Skyscraper City Forum banner
161 - 169 of 169 Posts

·
Registered
Joined
·
21,083 Posts
Od listopada pogrzeby w nowej kaplicy

Wraz z początkiem listopada została udostępniona już na stałe do użytku wiernych kaplica pogrzebowa na cmentarzu parafii katedralnej w Łowiczu.

Przyjęto, że od tej pory wszystkie pogrzeby z zasady będą sprawowane już w tym obiekcie, co oznacza, że znikną przemarsze konduktów z katedry na cmentarz. Zasada dotyczy również parafii Matki Bożej Łaskawej na Korabce, która korzysta z tego cmentarza.

– Staraliśmy się, aby to miejsce było godne, miało dostojny, sakralny wystrój i tworzyło dobrą atmosferę na trudne chwile pożegnania ze zmarłymi – mówił podczas niedzielnej mszy św. ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej. – Proszę, przyjmijmy to nowe miejsce liturgii pogrzebowej z życzliwością i przygotujmy się duchowo na ceremonie pogrzebowe sprawowane odtąd już w kaplicy na cmentarzu.

https://lowiczanin.info/od-listopada-pogrzeby-w-nowej-kaplicy/ 

·
Registered
Joined
·
21,083 Posts
Tak będzie wyglądał ogródek dydaktyczny przy przedszkolu „Słoneczko”

Przedszkole nr 4 „Słoneczko” w Łowiczu zostało jednym z beneficjentów konkursu pod nazwą „Nasze ekologiczne pracownie”, który niedawno rozstrzygnął Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Dzięki nadesłanej wizualizacji wiemy, jak będzie wyglądał ogródek dydaktyczny, który został dofinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi kwotą 50.000 zł. Wniosek na to zadanie został złożony przez Zakład Ekonomiczno-Administracyjny w Łowiczu w imieniu miasta Łowicz.

– Współpraca z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w zakresie edukacji ekologicznej w przedszkolach miejskich rozpoczęła się w 2010 roku. Obejmowała ona współfinansowanie realizacji programów wspólnych dla wszystkich przedszkoli oraz utworzenie w poszczególnych przedszkolach ogródków dydaktycznych i innych indywidualnych programów ekologicznych – podkreśla Joanna Mostowska, dyrektor Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego w Łowiczu.

https://lowiczanin.info/tak-bedzie-wygladal-ogrodek-dydaktyczny-przy-przedszkolu-sloneczko/

 

·
Registered
Joined
·
21,083 Posts
Otwarto halę produkcyjną dla więźniów w Zakładzie Karnym w Łowiczu

Na terenie Zakładu Karnego w Łowiczu otwarto dzisiaj halę produkcyjną, w której będą pracować więźniowie. To 28. taka hala w Polsce, która powstała w ramach rządowego programu "Praca dla więźniów".

W województwie łódzkim powstaną trzy takie hale. Pierwsza jest już w Łowiczu, kolejne będą w Łodzi i Garbalinie koło Łęczycy. Program "Praca dla więźniów" realizowany jest od 2016 roku. - W ramach programu podkreślamy jego resocjalizacyjne znaczenie. Osoby pozbawione wolności chcą i potrafią pracować, a wykonując określoną pracę, bardzo często zdobywają konkretny zawód i środki finansowe - mówi płk Andrzej Oleńczuk, dyrektor Biura Penitencjarnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

W nowej hali w zakładzie karnym w Łowiczu pracować będzie 40 więźniów, którzy nie mogą pracować poza murami więzienia. Mężczyźni są zadowoleni z możliwości pracy.

W hali w Łowiczu więźniowie pracują w przetwórstwie owocowo warzywnym. Hala produkcyjna w więzieniu w Garbalinie zostanie otwarta w przyszłym tygodniu. Będzie tam prowadzona produkcja mebli.

Posłuchaj relacji i dowiedz się więcej:
https://www.radiolodz.pl/posts/5738...jna-dla-wiezniow-w-zakladzie-karnym-w-lowiczu 

·
Registered
Joined
·
21,083 Posts
Łowicz - powstaną pierwsze w Łódzkiem Mieszkania Plus

Na osiedlu Korabka w Łowiczu wbito pierwszy szpadel pod budowę 96 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Inwestycja rozpoczyna się dwa lata po podpisaniu porozumienia w tej sprawie.

Łowicz jest pierwszym miastem w województwie łódzkim, które przystępuje do programu i rozpoczyna budowę trzech bloków. Miasto przekazało na ten cel hektarową działkę przy ulicy Krudowskiego. - Jesteśmy w takim bardzo zacnym gronie - mówi burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński. - Już w Białej Podlaskiej lokatorzy mieszkają w blokach z tego programu. Budowane są w Krakowie, Toruniu, Zamościu. No i do tej fajnej paczki dołącza Łowicz. To będą bardzo ładne bloki i nowoczesne mieszkania od 40 do prawie 80 m². Czyli i takie wypasione kawalerki i lokale takie dla rodzin z trojgiem, a nawet czworgiem czy pięciorgiem dzieci - dodaje burmistrz.

W dzisiejszej uroczystości inaugurującej budowę uczestniczył prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości S.A. Mirosław Barszcz, który mówił, że spółka liczy na duże zainteresowanie mieszkaniami w Łowiczu. - Każdą lokalizację przed rozpoczęciem inwestycji bardzo szczegółowo analizujemy. I tutaj rzeczywiście Łowicz nam wyszedł, że jest to jak najbardziej obiecująca lokalizacja. Tu żyje się coraz dostatniej, a z drugiej strony ten rynek mieszkaniowy w Łowiczu jest bardzo słaby w tym sensie, że bardzo brakuje inwestycji deweloperskich. Zbieg tych wszystkich okoliczności razem, daje nam prawo myśleć optymistycznie, że te mieszkania po prostu będą cieszyły się dużym zainteresowaniem - zapowiada prezes Barszcz.

Do urzędu miasta wpływają już podania od osób zainteresowanych mieszkaniami w nowych blokach. Jest ich około 170. Mieszkań będzie 96. Oddanie bloków do użytku planowane jest pod koniec 2021 roku. Koszt ich budowy to około 20 mln złotych netto.

Posłuchaj jeszcze:
https://www.radiolodz.pl/posts/57925-lowicz-powstana-pierwsze-w-lodzkiem-mieszkania-plus
 

·
Registered
Joined
·
21,083 Posts
Podpisano umowę na budowę sieci nowych dróg w Łowiczu

W Łowiczu podpisano dzisiaj umowę na budowę sieci nowych dróg, które mają połączyć istniejące już szlaki komunikacyjne z nowo budowanym wiaduktem nad torami kolejowymi na ulicy 3 Maja. Nowe ulice uzupełnią sieć dróg i usprawnią ruch w mieście.

Rozpoczyna się kolejny etap drogowej rewolucji. - Podpisana dziś została umowa na budowę drogi dojazdowej do wiaduktu od strony ul. Dmowskiego, ale oprócz tego tam są ważne drogi przy samym wiadukcie. To cała ul. Napoleońska. To droga, która będzie drugą prowadzącą do stacji kolejowej. - mówi Grzegorz Pełka naczelnik wydziału inwestycji łowickiego urzędu miasta.

W sumie zostanie wybudowanych 800 metrów nowych dróg, co, w połączeniu z modernizowanymi po drugiej stronie torów ulicami, utworzy sieć ciągów komunikacyjnych usprawniających ruch w mieście.

Cała inwestycja będzie kosztować około ośmiu milionów złotych. Miasto otrzymało na ten cel blisko cztery miliony złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Po nowych drogach pojedziemy pod koniec przyszłego roku. Wtedy też, według harmonogramu, powinien gotowy być sam wiadukt.

https://www.radiolodz.pl/posts/58349-podpisano-umowe-na-budowe-sieci-nowych-drog-w-lowiczu
 

·
Registered
Joined
·
21,083 Posts
Mniej - znaczy lepiej. Niebawem koniec remontu w łowickim szpitalu

Dobiega końca remont oddziału pediatrycznego w łowickim szpitalu. W lutym będą mogli korzystać z niego mali pacjenci z miasta i powiatu łowickiego.

Na oddziale pediatrycznym łowickiego szpitala wszystko będzie nowe. Od podłóg po ściany, wszystkie instalacje, meble i sprzęt. By zapewnić większy komfort dla małych pacjentów i ich rodziców, zmniejszono liczbę łóżek. - Nasz oddział będzie liczył 16 łóżek. Będzie zatem troszkę zmniejszony, ale na potrzeby naszego powiatu powinno być to wystarczające - uważa Urszula Kapusta-Tymoshchuk, dyrektor placówki.

Jedna z najważniejszych zmian na oddziale to możliwość nocowania rodziców przy chorych dzieciach. - Pamiętam internetowe opinie matek, które spędzały tam noce. Pisały, że żyć się tam nie da. Ten oddział zyska. Będą oddzielne łóżka dla matek, które będzie można szczególnie przy niemowlętach rozłożyć na noc - mówi Marcin Kosiorek, starosta łowicki.

Koszt remontu oddziału to ponad dwa miliony złotych. Połowę tej kwoty stanowi rządowe wsparcie. Otwarcie oddziału dziecięcego po remoncie planowane jest na luty. W tym roku powiat planuje wyremontować klatkę schodową w szpitalu i remont izby przyjęć.

https://www.radiolodz.pl/posts/58486-mniej-znaczy-lepiej-niebawem-koniec-remontu-w-lowickim-szpitalu
 

·
Registered
Joined
·
451 Posts
Mogę zapytać czy po 6 latach istnienia wątku jest tutaj użytkownik z Łowicza/poważnie z nim związany? Pytam bo niby wątek ma dużo wyświetleń ale użytkowników i dyskusji brak :(
Ja zawsze chętnie obczaję co się w Łowiczu buduje, chociaż od lat już tam nie mieszkam. Dzięki kukuss za wrzucanie aktualności! :)
 
  • Like
Reactions: Redzio

·
Registered
Joined
·
89 Posts
Posiada ktoś numer telefonu lub informacje jak można skontaktować się z firmą Hellyar Plastics Polska? Niestety nie jestem z okolic i nie dam rade osobiście pojechać. Proszę o pomoc
 
161 - 169 of 169 Posts
Top