SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2848 Posts

·
Registered
2,107 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Był chyba kiedyś o tym thread, ale go nie moglem znalezc, a chodzi o to ze w miejscu gdzie jakis czas temu były ogródki piwne planowano jakąś renowację, a dzisiaj widziałem, że całą nawierzchnię tych schodków do wody zrywają. Wie ktoś coś więcej na ten temat?

·
Registered
1,356 Posts
jak ja bylem nad Wisla niedaleko Zamku Krolewskiego (zeby pokazac wrac z qmplami zabojadom Wistule) to tylko zobaczylismy pomazany caly mur, a ani widu ani slychu zeby cos gdzies zmieniali. No, jest bialy pasek odziellajacy chodnik na pas rowerowy i dla pieszych :D

·
Pan od przyrody
3,226 Posts
Oba brzegi sa strasznie zaniedbane.Są beznadziejne projekty regulowania rzeki po prawej stronie,co jest bardzo żałosne.We wzystkich cywilizowanych krajach tworzony jest projekt "uwalniania rzek z betonowego kołnierza" natomiast u nas wszystko jakby było 10 lat temu.Na takich terenach jak nasza "prawa" strona tworzy się miejsca rekreacyjne.Lewy brzeg natomiast tu z przyczyn finansowych nie poinien byc od-regulowywany,ale zagospodarowy,ale cóz ja tu nowego powiedziałem.Jakieś fatum kraży nad tym anszym nadbrzezem.

·
Registered
4,865 Posts
[Warszawa] Remont nadwislanskiego bulwaru

Z rzeczpospolitej:
Rzeka bez piwa

Trwa remont nadwislanskiego bulwaru, ale juz wiadomo, ze nawet po jego zakonczeniu stoliki i parasole nie powróca nad Wisle.

Nadwislanski bulwar w tym roku moze byc tylko miejscem spacerów. Smakosze piwa beda zawiedzeni
(c) RAFAL GUZ
Remont schodów - od mostu Slasko-Dabrowskiego do klubu sportowego Spójnia - rozpoczal sie wiosna zeszlego roku. Final prac przewidziany jest na koniec tegorocznych wakacji. Ale ogródki juz nie stana nad Wisla.

- Montowanie elementów ogródków polegalo czesto na wkrecaniu wielkich srub w ziemie. Nie mamy zamiaru niszczyc wlasnej pracy - mówi Urszula Biezunska z Regionalnego Zarzadu Gospodarki Wodnej, który administruje czescia terenu.

W pasie nalezacym do RZGW nie bedzie nawet lawek.

- Remont bulwaru to zbyt droga inwestycja. Poza tym lawki wodleglosci metra od wody moglyby byc zbyt niebezpieczne dla spacerowiczów - wyjasnia Wojciech Sokolow, zastepca dyrektora RZGW.

Jest jeszcze inny powód likwidacji ogródków. -Wzycie weszlorozporzadzenie dotyczace przechowywania ipodawania zywnosci - zwraca uwage Renata Kaznowska, dyrektor Zarzadu Terenów Publicznych. -Teren nadwislanski, ze wzgledu na brak biezacej wody i kanalizacji, nie spelnilby standardów sprzedazy np. pieczonych kielbasek. Teoretycznie moglyby istniec ogródki jedynie z piwem i pakowana zywnoscia, np. chipsami, ale czy takich w Warszawie chcemy?

Przed remontem ogródki nad Wisla bily rekordy popularnosci. Nie cieszyly sie jednak dobra slawa wsród warszawiaków. Glosno bylo o rozbojach i gwaltach -bywaly dni, kiedy karetki pogotowia ratunkowego wzywano 4 - 6 razy. Problemem byly tez samochody blokujace Wislostrade i odglosy pijackich awantur.

W2003 r. miasto wypowiedzialo wojne wlascicielom knajp. Nanadrzecznym bulwarze z ok. 60 ogródków zostala polowa -umowy z wlascicielami wygasly, a nowych nie podpisano.- Odkad nie ma ogródków jest mniej wlaman - przyznaje Jacek Kilinski, wlasciciel Galerii Lapidarium przy ul. Nowomiejskiej. - Nie chcemy slyszec o tym, ze nad Wisla znów beda pijalnie piwa.

Inaczej widza to byli wlasciciele ogródków.

- Bulwar mógl sie stac letnia wizytówka stolicy. A zamkniecie knajpek bylo dzialaniem po linii najmniejszego oporu - ocenia Tomasz Honkis, który przez 4 lata prowadzil ogródek jednej z najbardziej znanych knajp szantowych Gniazdo Piratów. - Wladzom miasta latwiej zlikwidowac, niz zainwestowac w miejsca parkingowe czy kosze na smieci. Remont to tylko wymówka - dodaje.

NadWisla nie bedzie ogródków, pozostanie za to sciezka rowerowa - jedna z atrakcyjniejszych wWarszawie, prowadzaca na Zoliborz. Miasto zapewnia, ze nie zostanie zlikwidowana.

ANNA BRZEZINSKA, KAROLINA BACA

--------------------------------------------------------------------------------

Trzy bary
Wzdluz Wisly zostaly trzy miejsca, gdzie mozna napic sie piwa. Znajduja sie one na prywatnym terenie.
>Stary Mlyn na terenie Spójni (ul. Wybrzeze Gdynskie 2)
>Vertigo na terenie KS Spójnia (ul. Wybrzeze Gdynskie 2)
>Klub Maristo - barka na rzece zacumowana przy moscie Lazienkowskim

·
Registered
4,865 Posts
Nie wiem co Kaczorowi przeszkadzaja bary nad Wisla... czy nie moze byc tak jak w Toruniu gdzie takowe sa. To w koncu przybliza miasto do rzeki...

·
Registered
3,949 Posts
Po mojej ostatniej wizycie w Wawie jestem jeszcze bardziej wstrząśniety tym iz miasto to nie wykorzystuje tak wielkiej szansy danej mu przez nature ! Mam na mysli nadbrzeza Wisły ! Nie rozumiem jak mozna tak atrakcyjne tereny trzymac zarośniete jakimiś krzaczyskami ! ZObaczcie tylko na takie miasta jak: Londyn, Paryż, Moskwa, Berlin, Budapeszt, Praga ! Pora coś z tym zrobic tak nie może być :)

:bash:

·
Registered
7,267 Posts
poczulem nieodparta chec dopisania sie do jakiegos martwego watku :cucumber: i wylosowalem ten. ostatni wpis - pazdziernik 2004 ! czy wisla jeszcze plynie przez w-we ? :)

·
Registered
571 Posts
Najlepszym pomysłem , oczywiscie nierealnym byłoby wrzucenie wisłostrady w tunel od wylotu tunelu piskorskiego do mostu gdanskiego wtedy mozna cos mowic o wykorzystaniu lewego brzegu.
Co do prawego to ja mam dosc tej dziczy w srodku miasta , teren mozna by zagospodarowc chociazby wyrównujac troche teren , wycinajac troche samosiejek , po prostu zrobic deptak.

·
Registered
4,589 Posts
Dlaczego nierealnym? Pomysł wydłużenia tunelu na wysokości starego miasta jest jak najbardziej realny. W końcu po coś miasto płaci za projekt urządzenia ogrodów pod zamkiem, nie za bardzo da się je pożenić z trasą szybkiego ruchu na dłuższą metę.

·
Powiślak
252 Posts
z tego co wiem to ten obecny tunelk nie mogl isc dalej (choc byly takie plany) bo na wysokosci karowej jest kolektor odprowadzajacy scieki z przepompowni na w/w ulicy. Co do wydluzenia tunelu to jak najbrdziej realny plan. Tylko chyba my tego nie dozyjemy :)

·
Registered
4,589 Posts
Ten kolektor albo już nie jest używany albo zaraz przestanie, wszystkie ścieki muszą iść przez oczyszczalnię a nie prosto do Wisły. Więc wyłączenie go na czas przebudowy prawdopodobnie nie byłoby problemem. Pozostaje tylko kwestia chęci i kasy.

1 - 20 of 2848 Posts