·
1,529 Posts
Ciekawe jest porównanie Łowicza z Kutnem, o którym piszemy w sąsiednim wątku, gdzie przed chwilą na prośbę Redzia wstawiłem podsumowanie inwestycji mieszkaniowych z ostatnich lat.

Okazuje się, że w Kutnie buduje się znacznie więcej obiektów przemysłowych, więcej budynków mieszkalnych, natomiast jeśli chodzi o inwestycje handlowe i usługowe, wydaje się, że to w Łowiczu jest więcej planów.

Kutno było przez wiele lat zapóźnione pod tym względem, pierwsza galeria handlowa (Galeria Łowicka) powstała w Łowiczu kilka lat wcześniej niż w Kutnie (w którym dopiero w 2014 r. otwarto Marcredo Center o powierzchni handlowej ok 16 tys. m2 i dopiero od niedawna mamy takie sklepy jak choćby Empik, jest też plan budowy drugiej galerii w centrum, ale znacznie mniejszej, ok. 4 tys. m2. Jeśli wszystkie obiekty planowane w Łowiczu zostaną zrealizowane, to nowoczesna powierzchnia handlowa w Kutnie i w Łowiczu będzie zbliżona.

Jednocześnie okazuje się, że w Kutnie ubywa mieszkańców znacznie szybciej niż w Łowiczu, ale (na szczęście) nie odbija się to na popycie na mieszkania, który obecnie jest duży i praktycznie wszystkie mieszkania w blokach znajdujących się w budowie i niektórych planowanych są wykupione. W Łowiczu długo panował zastój w budownictwie mieszkaniowym, ale widzę, że ostatnio nastąpiło przełamanie.

Kiedy porównuje się komentarze na portalach kutnowskich i łowickich, w obydwu przypadkach widać dużo narzekania - zaobserwowałem że na łowickich portalach często zdarzało się wskazywanie Kutna jako miejsca, gdzie jest prowadzonych dużo inwestycji, tymczasem na forach kutnowskich widziałem nie raz wpisy, w których wskazywano Łowicz, jako miejsce, w którym dzieje się lepiej.
 

·
To ja!
Joined
·
12,323 Posts
Discussion Starter · #18 · (Edited)
^^ Masz rację, aczkolwiek z handlem i usługami u nas też jest różnie np. ciągu ostatnich lat z głównej ulicy handlowej - Zduńskiej - wyniosło się sporo sklepów, niestety ulica powoli wymiera. Z nowych galerii handlowych realna jest póki co tylko Dekada - o ile inwestor dogada się z ratuszem o nowy plan zabudowy dla tego terenu. Galeria Tuszewska raczej nie znajdzie tylu najemców, żeby rozpocząć budowę w najbliższym czasie a już na pewno nie w proponowanym wariancie 3 poziomowym. Z kolei o galerii E nic ostatnio nie słychać.

Jeśli chodzi zaś o mieszkania to być może brak nowych apartamentowców był spowodowany gwałtownym rozrostem nowych osiedli domków jednorodzinnych, przykładowo całkowicie nowe osiedle koło kościoła Dobrego Pasterza: https://www.google.pl/maps/place/Ło...2!3m1!1s0x471be615b07afa75:0x73d3e74121be070e jak na łowickie warunki jest całkiem spore.

Ostatnio zabudowa jednorodzinna trochę przystopowała i może to jest właśnie powodem do pojawiających się ostatnio planów na budowę nowych bloków mieszkalnych. Dodatkowo miasto sprzedaje atrakcyjne tereny po byłych kotłowniach węglowych - budowany właśnie blok powstaje na takim terenie a niedawno 3 takie działki kupił inwestor ze Skierniewic i na każdej zamierza zbudować apartamentowiec po ok. 25 mieszkań.


Dla mnie jednym z powodów powolnego wymierania Zduńskiej jest fakt iż nie jest ona deptakiem. Co więcej jest po prostu zaniedbana i od dawna nie remontowana. Ulica przyciąga ludzi nie tylko sklepami ale również przestrzenią, która pozwala przyjemnie spędzić czas. Ludzie zamiast spaceru po Zduńskiej wolą przejść się do parku na Błoniach. Gdyby została zamieniona w deptak i porządnie odremontowana to z pewnością przyciągała by więcej ludzi. Wystarczy porównać sobie estetykę Zduńskiej:z Królewską w Kutnie:
 
1 - 20 of 171 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top