SkyscraperCity banner

3381 - 3400 of 3414 Posts

·
Registered
Joined
·
16,107 Posts
A propos obwodnicy Zawiercia to jest szansa, że pod koniec roku uzyska pełną funkcjonalność, bo otwarto już oferty w przetargu na ostatni brakujący fragment (rondo na DW796) i mieszczą się w budżecie.
 

·
Moderator
Joined
·
71,530 Posts
Przebudowa DW 946 w Ślemieniu
Trwa przebudowa DW 946 w Ślemieniu, na odcinku liczącym 1,1 km. Przebudowa rozpoczęła się latem ubiegłego roku, a zakończyć się ma w listopadzie br.

W ramach tego przedsięwzięcia wykonywane są następujące prace
  • rozbiórka istniejącej konstrukcji drogi,
  • wykonanie odwodnienia drogi w postaci kanalizacji deszczowej wraz z drenażem studniami rewizyjnymi i wpustami ulicznymi,
  • budowa jednostronnego chodnika z kostki betonowej brukowej,
  • budowa zjazdów do nieruchomości z betonowej kostki brukowej,
  • budowa dwóch zatok autobusowych o nawierzchni z kostki granitowej,
  • budowa oświetlenia ulicznego,
  • wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni drogi wraz z korektą łuków poziomych, w tym także stabilizacja istniejącego podłoża gruntowego środkiem jonowymiennym z dodatkiem cementu grubości 40 cm, podbudowa z kruszywa łamanego grubości 20 cm, podbudowa bitumiczna grubości 16 cm, warstwa wiążąca z mieszanki mineralno-bitumicznej grubości 9 cm, warstwa ścieralna BBTM grubości 3 cm.

całość : Zarząd Dróg Wojewódzkich - Województwa Śląskiego
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,912 Posts
ZDJĘCIA Z 05.05.2020

Pora pokazać coś, co zapewne znacie - krótki dwujezdniowy kawałek DW913 tuż przed lotniskiem w Pyrzowicach. Jest on zlokalizowany de facto po środku niczego. Zaczyna się ładny kawałek od ronda na węźle z S1 i kończy jeszcze przed przejazdem kolejowym na linii kolejowej 182 (tej, która ma być odbudowana i reaktywowana). Zobaczycie przejazd w obie strony. Jedziemy najpierw w stronę lotniska.


Cdn ...
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,912 PostsNiemal dokładnie w tym samym miejscu wykonałem drugie zdjęcie w fotorelacji. Widać, jak daleko przed nami jest rondo w ramach węzła z S1 (jest tuż przed widocznym w tle wiaduktem). Jednocześnie widać, że dwie jezdnie są całkiem spory kawałek za nami.

KONIEC

Zastanawiam się, jaki sens miała w ogóle ta inwestycja na chwilę obecną. Na chwilę obecną ta inwestycja to przysłowiowy miś.
 

·
Registered
Joined
·
1,564 Posts
Powiat Żywiecki. Mało tam bywam i dzisiaj trafiłem na remont DW 946 w miejscowości Ślemień.
Opis prac na stronie ZDW. Jednak na mapie interaktywnej mają zaznaczone inne miejsce bardziej na wschód.
Obecnie prace trwały na granicy Ślemień - Gilowice.
Przejazd w stronę Żywca, ruch wahadłowy pasem pod prąd.
1.


2.


3.


4.


5.


6.
 

·
Moderator
Joined
·
71,530 Posts
DW922

 

·
Registered
Joined
·
484 Posts
DW 906 Lubliniec - skrzyżowanie z ul Klonową - w najbliższym czasie ma być zmieniony układ pierwszeństwa - wlot z ulicy Klonowej stanie się podporządkowany
 
3381 - 3400 of 3414 Posts
Top