Skyscraper City Forum banner
1 - 1 of 1 Posts

·
Registered
1,456 Posts
Ciekawe jest porównanie Łowicza z Kutnem, o którym piszemy w sąsiednim wątku, gdzie przed chwilą na prośbę Redzia wstawiłem podsumowanie inwestycji mieszkaniowych z ostatnich lat.

Okazuje się, że w Kutnie buduje się znacznie więcej obiektów przemysłowych, więcej budynków mieszkalnych, natomiast jeśli chodzi o inwestycje handlowe i usługowe, wydaje się, że to w Łowiczu jest więcej planów.

Kutno było przez wiele lat zapóźnione pod tym względem, pierwsza galeria handlowa (Galeria Łowicka) powstała w Łowiczu kilka lat wcześniej niż w Kutnie (w którym dopiero w 2014 r. otwarto Marcredo Center o powierzchni handlowej ok 16 tys. m2 i dopiero od niedawna mamy takie sklepy jak choćby Empik, jest też plan budowy drugiej galerii w centrum, ale znacznie mniejszej, ok. 4 tys. m2. Jeśli wszystkie obiekty planowane w Łowiczu zostaną zrealizowane, to nowoczesna powierzchnia handlowa w Kutnie i w Łowiczu będzie zbliżona.

Jednocześnie okazuje się, że w Kutnie ubywa mieszkańców znacznie szybciej niż w Łowiczu, ale (na szczęście) nie odbija się to na popycie na mieszkania, który obecnie jest duży i praktycznie wszystkie mieszkania w blokach znajdujących się w budowie i niektórych planowanych są wykupione. W Łowiczu długo panował zastój w budownictwie mieszkaniowym, ale widzę, że ostatnio nastąpiło przełamanie.

Kiedy porównuje się komentarze na portalach kutnowskich i łowickich, w obydwu przypadkach widać dużo narzekania - zaobserwowałem że na łowickich portalach często zdarzało się wskazywanie Kutna jako miejsca, gdzie jest prowadzonych dużo inwestycji, tymczasem na forach kutnowskich widziałem nie raz wpisy, w których wskazywano Łowicz, jako miejsce, w którym dzieje się lepiej.

1 - 1 of 1 Posts