SkyscraperCity banner

81 - 100 of 14646 Posts

·
Pan od przyrody
3,245 Posts
Beznadziejne te wizualki, nic nie wnosza. Nie takiej zabudowy sie tam spodziewam. Pozatym ten pas startowy po prawej prawie każda zabudowe psuje.

·
Registered
2,971 Posts
tutturu said:
Podejrzewam że to tu można wrzucić
do zludzenia przypomina mi to domy towarowe centrum, czyzby sie zapowiadalo ze cale centrum bedzie zabudowane sklepami z lat 70tych, brzydkie...

·
Registered
6,606 Posts
Nie nawidze takich wizualek, nic nie wnoszą. I tak nic z tego nie będzie bo inwestor powie, że chce inaczej i tyle. A tak na marginesie, to wygląda to tragicznie i nie wieże, żeby ktokolwiek się na to zgodził, nawet sam projetkujący. Takie same bohomazy jakimi nas juz od lat karmią.
PS. Witam cichusia1 na forum:)

·
Banned
287 Posts
decapitated said:
Nie nawidze takich wizualek, nic nie wnoszą. I tak nic z tego nie będzie bo inwestor powie, że chce inaczej i tyle. A tak na marginesie, to wygląda to tragicznie i nie wieże, żeby ktokolwiek się na to zgodził, nawet sam projetkujący. Takie same bohomazy jakimi nas juz od lat karmią.
PS. Witam cichusia1 na forum:)
Na tym rysunku mamy drugie Domy Towarowe Centrum. Trzeba sie naprawde wysilic, zeby dac takiego knota.

·
Registered
Warszawa
4,778 Posts
Tak sie sklada ze duze przeszkolne hadlowe witryny to najlepsze co wymyslono w tej kwestii, a domy centrum to tylko jeden z przejawow. Niewiele mniejsze przeszklenia wystepowaly juz na poczatku XX wieku.

·
Registered
571 Posts
cichus1 said:
do zludzenia przypomina mi to domy towarowe centrum, czyzby sie zapowiadalo ze cale centrum bedzie zabudowane sklepami z lat 70tych, brzydkie...
z jednej strony racja jest w tym, że przeszklone witryny są najlepszym co wymyślono do tej pory, żeby otworzyć budynek na miasto i wprowadzić miasto do budynku. Jednak z drugiej strony mam nadzieje, że inwestor(zy), który za 30 lat będzie budował(ali) pierzeję alei będą mieli w głowie ciekawesze pomysły i odwagę posłuchania bardziej "brawurowych" architektów. W końcu to są tylko wizualki.

·
Registered
4,779 Posts
A ja niestety się obawiam że przy takich cenach jak za grunt w tym miejscu to po prostu nie będzie chętnych na te działki jeśli plan będzie zezwalał na 3 piętra jak na Tarchominie...

·
Pan od przyrody
3,245 Posts
kuniokun said:
Tia taki teren w takim miejscu kosztyje dziesiatki a czesto setki mln zl, a Boro mysli, ze to sie zwroci gdy wybuduja 3 pietrowa kamienice. Moze sie i zwroci, ale po 300 latach.
Nie chodzi żeby się zwróciło tylko żeby dobrze wyglądalo, a to narazie się nie zapowiada. Jak narazie stoją tam hale i wcale nie jest to dla miasta pod względem finansowym złe;)

·
Registered
6,606 Posts
Kolejne wizje Kaczyńskeigo:
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2800342.html
Najbardziej podoba mi się zdanie: Zaczną się prace przy moście Północnym, coś zacznie się dziać na pl. Piłsudskiego i być może rozpocznie się budowa Muzeum Sztuki Współczesnej - zapewnia Lech Kaczyński

Można to przetłumaczyć na polski: Coś gdzieś może zacznie się dziać, ale na waszym miejscu bym na to nie liczył, bo jak mi się to dziś nic nie udało, a wy ciągle mnie kochacie, a moje buńczuczne zapowiedzi, mimo że nigdy nie spełnione, zadowalają większość społeczeństwa, bo wystarczy zrobić parade normalności, to po co się wysilać. Do zobaczenia w Pałacu Prezydenckim.

·
Registered
6,911 Posts
Podobnie rozpoczęcie prac nad Kopernikiem wydaje się mało prawdopodobne. Kaczyński przedstawił propagandę, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością

·
Et paradoxe... Ça suffit!
736 Posts
Jak będzie wyglądało centrum wokół Pałacu Kultury

Dariusz Bartoszewicz 27-09-2005, ostatnia aktualizacja 27-09-2005 23:32

Prowizorka i brzydota z pl. Defilad ustąpi solidnej zabudowie. Tłumy ma przyciągać Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Domy mieszkalne, biurowce i sklepy będą niskie. Na Marszałkowskiej przy pl. Defilad pojawią się dwa nowe skrzyżowania

Dziś w Pałacu Kultury w Biurze Naczelnego Architekta Miasta zawiśnie projekt planu, według którego ma być kształtowane ścisłe centrum miasta.

Jego sercem stanie się plac dla pieszych większy od pl. Piłsudskiego - dokładnie na przedłużeniu ul. Złotej. Tutaj na wielkich imprezach będzie mogło zgromadzić się 50 tys. ludzi.

W centrum staną domy mieszkalne, biura, galerie handlowe. Raczej niska zabudowa - od 24 m do najwyżej 36 m. Przybędzie kilka nowych ulic. Np. na Marszałkowskiej między ul. Świętokrzyską a Al. Jerozolimskimi pojawią dwa nowe skrzyżowania - z pasami, światłami, możliwością skręcania także w lewo. Zlikwidowany zostanie tunel pod Marszałkowską wzdłuż ul. Złotej.

Michał Borowski, naczelny architekt miasta, przyznaje, że korki będą większe. - Marszałkowska musi stać się normalną miejską ulicą, po której wolniej się jeździ. Samochody opanowały ulice i place w centrum. Trzeba je też oddać pieszym. Korki wymuszą szybszą budowę obwodnic - uważa.

- Chcemy, by ten odcinek Marszałkowskiej miał taki charakter jak między Rotundą a pl. Konstytucji. Tam są i światła, i przejścia dla pieszych, a ruch jest płynny - przekonuje dr Ewa Grochowska, architekt i współautorka planu.

Największą atrakcją ("zaraz po otwarciu nawet milion zwiedzających rocznie") będzie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Ratusz liczy, że projekt wyłoniony w międzynarodowym konkursie architektonicznym będzie wizjonerski, "o sensacyjnie wysokiej jakości". Budowa zacznie się najpóźniej na początku 2007 r.

Jeszcze wcześniej powinna się zacząć inwestycja Kupieckich Domów Towarowych. Teraz ta nazwa kojarzy się z obskurnym megablaszakiem. Kupcy przekonali prezydenta i radnych, że mają pieniądze i mogą zbudować solidny budynek z podcieniami przy Marszałkowskiej. Nowe KDT będą sąsiadować z Teatrem Muzycznym i placem przed PKiN.

Michał Borowski jest przekonany, że roszczenia spadkobierców przedwojennych właścicieli do gruntów nie przeszkodzą inwestorom. - Chcemy zwracać działki, ustanawiać wieczyste użytkowanie, następnie je odkupywać - mówi naczelny architekt miasta.

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2939827.html

81 - 100 of 14646 Posts