SkyscraperCity banner

3361 - 3380 of 3415 Posts

·
Registered
Joined
·
4,267 Posts
W sumie to rondo jest robione w ramach modernizacji DW935, ale faktem jest, że na tym rondzie DW919 dochodzi/odchodzi (zaczyna/kończy się) do DW935.

Kamerka z przebudowy ronda w Raciborzu
Dla niemiejscowych kilka słów wyjaśnienia:
  • kamerka jest zainstalowana na tzw. "Mechaniku" (Technikum Mechanicznym) na ul. Zamkowej;
  • w dolnym lewym rogu mamy początek/koniec DW919
  • w lewym (w stronę Rybnika) i prawym górnym rogu (na most w stronę centrum Raciborza, Ostrawy lub Opola-DK45 i Kietrza/Głubczyc-DW416) przebieg DW935
Mniej więcej widok jak z kamery tylko z poziomu drogi

Btw, widok z okresu niedawnego remontu DW919 w Raciborzu. Widać gdzie kończył się zakres remontu. Ten niewyremontowany kawałek do skrzyżowania zostawiono celowo na czas obecnej przebudowy skrzyżowania.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,912 Posts
ZDJĘCIA Z 23.04.2020

Pora pokazać kilka inwestycji na DW791 z ostatnich lat: obwodnicę Zawiercia, obwodnicę Myszkowa oraz rozbudowę odcinka łączącego te obwodnice. Zacznę od obwodnicy Zawiercia, przy czym przedstawię tylko odcinek na północ od DK78.

Rondo na DK78.
Cdn ...
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,912 Posts


Co to za światła, skoro na północnym końcu obwodnicy jest rondo? Przekonacie się o tym, gdy przedstawię kolejną inwestycję, czyli rozbudowę odcinka Zawiercie-Myszków.


KONIEC

Wiecie, co jest najbardziej zabawne w tej obwodnicy Zawiercia? Jest ona w całości oznakowana jako obszar zabudowany.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,912 Posts
ZDJĘCIA Z 23.04.2020

Pora na odcinek Zawiercie-Myszków. Jest on już dosyć zaawansowany realizacyjnie. Poprzednio był on dość wąski. Sierżanty ustawione są w zdecydowanej większości na czynnym pasie ruchu na odcinkach z ruchem wahadłowym. Sprawia to, że ewentualna jazda na tym odcinku za tirem to prawdziwa katorga, zwłaszcza dla właścicieli białych aut - w fotorelacji zobaczycie, że taki tir zostawia za sobą potężne tumany kurzu. Jazda tą trasą to jedna z tych rzadkich okazji, kiedy faktycznie przydaje się system start-stop w autach: nie ma po co trzymać włączonego silnika przez kilka minut postoju.

Zaczynamy od strony Zawiercia. Teraz już wiecie, po co był ten znak o światłach?Cdn ...
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,912 Posts
ZDJĘCIA Z 23.04.2020

Obwodnica Myszkowa - zdjęcia w obie strony. Mści się to, że robiłem zdjęcia w pełnym słońcu oraz to, że obecnie słońce zachodzi po północno-zachodniej stronie horyzontu, dlatego też kilka zdjęć zostało wyrzuconych z powodu potężnego prześwietlenia. Jednakże zdecydowałem się zostawić kilka prześwietlonych zdjęć, aby pokazać, że nawet ślamazarnego tira można wyprzedzić w miejscu, w którym jest to legalne zamiast robić to na podwójnej ciągłej metodą na chama.Cdn ...
 
3361 - 3380 of 3415 Posts
Top