SkyscraperCity banner

1 - 20 of 5731 Posts

·
arch & urb
Joined
·
527 Posts
Discussion Starter #1
Czy ktoś z forumowiczów może wie coś o tej inwestycji. Niedawno zauważyłem płot oraz napisy na nim Dom Development oraz nazwę Apartamenty Patria. Na stronie DD nic nie wiadomo o inwestycji. Lokalizacja niesamowita - przy ulicy Kruczkowskiego tam gdzie był kiedyś bułgarski cyrk.
 

·
Registered
Joined
·
749 Posts
Taka krótka wzmianka z PREM nr 266
"...Przed kilkoma dniami w Warszawie u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Ludnej rozpoczęły się prace makroniwelacyjne, mające na celu przygotowanie działki pod budowę kompleksu apartamentowego. Inwestycję sfinansuje Dom Development. Prace przy przedsięwzięciu, które utworzy zespół 4 budynków o wysokości do 8 kondygnacji, rozpoczną się w II kw. 2005 r. W czerwcu przyszłego roku rozpocznie się sprzedaż lokali w kompleksie, który nazwano roboczo „Apartamenty Patria”. Szacuje się, że średnia cena metra kwadratowego ukształtuje się na poziomie ok. 7 tys. zł. Działkę pod inwestycję Dom Development nabył od Park Place Investment, spółki zależnej Mostostalu Export. ..."


PZDR
 

·
Registered
Joined
·
4,779 Posts
Dom Dewelopment ma to do siebie że na swojej stronie webowej ogłasza się tylko z lowendem, droższe inwestycję się tam w ogóle nie pojawiają. Głupota marketingowa moim skromnym zdaniem.
 

·
Expert
Joined
·
3,172 Posts
YaroS said:
Taka krótka wzmianka z PREM nr 266
"...Przed kilkoma dniami w Warszawie u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Ludnej rozpoczęły się prace makroniwelacyjne, mające na celu przygotowanie działki pod budowę kompleksu apartamentowego. Inwestycję sfinansuje Dom Development. Prace przy przedsięwzięciu, które utworzy zespół 4 budynków o wysokości do 8 kondygnacji, rozpoczną się w II kw. 2005 r. W czerwcu przyszłego roku rozpocznie się sprzedaż lokali w kompleksie, który nazwano roboczo „Apartamenty Patria”. Szacuje się, że średnia cena metra kwadratowego ukształtuje się na poziomie ok. 7 tys. zł. Działkę pod inwestycję Dom Development nabył od Park Place Investment, spółki zależnej Mostostalu Export. ..."PZDR
Będą 4 budynki - 7 do 11 kondygnacji, cena 9000 PLN/mkw. Renderów jeszcze nie ma...
 

·
Registered
Joined
·
6,911 Posts
[Warszawa] Inwestycje na Powiślu

Z Zycia Warszawy:
Centrum na Powiślu

Na terenie elektrociepłowni zamieszkają ludzie

Aż siedmiu inwestorów walczy o zabudowę najcenniejszego terenu w Śródmieściu. W przemysłowych budynkach po byłej Elektrociepłowni Powiśle powstaną mieszkania i centra handlowe.


Działka przy ul. Dobrej to łakomy kąsek dla inwestorów. – Blisko stąd do centrum miasta, mostu Świętokrzyskiego i odzyskanej dzięki tunelowi Wisły. Dlatego też nie dziwi ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się ten teren – mówi jeden z warszawskich developerów. Chcą mieć pewność Z informacji, jakie uzyskaliśmy w biurze naczelnego architekta miasta, wynika, że aż siedmiu developerów zainteresowanych jest budową na terenie po Elektrociepłowni Powiśle.

Większość z nich chce tubudować apartamentowce. Aby inwestycja się zwróciła, chcą na działce o powierzchni ponad 40 tys. mkw. wznieść jak najwięcej budynków. Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że terenem Elektrociepłowni Powiśle zainteresowana jest m.in. francuska firma Bouygues Immobilier. Ta sama, która już przygotowuje budowę dwóch apartamentowców na sąsiedniej działce, tuż przy Bibliotece Uniwersyteckiej. Zachowają hale Francuski inwestor,podobnie jak sześć innych firm, złożył już wniosek do naczelnego architekta miasta owarunki zabudowy.

W ten sposób developer chce wiedzieć, zanim zakupi działkę od Elektrociepłowni Warszawskich SA (właściciel gruntu), czy będzie mógł tu budować po swojej myśli. Bouygues Immobilier ma w planach głównie zabudowę mieszkaniową. Czternaście apartamentowców (mających od pięciu do siedmiu kondygnacji) miałoby powstać wzdłuż ul. Dobrej i Wybrzeża Kościuszkowskiego. Francuzi przewidują jednak zachowanie zabytkowych części założonej w 1905 roku Elektrociepłowni Powiśle (działała do 2001 roku). Główną halę elektrociepłowni chcą podzielić na 3, 4 kondygnacje. Na parterze i w podziemiach architekci zaplanowali małe centrum handlowe. Na wyższych piętrach byłyby mieszkania. Zanim to się jednak stanie, adaptacja starychbudynków będzie musiała zostać uzgodniona z konserwatorem zabytków.

Elektrociepłownia wkrótce ma zostać wpisana do rejestru zabytków. – To kwestia tygodni, gdy zespół pięciu budynków tego terenu będzie prawnie chroniony – potwierdza Maciej Czeredys, zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków. Powstanie miasto Czyna te plany zgodzi się naczelny architekt miasta? Dla tego terenu nie ma miejscowegoplanuzagospodarowania. Zgodzimy się na projekty, które pozwolą, aby ten teren ożył. Na pewno chcielibyśmy, by powstały tu mieszkania, sklepy. Nie wykluczamy biur – stwierdza Michał Borowski, naczelny architekt miasta.

Data: 21.05.2005DANIEL ZYŚK [email protected]
 

·
Registered
Joined
·
1,570 Posts
fajnie ,ze jest tylu chetnych inwestorow. Ja mam tylko taka mala nadzieje , ze wladze ten akurat przetarg doprowadza do konca :)
 

·
Registered
Joined
·
6,911 Posts
w tym wypadku przetarg nie jest chyba zagrozony - na Powiślu ostatnio sporo się buduje i bedzie się budowało. Apartamentowce na Leszczyńskiej, kilka budynków w okolicach BUWu, apartamentowce na działce gdzie była budka z kebabami, KOpernik. Tak Warszawa znowu jest bliżej Wisły...
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
[Śródmieście] Powiśle - inwestycje

Rozpoczynają się prace ziemne na budowie osiedla apartamentowego "Patria" przy ul. Kruczkowskiego (inwestor: Dom Development).

 

·
Moderator
Joined
·
7,904 Posts
No wkońcu coś się ruszyło - ta działka była ogrodzona chyba już od 5 lat :D

A w ogólę to proponuję powrzucać do tego wątku inne inwestycje z Powiśla, ja na razie znalazłem dwie ;):

Apartamentowiec na Leszczyńskiej:Apartamentowce przy Dobrej: 

·
oj tam, oj tam
Joined
·
2,318 Posts
SoboleuS said:
No wkońcu coś się ruszyło - ta działka była ogrodzona chyba już od 5 lat :D
To chyba ta dzialka, gdzie byl murowany cyrk. Zwiedzalem ja jakies 3 lata temu z aparatem. Zapowiada sie przyjemny budynek. A ten plot rzeczywiscie straszyl bardzo dlugo.
 

·
Registered
Joined
·
820 Posts
Na ile można się zorientować, budowany właśnie apartamentowiec na ul. Leszczyńskiej, oprócz tego że tworzy wzdłuż ulicy kawałek prawidłowej pierzei, to z obu bocznych stron ma ślepe ściany?

Czyżby to oznaczało, że cały plac zostanie zabudowany, tzn. czy budynek ten będzie integralnym fragmentem pierzejowego kwartału zabudowy pomiędzy ulicami Leszczyńską, Topiel, Drewnianą i Dobrą? Że zostaną dostawione przylegające do apartamentowca, kolejne domy?

Świetnie by było. Przywrócony zostałby kawał prawdziwego miasta na Powiślu. 

·
Registered
Warszawa
Joined
·
4,839 Posts
Czy zostanie zabudwoany to nie wiadomo. Kiedys byc moze, w kazdym razie projekt tego osiedla jest tak pomyslany i chwala mu za to.
 

·
SS-man: Semen Shedder
Joined
·
1,765 Posts
SoboleuS said:
No wkońcu coś się ruszyło - ta działka była ogrodzona chyba już od 5 lat :D

A w ogólę to proponuję powrzucać do tego wątku inne inwestycje z Powiśla, ja na razie znalazłem dwie ;):

Apartamentowiec na Leszczyńskiej:

A tak to wygladalo z przodu na poczatku lipca ;)
 

·
Registered
Joined
·
4,779 Posts
Nie jesteś ślepy, Dom Dewelopment regularnie nie reklamuje w necie co droższych inwestycji, tylko te lowendowe. W sprawie tych lepszych należy do nich dzwonić/pójść. Idiotyzm.
 
1 - 20 of 5731 Posts
Top