SkyscraperCity banner

1001 - 1014 of 1014 Posts

·
Registered
Joined
·
528 Posts
Okej, będzie kilka postów pod rząd, bo dużo materiału. Niezawodny Z.Szaleniec zamieścił na fejsbuku całą paczkę zdjęć z budowy ścieżek rowerowych w Czeladzi. Większość zdjęć przerzucam tutaj, dla kilku pozostałych zapraszam na FB.

1) Zaczynamy od okolic centrum przesiadkowego. Ulice Grodziecka, Kombatantów, Auby i Szpitalna.

Grodziecka:

Centrum handlowe po lewej, niewidoczne.

Po prawej centrum handloweKombatantów:

Po lewej widać fragment remontowanego torowiska

Po lewej widać pętlę i cpZmiana perspektywy, remontowane torowisko po prawejI na samej pętli

 

·
Registered
Joined
·
528 Posts
Odbijamy w osiedle Auby:

Po lewej nowa hala targowa

Przechodzimy na Szpitalną:

CP po lewej w głębiZmiana perspektywy, CP po prawej

2) Przechodzimy do innej części miasta, teraz na tapetę idzie Dehnelów i Legionów (okolice byłej kopalni Saturn)

Legionów - po tej stronie tylko ścieżka, chodnik po drugiej stronie ulicy

Dehnelów

A tutaj koniec Dehnelów, wydaje mi się że w tym miejscu będzie budowana ulica Scheiblera, która okrąży tereny kopalni Saturn. Z tym że to tylko moje przypuszczenia.

 

·
Registered
Joined
·
528 Posts
3) I znowu przeskok - tym razem na omawianą na poprzedniej stronie Wiejską. Jak widać czerwone już jest ;)

Tutaj to właściwe jeszcze Handlowa, po lewej M1, po prawej logistykaTu już WiejskaNa tym zdjęciu, na samym środku - pomiędzy czerwonym samochodem a człowiekiem - widać szary fragment, gdzie jest łączony ciąg pieszo-rowerowy, bo było za wąsko na osobną DDRkę. Dla tych z dobrym wzrokiem ;)

Zmiana perspektywy, patrzymy teraz w kierunku ronda i Nowopogońskiej

I na koniec jedna fotka z ul. Spacerowej, polecam sobie wejść na googla, gdzie są jeszcze stare zdjęcia tego miejsca i zobaczyć różnicę :)Niech będzie, wrzucę dla ułatwienia :)

 

·
Registered
Joined
·
188 Posts
no, Spacerowa jeszcze rok-dwa lata temu wyglądała jak relikt późnego Gierka ;)

swoją drogą, niedawno miałem taką rozkminę - dlaczego w Polsce ścieżki rowerowe zazwyczaj są budowane jako wydzielona część chodnika, a nie ulicy? czy to wynika z jakichś przepisów?
w praktyce rozumiem, kultura jazdy, itd., ale z Holandii kojarzę raczej że scieżki rowerowe są częścią jezdni i na logikę ma to większy sens, bo daje większą ciągłość (zamiast DDR na chodniku i ciągłych przecięć z częścią pieszą, urwanych ścieżek i innych dziwnych rozwiązań które doskonale znamy)
 

·
Registered
Joined
·
79 Posts
Bo u nas rower to nie jest sposób komunikacji, tylko rozrywka i sposób spędzania czasu z dziećmi (przynajmniej znaczna część społeczeństwa tak uważa).
Dlatego rząd w ramach walki z epidemią zabronił korzystania z rowerów miejskich, ale z różnych Traficarów nie.
 

·
Registered
Joined
·
43 Posts
^^
To dziwne, mają na koncie już realizacje rowerowe z poprzedniej dotacji, i w zasadzie nie przypominam tam sobie żadnych odcinków z kostki, trasy może nie są całkiem zgodne ze standardami rowerowymi, ale jak najbardziej nadają się do regularnego użycia w celach komunikacyjnych (mimo dość "trudnej" zabudowy miasta). Tu niestety, regres, i to na bardzo znaczących trasach uzupełniających istniejące już DDR, szczególnie centrum miasta <-> granica z Katowicami (Katowice od swojej strony mają w planach dobudować DDR do Dąbrówki Małej)
 

·
Registered
Joined
·
265 Posts
Czy ciąg rowerowo-pieszy w Chorzowie od Legnickiej do granicy z Siemianowicami jest tylko po jednej stronie ulic (po jakiej?), czy przebieg jest bardziej skomplikowany?
160343
 

·
Registered
Joined
·
2,462 Posts
 

·
Registered
Joined
·
257 Posts
Bardzo dobry materiał i już odpowiedz po pytaniu dlaczego pan zastępca nie przyjechał rowerem wyjaśnia nastawienie urzędu do rowerów. Reszta to "tak tak rowery spoko, wszystko robimy jak trzeba ale jednak auto lepsze".
 
1001 - 1014 of 1014 Posts
Top