Skyscraper City Forum banner
21 - 40 of 169 Posts

·
Registered
Joined
·
225 Posts
Wie ktoś może kiedy przebudowa tych ulic będzie zakończona? Są gdzieś w necie jakieś plany jak to będzie wyglądało po ukończeniu? Słyszałem, że jakieś rondo(a) mają budować.
 

·
Registered
Joined
·
447 Posts
Wie ktoś może kiedy przebudowa tych ulic będzie zakończona? Są gdzieś w necie jakieś plany jak to będzie wyglądało po ukończeniu? Słyszałem, że jakieś rondo(a) mają budować.
w pierwszego posta ze zdjęciami wrzuciłem linka do dokumentacji projektowej na stronach UMŁ, pierwsze kilka stron SIWZ powinno wyjaśnić sprawę. A poniżej mała zajawka::)
 
  • Like
Reactions: Redzio

·
To ja!
Joined
·
8,509 Posts
Discussion Starter · #32 ·
31.


32.


33. Tam dalej będzie prowadzić nowy odcinek ulicy.


34. Zoom.


35. I jeszcze większy - powoli zaczynają wykopki pod nowy odcinek Broniewskiego.


Fotorelacja wstawiona automatycznie.
Sorry za taką ilość postów, pierwszy raz korzystam z fotorelacjonusza, następnym razem zwiększę liczbę zdjęć przypadających na jeden post.
 

·
To ja!
Joined
·
8,509 Posts
Discussion Starter · #33 ·
Kształtuje się widok nowej ulicy w ŁowiczuPostępują prace przy największej tegorocznej inwestycji drogowej, związanej z przebudową ulic Starościńskiej i Broniewskiego oraz przedłużeniem tej drugiej aż do Kaliskiej.

Od kilku tygodni mieszkańcy Łowicza muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w związku z zamknięciem dwóch ulic w centrum miasta – Starościńskiej i Broniewskiego. Wyłączone jest również skrzyżowanie (ulic: Stanisławskiego, Broniewskiego, Jana Pawła II i Starościńskiej) w obrębie przebudowy. Przypomnijmy, że jednym z pierwszych etapów remontu było wyburzenie części budynków przy pasie drogowym w rejonie byłej jednostki wojskowej i Starostwa Powiatowego oraz wycięcie drzew i krzewów. Następnie pracownicy firmy Strabag rozpoczęli frezowanie jezdni w ciągu od skrzyżowania ul. Starościńskiej z ul. Ułańską do skrzyżowania ul. Broniewskiego z ul. Sikorskiego.

Postępują również prace przy budowie nowej ulicy od Sikorskiego w kierunku Kaliskiej. Pierwsze roboty na 620 metrowym odcinku polegały na wycięciu drzew i krzewów oraz wybraniu gruntu na głębokość około 4 metrów (torf, gruz z piachem). Obecnie trwa wykonywanie podbudowy pod drogę, chodnik, ścieżkę pieszo-rowerową oraz zatoki parkingowe. Docelowo w ciągu nowej drogi powstaną także kanalizacje: deszczowa, sanitarna, wodociągowa, teletechniczna oraz oświetlenie uliczne.

Jakie parametry będzie miała nowa ulica? Szerokość jezdni wynosić ma 7,5 m, ścieżka pieszo-rowerowa zajmować będzie około 3,5 m, chodnik - 2 m, zaś miejsca parkingowe głębokie będą na 5 m. Docelowo na 620 metrowym odcinku pomiędzy Sikorskiego a Kaliską powstanie 66 miejsc postojowych, zaś w całym rejonie przebudowy (od Starościńskiej po Kaliską) ma ich być około 130. Dodatkowo powstaną zjazdy na miejskie targowisko oraz stadion Pelikana.

Nadzorujący miejską inwestycję naczelnik Inwestycji i Remontów Grzegorz Pełka przyznał, że droga powstająca pomiędzy Sikorskiego a Kaliską tworzona jest na trudnym terenie. - Po intensywnych deszczach na łąkach zawsze stała woda, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, teren zostanie podniesiony oraz dodatkowo powstanie kanalizacja deszczowa. Nowy łącznik zakończony będzie na ulicy Kaliskiej rondem z czterema wlotami (dwa w Kaliską (przeciwne kierunki), jeden w nową drogę oraz jeden w kierunku wiaduktu) – powiedział Grzegorz Pełka.

Największa tegoroczna inwestycja kosztować ma 8 mln 200 tys. zł, z czego w budżecie na jej realizację przewidziano 5 mln zł, 3 mln zł wynosi dotacja w ramach tzw. "schetynówki", a 200 tys. przekazał powiat. Ratusz stara się także o dodatkowe środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


http://www.lowicz24.eu/wiadomosci/l24/7183-ksztaltuje-sie-widok-nowej-ulicy-w-lowiczu
 

·
To ja!
Joined
·
8,509 Posts
Discussion Starter · #39 ·
Na parking poczekamy jeszcze dłużej

Jedna z większych tegorocznych inwestycji miasta - budowa parkingu przy ul. Dworcowej - może być drugą, po bloku komunalnym przy ul. Krudowskiego, której nie uda się zrealizować w tym roku.Na budowę parkingu w pobliżu dworca PKP Łowicz Główny zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta 800 tys. zł. Po przebudowie ulic Starościńskiej i Broniewskiego, wspomnianej budowie bloku mieszkalnego na Korabce oraz rewitalizacji parku im. Mickiewicza inwestycja na Zatorzu miała być jednym z większych, a zarazem najkosztowniejszych zadań. Nie wiadomo jednak, czy doczekamy się jej realizacji w tym roku.

Decyzją radnych w czerwcu „zdjęto” część środków (300 tys. zł - przyp. red.) przewidzianych na prace przy ul. Dworcowej. Powodem zmiany budżetowej miały być przedłużające się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Nie są gotowe też wszystkie dokumenty potrzebne na ogłoszenie przetargu. Jak powiedział nam burmistrz Krzysztof Kaliński, możliwe że zostanie on opublikowany w sierpniu. Później wiele będzie zależało od przebiegu procedury przetargowej oraz prac wykonawcy. Zdaniem burmistrza budowa parkingu potrwa co najmniej cztery miesiące. Jest więc wielce prawdopodobne, że pierwsze auta zaparkują na nowym parkingu dopiero w przyszłym roku.

Inną, istotną zmianą budżetową jest przeznaczenie ponad pół miliona złotych na potrzeby nowo utworzonej spółki Centrum Rozwoju Lokalnego. Na tej samej sesji Rada Miejska wygospodarowała z kasy miasta 500 tys. zł na kapitał zakładowy i 18,5 tys. zł na wydatki bieżące, które pokryją koszty związane z powstaniem oraz zarejestrowaniem spółki.

Jako ciekawostkę odsyłamy do artykułu z listopada 2012 roku. Informowaliśmy w nim, że parking powstanie... do końca 2013 r. Oczywiście nie jest tak, że od tego czasu nic się zmieniło, wszakże wyburzono budynki czy wybrano koncepcję na blisko 190 miejsc, ale parkingu jak nie było, tak nie ma.


http://www.lowicz24.eu/wiadomosci/l24/7597-na-parking-poczekamy-jeszcze-dluzej
 
21 - 40 of 169 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top